Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

alicka7
19. jan 2012

@henushka samozrejme, ze moze ist s tebou manzel na kazdy ultravzuk pozerat babatko. Moj sa dokonca bal pred prvym ultrazvukom, tak sme sa dohodli, ze ma pocka na chodbe a sam lekar ho zavolal (ked som bola dnu, opytal sa ma, ci je to vonku moj manzel) 🙂

kuratenko80
19. jan 2012

@adka0029 Ak sa pamatam dobre, jedna mamicka to tu raz pisala, ze bola hospitalizovana pred porodom a nic nedoplacala.

sashie
19. jan 2012

@henushka môže, aj dieža môže. 🙂

mimikas
20. jan 2012

Ahojte vsetky, sice som do tejto diskusie neprispievala tak vam chcem opisat moj zazitok z porodu a pobytu u Kocha. Rodila som tam minuly tyzden a poviem vamm ze som necakala ze aj porod moze byt fajn a aj si ho trosku uzijem:o). Celkova starostlivost od prichodu do porodnice bola super, personal strasne mily splnili naozaj vsetko co cloveka napadlo (aj ked ja som vela nevymyslala), skvele boli hlavne porodne asistentky, ktore naozaj cloveka povzbudzovali a dodavali silu, manzel mohol byt cely cas so mnou, co bola skvela pomoc, samotny porod isiel skvele a naozaj vsetok personal aj na sestonedeli bol skvely, ochotny a vzdy prioraveny poradit. Clovek nemal pocit ze ked nieco chce tak otravuje a o mna aj o maleho bolo dobre a aj odborne postarane. Jedine co som bola zaskocena je ze o kojeni nemaju az take dobre informacie a ja som musela konzultovat osobitne s laktacnou poradkynou. Inak rodit tam pojdem urcite znova.

bebel
20. jan 2012

@mimikas teším sa z tak pozitívnej skúsenosti...hneď mi je lepšie 😉 😵

nelinqua
20. jan 2012

@mimikas veru veru, tiez si rada precitam dobre spravy, hlavne takto...ked to mam uz za par...a caka ma to kazdu chvilu, aspon trochu ma to upokoji...

kuratenko80
20. jan 2012

@mimikas Gratulujem k babatku a prajem vela peknych chvil

akass76
20. jan 2012

ahojte, ja iba upresnim...bola som hospitoalizovana pred porodom a plati sa 20 eur na den...1200 eur plati odo dna porodu pokym nejdete domov...ja som bola 10 dni koli zltacke...

nelinqua
20. jan 2012

@akass76 hospitalizovana kvoli nejakemu problemu? alebo si prenasala,tak ta uz hospitalizovali a to bolo tych 20eur/den?

kkristin
20. jan 2012

Ahojte, myslim ze je to kazdeho osobny vyber kam ide, a vo velkom to zalezi hlavne od doktora ktoreho mate, ale pri vybere sukromneho centra treba brat do uvahy ze v pripade komplikacii /a tie nikdy neviete ci budu/ vezu vase babatko/vas sanitkou do zazmluvnenych statnych nemocnic /prevoz tva asi 10 minut/ v pripadade komplikacii je cas to najdolezitejsie...myslim ze dobry pripad na to je napriklad Palfyho zena, ktorej babtko viezli potom do statnej nemocnice a babatko dodnes nieje v poriadku...nechcem strasit, ale len aby ste aj toto brali do uvahy pri rozhodovani sa.

bebel
20. jan 2012

@kkristin umrieť, môžeš ale skôr v štátnej nemocnici 😎 aj keď budeš priamo na oddelení.
Mám v rodine aj medzi kamoškami dosť lekárov a proste mnohé veci mnohí vypúšťajú, pretože nevládzu alebo viac menej týmto spôsobom protestujú voči neutešenej finančnej motivácii a oceneniu ich každodenného úsilia a vynaloženej práce. A potom sa dejú prúsery....ktoré je potrebné ututlať a vzájomne sa kryť. Toť realita verejného zdravotníctva.

bebel
20. jan 2012

@kkristin k záchranke....moja sesternica je záchranárka. Viete o tom napríklad, že pre celý západoslovenský kraj je k dispo len 1 jediná vybavená sanitka pre adekvtáne poskytnutie 1. pomoci dieťaťu? (malé intubačné sety , a pod...)

kkristin
20. jan 2012

@bebel moj svokor, svokra, svagor a svagrina su lekary tak o tom nieco viem, z toho moj svagor prave v sukromnom centre...a manzel jeden z majitelov sukromnej nemocnice...a venuje sa tomu dlhe roky, napriek tomu my povedali ze v pripade porodu by isli do statnej nemocnice....prave pre rizika, ktore vyplyvaju z toho co som vyssie napisala...a dalsia info co mi bola povedana, casto tam rodia lekary prave aj zo statnych nemocnic, nie len sukromny...a su tam zazmluvneny, napr. aj ten moj...
Neodhovaram nikoho, nekritizujem ale kedze mi toto bolo povedane posuvam to ako informaciu pre inych aby vedeli a zvyzili si to....ja nemienim a a ani nechcem nikoho odhovarat...je to kazdeho osobna vec...len som pridala nazor do debaty.

kkristin
20. jan 2012

@bebel plus este myslim ze prave pre to, ze tieto sukromne centra niesu natolko vybavene, co sa tyka umrtnosti by som to urcite nepovedala.....ale ako som povedala kazdy si to musi zvazit sam...
Ja som to osobne este neriesila, nakolko mam na to este cas, ale bavila som sa o tom, a bolo mi povedane pre a proti...

bebel
20. jan 2012

@kkristin ok, dík za upozornenie. Ale prosím ťa 😎 ... píšeš všade Y, kde malo byť I a opačne, schválne alebo to len svedčí o tvojom všeobecnom rozhľade? Toľko hrubíc v 1 príspevku som už dávno nevidela.

kkristin
20. jan 2012

@bebel Anota kde??rada sa necham poucit tvojim rozhladom 🙂

kkristin
20. jan 2012

@kkristin ano mnozme cisla s makkym i

kkristin
20. jan 2012

@bebel ano v rychlosti som napisala y na mnozne cisla.v kazdom pripade to si priznavam.Zbytok reakcie bol zbytocny a nechapem pointu slovnych utokov.nazor som vyjadrila.to je vsetko.

iukapiuka
20. jan 2012

@kkristin Diky za info. Len pre uplnost by bolo ale zaujimave mozno napisat, kolko komplikacii, neprijemnosti a inych zlych veci si zazili maminy a ich babetka koli tomu ze boli v statnej nemocnici 🙂 Ten pomer by ma naozaj zaujimal, i ked som si ista ze sa ho nidky nedozvieme..Vies vzdy treba ukazat obe strany karty, inak je to velmi zavadzajuce. To ako keby niekto hovoril, ze podte rodit do Kochu, je to tam strasne super (oproti statnym nemocniciam), ale nepovedal by ze su s tym spojenne vyssie financne naklady (oproti statnym nemocniciam), to by bolo rovnako nefer 🙂

ivanka.7
20. jan 2012

@iukapiuka akurat, ze to "kolko" by malo byt urcene percentualne a nie v absolutnych poctoch, aby to malo aspon nejaku vypovedajucu hodnotu 🙂 to len na doplnenie, ja nie som ani na jednej strane :D som pacientkou Kocha, rodit tam nejdem, ale nema to nic spolocne s argumentmi, ktore ste si tu teraz vymenili 🙂

peka1
20. jan 2012

Baby, ako je to tam s parkovanim? V novych priestoroch som este nebola. Dakujem 😖

iukapiuka
20. jan 2012

@ivanka.7 no ved presne, kazdy neh sa riadi podla svojho vedomia/svedomia/moznosti atd... 🙂 nemam problem respektovat nazory druhych, moje 2 svagrine idu rodit na Kramare, a uplne ich chapem, nemam potrebu ich prehovarat a rozpravat o tom co sa tam moze (ale nemusi) stat 🙂

iukapiuka
20. jan 2012

@peka1 Ja som tam bola ina na morfo (lebo k Dr.Smolik ordinuje v Ruzinove) a museli sme parkovat mimo arealu, teda tam v ulickach. Samizda na parkovisko ktore maju pri budove (za plotom) ta pustia iba ak ides rodit, a to si tiez niesom ista ako dlho si tam to auto mozes nechat 🙂

kkristin
20. jan 2012

@iukapiuka no ja tiez niesom zastanca ani jednej strany nakolko do poradne chodim do sukromeho centra a som plne spokojna.len som povedala co mne bolo povedane..mam este kopec casu to riesit a tak sa skor venujem inym veciam ale pre info je to fajn vediet.kazdy nech sa rozhodne podla seba.vsetko ma svoje pre a proti

katun
21. jan 2012

Ono Palfyova tam rodila este pred rekonstrukciou. Je mozne, ze teraz maju zabezpecene mnohe veci inak, nez to bolo pred par rokmi. Kazda z porodnic sa trochu za ten cas zmenila. a s tymi zachrankami je to smutne na tom nasom Slovensku. ja jaaaaaaaaaaj. mam svoje dovody, preco idem rodit do Kocha. kazdy sa ma na to pyta, preco prave tam, ci mi to za tie peniaze stoji a podobne. ked som rodila prvykrat na Kramaroch, sla som tam iba preto, ze Koch bol vtedy zatvoreny a dr. Ditte rodil na Kramaroch - v case mojho porodu mal byt na sluzobke v zahranici a tak mi odporucil lekarku,ktoru som si tam zazmluvnila. Proste som mu doverovala. Teraz je to opat o dovere, o tom, co sa udialo v poslednych mesiacoch v zdravotnictve. Ja som zvazovala Kocha a porodnicu v Banovciach - patri medzi najlepsie a pochadzam odtial. Aj kvoli zazitkom z kramarov a aj preto, ze tam uz dr. Ditte nerodi tam uz nechcem ist. uz som sa rozhodla a verim, ze vsetko dopadne ok. uz len nech babatko vylezie, lebo sa mu nejak nechce von 🙂 a uz som od Vianoc pripravena, ze kazdu chvilu to pride, nikam necestujem - kedze prvy sa pytal na svet u v 34/35tt.

bebel
21. jan 2012

@peka1 ako kedy, keď sú v pondelky 9,30 tie prednášky o EPI, tak bol trochu problém nájsť vhodné miesto....inak sa stojí v pohode na chodníku pri ceste .

katun
21. jan 2012

@peka1 a este je dobre vybrat si ten chodnik blizsie k porodnici, nie oproti 🙂 pozor na predpisanych pocet metrov, ktore musia na chodniku zostat, minule ma skoro odtiahli - to som parkovala na chodniku, ktory je oproti Kochovi, .. a hoci sa parkuje na oboch chodnikoch, odtahovali auta iba z chodnika oproti. hoci tie blizsie ku kochovi mali podla mna menej cm od chodnika, ale ... no des. odvtedy si davam pozor.

lucy109
21. jan 2012

ahojte maminky, chcem sa spytat ako ste spokojne s gynekologiou v kochu, resp.gpn a ktore lekara by ste doporucili ako gynekologa-porodnika? ja chodim do sukromneho centra, platim rocne 100eur, ale nejako nie som v poslednej dobe spokojna. rodila som nedavno a ked som prisla na kontrolu po sestonedeli ani ma neskontroloval lekar ultrazvukom, kukol na mna dole a ze je to ok, mam prist ked dokojim na cytologiu a to bolo vsetko... rodila som na kramaroch najma kvoli lekarom, lebo tam je vsetko pokope a bola som velmi spokona az prekvapena, vyborne porodne asistentky,skakali okolo mna,boli super(neviem,ci kvoli manzelovi,ktory budil respekt ),lekari,sestricky na sestonedeli tiez velmi mile,so vsetkym poradili a to som otravovala stale s niecim,ale len na nadstandarte, ten standart bol dost zly co som videla, styri na izbe, na nervy sestricky a tak, bola som tam len na kontrolny ultrazvuk a stacilo mi..nadstandart maju v poslednej dobe vraj volny a nikto sa tam netlaci,co sa trochu cudujem ,ale to bude kvoli krize, je to .16.50 na noc a do 50 s manzelom a s bejby sama na izbe... rozmyslala som aj rodit v kochu,lebo predsa je to ine, ale bol pomerne novy a lekarov som nepoznala, tak kvoli tomu keby nejake komplikacie som vsadila na kramare...teraz sa rozhodujem medzi kochom,len neviem ku komu tam ist a mudr.cunderlikom a jeho sukr.amblanciou,tiez je vyborny porodnik a sympatak,len rodi iba na kramaroch, nie v kochu...ktory lekar je v kochu dobry porodnik???dakujem za tip

petra_isteze
22. jan 2012

ahojte,
ja chodim do Kocha od zaciatku tehotenstva, zaplatila som rocny poplatok 140Eur (tehotne pacientky) a som velmi spokojna. Mojim gynekologom je doktor Mares, ktoreho som si vybrala na zaklade referencii z webu a aj osobnych. Nemohla som urobit lepsie - je velmi prijemny, vecny a informacie od neho su vzdy jasne podane. Ultrazvuky (NT, morfo, prietoky) my robil doktor Ditte a vzdy ma tesi ho stretnut - velmi prijemny pan. Tak isto sestricky super. Ked maju pohotovost - nevadi mi cakat, takze v podstate im nemam co vytknut.

V 30tt som bola hospitalizovana kvoli hroziacemu predcasnemu porodu. Platila som 20Euro na den a to co som za to dostala bolo neuveritelne! Vyborny pristup, starostlivost zo strany lekarov aj sestier - super. Uprimne, az mi tych 20 Euro prislo malo 🙂

Pomalicky sa pripravujeme na porod (momentalne som v 35tt) a idem rodit do Kocha.

Inak ak sa neviete rozhodnut, ci tam zacat chodit, resp. rodit - odporucam - chodte na navstevu 🙂 Ja som bola na obhliadke a posobilo na mna vsetko na 100percent a doteraz som spokojna 🙂

adka0029
22. jan 2012

@kuratenko80 tak ja uz neviem. Podla toho co napisala
@petra_isteze to vyzera ze sa za dni pred porodom plati zvlast. Uprimne dufam, ze nebudem prenasat velmi dlho 😒 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre