Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

okbukaj
18. júl 2014

Pred dvomi tyzdnami som tu rodila po prvom cisarskom uplne prirodzene a bolo to UZASNEEEE..vsetko bolo uzasne, lekari, sestricky, personal, strava, prostredie, starostlivost, stale vsetci usmiaty, endorfiny, ktore sa mi vyplavili pri porode mam este doteraz 🙂 jednoducho krasny zazitok a nelutujem ani jeden cent, lebo pre koch som sa rozhodla pre otrasne skusenosti so statnou porodnicou pri prvom synovi..a ak este niekedy budem rodit, tak jedine tam 🙂

alexandra2222
19. júl 2014

@okbukaj to sa super cita. Ktoreho doktora si mala pri porode?

okbukaj
20. júl 2014

@alexandra2222 Neskor som sa dozvedela, ze doktorka Vacokova a este taky starsi sedivy velmi mily pan doktor, ale meno neviem :D Do poradne som chodila ku Zahumenskemu, ale netreba si nikoho zazmluvnovat, vsetci su uzasni 🙂

celasapremenim
21. júl 2014

@okbukaj ja som si doteraz myslela, ze nezazmluvnim
ale ako cerpam info, asi zazmluvnim :D

okbukaj
22. júl 2014

@celasapremenim a pre koho si sa rozhodla?

celasapremenim
22. júl 2014

@okbukaj ondackovu chcem :D ...inak uz aby to bolo mam pocit :D mam velke brucho a tie noci su dost narocne

okbukaj
22. júl 2014

@celasapremenim to je taka mladucka?🙂 a ano ja som sa posledny mesiac nevyspala a velke brucho som ani nemala,ale uz som nemohla spavat na bruchu a inak ja neviem🙂 no a po porode sa uz tiez nevyspis :D

celasapremenim
22. júl 2014

praveze sa po porode konecne vyspim, lebo nebudem vstavat kazdu hodinu a stvrt na wc, kludne sa moze budit babatko aj tri krat v noci, pre mna to bude ulava 🙂
tak cca do jednej nespim, lebo bud ma svrbi brucho, alebo si neviem najst polohu a potom chodim na wc
fakt fasa :D:D:D:D

erickaa
23. júl 2014

Ahojte, čaká ma druhý pôrod..prvý som mala na Antolskej, nemôžem si sťažovať. Bolo to rýchle, bezbolestné (mala som EPI), mala som zazmluvneného super doktora. S pôrodom som max spokojná. Čo bolo horšie, bolo tých 5 dní ležať na šestonedelí. Pre mňa to bola nočná mora, otras priestory, jednanie, stále nejaký personál s handrou na izbe, škaredé sprchy..no. Potom som mala 2 týždne aj popôrodnú depku. Najviac mi ale vadilo, že nemôže byť so mnou muž a že dieťa vidí iba za sklom! A to bol celý čas pri pôrode. Proste som tam bola 5 dní bez neho a človek vtedy najviac potrebuje byť s najbližšími a nie s cudzími.

Čiže veľmi zvažujem KOCHA, aj keď som tiež najprv nedôverovala, presne kvôli fámam, čo sa šírili v začiatkoch. Ale prešli už 3 roky odvtedy, čo ho otvorili a nad fámami prevažujú osobné skúsenosti. Teraz si čítam teda vaše skúsenosti a neviem, čo robiť. Nepoznám tam žiadneho doktora, nevedela by som si vybrať. Ja som mala na Antolskej fakt super pôrodníka (aj teraz sme už dohodnutí, že budem u neho) škoda, že nie je u Kocha. No, ale pôrodom to nekončí, pre mňa je dôležitá aj tá následná hospitalizácia.

Som veľmi na vážkach, čo teraz robiť. O 2-3 týždne mám ísť na poradňu už do konkrétnej pôrodnice a teraz neviem, čo robiť...Hilfééé

U KOCHA dávajú EPI, že?

misinka26
23. júl 2014

@erickaa Ahoj 🙂 v Kochu sú všetci dobrí a zazmluvňovať nemusíš ... ja som tiež nie a bolo všetko ok ... Koch je super práve kôli tomu, že tam môže byť s tebou manžel každý deň, celý deň 🙂 Prečítaj si príspevky a rozhodni sa 🙂 Či si vyberieš Koch alebo nie prajem veľa zdravíčka a pekný pôrod ... áno EPI pichajú 🙂

erickaa
23. júl 2014

@misinka26 Ja si radšej zazmluvním, minimálne o jednom pôrodníkovi viem, že by som mu nechcela padnúť do pazúrov, tak pre istotu 😀 Mužova sesternica mi odporučila doktorku Závodskú, rodila u nej pred týždňom aj dačo, tak uvidím...

zdenulkam
23. júl 2014

@erickaa a ktoreho porodnika myslis 😉

celasapremenim
23. júl 2014

zavodsku som raz stretla, nemam skusenost realne ako pacient s nou, len mi robila ultrazvuk
vzhladom na to, co som riesila, mi prislo jej konstatovanie amaterske 🙂 resp. pusta vety bez riadneho premyslenia si a dovolujem si tvrdit, ze o konkretnej veci jej aj chybala skusenost, alebo vedomosti, alebo len jednoducho nevie kedy co trepnut :D...pride mi lepsia ondackova alebo sebikova
ale ako porodnicka moze byt ok 🙂 ale keby mi hentake davala pri porode, asi by ma to teda dost zarazilo
nepotrebujem zaobchadzanie v rukavickach, rodila som u skuseneho obavaneho primara napr. aj u absolutne vytazeneho odbornika....ktory zase tu erudovanost mal ,aj by netrepol do vetra hovadinu, ale urychluje porody, lebo jednoducho chce viac stihat (myslim napichavanim plodovky, co neznasam...ale da sa s nim o tom dohodnut samozrejme)
no ale oboch by som brala skor ako zavodsku po tejto skusenosti

alexa5
23. júl 2014

rodila som u Kocha vo februari 2012 a teraz mam termin oktober 2014 a zase budem rodit tam, bola som max. spokojna, nemala som zmluvne dohodnutého ziadneho lekara, rodila som u Mudr Slezaka, bol fantisticky, vyborny je tam aj Mudr Kostolny, on je z Antolskej, vyborny odbornik a prijemny pan doktor.

luciakaiserova
23. júl 2014

Som velmi vdacna za tuto diskusiu, velmi mi pomaha pri vybere porodnice nakolko v BA su moznosti ake su.. Vedeli by ste mi prosim Vas zienky este poradit, ako je to s vecami ako klystir a holenie u Kocha? dakujeeem

alexa5
23. júl 2014

@luciakaiserova klystir som dostala, neviem ako je to inde, ale bolo to velmi setrne a absolutne som to necitila, nakolko ma pocas tehotenstva trapila zapcha, bolo to super sa konecne poriadne .... a holenie som si vyriesila doma, len sa ma opytali ci som oholena...

vierka84
23. júl 2014

@luciakaiserova pouzivaju Yal a mozes si ho aplikovat kludne aj sama.

chichinka
23. júl 2014

@erickaa ja som rodila u Zavodskej (sept/2011) a bola skvela skvela skvela 🙂 vrelo odporucam 🙂

erickaa
23. júl 2014

@zdenulkam Menovať nechcem, ale nie je to žiadny z nižšie a vyššie menovaných 🙂

No, aj ten klystír na antolskej, no mala som dosť. Také množstvo tekutiny do mňa naliali, že som myslela, že explodujem, ale zas dobre mi padlo potom 5 dní nemusieť ísť na veľkú potrebu. Som bola rada, že cikám do sprchy, inak to bolo utrpenie s tým šitím..

alexandra2222
24. júl 2014

@erickaa kludne napis s kym mas zlu skusenost, nech vieme aj my;)

luciakaiserova
24. júl 2014

@alexa5 dakujem za info..
@vierka84 a co je to prosim ten Yal?ja sa zacinam len orientovat v tychto veciach.. 😉

vierka84
24. júl 2014

@luciakaiserova je to tie klyzma, ale je to len 60ml

erickaa
25. júl 2014

@alexandra2222 Ja s ním nemám osobnú skúsenosť pri pôrode, ale som iba počula... Ja mám s ním osobnú skúsenosť iba z obyčajnej gyn. prehliadky z pred pár rokov a ďakujem pekne. Pre mňa človek, čo nemá chovanie, cit, takt..nič. A nie som jediná, kto má s ním takú skúsenosť.. Menovať fakt nechcem, ale myslím, že sa tu nejako nespomína často...teda vôbec som nenaďabila na jeho meno pri odporúčaniach, ale zas nečítala som všetky stránky 🙂

celasapremenim
25. júl 2014

prosim vas, kto je najlepsi v odhade porodnej hmotnosti u kocha?

zuzulkaba
25. júl 2014

@celasapremenim mne robil posledne meranie dr.Ditte den pred porodom,nameral 3,2 kg a mala sa narodila 3,23 kg🙂

celasapremenim
25. júl 2014

@zuzulkaba dakujem za dobru info, aj som si myslela ze on 🙂)) ani neviem preco
aj mne ho urobi, aj keby som ho mala dotiahnut z malych divov :D

celasapremenim
25. júl 2014

@chichinka aj som si myslela, ze porodnicka moze byt kludne dobra, vacsina je ich tam dobrych, len specificky zly pocit som mala kvoli jednej veci, ale v poho

chichinka
25. júl 2014

@celasapremenim Zavodska den pred porodom povedala ze podla nej to bude 3,6 kg, maly mal 3610 g. 🙂 ale ci patri k najspolahlivejsim odhadovacom to neviem posudit - u nas sa trafila 🙂
A ano, aj opacne to moze byt, ze skvely gynekolog zas pri porode je slabsi..🙂. Vsetko je mozne 🙂 napr moja gyn he dobra ako gyn, ale k porodu by som ju nechcela 😀 mne pri porode Zavodska strasne sadla, o vsetkom so mnou diskutovala, bola jemna, citliva, pokojna, usmiatavsetky moje priania podporila alebo im vyhovela bez komentara etc. A tych par poradni pred porodom tazko posudim aka je gyn, tam sme toho pomenej riesili kedze vsetko bolo nastastie v cajchu 🙂

viktoriaviki1
2. aug 2014

Ahojte my sme rodili u Kocha pred par dnami a obrovska spokojnost. Hlavne sestricky na poporodnom absolutne najuzasnejsie na svete 🙂 ani raz sa nestalo ze by mali zlu naladu alebo nepovedali nieco mile stale sa snazili povzbudzovat proste parada. Urcite doporucujem 🙂

martynnka
2. aug 2014

@viktoriaviki1 a u ktoreho lekara si rodila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre