Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

iwet001
10. apr 2012

Ahojte baby, coraz viac zvazujem moznost ist rodit do Kocha, prve som rodila v Ruzinove a pocas tych 10 dni, co som tam bola, som zazila vselico... Pokial je moznost aspon trochu si pobyt v nemocnici sprijemnit, tak preco nie. Podla vacsiny vasich reakcii to za tie peniaze stoji 🙂 chcem sa opytat, ci mi neviete poradit ako to funguje. Staci, ked sa ohlasim okolo toho 35tt ked budem odchadzat od mojej doktorky, alebo sa treba dohodnut uz teraz? A ako je to vlastne s izbami, kolko mamiciek je na izbe? Niekde citam ze jedna, inde ze dve. A posledna vec, v tom poplatku za porod je uz zahrnuty aj vyber porodnika, alebo sa to rata osobitne? Dakujem za info, nastavajucim maminam drzim palce aby to dopadlo co najlepsie 🙂

chrumka84
10. apr 2012

Ahojte,

ako je to pls s tym platenim u Kocha. Chapem, ze za porod sa plati 1200€ nezavisle od toho, kolko dni potom tam ostanem.
Plati sa ale nieco extra za poradne v tom poslednom mesiaci? O tom som zmienku v cenniku nenasla. Alebo staci zaplatit mesiac pred planovanym terminom 1200€ a tie posledne poradne mam v tom?

Dik

nelinqua
11. apr 2012

@chrumka84 ak nie si pacientka GPN, tak za kazdu poradnu pred porodom ktoru absolvujes platis tusim 20eur, tych 1200 staci ak zaplatis az tesne pred porodom.

jasminet
11. apr 2012

@iwet001 vyber porodnika nie je v cene 1200€, tam je porod, pobyt, otec a epi. porodnik stoji 300€

tea333
11. apr 2012

@chrumka84 zdravim 🙂 poradna stoji kazda 20 eur. vela ich ale hadam nebude 😉

amouramour
12. apr 2012

@tea333 sestra chodi posledny mesiac aj 2x do tyzdna🙂takze asi su v tom celkom poctivi...

barbora59
12. apr 2012

Ja som rodila u Kocha pred 7 mesiacmi, bola som maximálne spokojná , pred pôrodom som tam lezala od 30 tt do 34tt a lekári urobili všetko preto aby sa maly nenarodil príliš skoro . 1200 stoji pôrod , 300 vyber porodnika 1000 apartmán ... Všetko sme zaplatili vden odchodu s bábätkom.

suzan1111
13. apr 2012

@barbora59 ahoj, ten pobyt co si tam lezala pred porodom sa kolko platil?? ja som sa triasla doteraz aby som s malym vydrzala do 34tt,lebo oni beru az od ukonceneho 34tt na porod, nevedela som ze hospitalizuju aj predtym 🙂 Nie som z ba a mozno by som ten posledny tyzden radsej polezala tam,aby som mala istotu a nemusela sa bat ci dobehnem. Mne nieco hovorili,ze prvych desat dni stoji 20e...ale zrejme tie dokopy ale za kazdy den 20,nie?? 😕

iukapiuka
13. apr 2012

@suzan1111 Ahoj, ja som bola teraz hospitalizovaná v Kochu v 33tt a platila som 20e na deň 🙂

ivanka.7
15. apr 2012

Pridam skusenost s Kochom - po navrate z porodnice na Antolskej, kde som bola velmi spokojna, som dostala teplotu plus nejake dalsie veci. Ruzinovska pohotovost ma telefonicky poslala na centralny prijem na Antolsku (no, s tyzdennym babom tam uz len pojdem), porodnica zas za mojim gynekologom. Moj doktor v telefone ani na okamih nezavahal, zavolal si manzela s prepustacou spravou, po manzelovi som poslala moc aj vsetko ostatne slo cez neho. Dostala som lieky a rady a rozhodne sa citim lepsie - bez toho, aby som mala nervy, kam dat malu.
Takze mna z Kochu rozhodne neposlali naspat do porodnice.

ivanka.7
15. apr 2012

(a steh mi teda vybrali na Antolskej, aby som bola uplna - mala som sekciu)

ellit
16. apr 2012

ahojte, tak dneska pozitivna vec v Kochu sice nesuvisi este s porodom, ale .... Dneska som mala ist na 9:30 na prednasku o EPI, potom na odbery a az 11:30 na prietoky. Do Kochu som prisla o 9:25....zaklopala som sestricke na odberoch ci tam naaaahodou nieje. Aj ked si len "vesala bundu" vobec ma neposlala prec. Okamzite ma zobrala, spravila odbery a uz som frcala na prednasku. Na prednaske ked zistila pani doktorka, ze uz to mam dva krat za sebou, dala mi peciatku do knizky a poslala ma, ze mozem odist ak chcem a to bolo len cca 9:40. Na chodbe som stretla sestricku z UTZ a ked ma zbadala, nebol problem ma zobrat hned na prietoky. Takze po 10 hodine som uz sedela doma na zadku. Uzasne. Bodaj by to takto rychlo mohlo ist vzdy. Ale dakujem za ustretovost, ze ma brali hned a s usmevom na tvari a to ani nevedeli, ci tam idem, alebo nejdem rodit. Dneska bol Koch plny dobrej nalady a usmiatych ludi. Drzim palceky, nech im to vydrzi 😀

kuratenko80
16. apr 2012

@baryana Aj ja chodik k Demeckovi a som s nim velmi spokojna. Nestalo sa mi, ze by mal zlu naladu, vzdy sa usmieval a bol mily ku mne. Aj ked som rodila, tak sa prisiel 2x za mnou pozriet. Som rada, ze som si ho vybrala. Poviem ti, aj mne je luto, ze maly tak rychlo rastie a tiez rada spominam na dni stravene v kochu.

suzan1111
17. apr 2012

Ahojte baby, ja idem v piatok prvy krat na poradnu do Kocha, k dr. Kostolnemu..neviete aky je? Doktora som si nevyberala,lebo sa ma spytali kedy mam cas a ked som povedala, len urcili ze vtedy ordinuje spomenuty pan doktor. Tak snad budem spokojna 🙂

sandy84
17. apr 2012

@iwet001 Staci ked tam zavolas cca tak v 34 tt a objednas sa na 36 tt. Potom tam normalne prides so vsetkymi papiermi co Ti da tvoja terajsia MUDr. a uz budes chodit tam na poradne a prides aj ked budes rodit. Plati sa osobitne porodnik, ale tam su vsetci dobri.

sandy84
17. apr 2012

@suzan1111 MUDr. Kostolny niekedy robil na Antolskej, je starsi a ma vela skusenosti. Je dobry, mozes byt spokojna, nie je kto vie ako ukecany ale odpovie na co sa pytas.

alexv
18. apr 2012

@suzan1111 Daj urcite vediet, ako bolo. Ja sa tam chystam tiez prvykrat - v utorok. Rovnako k MUDr.Kostolnemu. Povedali mi, ze len on robi poradne pre pacientky, co nie su u nich vedene. To budem uz na konci 37. tyzdna, skor nebol termin. Tak hadam dovtedy vydrzim, nasa babula uz ma cez 3,5 kg 😉 aj ked, keby som tam uz vikendovala, nedbam....

omnia23
18. apr 2012

Ahoj baby,prosim Vas,mate skusenosti aj s ambulantnou staostlivostou co sa Kocha tyka?Beznych gyn.prehliadok a zakrokov?Koho mi viete odporucit?Vdaka 🙂

suzan1111
18. apr 2012

@alexv jasne, napisem potom ako bolo..ak si ma tam nenechaju..neviem preco, ja mam stale pocit,ze uz to bude, maly sa niekedy tak hmyri az ma dole pobolieva,obcas mam strach ze uz vykukne 🙂,aj brusko mi tvrdne..no fakt som zvedava co mi povie na tej poradni..dufam,ze mi spravi sono lebo neviem ani kolko maly vazi..ale povedali mi ze maju na poradnu 10min na pacientku ..tak neviem ci mi spravia..ale za tych 20e by aj mohli 😀

iukapiuka
18. apr 2012

Baby ako rychlo ste dostali termin na preporodnu pripravu u Kocha? ja uz cakam 2 tyzdne a zacina mi 37tt takze cas sa mi krati a stake nic :(

amouramour
18. apr 2012

@omnia23 velmi fajn je mares aj ditte, ale ty neviem ci este prijimaju nove pacientky

omnia23
18. apr 2012

@amouramour dakujem 😉

sashie
18. apr 2012

@ivanka.7 blahoželám k dcérke. 🙂

dulkagabulka
19. apr 2012

Na otvorený list o nástrihoch, adresovaný MUDr. Cupaníkovi sa podpísalo viac ako 100 žien s dlhodobými problémami po nástrihu. Mnohe z nich nam poslali svoj pribeh. Nie je to radostne čitanie , ale je dôležité, aby sa táto téma odtabuizovala.Tu je vyber z reakcii :

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/12......

marienka30
19. apr 2012

Ahojte, neviete nahodou, ked uz tu vidim prispevok ohladom nastrihov hradze, ci sa da v Kochu sa dohodnut porod bez nastrihu hradze? Alebo tym, ze to podporuje primar Cupanik, tak to robia kazdej zene, bez ohladu na to, ci to potrebuje alebo nie? Mate niektora skusenost, ze vam v Kochu nastrih neurobili? Ja mam termin porodu 15.7. a doktora Maresa, uz sa nmi to blizi, ale zatial mi nikto nepovedal nic o tom, ako sa mam pripravit - ake su moznosti - napriklad vidim, ze su tu predporodne pripravy, nejake kurzy o epiduralnej analgezii, prehliadka porodnice a ine moznosti, Kde si prosim vas mozem tieto info najst, kam a kedy sa nahalsit, aby som bola naozaj pripravena? Moj doktor mi zatial nic nepovedal a asi ani nepovie, robi len rutinne prehliadky bez dodatocnych zbytocnych reci, pozrie brucho, nieco zapise a objedna na dalsi termin, koniec, dalsia pacientka. Vsetko co viem, som si nastudovala sama, z knih a z internetu, bohuzial od mojho doktora som ziadne cenne rady neziskala, iba ak som uz uz len tak tak stihla sa nieco opytat pred vyhodenim z ordinacie. Dakujem.

ivanka.7
19. apr 2012

@marienka30 Mozno by pomohlo sa svojho doktora opytat, on nemoze vediet, co vsetko by si rada vedela a co ti bude zbytocne len opakovat. Nemoze ta predsa vyhodit z ordinacie, ak mas este ty otazky (a ak sa to deje, odporucam vymenit doktora).

@sashie dakujem, ucime sa spolu existovat :D a ide to lahsie, odkedy mi je trochu lepsie, na svoj porod veru v dobrom spominat nemozem, aj ked odbornikov aj vsetok personal za cely cas som okolo seba mala skvely.

marienka30
19. apr 2012

problem je v tom, ze ja sama neviem, co sa mam pytat, neviem sa opytat na nieco o com neviem, napriklad ze dajmentomu v 32. tyzdni treba ist na profylakticku pripravu, neopytam sa to ak o tom neviem. Moja otazka moze vyzerat, nie je nieco o com by som mala vediet, nieco urobit, niekam sa zahlasit, nieco prestudovat?
Druha vec je, ze sa pytam na vsetko, co sa len da a o com sa dopocujem, ale vidim na doktorovi, ze ho tym strasne zdrzujem, ze uz chce prijat dalsiu pacientku. Napriklad o tom, ze mam brat kyselinu listovu - a by som sa to sama nedocitala na internete, tak mi to nepovie, a ak by som o tom nevedela, tak ako asi sa ho na to mam opytat, ze ci nemam brat nahodou kyselinu listovu ked mozno ani neviem, ze nieco take existuje, ak mi to sam nepovie. Spytala som sa na jeho nazor na to, a povedal, ze samozrejme mam to brat. Ak by som mu sama nepovedala, ze ale pan dokotor mala som jeden potrat, netreba pri totmto tehotenstve na to specialne dat pozor. Aha, tak dobre dam vam tieto lieky. Proste cakala som, ze lekar pre mna bude najdoveryhodnejsi a najlepsi zdroj infomacii co robit a ako sa spravat pocas tehotenstva, ale nakoniec mi zostal len internet ako aj predtym.

ellit
19. apr 2012

@marienka30 v Kochu ale aj v inych nemocniciach nerobia nastrih kazdej zene. Zalezi od postupu porodu, podla toho ako ide hlavicka. Mna v Ruzinove nikdy nenastrihavali, ale radsej by som bola za, akoby som sa mala cela potrhat.

ellit
19. apr 2012

@marienka30 a ak sa sprava tvoj lekar k tebe takto, uricte by som ho vymenila. Ja sa mozem pytat do aleluja a vzdy mi s usmevom odpovie a aj ked uz som tretorodicka.

sandy84
19. apr 2012

@marienka30 MUDr. Maresa som mala pri porode, je ok. Mne pomohol a to sa musim priznat, ze som bola dobra hysterka, v ten den nemali horsiu rodiaciu 🙂 a bol mily, to na margo, aby som Ta povzbudila, ze pri porode bol kludas. Na tu prof.pripravu som nechodila, neplatis za to. Bola som prvorodicka a nechodila som. Na to sa spytaj pri recepcii. Co sa tyka ,,skolenia o epi,, tak to je myslim jeden den v tyzdni, netreba sa hlasit, treba len prist. Tiez sa na to opytaj na recepcii. Tam Ti povedia plusy a minusy o epi. Zapisu Ti do tehotenskej knizky, ze si to absolvovala, ked to nebudes mat toto skolenie, tak ti nemozu dat epi. Nic neboj, ja som tiez studovala neustale na nete co sa mam pytat l🙂 drzim TI silno palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre