Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

usacek79
1. júl 2011

ja som len velmi cerstva tehu, ale odjakziva sa chystam rodit u Kocha, takze sa tesim, ze to prave znovu spojazdnili.
tiez ma zaujima cennik - ak som to spravne pochopila, tak bezne ukony, prehliadky atd - vsetko nutne pocas tehu (okrem 3D-4D) je hradene poistovnou, alebo? uz ste to riesili?
ja zaplatim len ten rocny poplatok a potom uz len nadstandardne ukony, ano?
dikes za info 😉
chystam sa tam next week, som zvedava 🙂

kajuska09
1. júl 2011

@usacek79 ano zaplatis si rocny poplatok asi uz ako tehotna, to je tusim 140 eur a doplaca sa podla mna len za 3D ako pises a v tej sume by malo byt vsetko, poradne, objednanie, sono prsnikov, atd...🙂

woman04
1. júl 2011

...chodím do GPN a okrem ročného poplatku trebalo zaplatiť aj morfologický UTZ podľa starého a 3D/4D je dobrovoľné,ale je tam zľava oproti štandard cene..a aj amnio sa dopláca,ak treba ísť... 🙂

usacek79
2. júl 2011

@kajuska09 no super, tak to je pohodka 🙂

woman04
2. júl 2011

@usacek79 ---pozn.GPN=Koch 🙂

usacek79
2. júl 2011

@woman04 ja viem 😉

dena
2. júl 2011

@matka009 ahoj, ja by som tam chcela rodit, ale chcela by som si to ist najprv obzriet. 🙂 mozem sa tam ist pozriet ako to tam vyzera? aj do porodnej saly?

usacek79
3. júl 2011

baby, este mam otazku - ktoreho z lekarov si mam vybrat (ak vobec je ta moznost)? ake su vase skusenosti s konkretnymi gynekologmi v GPN?
dikes 🙂

sharmana
3. júl 2011

tešila som sa, že otvorili novú pôrodnicu, ale ako pozerám, tak je tam zatiaľ chaoz a vôbec sa mi nepáči, ked termíny niekomu dajú až o mesiac 😒 u tehotných ani nehovorím...
som zvedavá, aké budete mať skúsenosti so sestričkami, lekármi a pôrodom... hlavne ma bude zaujímať novorodenecké a popôrodné oddelenie, pretože mna toto najviac sklamalo v ružinove a opateru o dieťa a mamičku po pôrode si predstavujem úplne inak.... 🙂

usacek79
4. júl 2011

ja som sa dnes uspesne asi na 5x dovolala a teda s volnym terminom to bolo zufale, u dr. Maresa, ktoreho chcem, mali az 29.7 volne, u ostatnych v podstate este horsie, kedze ordinuju menej..
Ale napokon ma napchali na 15.jula k Maresovi na termin, na ktory sme objednane tri, takze si asi dost pockam, ale tak neva, aspon som tam 🙂
ja predpokladam, ze ked sa normalne rozbehnu to bude lepsie 😉

katuska
4. júl 2011

@sharmana ja nemam až takú zlu skusenost s dovolanim sa do kochu, ani s termínmi, bola som 27.6. a teraz mam 12.7. normalne planovane sono, skor sa neoplatilo, som len v 11 tt. a o týžden mám dalsí termín - poradnu... asi zaleí aj od dr., ku ktoremu patríme...

dulcinea
4. júl 2011

ahojte, bola som dnes u Kocha a ak by ste mali niektora zaujem o prehliadku priestorov, tak to vraj robia len medzi 13:30 a 14:30 a je lepsie si predtym zavolat. A ta akciova cena 1200 eur za porod plati az do odvolania, nic blizsie mi nepovedali.

miriamapeter
6. júl 2011

neviete niečo viac o predpôrodnej príprave v kochu?
Ďakujem

kuratenko80
7. júl 2011

@usacek79 Prajem nech všetko ide dobre.. uvidíš v Kochu je to naozaj pekné.. veľmi sa mi tam páči, je to nemocnica na úrovni. A ten ročný poplatok 140 euro nie je až tak hrozný. Tak snáď sa tam niekde na chodbe cukneme 🙂

katun
7. júl 2011

@katuska jej aj ja som v rovnakom tyzdni a tiez idem na sono v ten isty den 🙂 rano tusim o 8.30. ku komu patris? ja k dittemu.. ten to ma riadne natrieskane, vraj robi iba jeden den v tyzdni, ..

majonka79
7. júl 2011

No zeny, tak dnes som volala cely den na obe cisla a obe boli obsadene ☹

pici
8. júl 2011

baby a to vy ste ochotne zaplatit za porod 3000 EUR?

heln
8. júl 2011

@pici keby som toľko za mesiac zarobila, tak hej......

ninan2
8. júl 2011

@pici akurat ze to nie je 3000, ale aktualne "iba" 1200 bez vybraneho porodnika, ale vratane EPI. Takze neprehanaj... tie apartmany za 1000 su tam iba 2 a vobec nie su potrebne, kedze vsetky ostatne izby, ktore su v cene uz, su nadstandart a super zariadene.

simib
8. júl 2011

No ja som rozmýšlala nad Kochoma tá cena nieje až taká hrozná ked si človek chce v obyčajnej nemocnici zaplatiť lekára a plus epid.tak to je už 400eur a plus izba nadštandart nejakých 33 eur na deň.Tak všetko spolu okolo 600 eur ale nedá sa to porovnať s Kochom.Ale aj tak idem na Antolskú,kedže som tam ležala 7 týždňov a všetci lekári ma tam poznajú.A idem bez zaplateného lekára a bez epid.lebo idem cisárom.Takže ušetrené.A izba uvidím či bude vôbec volná.

pici
8. júl 2011

@ninan2 aktualne 1200 plus vyber porodnika, tak to hadam by som nesla k barskomu cize plus 300 , dobre neratas apartman,,, tak rataj obycajnu izbu kde bude s tebou manzel napriklad tak 5dni, to je 250 , cize asi 1200 to nie je. a keby aj bolo, 1200 nie je primerana cena za porod bez lekara muza a v peknuckej izbe.. teda aspon nie pre mna.

veve23
8. júl 2011

Je to vyssia suma, ale podla mna to stoji za to, staci si odpustit jednu dovolenku, vsak kolko clovek minie "len tak" a zena nerodi X krat za zivot . V tych 1500, ratam aj s dr. je aj otec pri porode, epi atd.normalna strava, hygienicke veci atd.....navstevy do 9 vecer co je super, a ci inde mozes mat muza pri sebe je tiez len otazka obsadenosti. V ostatnych 3 nemocniciach v BA mozes len dufat ci budes mat nadstandart, ak nie tak spolocne toalety su v dnesnej dobe trocha poduroven a ked je vas tam vela tak si rada ze niekto o teba zakopne. Samozrejme je to otazka penazinie kazdy ma rezervy, ale to je myslim vsade vo svete tak, neni co riesit bud sa clovek rozhodne tam ist rodit alebo nie. Je to vec nazoru.

mummytobe
8. júl 2011

ahojte dievcata, ja by som sa tam rada sla pozriet, planujeme tour de nemocnice, neviem, kde ako budu ochotni nam povysvetlovat. Zatial zvazujem medzi Antolskou a Kochom. Kocha sa bojim trosku preto, lebo v nemocnici predsa je viac odbornikov, keby sa nieco stalo, srdciar, alebo neviem...Mate tam niekto prosim vas aj gynekologa v Koch u ktoreho budete aj rodit? Neviete kolko tam maju sal a ci to maju nejak poctom rodiciek obmedzene?Predpokladam..Dakujem a prajem krasy den, dnes riadne pripekaaaaaaaaaa ;)

titkovamiriam
8. júl 2011

Tak ja tam už rodiť nebudem,no som rada že ho otvorili 2006 som platila 23000 bez epi tak si nemyslím že ta cena je taka hrozna,som rada že sa konecne stahuju na ,,svoje miesto,, 😉

dulcinea
8. júl 2011

@pici no ze nepojdes barzkomu, to je tiez vec nazoru, lebo mne je napr. u Kocha jedno kto ma odrodi, lebo su tam vsetci lekari na urovni a hlavne uz tym, ze tam rodis a ze si to zaplatis sa k tebe chovaju inak a nie ako ked ides do statnej bez zaplateneho dr. a tym, ze su tam navstevne hodiny do 21. tam s tebou moze byt manzel cely den. Takze vsetko je len uhol pohladu. Mne tam ide hlavne o ich pristup, ktory sa neda porovnat so statnou nemocnicou.

dulcinea
8. júl 2011

@mummytobe ahoj, ja sa tam chystam rodit, ale vela info este nemam. Pokial mas zaujem to tam vidiet, tak robia prehliadky nemocnice kazdy den medzi 13:30 a 14:30, ale je predtym vhodne si zavolat (to mi povedali na recepcii). Vela stastia 🙂

pici
8. júl 2011

@dulcinea nikomu neberiem tam ist rodit. pre mna je to len porodnica, v pripade komplikacii co? letia na kramare s tebou aj dietatom atd... no a koch nekoch, ja by som isla rodit len tomu, koho poznam, neposlieham sa na to, ze su tam vsetci odbornici, lebo to by mali byt vzdy vsetci a vsade nie? :D ale ja len hypoteticky. rodit sa nechystam zatial

pici
8. júl 2011

@dulcinea ja si myslim ze za tie peniaze mas exkluzivny pristup vsade na slovensku

dulcinea
8. júl 2011

@pici to je fakt a to je na tom to najsmutnejsie, ze sa k tebe spravaju normalne, len ked cvakas. Ja som rodila 1. dieta na antolskej a prave preto tie peniaze obetujem, aby som nic take podobne nemusela zazit.

pici
8. júl 2011

@dulcinea ja ta absolutne chapem... vyjadrila som len svoj nazor, ze za tie peniaze mi prdel ofukovat budu hocikde si ukazem... a budu aj slusny, aj ludsky, aj prijemny... komplet vsetci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre