Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

nelinqua
25. júl 2012

@chrumka84 malu som dostala hned po porode na brucho na par minut, potom ju zobrali na vazenie, meranie a umyvanie...ked ma pozasivali doniesli ju naspet na porodnu salu a nechali mi ju az kym som neodpadla 🙂 potom bola chvilu v inkubatore na prehriatie a asi za 2 hodky mi ju doniesli na sestonedelie...prvu noc ju zobrali okolo 22 a priniesli o 5 rano (kvoli tomu ze som odpadla...tak aby som sa trochu dala dokopy a vyspala sa...ale ak je vsetko ok nechaju ti ju bez problemov) a potom uz som ju mala stale pri sebe, brali mi ju iba na vizity.

mimikas
25. júl 2012

@chrumka84 Po porode mi maleho dali hned na brucho, potom mu prestrihli pupocnu snuru, to urobil moj muz, zobrali ho na vazenie, meranie a pod, manzel bol pri malom ked to robili a mna zatial sili a rodila som placentu, dali ma trosku dokopi a doniesli mi maleho, hned ho aj prikladali na prisatie, tie prve dve hodiny si este na porodnej sale a dieta je stale s tebou, a potom na oddeleni ma nechali si odychnut take 3 hod, dosla porodna asistentka, pomohla my sa osprchovat a daniesli mi maleho a uz bol stale so mnou, ak chces mozes ho dat na prvu noc na novorodenecke a oni ti ho donesu na kojenie vzdy ked je hladny ale dieta je stale s tebou, vzdy ked ho odnesu na nejake vazenie alebo vysetrenie, tak ti povedia preco ho beru a co s nim budu robit. Mna boli vysetrit prvy den niekolko krat ale to bolo len take kuk a bola a potom bola vizita kazde rano. Kazde rano vysetrovali aj deticky a detska lekarka vzdy prisla a informovala ma o stave maleho, ci je vsetko v poriadku a tak. Viac ma uz nenapada ale ak mas otazky tak sa pytaj 😀

chrumka84
25. júl 2012

@mimikas takze ti ho takeho naheho este vratili na brusko? Ja by som chcela, aby mi dieta nechali na bruchu nahe, prikryli nejakou prikryvkou alebo tak. Nevadilo by mi, ak mi ju zoberu na odvazenie, odmeranie, pokial by mi ju potom nahu vratili spat, aby sa sama mohla prisat a aby sme boli pokozka na pokozku.
Takze sa tam nestava, ze by deti prikrmovali z flase na novorodeneckom? Tomu by som sa chcela vyhnut. Samozrejme predpokladam, ze porod budem mat bez problemov a aj ze sa z toho rychlo spamatam 😀.

@nelinqua na vizitu beru dieta niekam inam? Nevies preco?

nelinqua
25. júl 2012

@chrumka84 beru ho na novorodenecke oddelenie..kazde rano tak pozbierali vsetky deti a za nejaku polhodku doniesli naspet..vazia ich, meraju zltacku a neviem co este...ale kamoska mala so sebou u kocha ubytovaneho muza a ten chodil s malym neustale aj na vizity..a bol stale s nim, vobec ho nenechavali sameho na novorodeneckom sestrickam..
a myslim ze neprikrmuju potajomky🙂)..lebo mne ju doniesli ze uz velmi place a je hladna...a na druhy den ked velmi plakala a ja som este nemala mliecko tak mi dali len striekacku s glukozou..o flaske a UM nepadla ani zmienka...

chrumka84
25. júl 2012

@nelinqua dakujem, tak to si ma potesila 🙂

majonka79
26. júl 2012

Ahojky, mne malu hned po porode zobrali, museli jej nieco robit (nic vazne, po 1. minute mala Apgar len 6), ale hned volali manzela, aby siel k nej. No a za par minutiek ju doniesli, ale celu zababusenu, lebo bola trosku podchladena. Tak sme boli spolu cca 15 min., potom ju brali do inkubatora na prehriatie. Ja som zatial lezala a cakala na placentu a potom ma sili. Takze do cca 2 hod. som bola na izbe. Potom nam ju aj doniesli a mala som ju cely cas pri sebe, lebo som sa na moje pocudovanie citila skvelo. Inac uz je to par mesiacov a straaasne rada spominam na porod a sestonedelie v Kochu...bolo tam super. Bola som tam cca 8 dni, ale bolo tam ako doma. Drzim palceky.

nikiss
26. júl 2012

Ja by som sa chcela spýtať, či sa pripláca za to, keď máš dlhodobejšiu hospitalizáciu. S dcérou som bola vyše 12 dní v Ružinove, kvôli infekcii...a tiež, či je nutná klyzma, či nestačí vypýtať dva gylcerínové čípky. Klyzmu mi totiž robili dvakrát a zrovna príjemná som na nich nebola, keďže mna totálne bolelo brucho (nešlo o pôrod, ale zdrav. ťažkosti). Tak, mám strach, že budem zlá aj teraz🙂)

mimikas
26. júl 2012

@chrumka84 Naheho mi ho dali na brusko hned po narodeni a po obvayeni a merani mi ho doniesli uz zabaleneho, ale tam ti vyhoveju vo vsetkom takze ak ho budes chcet mat aj potom naheho na bruchu urcite s tym nebudu mat problem. A na visitu ich brali na novorodenecke, lebo tam ich vysetrovala lekarka a aj im tam brali krvicku a tak.

mimikas
26. júl 2012

@chrumka84 inak flasou oni nedkrmuju vobec toho sa nemusis bat, ak budes potrebovat abz maleho dokrmili tak to robia len striekackou a materskzm mliekom

nikiss
26. júl 2012

@misinka26 chcem🙂)Snád vyjde všetko jak ma🙂

tea333
26. júl 2012

@nikiss klasicky klystir nemusis, myslim ze pouzivaju aj Yal gel a ten je omnoho setrnejsi.
Ak ide o hospitalizaciu, plati sa za den podla cennika, nepamatam kolko. v cene za porod je cena za porod samotny a za hospitalizaciu suvisiacu s porodom, a teda po porode 😉

tea333
26. júl 2012

inak ako je to s cisarskymi rezmi? davaju babatko na brusko a prikladaju hned, ak nie je robeny cisarsky v celkovej narkoze? a ako je to s prikladanim a starostlivosti o babo na izbe prvych 24 hod ked sa neda velmi hybat?
mozem volat sestry na pomoc? alebo beru na novorodenecne a prinesu na dojcenie?
ja teda dufam ze to cisarak nebude, ale rada by som to vedela ak by nahodou.

lentila.g
26. júl 2012

Baby a prosim ako je to s kupanim deticiek,kúpu oni alebo samé mamičky si?a každý deň?

nelinqua
26. júl 2012

@tea333 ak sa na to citis nechaju ti ho na izbe, ak nie zoberu ho a nosia na dojcenie..na izbe mas taky telefonik s ktorym si vzdy zavolas ked nieco potrebujes a hned niektora sestricka dobehne...

@lentila.g deticky sa kupu kazdy druhy den, a ak chces a vladzes kupes si sama, ak nie tak ho okupu oni...prvorodickam ukazuju ako kupat..no teda pekne z rychlika tak ja som si to az doma skusala...tam to bol trochu stres lebo sa kupe v takom velkom umyvadle na novorodeneckom a uz tam za mnou cakali dalsie maminy...

lentila.g
27. júl 2012

@nelinqua aha,dakujem,ja si pamätám že my s mužom sme tiež doma cvičili na ostro,lebo v nemoc.ich kupali a sup sup doniesli,preto som myslela že či náhodou nechodia sestricky na izbu...ukázať a potom kupeš uz sama.
Ináč včera som bola na monitore a zbadala som tam také drobatko...ale mala som pocit ako by som bola niekde na návšteve...vôbec mi vsetko tam nenahanalo nemocnicny strach

nelinqua
27. júl 2012

@lentila.g veru je to ine ako v nemocke, teraz by som si to ale vedela uz viac uzit...na druhy krat uz budem vsetko vediet 🙂 a teda uz som oboznamila mm ze dalsie dieta neplanujem rodit v inej porodnici ;)

lentila.g
27. júl 2012

Mat tak dobrý a rýchly pôrod ako prvý a ešte k tomu všetky tieto plus co Koch ma tak môžem hovoriť po pôrode že som prišla z luxusnej dovolenky 😀

neely
27. júl 2012

@lentila.g co ukazal monitor? uz sa chystas na porod? je dobre, ze existuje aj porodnica, co nenahana strach, kde to nie je ako v mesiarni

lentila.g
27. júl 2012

No bolo to dost zaujímavé lebo ja som otvorená na 3,aj krcok makky tak že ma poslú na monitor,tam mi vysvetlili že to číslo čo behá že to su stahy maternice,a bolo tam že 20,23..no a zrazu že 67🙂 tak došli ku mne a ja sa pýtam že pri koľko rodim-tlači že pri 100🙂 muž hneď spozornel,- potom na konci mi vraveli že možno ma tam nechajú ale že mám ísť k pani doktorke-a ona vravela že to uz môže sa rozbiehať ale je to nepravidelne tak som išla domov,ale ja to tak nepocitujem ako daco au au-len trochu,to pri malom som mala silnejšiu bolesť tak ja som zvedavá ako to bude prebiehať,len vraveli že ešte týždeň by som mohla vydržať ale že ked nie tak maly je uz dost veľký že nebol by žiaden problém
No a ešte mi vraveli že ked náhodou by ma nechali tam tak že by som sa tam prechadzala,skackala na fitlopte sprchovala a chodila na kontrolný monitor..ako super super prístup (musím to fakt v každom príspevku spomenúť lebo ja zatiaľ patrim k tým čo sa na pôrod tešia a majú dobre zážitky...tak príchod v tomto prostredi moju radosť Este viac umocňuje)

neely
27. júl 2012

@lentila.g želam ti, aby ti to vyšlo tak ako si zelas, nech mas pekny porod, snad natrafis aj na dobreho doktora a PA. Ja som este iba v zaciatkoch, tak uvidim ako to vsetko víde.

lentila.g
27. júl 2012

@neely tak držím aj ja palec a pekne tehulkovanie nech to rýchlo ubehne🙂 a Ďakujem
Určite tu napíšem ako to u nás prebehlo a o celom pobyte

yanielka
27. júl 2012

@lentila.g a ty si presne kolkaty tyzden? lebo tu to ukazuje nejak dopredu. ja idem na monitor buduci piatok a tiez uz som na tom tak vselijak tak som zvedava, len moj lekar ide hned potom na dovolenku, tak uvidime u koho nakoniec budem rodit....

lentila.g
27. júl 2012

@yanielka ja som 36+5tt, preto aspoň do nedele-pondelka by bodlo vydržať nech uz začne aspoň 38tt,(pre nich je to ukončený 37tt)ebo viem že pri malom som rodila 38+0 tusim a v nemocnici mi napísali ukončený 38tt a tu to ukazovalo 39tt
A možno vydržim ked bude maly u babky ešte aj do ďalšej poradni🙂

yanielka
27. júl 2012

no ved ano ja som 35+3 takze ja este potrebujem vydrzat do 8.8.:-) len uz tiez je to vselijake , brucho mi tvrdne od 18tt a ten krcok uz tiez vyzera biedne, tak dufam, ze tiez vydrzim do ukonceneho 37tt lebo ak porodis skor tak potom treba do 3 rokov dietata chodit na vselijake poradne pre predcasne narodene deti na ocne, neurologiu a tak.........ja som malu rodila 38+3 ale to bolo po serklazi a vselijakych zazitkoch z Ruzinova🙂 tomu som sa tentokrat uspesne vyhla a dufam, ze to uz nejak dotiahnem do zdarneho konca...

lentila.g
27. júl 2012

@yanielka No veď to že potom musí človek lietať s tým babom kade-tade a nie je to ani potrebné..my sme kvôli malému tiež chodili všade možné lebo že ma "plameň-ľudovo nazvaný)a všade nás vysmiali že či vieme ako plameň vypadá,no napriek tomu mu každý Niečo napísal do papierov a proste kolotoč a dnes komu to nepovieme a neukazeme tak ani nevie..
Ja som bola tak minuly týždeň na poradni a ako ty teraz v tt a že maly je veľký ale ešte mám vydržať,no a teraz že ešte ten týždeň by bolo fajn,ale že zo zdr.hľadiska keby som dnes tak malým by nemal mat problém...ale tak každý den k dobrú je +

neely
27. júl 2012

@lentila.g lepsie je od 38 rodit, aspon co som trosku citala, tak este vydrzte. a ides nakoniec zazmluvnovat, ci to nechas takk?ja sa toho vsetkeho velmi bojim tak spekulujem uz teraz ze co a ako

yanielka
27. júl 2012

@lentila.g aj mne podla ultz je maly vacsi o tyzden a pol ale tyzdne nepustia ze? ja by som velmi rada vydrzala, tak mozno sa tam aj stretneme🙂 alebo sa budeme tesne minat. Ja mam dilemu so zazmluvnovanim, kedze moj lekar ide na dovolenku a ineho lekara tam nepoznam.....

lentila.g
27. júl 2012

@neely no nezazmluvnila som tak snáď,ale veľmi milo tam každý pôsobí čo som zatiaľ prišla do kontaktu

lentila.g
27. júl 2012

@yanielka ja som tiež premyslala lebo osobne nikoho nepoznám ale čo chodím k Mudr.Marcišovej tak som veeelmi spokojná ale aj pár mamiciek písalo že nezazmluvňovali lebo že všetci 1... Ale tak ten pocit že vieš ku komu sa dostanem uz vopred je ukludnujuci...

lentila.g
27. júl 2012

@yanielka no tt nepustia,oni kvôli ani nie tak vahe a veľkosti asi ako kvôli tomu že si nevedia tel.teplotu tak udržať a kvôli pluckam,asi by museli byt pár dni v inkubatore

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre