Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ella_joy
3. sep 2012

@moon1979 ahojky,tak ako pisala @kape porod pobyt na 600nedeli..ale myslim,ze po 6dnoch uz sa plati za kazdy den tusim €10 resp. €20 na den

chrumka84
3. sep 2012

@ella_joy
@moon1979
Bola som v kochu 8 dni (od soboty do soboty) a nikto odo mna nepytal nic navyse.

ella_joy
4. sep 2012

@chrumka84 vaaazne? tak super sprava, lebo mne tety na recepcii hovorili,ze sa plati navyse..ale same vyzerali,ze ani poriadne nevedeli ako to vlastne je. vdaka!
A zmluvu resp. ten informovany suhlas si kedy odovzdavala? Ja ju mam este doma stale, nikto to odo mna nepytal 😕 Staci aj v den "D" ?
Aky bol stav, ked ste boli? Lebo mi v piatok vraveli sestricky na porodnici,ze maju dost vela porodov, aj jeden som mala v zivom prenose vedla na boxe 😅

chrumka84
4. sep 2012

@ella_joy Noo, som sa nepytala, ci sa plati navyse, tak dufam, ze ma nebudu nahanat 🙂. Ale nikde na stranke o tom nepisu.
Informovany suhlas som odovzdala na poradni, niekde si to zalozili. Ale potom ho odo mna pytali pri porode, z coho usudzujem, ze to staci aj vtedy.
Hej, maju teraz vela porodov, takze plno. V druhej polke mojho pobytu bolo trochu citit, ze je vela mamiciek, lebo servis na izbach bol pomalsi a tiez dlhsie trvalo, kym niekto prisiel, ked som potrebovala. Ale vsetci boli vzdy mili.

erika_rika
4. sep 2012

@ella_joy dakujem...uz som tam volala a je to tak..🙂

dancul80
4. sep 2012

@ella_joy ty to este nemas za sebou? 😉 papiere dam na kontrole, okrem epiduralu ktory som nestihla este absolvovat. inak 20eur za poradnu to je dost. a platis aj ked ta posle na ktg/ctg a prietoky?

ta prednaska o epidurale ako vyzera a kolko trva?

ella_joy
4. sep 2012

@dancul80 nemaaaam, asi si pockam na Teba 😀 ja som pripdavena,ze zas budem prenasat, ale tym padom ma aj tak seknu asi ☹
Inak aj mne sa zda €20 za to dost myslim,ze €10 mohlo bohate stacit za ocikany papierik a kuk prietokov, dufam,ze ak budem po termine chodit tie kazde dva dni, tak si to odpustia, nevies ako to je @chrumka84, tusim Ty si mala este nejaky ten den navyse oproti TP..
Inak ked som bola na tom speci UZV, lebo sa mojmu Dr. nieco nezdalo na crievkach, tak to neratali ako poradnu, to je seriozne...a CTG neplatis, mna poslala doktorka az v 38tt, aj to s tym, ze naco, ze to ani netreba.. 😕
Ja som bola 1x v izbe vedla porodnice, a a druhykrat na porodnom boxe 😅 Takze som ani obhliadku nemusela absolvovat. A kludne mozes byt v pohodlnejsie pozicii ako na chrbate, sa Ta na to spytaju aj casaky donesu 😉

chrumka84
4. sep 2012

@ella_joy ja som bola na piatich poradniach a zakazdym som platila 20€. Za CTG sa neplati, prietoky mi robili v ramci poradne, takze neviem, ale podla mna sa tiez neplati.

Prednaska trvala co ja viem hodinu. Skor to bolo formou diskusie. Dlhsie trvalo vypisanie, ze sme to absolvovali do materskych kniziek 🙂
@dancul80

dancul80
4. sep 2012

@ella_joy ja mam cas 😉 do tyzdna neporodim a ty urcite o tyzden pojdes

@chrumka84 tak to je palka lebo normalny rocny poplatok je 100eur a tehotensky 140.
tak asi kaslem na to, akutny cisarsky mi hadam spravia aj bez prednasky epiduralom. neviem si logisticky zmenezovat porod nie este nejaku zbytocnu vec 😖

ella_joy
4. sep 2012

@dancul80 🙂 tak OK
Inak s tou epiduralkou...ja ked som tam bola naposledy, prisla baba, ktora tam ani nechodila tie 4tt ako my, s kontrakciami, a rozhodla sa v ten den,ze chce rodit tam, ked som isla hore ma CTG tak som videla,ako jej primarka robila prednasku 1:1 takze myslim, ze ked to pride, a povies, ze to chces,vedia to urobit aj mimo pondelkovych prednasok 😉
Takze, aj tie 4tt pred TP podla mna nie su az tak "povinne".
Ked by som to bola vedela, isla by som posledne dva, toto mi mohol robit aj moj gyndos, a nemusela som byt vzdy u niekoho ineho..aj ked zas viem, kto je kto teraz 😝

ella_joy
4. sep 2012

@erika_rika aha, cize plati sa navyse,ak ta tam hospitalizuju dlhsie ako tych5 ci 6 dni?

erika_rika
4. sep 2012

@ella_joy to tiez, ale ja som len chcela vediet, ze kolko budem platit za poradnu co uz teraz pred porodom musim chodit raz za tyzden tam, kde chcem rodit...

moon1979
5. sep 2012

baby a to ešte platí, že sa chodí posledný mesiac na prietoky a CTG do pôrodnice? lebo čo ja mám info (teda aspon co sa týka štátnych nemocníc) že to pred nejakým časom zrušili a CTG a prietoky robí už len gynekolog, do pôrodnice sa ide už len odrodiť 🙂 pred 2,5 rokom som ešte chodila do pôrodnice na tieto vyšetrenia, ale asi rok na to som počula že to už zrušili ... tak teraz neviem ... alebo je to v kompetencii pôrodnice kde chce žena rodiť? že si potrpia na to, aby Vás videli každý týždeň ak tam chcete rodiť? možné a reálne to je ...

kape
5. sep 2012

@moon1979 - ja viem, ze este minuly rok v BA urcite aj v statnych nemocniach platilo - poslednych 6 tyzdnov do poradni do porodnice.

dancul80
5. sep 2012

@kape posledne 4 nie? teda po ukoncenom 36tt.

a na ctg ma v statnej poslal az po 37tt pred kazdou kontrolou a teraz pojdem na ctg cca o tyzden. na prietoky len ked je nejake podozrenie. aj ked mna v kochu poslal uz 2x

kape
5. sep 2012

@dancul80 - ano ano pomylila som sa .
Tie prietoky - to som bola aj ja prekvapena,ze v 30 tt. Takze este raz ma poslu, asi . Pri prvom to bolo len v 36tt.

Kedy sa robieva prednaska o epiduralke ?Dakujem.

miskasitka
5. sep 2012

len kvoli tomu som sa zaregistrovala aby som vam vsetkym napisala moju skusenost s Kochom. Jednoducho to bolo perfektne! Nikoho som si nezazmluvnovala, chodila som do poradni pred terminom asi 3x, k dr. Kostolnemu. Ked na mna prisli kontrakcie, tak mala sluzbu taka mladucka chuducka doktorka a pomahal jej dr. Ditte. Boli velmi mili a aj porodne asistentky a sestricky na porodnom boxe boli zlate. Moj porod bol velmi rychly, malinka sa ponahlala. Ledva mi pichli epidural, to som uz bola na 7cm otvorena a do hodinky som tlacila. Prisiel aj pan riaditel, lebo nepozdavali sa im moje rozmery panvy a rotacia hlavicky mojej malej. Ked ani po hodine mala nezrotovala, tak riaditel urobil sekciu. Aj ked som povodne sekciu nechcela, v tej chvili som im vsetkym trom uplne doverovala! Boli naozaj ohladuplni. a dovolili manzelovi byt aj pri sekcii. On potom aj mal malinku v naruci ked som sa prebrala a hned mi ju prikladali, aj nam ju nechali 2hodinky aby sa prisala. A krasne sa jej to podarilo. Dalsie dni po porode ma vsetci chodili kontrolovat, citila som sa v bezpeci. A aby som len nechvalila... bola tam jedna neprijemna sestricka. Taka namyslena a neprijemna. A tiez to, ze nemaju laktacne poradkyne je take mensie minus. Inak po porode ma prisli pozriet aj dr. Kostolny, aj anesteziolog, a aj sam riaditel. Boli sme prekvapeni aki su vsetci mili pritom sme nikomu naozaj nic navyse nedavali. Takze moj porod bol super a domov som odchadzala s poporodnou euforiou 😉

dancul80
5. sep 2012

@kape v pondelok 9,30 myslim.

@miskasitka to si mi pripomenula ze pri poslednom porode sa ani mne maly nedorotoval a urobila to dr. manualne.

a rodil niekto u niekoho ineho ako u mladej dr. a dr. ditteho? 😀

danjelca
7. sep 2012

tak máme to zasebou.Pôrod nakoniec cisárskym, kontrakcie som si ani nestihla užit🙂Všetko hodnotím na výbornú.

zuzka_bluzka
7. sep 2012

@miskasitka suhlasim s Tebou, ze vsetko super, az na tie sestricky a chybajuce laktacne poradkyne. Akoze ja som zazila jednu extremne neprijemnu sestricku z novorodeneckeho a dve take trochu neprijemne na oddeleni, s tym by mali nieco spravit lebo ma to hnevalo, ze nikto mi neporadil ako ma byt mala prisata a potom som s tym aj mala problem ked ma prepustili, musela som volat laktacnu domov. Myslim, ze by mi to vela dalo keby mi ohladom kojenia poradil rovno niekto v porodnici. Inak vsetko ostatne chvalim a vybrala by som si Kocha aj nabuduce.

danjelca
7. sep 2012

@miskasitka presne tu istu skusenost mám aj ja. Rodila som minulý štvrtok sekciou.Až na chýbajuce laktačné všetko na jednotku!!!!

ella_joy
7. sep 2012

@danjelca mala si planovanu sekciu?

kvetinqa
7. sep 2012

@danjelca gratulujem a prajem vela zdavia!!

dancul80
7. sep 2012

@danjelca tak gratulujem 🙂

@ella_joy a ty ako? mas termin sekcie ci mas cakat na rozbehnutie porodu?

akurat som dnes bola na kontrole a mala som ist na monitor ale bolo tam plno a cakat sa mi nechcelo. kolko ich tam maju? alebo je taky natresk? 😨

ella_joy
7. sep 2012

@dancul80 u nas sa nic nepohlo, tak mam buduci tyzden nabehnut aj s vecami 😕 inak aj ja som bola dnes 😉 a ani mna nedali hore na CTG, lebo ze plno, ci je to urgent...ze cely tyzden maju fofry..opss.
U koho si bola?

dancul80
7. sep 2012

@ella_joy u demecka. a ty? a budu ta teda rezat ci vyvolavat?

ella_joy
7. sep 2012

@dancul80 u Kostolneho..neviem co budu robit ani maju v umysle, tento Dr. mi nic nepovedal, ale vobec nic...az ked som sa spytala, ze teda aky je status a kedy mam prist opat.... 😠 ale sa bojim vyvolavacky ako cert kriza, asi by som sa dala radsej rezat rovno, ak nic... Ach jaj 😔

dancul80
7. sep 2012

@ella_joy takze co, zatial iba na kontrolu? nastastie ten moj dr je trosku viac zhovorcivy. mozno ze fakt budeme este rodit rovnako 😉

lucyz
7. sep 2012

ahojte, viete poradit? co treba pre manzela k porodu - nejake speci oblecenie, prezuvky ... ?

3475
8. sep 2012

@ella_joy Ked sa ti nepozdáva prečo k nemu chodiš sú tam aj iní dobrí doktori ako spomínaný p. doktor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre