Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kholka
26. nov 2012

o žiadnom poplatku mi nikto nehovoril, iba že v prípade akýchkoľvek problémov treba rovno tam prísť, aj autom ťa pustia dovnútra do dvora

yanielka
26. nov 2012

za pohotovost sa neplati

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ella_joy
27. nov 2012

@dulkagabulka smiem sa spytat, co ma Vas prispevok spolocne so skusenostou v sanatoriu Koch? Nemam pocit,ze by mal nieco spolocne s temou...

dulkagabulka
27. nov 2012

@ella_joy tema je pre mamičky, ktore idu rodit vaginalne a chcu sa vyhnut poraneniu hradze...
ved predsa v Kochu sa rodi vaginalne..prečo by to nemalo spoločné s temou?

ellie81
28. nov 2012

Tiež mám pocit, že predmetom diskusie témy Sanatórium Koch. Boli ste spokojné? sú zažité skúsenosti zo sanatória Koch a nie všeobecná prevencia proti predchádzaniu poraneniam hrádze. Zjavne to však dulkagabulka vníma inak.

ella_joy
28. nov 2012

@ellie81 ved to, ako by tu neboli temy, kde by sa to naozaj hodilo..mna to uz otravuje, ze pomaly taketo odkazy nachadzam v akejkolvek teme ☹ ja si konkretne tu rada precitam ake maju kocky skusenosti a nie ako predchadzat poraneniu hradze, to si vyhladam diskusiu s touto temou...

sendym
29. nov 2012

prosim baby co ste rodili v kochu ,mozeme mat po porode aj pyzamo namiesto kosele?

ella_joy
29. nov 2012

@sendym podla mna aj bez 😉 to je na tebe, len treba vizitu privitat "naostro" inak, podla mna, to co je tebe prijemne. Ja som bola rada, ze som mala erarne kosele, menila jeda radost, aj sa dobre v nich kojilo, fajny vystrih 😀

martinka008
29. nov 2012

@sendym Ja som tiez "pyzamova" ale nakoniec som bola cely cas v erarnej koseli, je to velmi prakticke nielen co sa kojenia tyka ale hlavne kvoli hygiene - niekolko krat za den sa treba "dole" oplachnut v sprche, kvoli lepsiemu hojeniu, navyse najlepsie je byt cely cas uplne naostro, v posteli sa sedi na podlozke a vlozke a to sa v pyzame neda. Ja som sa toho uplne desila, ze ako to prezijem, ale bolo to v pohode.

palculienka2011
30. nov 2012

ahojte dievcata, vo februari ma to caka v kochu a chcem sa spytat, co vsetko mi treba zabalit so sebou, jasne pasta+kefka, ale treba aj take ze sampon, sprchac, uteraky, papuce... a potom co z tych poporodnych veci: vlozky, kosele, podlozky...a ak mate nejake vychytavky, co ste si trebars nabalili a boli ste za to radi...dakujem 🙂

kacicka01
30. nov 2012

@palculienka2011 Ahojky, mna to u nich tiez len caka v januari, ale na predporodnej priprave hovorili, ze este aj kosiel maju oni dost, takze si treba priniest iba fakt zubnu kefku, sampon, papuce a pod. 🙂

palculienka2011
30. nov 2012

@kacicka01 a ty uz si bola na predporodnej? lebo mne dali info, ze najskor pojdem v 35tt na poucenie o epi a potom od 36tt na poradne aj pripravu

kacicka01
30. nov 2012

@palculienka2011 no ja som mala na mysli predporodnu pripravu - tehu cvicenie dychania a kegelove cviky, v ktorom je zahrnuta aj diskusia so sestrou z pediatrie a lekarokou z porodnice 🙂, na to mas narok myslim kedykolvek, ja som to minuly tyzden skoncila v 31tt..

kvetinqa
30. nov 2012

@palculienka2011 len svoje hygienicke veci, papuce a veci, ktore chces mat so sebou. Plus oblecko pre babo na cestu domov... Vsetko ostatne dostanes..

kvetinqa
30. nov 2012

@dulkagabulka tiez mi vadia tvoje prispevky, ktorymi spamujes aj ine diskusie.. Kazda inteligentna zena si vie dane info najst aj bez toho, aby bol v kazdej diskusii link. Chapem, ze osveta je dolezita, ale skus aspon hadzat linky do temy, ktore s linkom suvisia, lebo tu si totalne off topic.

swarovski
30. nov 2012

@palculienka2011 mna to tiez v kochu caka vo februari... teraz mi tam rodila kamoska a aj ked vsetko dostala, povedala, ze si mam doniest aj svoje, lebo ze vsetko si treba vyslovene pytat... otravovat sestricky, nech prinesu... tak ze ak chcem, tak aby som si radsej zobrala.
@kacicka01 ahoj a mozem sa opytat, kedze som ich pacientka, to si chodila na tu profilaxiu? ci na nieco ine? A to sa chodi cez pracovnu dobu? Lebo v tom pripade by to bolo pre mna passe ☹

kvetinqa
30. nov 2012

@swarovski ja som v kochu rodila pred mesiacom a teda ani raz som nemala pocit,ze by som niekoho otravovala. Zakazdym,ked som nieco potrebovala,ochotne mi to priniesli.. Myslim si,ze je uplne zbytocne nosit si vlastne veci.. @palculienka2011

kacicka01
30. nov 2012

@swarovski no to je obycajne tehu cvicenie, len v ramci toho mas sedenie so sestrickou z pediatrie a s porodnikom, aby ozrejmili mamickam, co ich v Kochu caka standartne pocas porodu, pred a po a ako to chodi na kojeneckom atd. 🙂 Toto cvicenie viedla jedna mila sestricka, ja som chodila o 14:00, ale viem, ze boli aj ine terminy, ale skor asi doobeda... Trva to 1 hodku - 3 stretnutia, ale oni ti orazia priepustku, ak potrebujes do prace, vobec s tym nie je problem 😉

ella_joy
30. nov 2012

@swarovski tak ako pise @kvetinqa , vsetko ti daju..ja som si vsak zobrala aj so sebou kosele "pre istotu" a dobre som urobila, lebo ked ja som rodila, bol natresk, 2 baby na izbe a absolutne nestihali prat kosele,a menit postelne pradlo.. tak aj ked im to bolo zjavne velmi luto, nemali mi dat aku, tak som bola rada,ze mam svoje..

martinka008
30. nov 2012

@palculienka2011 Rodila som tam pred mesiacom a mala som so sebou toto: osobna hygiena (kefka, pasta, mydlo atd., fen netreba - je v kazdej kupelni), 2x podprsenka na dojcenie s vlozkami do podprdy, jednorazove nohavicky (pouzila som ked som mala navstevu, inac je lepsie byt naostro), teple ponozky (dolezite hlavne v zime), papuce, oblecenie pre babo na cestu domov (staci ked to otecko donesie v den odchodu). Ja som mala pre istotu so sebou aj vlastne pomocky na kojenie, kedze mam ploche bradavky - odsavacka, klobuciky a hlavne mast na bradavky Bepanthen.
Vsetko ostatne je tam k dispozicii, uteraky a pyzamo sa menia denne, vlozky a podlozky do postele sa fasuju kazde rano, na poziadanie doplnia aj v priebehu dna ak treba, nikdy som nemala pocit ze obtazujem..

dulkagabulka
1. dec 2012

@kvetinqa dakujem za spatnu vazbu, chapem, ze moje prispevky nemusia byt prínosné pre ženy,ktoré plánovane rodili/budú rodit cisárskym rezom, (aj ked aj taký som pridala), ale pre ostatné ženy prínosné byť môžu...a je iba málo žien, ktoré majú čas prehľadávať najnovšie štúdie z celého sveta...preto moje prispevky vobec nie sú off topic 🙂

swarovski
1. dec 2012

@martinka008 jasne. ja som bola kamosku kuknut, a aj ked vsetko vyfasovala, aj tak bola vo svojom. natresk tam pred 2 tyzdnami nemali, boli tam len 4 mamicky, takze ona mala super. sama na izbe, klud... Ale kedze ja som hakliva na vsetky erarne veci, tak radsej si vezmem, ako by som potom mala lutovat.

inak kocky, viem, ze je tam dost problem s kojenim, ze teda nevedia tak poradit. aj kamoska sa mi trapila asi 10 dni, ze jej nevedeli dobre pomoct, ani len ukazat ako prcka drzat. rozmyslam, zeby som si tam po porode zavolala laktacnu poradkynu. to keby mi pride ako "navsteva", to by nemuselo nikomu vadit, ci?

junkfoood
1. dec 2012

@swarovski jasne, ze nie..ja to mam tiez tak v plane, ked bude nahodou nejaky problem..

kvetinqa
1. dec 2012

@swarovski nikto nebude vediet a riesit koho si si ty zavolala, ja som tam mala laktacnu poradkynu tiez.

kvetinqa
1. dec 2012

@dulkagabulka tema znie: Sanatorium Koch, Boli ste spokojne? Myslim, ze s ochranou hradze to velmi nesuvisi....

swarovski
1. dec 2012

@kvetinqa a vies nejaku odporucit? bola si spokojna? lebo ja som kukala na mamila.sk a tam ich je vela a neviem si vybrat 🙂

kvetinqa
1. dec 2012

@swarovski nedam na nu dopustit 🙂 http://www.vnaruci.sk/

ellie81
1. dec 2012

@dulkagabulka v tejto téme sú jednoznačne off topic. Nie som tu jediná s týmto názorom, takže niečo na ňom zrejme bude.

dulkagabulka
1. dec 2012

@kvetinqa @ellie81 do tejto temy nechodia iba zeny, ktore boli v sanatoriu Koch, ale aj tie, ktore sa tam chystaju...moje prispevky su určene pre ne... 🙂 mrzi ma, ak vas obtažuju, prosim nevšimajte si ich

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre