Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

lemurko
9. aug 2011

Jaj a este som vam chcela napisat, ze mojim anjelom bola pani doktorka anesteziologicka pani Renata Tobolakova. Tymto jej strasne moc dakujem, velmi prispela k tomu, ze moj porod bol krasny zazitok.

verinka100
9. aug 2011

Neviete, ci maju v Kochu detske monitory dychu? Na novorodeneckom oddeleni by ich mali mat, ci? 😕

paris3
9. aug 2011

@ladybaby dakujem 🙂 Po porode som tam bola 5 dni... Prve dni mi do toho katetra s epiduralkou davali nieco od bolesti, ked som si vypytala. Tak na treti den som uz bola celkom ok. Akurat, ze dvihat malu bola celkom fuska, ale zvladli sme to. Mliecko mi nabehlo tusim na treti den, dovtedy som si malu prikladala. Dostala aj trochu glukozy so striekackou, kym som nemala mlieko a ked bola velmi hladna. Od toho tretieho dna kojime relativne bez problemov.

majonka79
9. aug 2011

@paris3 Dostala si aj nejaký zoznam, čo si so sebou do porodnice zobrať? Ďaaaakujem 🙂

majonka79
9. aug 2011

@verinka100 Ja len dúfam, že aj pre nás októbrovky podržia cenu na 1,200 €. 😉 nevieš náhodou, dokedy ten cenník bude platiť?

ladybaby
9. aug 2011

@paris3 super, tak nech sa vam dari a ste spokojni....a najma nech babo vela spi - najma v noci🙂.
A ty si mala celkovu narkozu, alebo spinalnu (tusim tak sa to vola)? A manzel mohol byt pri porode ked bol cisarsky? Prip. potom ho zavolali? Mohol pobudnut s vami nejaku dobu potom na izbe hned po narodeni?
dakujem, chcem vediet co ma caka, tak preto sa tolko vypytujem🙂.
Hlavne nech ste v pohode...a aby si sa zotavila co najskor....

marietta0
9. aug 2011

Paris3, tiez ta velmi pekne prosim o info ci to bola celkova alebo spinalka, ako to prebiehalo a ci ta aj cievkovali a ked ano, po zavedeni anestezy? dakujem

marietta0
9. aug 2011

A este jedna otazocka, ako si zvladala bolesti, nikdy ma neoperovali, neviem si to ani predstavit ake to je po prebudeni, mam planovany cisarak kvoli conjugata externa 16cm. dakujem

paris3
10. aug 2011

Ja som mala anesteziu epiduralkovu. Ale myslim, ze vacsinou davaju spinalku, neradi uspavaju celkovou narkozou, pokial to nie je nieco akutne. Aspon tak nam hovorili na tej prednaske s anesteziologickou. Ak mate baby podrobnejsie otazky ohladne anestezy, tak odporucam ist na tu prednasku, tam sa viete podrobnejsie pytat. Ja vam nechcem davat nejake skreslene info.
Ak je volne miesto na izbe, tak snad moze byt manzel s vami. Ja som bola s este jednou kockou na izbe, tak mohol prist az rano. Pri cisarskom myslim, manzel nemoze ist na operacku. U mna teda nebol, ale chvilu sme sa videli po zakroku.
U mna to bol neplanovany cisarsky, takze neviem ako to presne prebieha pri planovanom. Ano, cievkovali ma na operacke. Myslim, ze by bolo proti logike, keby ta cievkovali pred anestezou. Myslim ale, ze to neboli, lebo mna cievkovali uz aj kvoli vysetreniu moca a dalo sa to vydrzat.
Mne to anestetikum ucinkovalo po cisarskom este niekolko hodin, takze hned ta bolest urcite nepride. Ona sa zacne objavovat postupne a to staci povedat sestricke a ona zavola anesteziologa, ktory ti poda zase analgetika do toho katetra. Pripadne davaju asi nieco do zily, ale to sa treba na to spytat, to neviem.

verinka100
10. aug 2011

@majonka79 Fuha, tak to naozaj netusim, dokedy to tak bude. Asi kym budu mat menej mamiciek, aby ich nalakali a potom asi budu cenu zvysovat. Kedy tam zacinas chodit do poradne?

majonka79
10. aug 2011

@verinka100 Čauko, termín pôrodu mám 6.10.2011 - tak 4 týždne pred, čiže asi niekedy začiatkom septembra. Pýtala som sa na recepcii, keď som bola na prietoky, že je dobré sa objednať dopredu a potom zase povedala, že nemusím...tak neviem. Poslednú poradňu u mojej doki mám 23,8,2011, tak mi asi stanový termín 1. poradne tam, kde chcem rodiť a hneď budem volať a objednávať sa. Dúfam, že nezmenia cenu ☹ To si ešte preverím, asi by ma porazilo, keby som tam začala chodiť do poradne a počas toho zvýšia cenu pôrodu - 300 € je 300 €🙂
Cena za každú poradňu je 20 €.

ladybaby
10. aug 2011

@paris3 dik za info🙂 pozdravuj dcerku🙂 maj sa dobre!

usacek79
10. aug 2011

@majonka79 hlavne sa tam nic nepytaj na recepcii, tie tety su hotova tragedia. opytaj sa lekara a za nimi len dojdi, nech ti daju termin, ze ti to lekat povedal... 🙂

inak baby, na webe Kocha uz pribudol velmi detailny opis porodu, ako to cele prebieha atd 😉

titkovamiriam
11. aug 2011

cauko ženy,kukla som stranku Kocha a vidim že je tam písaný lekar Igor Slezák-neviete je to lekar z Kramarov?na Kramaroch bol Slezák macher na ultrazvuky a bol to velmi mily clovek!!!

majonka79
11. aug 2011

@usacek79 Dík za radu 🙂

verinka100
11. aug 2011

@majonka79 Ja mam poradnu, asi poslednu u mojej doky 30.8. A na tie prietoky ta tam poslala tvoja gyndoska, alebo si sa sama rozhodla, ze pojdes do Kocha a v ktorom tyzdni si bola? No to je fakt, 300eur je dost, aj ja dufam, ze to ostane na tych 1200 🙂

majonka79
11. aug 2011

@verinka100 Na prietoky ma poslala moja doktorka - je to vlastne aj sono, ktoré by sa malor obiť v 30 -31 tt. No v podstate mi len kontrolovali váhu bába a tie prietoky a že všetko OK. Platila som necelých 10 € a robil ho Ditte - taký veľmi milý pán. Moja doktorka má s nimi nejakú zmluvu a hneď na začiatku tehotenstva sa ma pýtala, či chcem chodiť na špeci soná do súkromného centra alebo štátneho. Tak som si vybrala súkromné (nebolo to až tak príšerne drahé a ja mám takú robotu, že som nemohla niekde sedieť v čakárni 2 - 3 hod a čakať, no a v GPN to bolo vždy presne načas...) a to bolo vlastne GPN Ružinov - resp. Koch a tak tam chodím na soná od začiatku tehotenstva. No a keď som sa dozvedela, že znova otvárajú pôrodnicu, tak som len čakala na cenník a keď dali, že 1200 €, tak to mi príde za ten komfort a služby adekvátna cena...keď si zrátam náklady, čo by som dala za všetko v štátnej, tak mám 1/2 na Kocha zarobenú 😉 Aj keď samozrejme, pre rozpočet budúcej rodiny 😵 to je zaťažujúce, ale manžel ma v tom podporil 😀 Pevne verím, že cenu ponechajú....

kuratenko80
11. aug 2011

Neviete náhodou niektorá, či nezmenili cenu za Ubytovanie ďalšej osoby na izbe s polopenziou/deň ? Neviem prečo, ale marí sa mi, že to bolo 50 euro, ale teraz tam je 100 euro.

libbie
11. aug 2011

@kuratenko80 Aj ja som si to vsimla, urcite tam bolo 50 €/noc. Teraz budem zvazovat, lebo 100 € sa mi zda uz dost... 😒

mikymiky
11. aug 2011

@kuratenko80 Sakra dufam, ze pomaly nezacinaju so zdrazovanim? Ja pevne dufam, ze aspon do konca roka si cenu za porod podrzia.

swiss
11. aug 2011

V pondelok som si to všimla v cenníku, ktorý je v čakárni v Ružinove rukou prepísané na 100€. Takže sa to asi zvýšilo. A ešte jedna vec nad tým ubytovaním 2.osoby bola prepísaná,ale to som si nezapamätala čo bolo a koľko. 😒

swiss
11. aug 2011

no, spomenula som si, že tam boli dve sumy a ak ma pamäť neklame, tak to bolo 50€ za ubytovanie s polpenziou a 100€ s plnou penziou, čo sa mi ako "príplatok za obed" zdá trošku dosť. Ale ako som písala, bolo to tam len tak rukou poškrtané a poprepisované. Tak asi treba ešte overiť či to tak už platí.

majonka79
12. aug 2011

Ahojte,

ja som si to včera všimla na cenníku, ktorý majú na stránke Kocha. Je tam 100 € za polpenziu...určite tam bolo 50 €...stále to sledujem, či náhodou nezvýšia cenu za pôrod 😠

mikymiky
12. aug 2011

@majonka79 Ja to tiez sledujem ako ostriez🙂. A toto tusim nie je dobre znamenie. Skoda, ze nedali nejaky fixny termin, do ktoreho plati ta zlava. Lebo pri mojom stasti to urcite den pred mojim TP zvysia naspat. A mna potom asi original porazi...

verinka100
12. aug 2011

@majonka79 Aj moja lekarka ma s nimi zmluvu a tiez ma od zaciatku posielala do GPN na sona 🙂 Ale prietoky mi myslim robila ona. Teraz je cely august na dovke, takze do poradne idem az na konci augusta a to budem uz nejaky 33 alebo 34.tyzden. A potom asi uz len do Kocha. 😉

verinka100
12. aug 2011

Ja som bola v Kochu tento tyzden a na 100percent je to tak, ze 100eur za polpenziu a 120 eur za plnu penziu pre dalsiu osobu 😎

kuratenko80
13. aug 2011

@libbie veru hej, aj mne sa to zda už prehnané!! Možno si vyžiadam, aby ostal so mnou manžel iba prvú noc.

libbie
13. aug 2011

@kuratenko80 presne o tom rozmyslam aj ja...

majonka79
15. aug 2011

@verinka100 Dúfajme, že nám to nezvýšia ☹ Uvidíme, či po 1. septembri nebude nejaká zmena...ale "nemaľujme čerta na stenu", ako sa u nás hovorí? A ako sa cítiš? Ja chodím ešte do roboty a už mám dosť veľký problém tých 8 hodín odsedieť. Budúci týždeň už nastupujem na MD.

majonka79
15. aug 2011

@mikymiky No veď práve...aj ja so svojim šťastím...ale veď uvidíme...a kedy máš termín? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre