Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

okbukaj
5. jún 2014

@zuzulkaba este raz dakujem 🙂

zuzulkaba
5. jún 2014

@okbukaj drzim palce,nech sa podari porodit prirodzene po sekcii, ja som prestastna,ze mne sa to podarilo🙂 uplne iny zazitok🙂 a ku komu chodis?

okbukaj
5. jún 2014

@zuzulkaba ku doc. Zahumenskemu..ale neviem, ci si idem niekoho zazmluvnovat..vraj to netreba, ty si mala zazmluvneneho? a u koho si rodila a ku komu si chodila na poradne?

zuzulkaba
5. jún 2014

@okbukaj aj ja som k nemu chodila,super odbornik,pekne skontroloval jazvu a ze nie je problem skusit prirodzene🙂 ja som bola velmi spokojna s nim..
A ja som si nikoho nezazmluvnovala,my sme este rodit nechceli, ale moja dcerka si urobila po svojom🙂 takze ziadne zazmluvnovanie sme nestihli🙂 rodila som v 37..
A rodila ma dr. Ondackova, preto pisem,ze super zazitok,lebo ona bola skvela.. Citliva,trpezliva a dokladna..

zuzulkaba
5. jún 2014

@okbukaj ale nech narazis na kohokolvek, urcite budes spokojna,ja mam skusenost od riaditela, cez primara a vsetkych ostatnych lekarov tam a ani na jedneho nemozem nic zle povedat.. Urcite nebudes lutovat

okbukaj
5. jún 2014

@zuzulkaba o boze, ja zacinam 37. tyzden a este by som veru chcela vydrzat do konca juna :D velmi dobre sa to cita a verim ze o par tyzdnov, budem aj ja takto radit inym buducim mamickam, ze je to najlepsie miesto pre porod🙂 ano aj mne v utorok kontroloval jazvu a povedal, ze by nemal byt ziadny problem🙂 dalsiu poradnu mam az v piatok,nakolko tu buduci tyzden nie je, hadam sa nerozpadnem dovtedy🙂 dakujem ti za povzbudive slova 🙂

okbukaj
5. jún 2014

@zuzulkaba uz som si volala aj na recepciu a ako si povedala, zajtra sa mi ta pani ozve, dufam, ze stihnem aspon tie dychacie cvicenia, nech viem ako spravne dychat🙂 ty si bola na celej tej profylaxii? to je viac prednasok, ci len jedna?

zuzulkaba
5. jún 2014

@okbukaj tak ja som bola stastna,ze som aspon do 37 vydrzala,ja som bola iny pripad, 6x som tam bola hospitalizovana🙂 ale pekne sa o mna postarali a vsetky problemy vyriesili a teraz mame doma zdravu princeznu aj vdaka ich starostlivosti🙂
Ja som bola na vsetkych prednaskach, boli 3..
Tesim sa,ked budes pisat zazitok z porodu,myslim,ze bude taky ako moj🙂

mimi8814
5. jún 2014

Ahojte, prosim ak by som chcela rodit v Kochu, kedy sa tam treba zahlasit? dakujem

zdenulkam
5. jún 2014

@mimi8814 chod najprv na obhliadku a potom na posledne poradne pred porodom 🙂

sashie
7. jún 2014

@okbukaj netreba sa objednávať. len prídeš, povieš na recepcii, že ideš na prednášku o epidurálke a oni ťa navigujú. tuším to začína o 10 hod. ja som nebola nikdy na žiadnej prednáške a rodila som trikrát. mne to príde zbytočná strata času (myslím na prednáške). tiež som rodila prvýkrát na antolskej. vždy mi povedali ako mám dýchať (keď pri kontrakciách, ešte bez epi) - tuším zhlboka a keď rodíš, doktor ťa sleduje a on ťa naviguje, povie ti kedy máš zatlačiť, kedy sa máš nadýchnuť a ako sa máš nadýchnuť. ale ak tam chceš ísť pre pokoj duše tak choď, aby si si nemyslela, že ťa odhováram. 🙂

kinluska
8. jún 2014

baby, dolezite je aj to, ze do KOCHa staci vziat sampon a sprchac... Vsetko sko pyzamo, zupan, fen, vlozky, utierky, plienky, oblecenie pre pre babatko, kozmetiku.... vsetko dostanete tam, vramci poplatku za nadstandartne sluzby 1200€. A klimatizovana izba s TV, vyber z viacerych jedal a pod. su samozrejmostou 🙂

samrola
9. jún 2014

Ahojte, chcem sa podelit o dalsiu skvelu (cerstvu) skusenost v porodnici koch. Po prvom porode v statnej nemocnici, ktory bol vsetko len nie dobry, som sa po dlhom zvazovani rozhodla pre Koch, aj z dovodu, ze tam mam moju gynekologicku. Porod prebehol nez akychkolvek zasahov, bez Epi (mala som nedobru skusenost pri prvom porode, takze som ju tentokrat ani neziadala), v prijemnej (takmer rodinnej) atmosfere. Porodne asistentky boli velmi ochotne a mala som pocit, ze sa naozaj uprimne snazili poradit, pomoct a aspon slovne ulavit od bolesti. K porodu som mala zazmluvnenu skvelu Dr.Sebikovu, ktorej som absolutne doverovala a ktora mi do poslednej chvile radila a povzbudzovala ma. Napriek tomu, ze som nemala ziaden porodny plan, asistentka sa ma na sale sama spytala, ci mam nejake preferencie ohladne vedenia porodu - naozaj som mala pocit, ze im zalezi na tom, aby boli rodicky po vsetkych strankach spokojne. Urcite toto zariadenie vsetkym vahajucim odporucam, po odbornej aj ludskej stranke su tam vsetci (od lekarov az po sanitarky) super. Ja osobne som sa tam, aj vdaka dobremu pocitu z porodu a celkovej pohody, ktora tam vladla, citila po cely pobyt ako na rekreacii.

raffaella
9. jún 2014

@samrola gratulujem k uspesnemu porodu! 😉 ja som mala v marci tiez super skusenost u Kocha, citila som sa ako na dovolenke 🙂

hallie
9. jún 2014

@samrola aj ja som mala Sebikovu, je uzasna. Uz som jej poslala kamosku a vsade ju odporucam. Ak to bude mozne, budem pri nej rodit aj druhe 🙂

tinka1003
11. jún 2014

ahojte, tak u nas padlo pred par dnami a po dlhsom vahani rozhodnutie rodit v Kochu. V pondelok sme sa tam nasackovali, ze by sme si chceli obzriet porodnicu a tety na recepcii nas chceli objednat na najblizsi volny termin 26.6. 😕 To uz budem mat dva tyzdne pred terminom, cize pre mna dost bezpredmetne. Myslela som, ze to tam chodi tak ako napr. na Antolskej, kde k nam hned niekoho zavolali a vsetko nam poukazovali. Nic to, nemyslim si, ze budem sklamana.
Momentalne riesim vyber lekara, uz ma caka len jedna poradna u svojej doki 🙂.

evitka83
12. jún 2014

@tinka1003 zavolaj si na recepciu s objednaj sa k pani svarnej, mna objednala na prehliadku do 2 dni. Ale lutovat nebudes, ja tu momentalne lezim a cakam, ze co bude 🙂

shania31
12. jún 2014

@tinka1003
Urcite budes u Kocha spokojna, aj keby si prehliadku neabsolvovala 😉

kuratenko80
16. jún 2014

Viete mi povedat ako je to s poplatkom za porod? Na stranke je napisane, ze ked mam zaplateny rocny poplatok ako tehotna, tak porod ma vyjde na 1100 eur. Je to tak?

lailal
17. jún 2014

@kuratenko80 ahoj, ano je to tak. ak si ich pacientka a mas vyplatený ten tehu aj rocny poplatok tak porod stoji tych 1100€

alexandra2222
21. jún 2014

Co vsetko sa u kocha plati? Resp.kolko ste celkovo zaplatili za porod?

hallie
21. jún 2014

@alexandra2222 1200 eur porod, 300 eur vybraty lekar. Vsetko mas v cene - epi, vlozky, nocne kosele, pitny rezi., jedlo patkrat denne.

katkasofi
21. jún 2014

@hallie ahoj. Prosím. Ta nevieš koľko stojí plánovaná sekcia??

moon1979
21. jún 2014

@katkasofi za sekciu sa neplatí zvlášť ... poplatky sú rovnaké 1200 eur plus 300 eur ak chceš špeciálneho lekára si zazmluvniť

katkasofi
21. jún 2014

@moon1979 takže okrem prehliadok pred pôrodom len 1200? Strava a pobyt na štandardnej izbe je v tých 1200 eurách?

moon1979
21. jún 2014

@katkasofi ano, celý tvoj pobyt aj pobyt dieťaťa je 1200 eur ... prehliadky pred pôrodom (poradne) platíš 20 eur každú poradňu

hallie
21. jún 2014

@katkasofi v tych 1200 eurach mas uz vsetko. Este aj pobyt, ak babo musi zostat dlhsie kvoli zltacke. Ale neviem, ako je to s plamovanou sekciou, oni su dost za prirodzene porody, ak nie je vyslovene nutnost rezat.

katkasofi
21. jún 2014

@hallie
@moon1979
Ďakujem babenky. Mám za sebou uz dve sekcie tak tretia určite musí byt tiež..

okbukaj
21. jún 2014

Ahojte baby, ako je to so sanitkou? Ked zacnem rodit a manzel nebude doma mozem si zavolat sanitku a ta ma odvezie aj do kochu? ci ako to vlastne funguje? dakujem pekne🙂

hallie
21. jún 2014

@okbukaj
Fuha, to pochybujem. Do Kocha asi skor taxik...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre