Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

leporeloo
24. júl 2013

@junkfoood ano o hainburgu viem ale bojim sa ze to neuplatime... keby bola nahodou daka komplikacia ... dakujem za tip 😉

junkfoood
24. júl 2013

@leporeloo skus ist do kochu na prehliadku a popytaj sa, viem, ze su ochotni, ale odtial potial.. placentu ako v hainburgu ti asi domov nedaju.. 😀 😀

leporeloo
24. júl 2013

@junkfoood ano urcite pojdem, len som chcela vediet ci tam niektora maminka takto nerodila ... ale placentu by som kludne ozelela 😀

shania31
24. júl 2013

@leporeloo
So mnou lezala jedna buduca maminka, ktora ma tzv. porodny plan, kde tiez mala poziadavky ist prirodzene prirodzene.
Viem, ze na mnohe veci jej boli ochotni pristupit, ale na 1 nie. Nepamatam si, co to bolo. Vsetko si vsak prediskutovala u lekarky, kde chodila posledne tyzdne na poradnu. To bude asi najlepsie, aby si si to s nimi prediskutovala.

leporeloo
24. júl 2013

@shania31 s tym ratam ze tam pojdem... ale tak este mam dost casu 🙂 vdaka

tinuska0306
25. júl 2013

@miminka12 vačokovu mam ako doktorku, preto sa pýtam🙂

moon1979
25. júl 2013

@leporeloo hmmm sú veci, ktoré by som ja osobne neriešila ... napríklad častý monitoring ... z vlastnej skúsenosti - vždy všetko bolo ok, ukážkové, až keď nabehli silnejšie kontrakcie malého začalo škrtiť (kedže mal 2x šnúru okolo krku), stratil ozvy a utekali sme na operačku ... vďaka monitoringu sa predišlo najhoršiemu ... ani si nechcem predstaviť čo by sa stalo, keby som nebola sledovaná ...
takže ja som za častý monitoring počas pôrodu vďačná ... 🙂

kofoluska
25. júl 2013

Holky, stvrty den prenasame. 🙂))) V pondelok sa mam hlasit na recepcii a s najvacsiou pravdepodobnostou uz ostanem v Kochu (ak sa porod dovtedy nerozbehne, ale mam uplne zatvoreny krcok maternice a doktorka nepredpoklada, ze sa to najblizsie dni zmeni). Ake mate skusenosti tie, ktore ste prenasali? Ako casto vam robili monitoring, ako dlho cakali, kym pichli vyvolavacku? Osobne by som radsej bola doma nez cakala niekolko dni v porodnici, ci sa maly rozhodne sam alebo budu porod vyvolavat. Neviem vsak, ci je take nieco vobec mozne......

moon1979
25. júl 2013

@kofoluska po týždni prenášania ťa hospitalizujú, na druhý deň ráno po vizite rozhodnú o vyvolávačke, zavedú ti tabletku a už sa to rozbehne 🙂

mimikas
25. júl 2013

@leporeloo neviem co myslis pod pojmom prirodzene prirodzeme ale oni sa dost snazia byt "prirodzeny" mne maleho daly na prucho este s pupocnou snurou a nechali ju v pohode dotepat, musely ale maleho dost odsavat lebo mal snuru omotanu okolo hlavy ale doniesli mi ho hned naspat a uz som ho mala u seba hned. Co sa tyka nastrihu tak to je na lekarovi ako to zhodnoti, mna nastrihli ☹ a davali aj oxitocin ale vsetko mozes odmietnut, dolezite je napisat si plan a ist s nim do porodnice a tam ti povedia co sa da a co nie, ale koniec koncov v kochu su velky odbornici a nedavaju zenu a dieta do rizika takze vedia zvazit situaciu co sa este da a co uz nie

kofoluska
25. júl 2013

@moon1979 Dakujem za info. 🙂

kofoluska
25. júl 2013

@evelynba Ahoj, absolvovala som predporodnu pripravu asi necely mesiac dozadu. Mali sme tri stretnutia - na prve prisla doktorka z oddelenia (popisovala dost podrobne, ako prebieha porod, co vsetko mozes a nemozes...), na druhe sestra z novorodeneckeho (vysetrenia novorodenca po porode, vysetrenia co sa robia neskor, frekvencia kupania, co vsetko mame po porode pre dietatko k dispozicii atd), na tretom sme dostali pokyny ohladne prichodu do porodnice, co si doniest a tak. Okrem toho mali pre nas nachystane nejake brozurky o kojeni, vyzive a tiez strucne, ale jasne popisany priebeh porodu v Kochu. Na vsetkych troch s nami samozrejme bola pani Baricova, ktora ma pripravu na starosti. Velmi prijemna a mila pani, ochotne odpovedala na vsetky nase otazky a dotazy, nech uz sa tykali cohokolvek.
Okrem rozhovoru s doktorkou a novorodeneckou sestrou sme cvicili a plus sme sa ucili dychat. Upozornovala nas aj na niektore situacie, ktore mozu nastat po prepusteni z nemocnice pocas sestonedelia a kedze tam boli aj mamicky, ktore v Kochu budu len rodit, tak tie zvlast upozornila, ze v poplatku maju aj starostlivost pocas sestonedelia.
Priprava je asi len pre teba ako buducu mamicku, ale myslim, ze je moznost dohodnut si prehliadku porodnej saly, cakacky a tak aj s partnerom. Pripravu by si mala mat v poplatku za starostlivost o tehotne - aj ked tam ides len rodit, tak si ho predpokladam platila.
Neviem porovnat s predporodnou pripravou v inych zariadeniach, kedze som prvorodcika. 🙂 Ale mne to prislo celkom fajn. Dozvedela som sa, co som potrebovala a to bolo pre mna podstatne. 🙂

evelynba
25. júl 2013

@kofoluska super, dakujem ti pekne za podrobne info. Tak to usetrim 45e, lebo som chcela ist na pripravu na kurz tam, kde chodim cvicit, ale tam to sice je aj pre otecka a urcite velmi dobre, ale stoji to dalsich 45e, tak to asi ozeliem a pojdem na pripravu len do Kocha 🙂

evelynba
25. júl 2013

@kofoluska ale co sa tyka toho priplatku za starostlivost o tehotne, to som neplatila, lebo sa v Kochu budem hlasit az od 36tt a dovtedy s nimi nemam ziadny vstah, tak teda neviem, ci to bude aj pre mna zadarmo, neviete niekto? Ratam zatial len s 20e za kazdu poradnu od 36tt a 1200e za porod.

paula_1
25. júl 2013

@leporeloo ja som sa tiez chystala do kocha. dr mi ponukla dokonca ambulanty porod z coho som bola nadsena. ale co sa tyka tej prirodzenosti tak na to sa tam podla mna len hraju. a zalezi na akeho doktora natrafis. inde ako na stole ta rodit nenechaju - uz to sa mi nepaci. a od viacerych znamych viem ze sa museli velmi velmi velmi dobre vediet obhajit svoje poziadavky v porodnom plane ktory im aj tak cely neschvalili... a pri tom co povie doktor ma mat ODPORUCACI charakter a nie ROZKAZOVACI... lenze to tu na slovensku este nik nepochopil.... respektive velmi malo dokotorov...

kofoluska
25. júl 2013

@evelynba Radsej sa na to opytaj. Hladala som to teraz na ich webe, ale nenasla som info, ze ked tam ides iba rodit, co v tom mas zahrnute. Urcite v poplatku za porod mas starostlivost v sestonedeli, to prizvukovala. Ale teda tu pripravu si radsej over priamo u nich. Inak osobne si myslim, ze je najlepsie ist na pripravu priamo tam, kde budes potom rodit - povedia ti presne ako to chodi u nich, vies sa pripravit na to, co ta caka.

mimikas
25. júl 2013

@paula_1 no moja znama tam rodila po stvornozky na zemi takze urcite vydu v ustrety ak sa da a jasne treba si obhajit vsetko, ale zase ja som im doverovala a neriesila som to, to co som chcela v tom mi vyhoveli

paula_1
25. júl 2013

@mimikas to fakt? to pocujem prvy raz. asi zavisi vela aj od toho s kym clovek rodi... ale je to urcite velmi dobra sprava 🙂

leporeloo
25. júl 2013

@paula_1 no ved toto ze nechcem tam za vsetko boxovat... porozmyslam nad tym hainburgom este...
ty si nakoniec kde rodila?

paula_1
25. júl 2013

@leporeloo ja este nikde, uz mam po termine par dni a chystam sa ambulantne do hainburgu. dufam ze uz nemusim dlho cakat 😀

shania31
25. júl 2013

@leporeloo
No treba sa ich popytat, co a jak. Oni sa snazia byt ustretovi, ale keby to malo ohrozit teba alebo babatko, tak zrejme na to nepristupia. A mozem sa opytat, ako si ty predstavujes rodit prirodzene prirodzene? Lebo jak som spominala maminku, ktora tak chcela rodit, ale napokon malinky aj tak musel ist von sekciou a bola vdacna, ze sa mu nic nestalo- bohuzial prirodzene prirodzene to niekedy nejde.

shania31
25. júl 2013

@paula_1
Vobec som nemala u Kocha pocit, ze to, co mi povedali, malo mat rozkazovaci charakter. Informovali ma, ako to vyzera so mnou, s babatkami a ja sa suhlasila s dalsimi postupom, vobec z ich strany to nebol ROZKAZ.

moon1979
25. júl 2013

@evelynba dobre rátaš, ak nie si pacientka tak platíš už len 20 Eur poradňu a 1200 Eur pôrod a hospitalizáciu 🙂

moon1979
25. júl 2013

@paula_1 pôrodné kreslo nie je žiadna nepohodlná "koza" ako inde, ale riadna polohovatelná velká postel a hlavne pohodlná 🙂 ked som na nej ležala prvýkrát na pásoch počas poradne tak som bola milo prekvapená, že som vlastne na pôrodnej sále 🙂

raffaella
25. júl 2013

dievcata, prosim vas, ktore ste mali zaplatene celu tehotensku poradnu (tych 299 eur) - robili vam vsetkym aj ten morfologicky ultrazvuk ako by podla popisu mal byt urobeny? A mohol s vami chodit aj manzel na ultrazvuk?
A zvykli ste cakat, ked ste boli objednane do poradne?

leporeloo
25. júl 2013

@shania31 isto nechcem nic co by malo ohrozit mna alebo babatko... mam bezproblemove tehotenstvo som zdrava zena a preto chcem rodit pokial to pojde bez zasahov, samo ked sa nieco skomplikuje nechavam to na lekarov... nechcem vsak rutinne postupy ktore su u nas realita a nie su potrebne ... aj preto chcem rodit v porodnici nie doma aby som nic neriskovala...

kofoluska
25. júl 2013

@raffaella Mne urobili vsetky ultrazvuky, ktore mali byt urobene a tak, ako mali byt urobene. Ked sa nieco nedalo pomerat alebo zistit, objednali ma znova (napriklad NT som musela ist na dva razy). Morfoloficke merania mi tiez v konecnom dosledku robili dva razy. Jeden raz tak, ako som bola objednana a druhy raz ma xcel este vidiet kvoli srdiecku maleho a spravil znova aj morfologiu. V 39tt som bola opakovane na prietokoch, pretoze mojej doktorke sa placenta zdala uz velmi zrela, tak xcela mat istotu. Cize - urobia nielen to, co je "predpisane", ale aj nad ramec toho, co inde preplaca poistovna. Proste postaraju sa, nerataju, ci mas este na tento alebo henten UZV ci ine vysetrenie narok. Jo a kym sa da, tak robia automaticky aj fotky a davaju Ti ich. Mam doma fakt pekne zabery toho nasho lenivca. 🙂)))
Na UZV so mnou chodil manzel a ked nemohol on, tak bola kamaratka. Nemali s tym nijaky problem. Na dalsieho cloveka pocas UZV su usposobeni. Je tam jeden monitor pre doktora a potom zo stropu visi dalsi, vacsi, kde vsetko vidis Ty aj Tvoj partner. Najlepsie skusenosti pri UZV som mala s Dr. Feldmarom, takze som sa potom vzdy cielene objednavala k nemu - robi stredy.
Co sa tyka cakania, ja mam doktorku v Ruzinove a tam sa mi stalo teraz v stredu prvy raz, ze som chvilu musela cakat, lebo mali trosku sklz. Ale inak som vzdy isla do ambulancie tak, ako som bola objednana. Na Partizanskej je s tym ale udajne problem. Dvakrat sa mi stalo, ze som cakala na UZV. Raz kvoli mamicke, ktora bola hospitalizovana (a hospitalizovani pacienti maju prednost vsade) a raz kvoli tomu, ze mali nejaku urgentnu operaciu, ktora sa im natiahla.
Aspon tolko moje osobne skusenosti. 🙂

raffaella
25. júl 2013

@kofoluska ahoj!
dakujem velmi pekne za rozsiahlu odpoved 🙂 som teda velmi rada, ze mas taku dobru skusenost so vsetkym. Ja som pri dcerke chodila k MUDr. Smolikovi este do Probiosu a manzel mohol byt tiez na kazdom ultrazvuku, doktor ked mi robil vaginalny ultrazvuk tak ma decentne prikryl plachtou a az potom zavolal manzela, to sa mi velmi od neho pacilo 😉
Ja teraz chodim do Kocha na Partizansku, ale kedze zatial som tam bola iba 2x na preventivnych poradnach, na 1. vysetrenie v tehotnosti som objednana az o 2 tyzdne. Raz som si vsimla, ze tehotne boli objednane spolu s nie tehotnymi a teda riadne sa tam cakalo, co ja teda nerada 😒 zvlast v sukr. zariadeni. Tak som bola zvedava, ci to bolo len nahodne alebo je to standard. No uvidime.
Dakujem velmi aj za odporucanie Dr. Feldmara, zapamatam si to a budem sa snazit na UZV ku nemu 😉

evelynba
25. júl 2013

@raffaella
@kofoluska
BTW, ja som tiez bola na morfologickom u Dr Feldmara- dokonca az v DS, nevedela som, ze aj u Kocha ma jeden den, ale aj tak tam nechodim na gyndu, takze moj doktor ma k nemu odporucil a sli sme do DS. Je fakt velmi dobry a odporucam, venoval sa nam skoro hodinu, natocil videjko aj 4D UTZ a pomeral a povysvetloval samozrejme aj co treba. 🙂

martinka008
25. júl 2013

@leporeloo Ak budes mat bezproblemovy porod, tak ta v Kochu aj bez poziadania nechaju porodit tak prirodzene ako sa len da, vacsina lekarov tam ma takyto pristup. Ak chces mat 100% istotu vopred si dohodni porodnika, myslim ze Dr. Marcisinova je v tomto super. Ja som sa napr. otvarala straasne pomaly, ale do nicoho ma nenutili, nic umelo neurychlovali. Monitoring babatka by som nepodcenovala, ozvy dokazu klesnut v sekunde. Mala som uplne super tehu aj ziaciatok porodu uplne OK, ale "vo finale" nam kriticky klesli ozvy (snura). Nastastie im to nezabranilo, aby ma "odrodili" prirodzene, hoci davku oxitocinu to potrebovalo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre