Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ella_joy
19. okt 2012

@erika_rika supeeeer, gratulujem, som zvedava ako to cele bolo, ako citam, tak si si na drobatko pockala az do stredy?? 😉

erika_rika
19. okt 2012

@ella_joy hospitalizovali ma 41 a narodl sa 41+3....takze som naneho fakt cakala....
🙂

tyta
19. okt 2012

Ahojte, ja som rodila v Kochu pred 10 dnami, mozem ich len doporucit, aj ked som nebola cely cas na izbe sama, ako som dufala, lebo bolo plno. Nelutujem svoje rozhodnutie, ludsky pristup, starostlivost a urcity komfort bolo presne to, co som od tohto zariadenia ocakavala. Ak by ste niekto chceli podrobnosti, kludne piste IP 🙂

kape
20. okt 2012

Ahojte.
Ja este som s malym v Kochovi po stredajsej sekcii, tiez sa pridavam k spokojnym mamickam a moje rozhonutie ist sem vobec nelutujem.Vrelo doporucujem, ak ma niekto otazocky rada odpoviem.

junkfoood
20. okt 2012

@kape gratulujem..ako to tam vyzera s obsadenostou na izbach..?

kape
20. okt 2012

@junkfoood - dakujem, ja som od utorka sama na druhom poschodi, myslim, ze teraz to je tu trochu volnejsie, v stredu sme rodili tri a asi aj vo stvrtok rodili tri, ale maju aj ine ako tehu pacientky

moon1979
20. okt 2012

baby, kolko dni trva hospitalizácia, ak nie sú komplikácie? aj po prirodzenom aj po sekcii? dakujem

nikiss
20. okt 2012

Rodila som v Kochu včera, super pristup, stále niekto pri mne, žarty pri pôrode. Pýtajú sa či niečo nepotrebujem, vynikajúce zotavovanie, bola by som velmi spokojná, keby mám pri sebe malinku. Zo zdravotných dôvodov je na kramároch, za čo ale oni nemôžu, robia pre mňa maximum. Odporúčam...

lenuska12
20. okt 2012

@nikiss
Ahoj, ja som tiez rodila v kochu a zo zdravotnych dovodov mi museli na druhy den previest dcerku na kramare na patologickych novorodencov. Bolo to velmi tazke obdobie, ale pustili ma o trochu skor, aby som mohla ist za nou. Pokial mas aj ty na tom oddeleni malicku, tak mozno ti to uz vraveli, ale je taka moznost sa ubytovat v nemocnici, budes sice o 6 poschodi pod tym odd. a v uplne inom trakte, ale aspon budes moct za nou chodievat kedykolvek a vediet co sa deje. Ak by si chcela nejake info o tom ako to tam fungovalo, tak v klude napis. Drzim ti palce aby si bola silna. Drz sa ;)

misinka26
21. okt 2012

Kočky a mohli by sme mi povedať prečo Vám detičky prevážali, ja tiež idem rodiť do Kocha každú chvíľku a veľmi sa bojím aby mi malého nebrali preč takže aby som vedela kedy je nutný prevoz ... ďakujem

lenuska12
21. okt 2012

@misinka26
Nasa dcerka 18 hodin po porode dostala hemoragicku chorobu, vracala krv a nejaka cast sa dostala aj do mozgu, pani primarka ale nasadila hned liecbu a teda neboli vaznejsie nasledky, museli jej ale urobit specialne vysetrenia a preto ju museli previest na kramare. Dcerka ma este 3/4 hrubeho creva nedovyvinuteho, co vraveli chirurgovia, ze musi mat na 99 percent operaciu, kde musi byt urobeny vyvod a polku creva odstranit. Operaciu jej ale kvoli tej hemoragickej chorobe odlozili. Dcerka ale zacala travit a aj vylucovat stolicu a preto nas o dva tyzdne pustili domov a stale chodime na vysetrenia. Mozno budeme mat stastie a nebude musiet byt vobec operovana. Ja som ale rodila v 35 tt a bola som rizikova. Ked je takyto pripad, tak je nutne previest babo a je jedno kde by som rodila. Verim, ze budete v poriadku a stale spolu ;)

nikiss
21. okt 2012

NASA malinka nema vyvinuty konecnik...

cucovia
21. okt 2012

@moon1979 mne robili v pondelok v noci sekciu a v piatok som šla domov 😉

tyta
22. okt 2012

@moon1979 po prirodzenom porode pustaju po 4 dnoch, porodila som v utorok rano a v sobotu sme isli domov. Samozrejme, ak je mamina aj dietatko v poriadku.

martinka008
22. okt 2012

Ahojte, rodila som v Kochu 6.10. a som maximalne spokojna. Teraz tam maju dost plno, takze prve dve noci sme boli na izbe dve, ale potom som uz bola sama. Su tam vyborni ludia s uzasnym pristupom a skvela starostlivost. Samozrejme, nie kazdy ma usmev na tvari 24/7, ale ak je mila mamicka tak aj zamracena sestricka sa usmeje a je ochotnejsia.. Nas maly mal snuru okolo krku a ked sa dostal nizsie do rodidiel zacali mu klesat ozvy, takze som bola dost vystrasena. Navyse som uplne stratila kontrakcie a nebola som este dost otvorena, ale na cisarsky uz bolo neskoro. Dr. Kostolny co ma rodil povedal, ze v najhorsom ho vytiahnu kliestami. Nastastie nebolo treba, sestricky aj doktori boli uplne super, vobec nestresovali, robili co mali a este aj vtipkovali. Vsetko dobre dopadlo, ani neviem ako som maleho vytlacila, mam pocit ze ludia okolo mna to cele urobili za mna, akurat tu bolest som citila :o). Najsilnejsi moment bol, ked sa manzel zjavil vo dverach s malym na rukach - ten jeho usmev si budem navzdy pamatat :o). Kochu davam 100 bodov, nie je to len hotel, su tam skuseni lekari, ktori zvladnu aj narocne situacie.

kape
22. okt 2012

Ja som v streu rano o 8:00 porodila planovanou sekciou, tiez ma rezal Mudr. Kosotny a Mudr. Zavodska a asistovala im Mudr. Ondackova, tiez okolo bolo kopec srandy a vesele debaty, ciastocne som sa zapojila aj ja spoza plachty . A vcera na obed sme uz isli domov. Na rozdiel od prveho porodu, aj ked mlieko ako aj pri prvom mi nabiehalo po cisarskom neskor, som teraz nebola vobec v strese ten pobyt sme si spolu vychutnali, maleho som mala hned po cisarskom na izbe spolu s manzelom cca 5 hodin, to bolo uzasne, ja som sa tento krat z cisarskeho ovela lepsie zotavovala. Vsetci boli mili, vysvetlili, ak soom sa na nieco pytala, pripadne mala na nieco iny nazor a vzdy sa chodili pytat, ako sa mame ci nieco nepotrebujeme.

sasenkah
22. okt 2012

@kape gratulujem! 🙂
Ja som sa tam bola minuly tyzden pozriet a normalne sa uz na porod tesim 😀
Dojmy z nemocnice a personalu su velmi pozitivne, an na to, ze mojej sestre pocas obhliadky stihli odtiahnut auto... 😠

kape
22. okt 2012

@sasenkah - dakujem, no na auta si tam treba davat veru pozor 🙂

moon1979
23. okt 2012

@sasenkah počula som, že je tam problém s parkovaním, tak potom kde parkovať??? parkovala na zákaze, ked jej odtiahli auto?

kvetinqa
23. okt 2012

@moon1979 ja som nikdy problem so zaparkovanim nemala, odtahuju iba ak nedodrzis odstup na chodniku... teda aspon na to v kochu upoznoruju

moon1979
23. okt 2012

@kvetinqa počula som, že aj majitelia domov v okoli majú s tým problém ... vraj parkuješ na ich pozemku, čo podľa mna nie je pravda ... pokial tam nie je vyznačený zákaz tak by problém nemal byť, alebo pokiaľ niekto priamo nezaparkuje pred branou a znemožní tak prístup na súkromný pozemok ... no známy takto mal problém, sedel v aute a prišla odťahovka ...

kvetinqa
23. okt 2012

@moon1979 neviem, chodim tam casto, vzdy autom a nikdy som problem nemala a ani nikto s mojim parkovanim...

sasenkah
23. okt 2012

@moon1979 Stala tak ako ine auta v okoli, ciastocne na chodniku a problem bol v tom, ze nechala podla fizlov uzsi priestor na chodniku ako mas nechat podla vyhlasky...inak ma krpatu Yarisku...miesta na chodniku bolo dost aj na extra siroky kocik. Vnutri sme boli max. 15 min., takze som presvedcena, ze dostali tip od niekoho z tych domov. Odtiahli ale len ju.
Odtah 95e a pokuta 30e k tomu.
Problem skor podla mna je v tom, ze niekto si z tychto nutenych odtahov spravil super biznis.

sasenkah
23. okt 2012

@kape Mozem sa este opytat, kde sa narodilo tvoje prve baby? Dik

moon1979
23. okt 2012

@sasenkah no inak ako na podnet určite nie, ved tak rychlo by určite za normálnych okolností neprišli ... škoda že sanatorium nemyslelo s parkovanim aj na klientov :(

kape
23. okt 2012

@sasenkah - presne tam kde aj Tvoja dcerka, Ty si rodila nejaky tyzden dva predo mnou 🙂
A to parkovanie tam je to na dennodennom poriadku na vsetkych uliciach nielen pri Kochovi, ja som mala moznost sa skoro kazdy den cestou zo synovej skolky pozerat ako odtahuju na Zochovej.Castokrat odtiahli aj rodicom zo skoky, len za tu chvilku co si isli vyzdvihnut dieta. Je to tam vemi slusny biznis v tj casti BA. Tu u nas v Petrzalke parkuje auto v krizovatke uz a nikto ho neodtiahne 😒 .
Inak za mnou chodil teraz manzel kazdy den autom a nemal tiez problem s odtiahnutim.

sasenkah
23. okt 2012

@kape 🙂 takze mozes porovnavat porodnice, rovnako ako ja. 🙂 . Uz by som to najradsej mala za sebou, aj mala sa neskutocne tesi, tema babatko je u nas na dennom poriadku 🙂

A temu parkovania asi uzavriem, lebo sa len zbytocne rozculujem, co mojmu este nenarodenemu dietatu nerobi dobre...

kape
23. okt 2012

@sasenkah - no jednoznacne Koch v porovnani s nasim predoslym miestom rodenia 😉 . Samko sa tiez velmi tesil a aj tesi z Adamka, ale mame rozne strety dostava on aj my zabrat, takze velku davku trpezlivosti.

kholka
24. okt 2012

Ahojte, ja som momentalne v 20t a chodim k dr.Piskaninovej do GPN v Ruzinove. Tiez sa rozhodujem, ci rodit v Kochu, hlavne z hladiska financii. Bude to moje prve babo a chcela by som, aby porod prebehol co mozno najintimnejsie. Len viem, ze nie su velmi vybaveni na pripadne komplikacie s novorodencami a toho sa trochu bojim. Zvazujem teda aj Antolsku...moze niekto porovnat?

baryana
25. okt 2012

pri parkovani si treba dat pozor hlavne hned oproti Kochovi. ten hotel, neviem teraz ako sa vola, odtial hned volaju odtahovku. 🙂na tej strane radsej neparkovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre