Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ella_joy
13. aug 2012

@chrumka84 preco cudne vypocitany? No piatok uz mozno bude poslednykrat 😉 prenasat inak nie je bohvieco, sama som mala prveho do 42tt. Uz Ti aj spominali, ci budes castejsie chodit, v pripade ze babo sa nevypyta na TP?

lucyz
14. aug 2012

ahojte,
tak bola som uz aj ja na prehliadke v kochu a zodpovedali mi naozaj vela otazok, co sa tyka priebehu porodu bez toho, aby som sa musela pytat, ta poloha na boku pocas monitorovania sa mi zda ok, urcite lepsie ako vystreta na chrbte pocas kontrakcie 😖 )
vyzera to tam celkom dobre - nemyslim priestory, ale ten priebeh - otec uz od prichodu do nemocnice pri rodicke, volny pohyb pocas prvej doby, privatna izba so sprchou k dispozicii, moznost prijimat tekutiny, polohovanie pri samotnom porode atd, ale je to tam naozaj tak? nehovoria to len pri obhliadke porodnice a potom v skutocnosti polovicu veci zatrhnu s odvolanim sa, ze porod nepriebieha celkom ok? a ako je to s pripadnymi individualnymi poziadavkami? mali ste nejake (napriklad nezelam si yal, nezelam si nastrih, nechcem este odpustit plodovu vodu, nezelam si oxytocin, chcem viac napolohovat porodnu postel atd viac ma teraz nenapada)? ako sa tvarili, ked ste chceli mozno nieco ine, nez vacsina? povolili?

tea333
14. aug 2012

@lucyz ahoj, ja som akurat v kochu, 2.den po porode.vsetko je ako ti povedali 🙂 mne teda oznamovali co sa ide robit s tym, ze respektovali a opytali sa. Jasne ze som nemohla rozhodovat o lekarskych veciach, ale plne respektovali ked som povedala ze zatial nie epi, alebo ze maju nechat maleho neumyteho na hrud.Na druhej strane ked to vyzeralo ze malinky spravne nenatoci hlavku a bude sekcia tak tam sa vyjednavat neda, ked nemas inu moznost. Naozaj sa snazia vsetkemu vyhoviet, pytaju sa aj na nastrih.mna sa na polohu pri tlaceni nepytali, ale keby som povedala urcite by sa snazili.. mali sme izbu ak sprchu, mimo monitoru volny pohyb, otecka vyhanaju ked sa robi yal alebo zavadza epi aby nekukal na co nemusi, ale inak je stale pri tebe.
Mne poloha na boku robila este horsie inak 😲 😀

ella_joy
14. aug 2012

@lucyz kedy si bola na obhliadke? Treba sa nejak dopredu objednat? Ci to byva v nejaky urceny den? Vdaka

lucyz
14. aug 2012

@tea333 dakujem za odpoved a gratulujem k babatku
super, tak to som rada, ze respektuju zelania, samozrejme, ak sa da a priebeh porodu to umoznuje, potesila si ma 🙂

lucyz
14. aug 2012

@ella_joy ja som sa tam bola pytat na cvicenie, na poplatky, na obhliadku... povedali, ze si ma zapisu aj s telefonnym kontaktom, a ze sa mi potom ozvu, kedy mozem prist, ale akurat tam robili obhliadku, tak som sa mohla rovno pridat, podla mna by stacilo zavolat na recepciu a nechat na seba kontakt, ze mas zaujem o obhliadku

nevestickaaaa
14. aug 2012

Kočky, určite to tu niekde bolo spomenuté, ale je tu toho strašne veľa a nemám energiu čítať úplne všetko...
Koľko stojí celková starostlivosť počas tehotenstva v Kochu vrátane pôrodu a starostlivosti počas šestonedelia? Je možné tam počas tehotenstva prísť kedykoľvek pri nejakom probléme ako napr. na pohotovosť? Ďakujem pekne za pomoc! 🙂

ella_joy
14. aug 2012

@lucyz aha, super, dakujem Lucy, tak skusim cinknut. Ked som sa ja pytala kociek na recepcii, tak ani moc toho nevedeli mi povedat 😒 Rada by som sa pytala niekoho fundovaneho, kedy mas TP Ty? Planujes mat aj porodny plan?

nevestickaaaa
14. aug 2012

našla som na ich webe, že Celoročný poplatok pre tehotné 199€ + 1200 € Poplatok za nadštand. služby pri pôrode a v šestonedelí. Ale čo ak nechcem nadštandardné služby a stačia mi štandardné? 🙂 príp. koľko stojí ubytovanie počas pôrodu a pod.?

kvetinqa
14. aug 2012

@nevestickaaaa vsetko to, co ponuka koch je nadstandard, menej ako 1200 za porod nezaplatis

kvetinqa
14. aug 2012

@tea333 gratulujem!!

tea333
14. aug 2012

@kvetinqa Dakujem

kvetinqa
14. aug 2012

@tea333 bola si spokojna? Kto ta rodil? Teda aksa smiem pytat 😀

nevestickaaaa
14. aug 2012

@kvetinqa ďakujem, čiže je to vlastne 199 € za starostlivosť počas tehu + 1200 € za pôrod? a funguje to tak ako to chápem ja, že je to vlastne nemocnica, kam môžem prísť v prípade problémov namiesto klasickej pohotovosti?

kvetinqa
14. aug 2012

@nevestickaaaa presne tak.

lentila.g
14. aug 2012

@tea333 blahozelame a prajeme krásne užívanie si vzájomne sa s bábätkom

tea333
14. aug 2012

@kvetinqa Rodili ma dr ditte a mlada dr, myslim ze sa vola ondackova, taka pekna brunetka, ta ma aj prijala. Boli uplne uzasni a podporili ma 🙂 aj anesteziolog bol perfektnya ohladuplny, skoda ze si nepamatam jeho meno. Aj porodna asistentka bola uplne na jednicku 😵 jednoducho dobra atmosfera bola a to urobi strasne vela. Vsetci boli priatelski a uvolneni, komunikovali a vsetko vysvetlili.
inak je moj pobyt podla ocakavani dobry, mali sme super porod a dobre sa o nas staraju. Ak to mam porovnat s antolskou, tak radsej neporovnavam 😉 😝

tea333
14. aug 2012

@lentila.g dakujeme 😵

kajuska09
14. aug 2012

@nevestickaaaa ano do Kochu mozes prist ked mas nejaky problem v tehu aj hocikedy v noci.....ja som radsej zavolala ci sa da a povedali ze samozrejme 🙂

karkulkaaklukrak
14. aug 2012

Ahojte! Neviete náhodou, kedy sa dr. závodská vracia z materskej. som síce na začiatku tehotenstva, ale veľmi by som u nej chcela rodiť, kamarátka si ju veľmi pochvaľovala. Ďakujem za odpoveď.

nikiss
15. aug 2012

Prosím Vás, ako je to s návštevami malých detí? Môže prísť za mnou dvojročná dcéra s manželom? Nebudú ju vyháňať? Alebo obmedzovať? Prebieha to na izbách? ĎAKUJEM...

lucyz
15. aug 2012

@ella_joy ja mam termin az 9. novembra a rozmyslala som nad porodnym planom, mozno si par veci spisem, a ty?

misinka26
15. aug 2012

@lucyz Ahoj tak to sa tam možno stretneme, ja mám termín 7. novembra, čítam, že si ideš písať pôrodný plán aj ja nad tým premýšľam ale bola som na obhliadke a sestrička odpovedala na moje a to občas aj smiešne otázky tak, že nemám pocit, že by s niečim mali problém aj bez pôrodného plánu, tak uvidím, možno niečo spíšem na papier 🙂

sandrikacsg
15. aug 2012

Zienky, viem, ze to nie je velmi prijemna otazka, ale robia u Kocha kyretaz? Ak ano, kolko to stoji a ako to prebieha? Poprosim vas neodsudzujte ma, budem vdacna za odpovede.

lucyz
15. aug 2012

@misinka26 presne ten pocit mam z toho po obhliadke aj ja, ze tam ten porodny plan nebudem ani potrebovat, ale asi si spisem par bodov, aspon si to pri tom pisani vsetko tak utriedim a mozno trochu pre manzela, aby vedel, ak by som ja bola velmi vycerpana 🙂

kape
15. aug 2012

@sandrikacsg - robit ju robia, ale neviem ci aj ked je to na ziadost pacientky. Ja som uz par krat pri tom bola, ked tam boli zeny, ktore na tento zakrok museli a lekari ich este pre istotu posledny krat kontrolovali, ci naozaj je nutna

@tea333 - blahozelam a nech je vsetko OK aj do konca pobytu a potom aj doma

Ja som vcera absolvovala posledne cvicenie, mali sme tam aj detsku sestru a tiez v pohode na vsetky otazky zodpovedala, este nas poprosila, ci upozornila, ze oni uz vela veci pokladaju za samozrejmost a niektore veci z ich pohladu, ze su uz banalita, ale ze nech sa len smelo pytame zvonime a oni vsetci sa budu snazit nam odpovedat a vyhoviet, pokym je to zo zdravotneho hladiska v poriadku. Ze maju vela prace, preto niekedy mozno miestami to posobi tak ze nemaju zaujem, ale ze ked sa budeme pytam prosit o pomoc, urcite nas neodbiju.

Ak by niekoho este zaujimala info - plienky vraj pouzivaju pampers, vlhcene utierky maju vraj z Metra, v prvom rade sa v pripade potreby snazia dokrmovat materskym mliekom ak ho nahle nemaju maju k dispozicii Nutrilon alebo Bebu, co sa dokormovania tyka, tak fakt az v priapde, ze je to nevyhnutne, este je k dispozicii glukoza.
Odsavacky maju vraj cca 4 Avent, ale ze zatial v pohode stacilo, maju aj sterilizator, jedna mamina sa pytala, ci si ma cumel vyvarit doma, alebo je to mozne aj v porodnici, ze v pohode aj tam.

Mna potesila info, ze aj ked je cisarsky da sa s nimi dohodnut, ze dietatko budu budu nosit na kojenie, jasne pokym si to mamicka vyslovene nezela, tak nie. Co mna velmi potesilo po prvej skusenosti. A vraj babatka na kojenie nosia ked sa zobudia, nemaju stanovene casove intervaly, pripadne sa nesnazia noc riesit tak, ze ho nechaju celu noc u nich a k prsniku babo vobec tu noc nejde.

Fakt je z nich citit velku ochotu vyjst nasim poziadavkam v ustrety. Myslim, ze sa netreba bat a hlavne treba komunikovat-pytat sa, mame na izbe zvonceky, treba ich v pripade potreby vyuzivat.

kvetinqa
15. aug 2012

@kape super info, vdaka🙂
@sandrikacsg robia aj UPT , cenu netusim

kvetinqa
15. aug 2012

@tea333 som rada, ze si bola spokojna. Dakujem za info 🙂 vela zdravia a mliecka! 🙂

tea333
15. aug 2012

@kape tak tak, treba stale zvonit, pytat sa ked ste tu. Personal je velmi ochotny a prinesu hocico na izbu, pridu za vami a pomozu, poradia. Ak nevedia, zavolaju niekoho kto to ma na starosti, este ani raz som od nikoho nepocula ze ja toto nerobim. Reaguju tak ze zavolaju niekoho kompetentneho, dokonca dr mi bola hlasit na novorodeneckom ze chcem nove oblecko a tak 😉 vlastne nemusim nikam chodit od malickeho a ani ho nemusim nechavat sameho, lebo som tu na osamelom 3. Poschodi 😀

dancul80
15. aug 2012

@tea333 gratulujem 🙂 maly je asi pohodak ze vypisujes 😉 ako dlho ti nechali maleho neumyteho na bruchu? ja by som chcela aby mi ho nechali cele tie 2hodiny a az potom odvazili atd. a este ako casto ta vysetrovali pocas porodu? inak je super ze si si porod uzila a mala podla svojich predstav

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre