Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ivanka.7
14. feb 2012

@evel Ked sa da a maju miesto, ubytovavaju po jednej na izbe. Ked je viac pacientiek, tak izba je 2lozkova, cize sa moze stat, ze by ste boli dve.

nelinqua
15. feb 2012

@sandy84 suhlasiim primarka anesteziologie bola skvela, mne ked nezaberal epidural mala z toho tusim vacsiu depku ako ja🙂 musim len suhlasit bola ozaj asi najstarostlivejsia..

nelinqua
15. feb 2012

@kape dakujjeme🙂 a ano riesila prve babatko

tucika
15. feb 2012

@evel : Jasom tam bola tiez, ked bolo dost porodov, tak ma ubytovali na 3. poschodi, kde "normalne" mamicky s babetkami neubytuvavaju a bola som sama. Myslim, ze v Kochu je stale vacsia pravdepodobnost, ze budes na izbe sama ako, ze by bolo strasne vela porodov a boli by ste dve 😀
Co sa tyka tych poradni, urcite ti poradi tvoja lekarka a mozno ti tam hned aj vybavi termin, ak ale nie, zavolaj na recepciu, povedz v ktorom si tyzdni, ze potrebujes ist k nim na poradnu a ze tam chces rodit. Urcite ti najdu skory termin a bud neoblomna, prip. nech ta prepoja na niektoreho doktora a objednaj sa u neho. Ja som napr. chodila na poradne ku Kostolnemu, ktory ordinuje utorky a stvrtky - nevyberala som si, ale mala som z toho pocit, ze tam chodili aj ine vysoko tehotne, ktore tam planuju rodit a nie su stalymi pacientkami GPN/Kochu... Drzim palce, urcite budes spokojna! 🙂

tucika
15. feb 2012

@zuuzka : Ahoj, co sa prenasania tyka, tak ja som rodila v 40tt+6d a nikto sa ma nesnazil nahovorit na vyvolavanie alebo pod., castejsie som chodila na monitor a sledovali ma takmer kazdy den som tam bola, skor ma povzbudzovali psychicky a davali mi take "babske" rady ako ten porod "vyvolat prirodzene". Ja som na koniec poskusala vsetko: upratovanie, umyvanie dlazky na kolenach, schody, prechadzka, umyvanie okien, cerv. vinko, skorica aj sex 😉 a ten posledny vecer uz kontrakcie neustali, len sa skracovali intervaly, tak sme o 9 rano isli na prijem 😀 Pocas porodu nikto nic neurychloval, rodila som s doktorkou Vacokovou, ktora vsetkemu nechavala volny priebeh, otvarala som sa velmi pomalicky o pol 6 vecer som bola otvorena len na 4cm, tak mi potom pichla vodu, dopichli mi epi a potom to uz islo sup sup, ani ony nechapali: pred 7 ma poslali vycikat a to som uz citila strasne tlaky na konecnik, sa mi to nezdalo, tak hovorim muzovi, ze podme pre istotu naspat a spatame sa co to... 😀 A sa smiali, ze to sa este moc smejem na to, ze uz by som mala rodit a ze s mojim nalezom spred hodinky to este nebude ono a ze epi sice robi zazraky, ale az take nie 😀 No a ja som vyliezla na stol, dali podo mna tu vanicku, sestricka ma isla obliat tou vodickou a uz len kricala na doktorku a ta kricala rukaviceee!!! 🙂 a mm ani nestihol ist za hlavu! Maly sa vlastne porodil SAM! 😀 😀 😀 Nikto nic nestihol, ani nastrich (len 1 stich 🙂 ), ani z detskeho nestihli dobehnut! Vsetci prisli az po! 🙂 Bolo to uplne super, vsetci sme sa strasne smiali a cely Koch mal z toho sou! 😵 😵 😵
Strasne rada na to myslim, mame nadherny zazitok! Kazdemu prajem takyto porod! A hlavne Koch je super vo vsetkom, su vlastne jedina porodnica u nas, ktora sa ako tak priblizuje k "prirodzenemu porodu" a respektuje sukromie a intimitu tohto momentu... 😵

kvetinka211
15. feb 2012

@baryana ahoj, dakujem za info ... urcite je vela situacii ked je to opodstatnene, zrejme aj ja som ho na A. dostala opodstatnene, ktovie ... len ma zaujimalo ci ho v kochovi nedavaju automaticky kazdej ci najskor pockaju ako sa to same rozbieha .. ked teda cakaju tak super 🙂 tiez gratulujem k babatku

evel
15. feb 2012

No dnes som tam bola a prvy dojem mam velmi dobry, vyplnila som nejake tlaciva a tak, objednali ma na buduci tyzden k MUDr. Kostolnemu, ale uistili ma, ze ma odrodia aj ked by sa to uz pustilo skor .. som sice len 36+6,ale nikdy nevies 🙂 Mgr. Svarna ma ochotne previedla cez izbu a vzdycharen az po porodny box a je to tam ozaj sympaticke, mam celkom dobry pocit, narozdiel od pocitov, ktore som mala po prehliadkepo Antolskej. Tak dufam, ze budem spokojna,ale podstatne pre mna je uz teraz to, ze nemam taky stres ako pri predstave nemocnicneho kolosu ako je Antolska... V pondelok idem na poucenie kvoli epiduralu, aj ked som ho absolvovala uz na Antolskej, ich pani doktorka vyzaduje aby som isla na poucenie aj do Kocha. . inak toto forum mi pomohlo sa rozhodnut pre porod U kocha, kedze vacsina ohlasov je pozivtivna, tak dufam, ze to tak aj bude 🙂

adka0029
15. feb 2012

@evel ahoj, ja som mala dr. Durinovu k porodu zazmluvnenu a az do dna porodu som chodila na poradne k nej do prosanusu. Ak by si zacala rodit pred absolvovanim poradne u kocha, urcite to nebude problem a odrodia ta - hlavne ze zaplatis 🙂
Na izbu davaju mamicky po jednu pokial im to kapacita umoznuje. Inac, niektore izby su brutalne malicke, neviem si tam predstavit dve maminky s babatkami.
Tiez som pred par dnami u kocha rodila a nechcem sa opakovat, ale velka spokojnost, i ked kto chce kritizovat, urcite si dovod najde ... Mna napriklad dost sokovalo, ze na izbach nebol internet, rovnako aj neprofes. Spravanie personalu (vykrikovanie a chichunanie sa po chodbach). Ale co sa tyka cistoty, stravy, a celkovej starostlivosti, tak to bolo na 100%.

moon1979
15. feb 2012

@evel a nemusis byt ich pacientka? staci ked len chces u nich rodit?

evel
15. feb 2012

@moon1979
nemusim, ja mam svoju doktorku v prosanuse, staci, ze pojdem na jednu poradnu k nim,ale ani to nie je podmienka, kedze moja dr. rodi aj u nich ako externistka.. nemusis byt ich pacientkou..staci, ze zaplatis poplatok a az od 36 tt k nim chodis na poradne..

evel
15. feb 2012

@adka0029
presne ako vravis, kto chce, dovod na kritizovanie si najde,alebo vzdy je priestor na zlepsenie..ale ked som si zratala, co dam za nadstandard na antolskej a to sa o nadstandarde hovorit naozaj neda a nemam ani istotu, ze sa nan dostanem + kazdy caka este nieco pre seba do vackutak radsej si priplatim a viem, za co platim...

alicka7
15. feb 2012

@adka0029 Ahoj Adka, na izbach nie je internet? Ako to potom funguje?

zuuzka
15. feb 2012

@tucika Ahoj 🙂 Velmi pekne dakujem za prakticku odpoved. No ja mam termin presne o tyzden a bola by som rada, keby sa dovtedy maly na svet vypytal.Bola mi zistena tehu cukrovka, sice si to velmi dobre riesim len upravou stravy, ale aj tak by som bola rada, keby to zvladol do terminu. Asi sa opytam na poradni ako je to v takom pripade. A gratulujem k babatku a super porodu, snad aj my nan budeme radi spominat 🙂

baryana
15. feb 2012

@kvetinka211 d akujem. urcite nevyvolavaju automaticky. ja som mala nastupit na hospitalizaciu po tyzdni prenasania, ale dr. demeckovi sa nepozdaval moj posledny monitor, tak povedal, ze radsej ma chce mat pod dozorom, tak si ma tam hned po poradni nechali. a ja som aj predosle tehotenstvo dost dlho prenasala, takze ja sama som suhlasila s vyvolavackami. ale nesilili to. len ma stale sledovali uzv aj monitorom. nemozem sa na nic stazovat. a dokial som bola tehula na 3.p. a prisiel naval rodiciek toho 31.1. dali mi tiez jednu super tehulu na izbu / ahoj adka)))))))/, aby mali dost volnych izieb pre mamicky s babätkami. co bolo pochopitelne. ked som porodila, sestricka sa ma spytala, ci chcem byt na 1.p. na sestonedeli, ale jedine s dalsou mamickou, lebo je plno, alebo sa vratim na 3 na povodnu izbu, kde sice nie je stol na prebalovanie ani bidet, ale mozem tam byt sama. tak som samozrejme sla na 3.p. velka spokojnost, som rada, ze som tam rodila. a ak by ste nahodou zavitali na tuto stranku, este raz velka vdaka dr. demeckovi, maresovi, ondackovej a marcisovej aj sestrickam, ktore sa o mna cele dva tyzdne starali. dakujem dakujem.

baryana
15. feb 2012

@adka0029 ahojky, ja som sa na to pytala a uz asi tri dni pred tvojim odchodom som ti to chcela povedat, ze net tam je, ale vzdy ked si za mnou prisla, sme sa zakecali a ja som potom zabudla)))(((( a dr. povedala aj spravne heslo, ale bez 1. moj muz sa pytal jednej sestricky a ona hned suverenne odpovedala, ze samozrejme je)), tak asi vsetky sestricky nemaju prehlad. len mozno signal na 3. bol slabsi? netusim.

moon1979
15. feb 2012

@baryana a platila si aj za hospitalizaciu zvlast, alebo len ten poplatok za porod?

adka0029
15. feb 2012

@baryana ahoj ahoj ahoj 🙂 Ako sa mate? Ako malicky?
Ten internet bol cely nejaky zahadny 😒 raz tam signal bol a nefungovalo heslo, potom zas signal nebol ... Vrchna svatosvate tvrdila ze internet nie je, potom prisla dr. Marcisova s heslom ktore nefungovalo, no a potom tebe povedia zas daco ine...
A ozaj, platila si za dni pred porodom?

kvetinka211
15. feb 2012

@evel ahoj .. chapem tvoj strach z velkej antolskej, mala som podobne pocity .. mas stastie ze uz je koch otvoreny, my sme ho este nestihli 😉 musim ale poznamenat dve veci .. po prve, aj z porodu na antolskej mam uzasny zazitok a ak nahodou o par rokov z akehokolvek dovodu nebudem moct ist do kocha, kludne pojdem znovu na antolsku .. po druhe, nikto tam nic necakal do vacku ako pises, platili sme vsetko cez pokladnu oficialne a vsetci sa ku mne chovali prijemne, az som bola prekvapena .. myslim ze by bolo nespravodlive keby sa o tych ludoch sirili nepravdive dohady ...

bebel
16. feb 2012

Ahojte dievčatá, pomaly mi odteká voda, takže na rannej vizite už budem v Kochu na čakačke 🙂. Dám potom čerstvé avízo ako bolo- úplne objektívne 😉

canama
16. feb 2012

@bebel Tak vela stastia! Ja uz to mam tiez uspesne za sebou, spokojnost bola, az na to ze u Kocha naozaj chyba laktacna poradkyna a na novorodeneckom trochu ustretovejsi a chapavejsi pristup k prvorodickam, ktore este nevedia ako na to, cize skusenost detto ako @nelinqua. Btw, my dve sme tam museli byt naraz, len ja som lezala na 1.posch.

lenuska12
16. feb 2012

@bebel drzime palce, nech vsetko dobre dopadne 😉

nelinqua
16. feb 2012

@canama ja som tam bola od 3-9.2. Na prvom poschodi izba 102🙂

kaby
16. feb 2012

@adka0029
@moon1979 za dni pred porodom sa plati zvlast, 20eur/den. Cena 1200 eur plati odo dna porodu, je jedno kolko dni tam musite stravit odo dna porodu pre pripadne komplikacie ...

sandy84
16. feb 2012

@canama Ja som tam tiez priblizne vo vasej dobe bola a ja zase naopak musim povedat, ze z novorodenckeho sa mi plne venovali. Neviem, ci to bolo,ze moj maly krical na celu nemocnicu 🙂 ale musim povedat, ze este aj v noci za mnou chodili. Neviem sice ako sa vola, ale bola tam tak pekna rysavka kucerava, tak ta mi pomahala vkuse a radila co a ako. Fakt zlata, ked som ju videla v sluzbe, tak mi odlahlo. Vseliak sme skusali polohy na maleho co by mu najviac vyhovovalo, ale moze byt, ze som bola mozno otravnejsia ako vy 🙂 co som mala robit, ked krical o dusu. Teraz uz mam kopec mlieka, tak sme ouki.

sandy84
16. feb 2012

@bebel Drz sa a nedaj sa odbit 🙂 ked nieco nevies. 😎

moon1979
16. feb 2012

@kaby aha, dakujem za info 🙂

baryana
16. feb 2012

@adka0029 ahojky. malicky super kludny a zlatucky, a konecne kojim, mam mliecka a mliecka. a vy ako? dari sa vam?odpoved aj pre moon, platila som za hospitalizaciu tych 6 dni krat 20€.

katun
16. feb 2012

@bebel drzim palce!!!!

adka0029
16. feb 2012

@baryana aj my zatial sa drzime, aj kojime - len maly je taky hlados zeby jedol stale. A hlavne v noci 🙂 kedy sa chystate prvykrat von ? Ja som rozmyslala, ze ak bude cez vikend pekne pocasie, tak na polhodku by sme vybehli.
Uz si sa objednavala na kontrolu po 600nedeli?

masenda
16. feb 2012

@adka0029 ahoj adka, chcem sa spytat na doktorku durinovu, tiez k nej chodim do procare, len rozmyslam ci si ju zazmluvnit na porod u kocha. das prosim ta nejake blizsie info, aka bola pri porode, ako to bral personal, kedze ona je externa, ci sa ti venovali aj napriek tomu, alebo to nechali cele len na nu, kedy dosla k porodu atd. dik vopred, neviem sa rozhodnut, ci si ju zazmluvnovat, alebo to nechat tak a rodit u toho, kto bude mat sluzbu... dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre