Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

moon1979
8. júl 2013

@lolka no aspon niečo, táto na prvom izba je asi najhoršia v celom Kochu ... ale aspoň malé zadosťučinenie, že mal človek súkromie, nie ako vo fakultnej nemocnici 🙂

lucul
8. júl 2013

ahojte, mozem sa opytat? na cakacke moze byt manzel po cely cas ci je to ako v statnej, ze ho zavolaju az k samotnemu porodu? dakujem

mimikas
8. júl 2013

@lucul jasne moze bytcelycas s tebou a robit ti vsetko po voli 😀

lucul
8. júl 2013

@mimikas dakujem, to sa mi paci 😀 😀 😀

martinka008
9. júl 2013

@moon1979 Ja som tiez bola na izbe oproti novorodeneckemu a bola som velmi spokojna, dokonca by som povedala, ze je to najlepsia izba (az na tu malu sprchu :-/), lebo sestricky boli pri mne hned, ked som nieco chcela, pripadne som otvorila dvere a opytala som sa cez chodbu 🙂. Navyse zachod so zabudovanym bidetom bol uplne supeeer 🙂. Iba jednu noc som mala taku veselsiu, ked vedla na cakacke asi rodila nejaka bizonia mamicka, aspon podla zvukov co vydavala 🙂, inac ma tam nerusilo vobec nic.

junkfoood
9. júl 2013

@martinka008 @moon1979 ja som bola na 1.poschodi uplne na konci chodby, a trosku mi vadilo, ze vzdy vecer v tom vestibule zasadli sestricky a sanitari a robili si tam posedenie, nahlas pustena telka, dost dlho, to mi trosku vadilo, kedze som chcela spat, a jeden vecer tam mali asi mikulassku party alebo co..

zuzickaaak
9. júl 2013

@junkfoood @msrtinka008 @moon1979 ja som bola najskor na izbe oproti novorodeneckemu. Bolo to super v tom,ze ked bola mala v inkubatore,tak som ju mala blizko. Potom mi ju dali na izbu a mala som smolu,ze v noci boli tri porody a nedalo sa tam vobec spat a mala sa mi strhavala..poziadala som o prelozenie. Na druhy den ma dali na druhu stranu chodby a tiez som zazila tie nocne zurky personalu,co mi nedali spat...ale bola to len jedna smena...

marmete
10. júl 2013

@junkfoood Veru, tie nočné debaty som zažila aj ja spolu s pustenou chodbovou tv, tiež som ležala na tej chodbe, hneď na začiatku. Ale oni ma nejak nerušili, sa tam asi boli schladzovať, keďže u seba klímu nemali a v minulý rok o tomto čase bol fakt hic 🙂 Mne skôr vadilo to večné pranie, lebo som to v podstate mala oproti, stále tie stroje hučali a dvere do chodby z tej miestnosti stále otvorené. Chápem, prať treba, ale prečo to nedajú niekam mimo izieb, lebo každú noc to počúvať fakt nebolo bohvie čo.

mimikas
10. júl 2013

@martinka008 aj ja som ;ezala na tej izbe a tiez si zivo pamatam na moju prvu noc, ked vedla bola mamicka na cakacke a veru mala som pocit ze mi krici do ucha. Ale som si spamenula ze asi aj ja som bola taka len som to asi az tak nevnimala.

evelynba
10. júl 2013

existuje tu aj nejaka uzavreta skupina o Kochu, ci len tato jedna debata? Dakujem.

panarka
10. júl 2013

kocky tak my sme pred 2 dnami prisli od kocha. nemozem povedat nic zle, teda jedine jedno: hnusne parky dali 1x na ranajky 🙂 starostlivost perfektna, porod jednoducho super, vzdy podla doto kedy som si povedala dopichovali epi, takze som predychavala kontakcie len v dobe kedy dalsie dopichnutie zacalo ucinkovat a jedine najhorsie bolo poslednych par min. ked som mala cca.8 min kontrakcie bez prestavky a potom islo uz tlacenie. takze ja som po porode bola uplne v pohodke, bez nastrihu, len vnutorne som mala par trhliniek, cize mi to zasil asi za minutku. ja by som uz nikam inam neisla, a mala som stastie na mudr. ditteho ktory bol perfektny. pri dalsom porode si ho urcite zazmluvnim. bola somtiez na prvom, hned prve dvere a mne ten hluk neprekazal aspon malinky nema teraz soky ked aj nieco padne alebo nieco buchne ale zas on je od narodenia velmi dobrucky. jediny vecer tam bolo na chodbe hlucnejsie, ale jedine potom tam bolo dost placlivych deti a jedine jedno chudatenko plakalo kazdu noc. ale to vporodnici treba pocitat ze tam bude niekto plackat 😉 takze ja hodnotim porod, sluzby a vsetko okolo na jednicku 🙂 drzim palceky vsetkym mamickam aby mali taky krasny porod a pocit tiez po porode ako ja🙂

lolka
11. júl 2013

@evelynba myslim, ze je len tato verejna 😕

luckazlm
11. júl 2013

Aj mne trochu prekazalo to vecerne pozeranie dost nahlas pustenej TV a debaty sestriciek do toho, kedze som lezala na izbe hned na zaciatku chodby... Ale zato sestricky boli velmi ochotne vo vsetkom, tak sa to dalo tolerovat.

kikuleenka
11. júl 2013

@moon1979 ja som bola po sekcii a bola som na 3. posch. :DDD dolu nemali miesto 🙂 Izba bola skor mala (s tym babatkovskym vozikom sa tam moc manevrovat nedalo, ale bola som sama a to bolo super).

evelynba
11. júl 2013

baby, ja sa stale rozhodujem, ci Koch, ci niektora ina porodnica. Idem aj na prehliadky do vsetkych nech sa dobre rozhodnem ale Koch zatial u mna na 60% Vlastne pochybnost mam len koli tomu, ze keby sa mala narodila s nejakou komplikaciou aby jej to neublizilo a nemuseli ju hned prevazat na Kramare, to by som si asi neodpustila. Ale verim, ze sa to stava velmi malicko, tie co ste tam uz rodili, nebali ste sa toho? Dalsia vec, pani na recepcii co objednava na prehliadky sa mi zdala v tel. trochu neprijemna, naproti tomu som uz neraz volala do antolskej a tam boli sestricky velmi srdecne. Cize moja otazka cislo 2 je: nespravaju sa tam moc elitarsky v Kochovi? Ja som na take maniere dost alergicka. A posledna otazka: Vacsinou je v Kochu na izbe len jedna rodicka, ci stava sa casto, ze aj dve? dakujem

zuuzka
11. júl 2013

@evelynba Ahoj, no ja mozem Koch len odporucat a to som tam nestravila len porod. Kazdopadne aj mna napadli pripadne komplikacie, ale s mojim tehu bolo vsetko ok a tak som si povedala, ze predsa nebudem cakat, ze sa nieco moze stat. Recepcia...no ja som nemala zlu skusenost a ani pocit nejakej nadradenosti. No a vzdy, pokial sa da, davaju pacientky po jednej. Vsetci boli mili, ochotni a pre mna ako prvorodicku bolo to obdobie po porode naozaj prijemnym, pokojnym a bez stresu....nikdy som nemala pocit, ze by som niekoho obtazovala. A nemala som ani zazmluvneneho lekara.

evelynba
11. júl 2013

@zuuzka super, dakujem ti pekne 🙂

yanielka
11. júl 2013

@evelynba ja som sa najprv tiez bala, ze co ked sa nieco stane, ale.....potom som si v klude sadla a prisla som na to, ze prvu dceru som rodila v Ruzinove (kde tiez nie je detska JIS) takze vlastne ak by prevazali babatko z Kocha na Kramare je to blizsie. Tusim z Ruzinova prevazaju podla diagnozy takze ani tam nevies ci na Kramare, ci na Antolsku. Porod aj pobyt v Kochu nakoniec dopadli na jednotku (tiez mi trochu vadilo to nocne pranie) z izby oproti novorodeneckemu ma dal manzel prozretelne prelozit este nez som porodila, asi by mi vadili tie neustale sa otvarajuce dvere. Nic ine negativne som tam nezazila. A ano na tych recepcnych by mohli este popracovat, ale zase pocas porodu ty s nimi nic mat nebudes....

moon1979
11. júl 2013

@evelynba ahoj ... v ktorejkolvek pôrodnici kde nemajú vybavenú JISku pre patologických novorodencov musia jednoducho v prípade vážnej komplikácie bábatko previesť nielen z Kochu, takže toto by som neriešila ... a z Kochu na Kramáre je to chvíločka, stávajú sa situácie, že do najbližšej nemocnice s detskou JIS je aj niekolko desiatok kilometrov ...
na recepcii som sa nestretla s nejakou nepríjemnou osobou, možno mala len blbý deň, inak aj ja som na také alergická ...
no a čo sa týka ubytovania, tak pokial to je kapacitne možné, vždy dávajú po jednej na izbu, čo je úplne super 🙂

martinka008
11. júl 2013

@evelynba Ja som sa tiez rozhodla podla toho, ze ked mam bezproblemove tehotenstvo, tak sa nebudem zbytocne strachovat co by bolo keby. Z Kocha je to na Kramare fakt kusok, tym som svoje obavy tak nejako uzavrela 🙂. Asi ta nepotesim, ale v tvojom termine je vacsinou plno v kazdej porodnici (Vianoce, Silvester a vseobecne zimne vecery su na plodenie ako stvorene 😀 ). Ja som rodila zaciatkom oktobra a prve dve noci sme boli na izbe dve, hned ako sa uvolnila izba ma prelozili a bola som uz sama, to je na nezaplatenie 😉

evelynba
11. júl 2013

@martinka008
@moon1979
@yanielka
Baby, super, dakujem, rozumiem a suhlasim, ruzinov ma veru nelaka vobec a tak nejak to citim vnutorne, ze aj to babo ma pravo prist na svet v dostojnom prostredi kde s nim bude narabane nie ako v pasovej vyrobe, tak som cim dalej viac naklonena tejto moznosti 🙂 Tehotenstvo mam zatial bezproblemove, keby sa daco zmenilo, alebo by som sla rodit predcasne, tak by som si vybrala inu porodnicu. Dakujem. A este otazka pre vsetky, neviete ako je to u lekarov s nazorom na Epi-no? Ja som si ho kupila aj chcem cvicit, najma pre to, aby som trosku spoznala mechanizmus porodu dopredu, ako treba tlacit a pripadne sa vyhnut nastrihu. A teda ci neviete aky maju lekari v Kochu nan nazor, Dakujem 🙂

evelynba
11. júl 2013

@martinka008 a ano, to mas pravdu, v septembri sa vraj rodi najviac deti, vsetci mali asi burlive sviatky kolo vianoc, zeano 🙂))) A ked viem, co za tlaky su uz teraz v antolskej a ze kazdu chvilu posielaju zeny s kontrakciami rodit inam lebo je plno, tak toto je dalsi z faktorov, ktory ma odradza od preplnenych statnych nemocnic. 🙂))

junkfoood
12. júl 2013

@evelynba ja som sa na epino a masaz hradze pytala na pripravke na porod, ktory viedla dr. marcisova.. hovorila, ze to natrhnutie a nastrihnutie je skor o tych ktorych danostiach zeny, ze mala aj take ktore cvicili a masirovali a musela nastrihnut, ale aj take ktore necvicili a nemusela.. napriklad ja som bola ten druhy pripad a som rada.. nastrih som nechcela ale nechala som to na odbornikov..

lolka
12. júl 2013

@evelynba ja som tiez zvazovala pri druhom porode (pred 2 tyzdnami) ci pojdem do Ruzinova, kde som rodila prve dieta alebo do Kocha. ja som sice pri prvom porode nemala nejak extra zle spomienky na nemocnicu, bola som na nadstandarte, super spolubyvajucu som mala.......len teraz ked uz je aj Koch v prevadzke, tak vyhrala tato volba. jedine ma strasilo, ze co keby bolo nieco s malou, ale vsetko bolo na poradnach v poriadku, zle myslienky som zahnala, na Kramare neni daleko, tak vyhral Koch a nelutujem. boli to prijemne stravene chvile po porode v kludnom, peknom prostredi, vsetci sa spravali milo, nemala som pocit ze obtazujem aj ked som si kazde 2 hodiny pytala malu na kojenie (bola som po sekcii), ja som velmi ocenila, ze navstevy mozu chodit cely den a aj to ze som bola sama na izbe (ale teraz nemali vela rodiciek). 🙂
to nocne pranie a buchanie dveri je rusive, ale da sa to prezit, aspon ja som bola tak unavena ze som zaspala aj pri TV.

minqea
12. júl 2013

@evelynba ja som sice este nerodila ale caka ma to buduci tyzden 🙂 Mam polohu KP a bude to asi sekciou, ale jednoducho svojmu lekarovi doverujem a na nieco zle nemyslim. Co mam skusenosti s kochom (chodim tam uz zopar rokov), tak zatial nemozem povedat nic zle. nezaznamenala som ani "elitarstvo" ako si to ty nazvala 🙂 Na recepciu som aj ja pocula ponosy ale nemam taku skusenost. Na niektore otazky sice nevedia presne odpovedat, ak su specificke, ale lekar ano. Chodila som predtym do statnej ambulancie a par mesiacov aj do sukromnej (na kramaroch a ta bola hrozna!! podotykam, ze bola sukromna..) no koch je v tomto zatial ukazkovy, a to nevravim, ze som u nich bola parkrat aj na pohotovosti kedy tam moj lekar nebol. Napisem skusenosti po porode 🙂

evelynba
12. júl 2013

@minqea Super, dakujem, viacmenej o ich odbornosti pochybnost nemam, slo mi aj o ten pristup. Mam tiez sukromneho gynekologa na ktoreho nedam dopustit, som unho uz vyse 13 rokov, preto som ani Koch nezvazovala na gynekologiu, ale na porod sa mi to zda zohladnujuc vsetky faktory ktore su pre mna konkretne dolezite asi najlepsie riesenie. Tak dakujem, pojdem si to tam este pozriet a uvidim. Co sa mi paci je, ze velka vacsina mamiciek odtial ide s pocitom, ze porod bol fajn zazitok a nie ako zo statnej co pocuvam vacsinou ze dalo sa to prezit, dobre ze sme uz doma, alebo dokonca- dufam, ze na to nejako zabudnem, hlavne ze to mame za sebou.... Takto by sa zena asi nemala citit po porode. :D

evelynba
12. júl 2013

@minqea jo a drzim palce o tyzden samozrejme!

kajuska9999
12. júl 2013

Ahojte, chcem sa spýtať, dosť mamičiek mi poriadilo pôrod v Kochu, ale jediné čo neviem je že či sa tam platí za všetko a aký je cenník. Ďakujem za radu

shania31
12. júl 2013

@kajuska9999
Ahoj, na webe maju cennik uvedeny. Plati sa 1200 € za porod u Kocha- v tom poplatku je vsetko.
Ak si ich pacientka, je tam nejaka zlava- ale presne podmienky su na ich webe.

mimikas
12. júl 2013

@evelynba presne ako si to napisala, zena sa nema tak citit po porode, aj ked porod boli mala by si mat nam pekne spomienky ako na nieco skvele, ved privadzas na svet dieta, nic krajsie neexistuje. Ja si na moj porod pamatam ako na super zazitok a opisovala som ho tak aj den po porode. Koli tomuto nedam na Kock dopustit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre