Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

swarovski
13. feb 2013

@lentila.g no, tak mam este mobilny net 🙂 ja len informativne sa pytam 🙂

kacicka01
13. feb 2013

@miskasitka dakujem, keby som to ale vedela v tej chvily ovplyvnit, tak si ju pichnem aj sama 😀 a drahemu som povedala, ze dalsie babo, jedine ak si spravi diplom z mediciny ako anesteziolog a pichne ma hned pri vstupe do porodnice... 😎

palculienka2011
13. feb 2013

@swarovski ahoj, akurat pisem z kocha, net ide bez problemu, akurat niektore stranky su blokovane, napr. FB

kape
13. feb 2013

@moon1979 - ja sommala v oktobri cisarsky - 1 sestricka, 1 anasteziologicka a 3 porodnici a potom detska sestra a detska lekarka ale ta myslim na proodnej sale ani nebola, aspon ja som ju nepostrehla, zeby sa tam mihla, ale mozem sa mylit, kedze za plachtu som nevidela, ked mi maleho priniesli ukazat a dat k tvari pocas toho ako ma lekari zasivali tak ho drzala na ruakch sestricka a po porode tam bol este sanitar, co ma prenasal a vlastne aj pred porodom

@swarovski - ides teda ku KOstolnemu ? Mna meral 2x vramci prietokov a odhady mal spravne aj Mares ked mi meral maleho sa nemylil, dokonca bol o kusok vacsi ako ho odhadovali meraniami, ale to iste u mna platilo aj pri prvom synovi este v ruzinove. Mne velkosti mojich synov zodpovedala aj velkost brucha, mna v praci kazdy posielal uz uz rodit pomaly tri mesaice pred porodom a potom uz pocas MD na ulici neznami chlapi po mne vykrikovali ci cakam dvojicky 😀 a este k anemii pri oboch som mala dost velku a infekcie taktiez a pri prvom porode ma nechali normalne rozbehnut prirodzeny porod. Teraz som sa k stanoveniu terminu cisarskeho dostala tiez az tyzden pred porodom dovtedy mi nikto naisto nepovedal, ze budem rodit cisarskym. Aj ked sa to pripustalo.

swarovski
13. feb 2013

@kape áno, mám zazmluvneneho dr. Kontrolného. Povedal, že vzhľadom na nálezy má berú do nemocnice skôr, este pred termínom, ale o sekcii sa nevyjadril... Dieťa je veľké, plus nefroticky syndróm, infekcie obličiek, močových ciest... Anemia... Tak neviem, či budú pôrod vyvolávať, alebo ako... ☹

ivanka.7
14. feb 2013

@kacicka01 ty mas prve babo alebo si rodila aj na Antolskej, ze vies tak zasvatene riesit ich "pristup"?
Ja som pacientka Kocha, spokojna pacientka Kocha, ale rodit som sla na Antolsku (cest mojmu doktorovi, ze ma neukecaval) a bola som plne spokojna. Vsetko sa ma pytali a hovorili co robia, porodne kreslo ci postel ci co to vlastne bolo, som si kazala stelovat podla seba, cize som rodila v polosede, nohy som nemala priviazane ani nic. Epi mi pichnut stihli (a ze by som veru dnes mozno aj bola rada, keby nestihli :D), monitor som mala napojeny vzdy spravne, nemotalo sa tam milion ludi, mala som len svoju PA, ktora ma chodila kontrolovat, mladu doktorku a docenta, ktory na nu dozeral. Vsetci sa usmievali, vtipkovali a aj ked slo do tuheho a vyzeralo to vselijako, tak ma povzbudzovali a nakoniec zachranili mna aj malu, ked to prirodzene nemalo sancu dopadnut dobre.
Ja som s Kochom a starostlivostou v nom velmi spokojna, ale nechapem, kde sa vzala tvoja poznamka k Antolskej (ak mas nejaku blbu skusenost s porodom tam, tak je to ine, ale predpokladam, ze asi nemas).

kacicka01
14. feb 2013

@ivanka.7 mam s nimi zopar blbych skusenosti pocas hospitalitacii a nielen jednu, i ked neslo o porod, tak si myslim, ze pristup maju rovnaky na viacerych odd., hlavne co som pocula od znamych.. 😉 to ale neznamena, ze niekto iny sa tam nemoze citit bezpecne, ale ja uz im neverim...

mandarinkaa
14. feb 2013

Kocky, v ruzinovskej nemocnici sme dostavali po porode taku tasku s nejakymi vzoreckami pre deticky. Dostava sa nieco taketo aj v Kochu?

ivanka.7
14. feb 2013

@kacicka01 V pohode, mna len zarazilo to kategoricke vyhlasenie, lebo sa absolutne nezhoduje s tym, co som tam zazila na vlastnej kozi ja (bez priplatkov) a moje zname ci kamaratky.

catherine214
14. feb 2013

@ivanka.7 tak to bud stastna, ze si takto dobre na antolskej dopadla, ja to povedat nemozem, a mam strasnu traumu z porodu a to mam ist za chvilu rodit 😒

yanielka
14. feb 2013

@mandarinkaa ano dostala som kufrik a aj spanielsku deku velmi peknu mimochodom🙂

mandarinkaa
14. feb 2013

@catherine214 ja mam taku traumu z Ruzinova... preto idem teraz do Kocha a je jasne, ze to moj strach neznizuje, ale dufam, ze to cele dopadne lepsie....

mandarinkaa
14. feb 2013

@yanielka jej, tak to je mile, taketo drobnosti vzdy potesia 🙂

yanielka
14. feb 2013

@mandarinkaa jj potesia veru, a neboj aj ja som prve rodila v Ruzinove (des - teda porod nie, ale ten pobyt potom) a druhe u Kocha a super fakt, niekto najde samozrejme aj tam chyby a netvrdim, ze vsetko je tam na 100% napr. uz to tu baby spominali, nejaku laktacnu by tam mohli mat, ale tak oproti Ruzinovu to je uzasneeeee

kape
14. feb 2013

@yanielka - neviem kedy si ty rodila, ale v oktobri sme deky uz nedostavali, len ten ruzovy box v podstate s uplnymi blbostami aspon z mojho pohladu. pri prvom porode tam boli lepsie drobnosti. Ale to je aj tak z pohladu porodu nepodstatne 😉
A z Ruzinova mam presne tak ako Ty - porod OK a pobyt otras.

yanielka
14. feb 2013

@kape jj ten ruzovy kufrik blbosti, ja som rodila v auguste a dostala som taku bezovu spanielsku deku s macikom s visackou Koch, nuz ale omylom som ju oprala na 40 stupnov a trochu sa "zdrcla"🙂 ale teda sluzi

medka33
15. feb 2013

Aj ja sa zapajam🙂 Pred 6 rokmi Ruzinov porod hroza( po dvoch dnich akutna sekcia) a po porode hroza este vacsia. Buduci tyzden ma caka sekcia u Kostolneho viem ze to nebude med lizat ale dufam v zachovanie ludskej dostojnosti, poskytovania informacii a obycajnom usmeve

junkfoood
15. feb 2013

@kape ja som tiez deku nedostala..a k tomu kufriku..pre oteckov sprchovy sampon Dove a pre maminky Domestos na hajzel..to ma akurat tak nasrali.. 😀 😀 😀 😀

mandarinkaa
15. feb 2013

@junkfoood dufam, ze domestos bol aspon ruzovy 😀

vierka84
15. feb 2013

Ja som tiež dostala ten ružový kufrík, len som nepochopila ten domestos čo bol v ňom 🙂

junkfoood
15. feb 2013

@vierka84 to bol darcek v style "mama vari, otec cita"...

moon1979
15. feb 2013

@vierka84
domestos kvôli dezinfekcii WCka, keďže obzvlášť po pôrode je dôležité, aby bolo všetko hygienicky čisté, teda aj WCko 🙂 a velké balenie poteší, nie? 🙂

moon1979
15. feb 2013

ahojte baby, ešte otázka - v prípade, že je nutná hospitalizácia pred termínom pôrodu, aký je poplatok za 1 deň hospitalizácie? (nie som ich pacientka, idem len odrodiť). Na stránke som to nikde nenašla ... ďakujem 🙂

iva81
15. feb 2013

@moon1979 myslim ze 20e

mandarinkaa
15. feb 2013

@moon1979 ja myslim, ze sa neplati nic... ze to je vsetko zahrnute v tom poplatku 1200eur...

moon1979
15. feb 2013

@mandarinkaa ale v tých 1200 eur to je až po pôrode, nie? pred pôrodom keď je nutné hospitalizovať podľa mňa sa platí zvlášť ... kedy sa podpisuje zmluva?

vierka84
15. feb 2013

@moon1979 ja som bola tyzden pred pôrodom na pozorovani a platila som 20 eur.

moon1979
15. feb 2013

@vierka84 na deň predpokladám 🙂 ďakujem za odpoveď

swarovski
15. feb 2013

@medka33 kedy ta caka ta sekcia? Lebo aj ja idem buď. tyzden ku kontrolnému na hospitalizáciu.

medka33
15. feb 2013

@swarovski v utorok mam poradnu a povedal mi ze streda alebo stvrtok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre