Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

veron_
8. júl 2011

@dulcinea joooj, no uz sa bojiiiim 🙂 . ja som doteraz mala len lekarov a bola som maximalne spokojna.. pri porode by som tiez chcela lekara pretoze oni realny porod nezazili a vzdy rodicky utesuju a lutuju 😀 kym zeny porodnicky maju reci ako ze nie ste prva ani posledna, to nic nie je a pod. 😀

pici
8. júl 2011

@miriamapeter kalkulacku nepotrebujem. ja som ratala aj apartman plus otecka na izbe...

dulcinea
8. júl 2011

@veron_ 🙂 ja tiez preferujem gynekologov chlapov, su ovela citlivejsi. Pri 1. porode mi to nevyslo, tak snad pri tomto mi to vyjde 🙂

dulcinea
8. júl 2011

@pici ale ked uz chces apartman, tak tam je otecko v cene. Len by som si naozaj spocitala kolko ta vyjde napr. antolska, ked si zaplatis dr., porodny box, epidural, a kazdy den 66 eur za izbu a to si stale v hnusnej starej nemocnici, kde su stale tie iste sestricky, ktore svojou pritomnostou otravujes.

pici
8. júl 2011

@veron_ ja kocha negujem urcite nie z dovodu, ze mi to je konkurenciou??????? pracujem v uplne inom sektore a to ci sa to da porovnat so statnou nemocnicou je predsa nemiestne porovnavat. jasne ze neda.. asi preto ta cena, mna len zaujimalo ci ste to ochotne zaplatit a ak ano, chvalabohu, inak by nemali klientelu... a pre mna su dolezitymi faktormi najma zdravie dietata, nie exkluzivna izba.. to je kriteriom na vyber dovolenky , pre mna... nie porodnice... ale nikto vam to neberie... a nikto vam nekaze konat inak :D
@veve39 kazdy mame ine kriteria na to, co od porodu ocakavame

pici
8. júl 2011

@dulcinea nechcem epidural :D / ja hlavne nie som tehotna/ , nepotrebujem manzela na izbe... tych par dni prezijem... ale vobec neodsudzujem zeny, ktore toto vyzaduju a koch je pre nich balzam na dusu...

veron_
8. júl 2011

@pici jasne , kazda mame na zivot a na vsetko nejake kriteria.. ja len ze mam uuuplne perfektneho top lekara - cely tim ma v Ruzinove a dnes mi oznamil, ze budem musiet rodit planovane (aj ked nemam realny a ani zdravotny dovod) pretoze vraj potom budem vyspata atd.. podla mna je naj prirodzeny porod a ked mam toto absolvovat tak radsej si vyberiem ineho lekara a v inej nemocke 🙂

pici
8. júl 2011

@veron_ ved ja to chapem a absolutne nikomu neberiem vyuzit tuto moznost... mne sa to zda proste velmi prepisknute cenou to je vsetko 😀

dulcinea
8. júl 2011

@pici ja takisto nechcem epidural, nepotrebujem a ani nechcem aby bol manzel ubytovany so mnou a preto ma ten porod vyjde na 1200 eur a nie 3000. Nejde mi vobec o ziaden luxus, iba o normalne podmienky, akym je aspon normalna kupelna, kedze si v nej pocas pobytu min. kazde 2 hodiny. A ver mi, ze aj pre mna je prioritou moje dieta a prave preto, co s 1. dcerou dorobili na antolskej hladam ine riesenie. Napr. jej pri porode zlomili klucnu kost a za 6 dni, co sme tam boli na to neprisli. Pichali jej infuzku bez mojho vedomia, lebo sestricka ju zle odvazila a vraj vela schudla. Mala silnu zltacku a nikto mi nevedel dat normalne info a davali jej umele mlieko z flase a tym padom bol moj prsnik pre nu nechceny. A to je len zlomok toho. A to nehovorim o spravani sestriciek voci mne...

veve39
8. júl 2011

@pici vies tvoje vyjadrenia su v tom zmysle, ze koli komfortu mamicky daju az na druhe miesto zdravie dietata - mozno to tak nemyslis, ale vyznieva to tak
Koch bude mat standardne novorod.odd., urcite nie s takou spickovou JISkou, ako ma Antolska - avsak to by kazda mamicka zo Slovenska mala ist asi rodit do FN BA na Antolsku...
Absolutne preplnene stavy a nestihanie personalu v porodnici ci na novorod.odd. tiez neprospievaju zdraviu dietata - moja skusenost s Antolskou, kde som bola po porode az 10dni-absolutna nepodpora dojcenia, vratili sme sa s flasou, ktorej sme sa uz nikdy uplne nezbavili, cize plne dojcenie sa nepodarilo uz vobec rozbehnut...nemocnica sa oficialne hlasi k podpore dojcenia, avsak pri poddimenzovanosti personalu k poctu porodom to absolutne nemaju sancu stihat...
nevieme ako to bude u Kocha, avsak domnievam sa, ze vzhladom ku komornejsim podmienkam bude aj podpora dojcenia ina...pre rozbeh dojcenia, ktore ma na zdravie dietata nespochybnitelny vyznam, su prave prve dni velmi dolezite

pici
8. júl 2011

@veve39 prepac ale to som nikdy nepovedala tak mi nevkladaj do ust to, co z nic nevyslo. ja som povedala ze pre mna je podstatne zdravie dietata a nie luxusna izba, tym som nechcela povedat ze vy ste kravy, co vas zaujima luxus a dieta je az potom, chcela som tym povedat, ze to par dni prezijem aj klasickej izbe, ze take peniaze nezaplatim len za peknu izbu a komfort ked zdravotnu starostlivost dostanem aj inde. pre mna nie je prioritou usmiata sestricka. ale nehovorim ze pre vas je. nepretacaj prosim moje slova. nikomu som si nedovolila vycitat ze chce rodit u kocha. a keby si polovica zien co tu pisu na to brali uver, je to ich vec, nie moja. vyjadrila som len obavy z toho, ze je to privelka cena za peknu izbu a mily personal. ja som bola v nemocnici dvakrat , nie v bratislave a sestricky boli velmi mile a doktori takisto, bola som v apartmane ,porovnat sa to neda. preto ani neporovnavam. ale mne islo o to aby som isla co najskor domov, aby som bola zdrava, ano mala som vlastne wc telku.. ale to nie su zivotu dolezite veci pre mna/ opat nehovorim ze pre vas ano/ a bola som aj na normalnej izbe v tej istej nemocnici, a kedze som tam bola sama , tak jedina zmena bola trochu horsia postel a spolocne sprchy, ktore boli nove
nikoho nenapadam, uz mi tu ale niekto naznacil ze negujem lebo mi je gpn konkurenciou a navyse neviem pocitat. no ja viem pocitat a celkom dobre. ratala som tu naj verziu, cize total komfort a to je 3000, a ruku na srdce 1500/ ako najmensi standard s vyberom lekara/ mi tak isto nepripada , ze je to "len"

red_kika
8. júl 2011

baby, neviete mi prosim povedat, ake formy porodu sa poskytuju v Kochu?

bud som slepa alebo to nemaju na stranke...ale som pocula RAZ, ze sa da rodit aj vo vani

dakujem

veve39
8. júl 2011

@pici skus si este raz po sebe precitat svoje prispevky, inak ti nemam co odpovedat...
myslim ze ziadna z mamiciek do Kocha neplanuje ist primarne koli komfortnej izbe...a urcite aj tej, ktora bude rodit u Kocha zalezi v prvom rade na zdravi dietata
ide o celkove podmienky, ktore dotvaraju atmosferu poporodnych dni
pises o sumach, ktore su uplne odveci pre beznu rodicku - spominanych 3tis.€...

rodila som na Antolskej, bola som vcelku spokojna...a mala som aj telku, ktoru myslim ziadna rodicka na nadstandarde nezapina, taktiez ani ja...no aj po tejto skusenosti koli uz spominanym nepriaznivym faktom by som myslim 2.x isla rodit do Kocha

tymto koncim nasu debatu v tejto diskusii 😉

kvetinqa
8. júl 2011

@pici uz som to tu niekde pisala. Ja som rodila na Kramaroch, maly sa narodil v 38.tt sekciou, cely den som lezala na are a nikto mi neprisiel povedat ako sa ma maly a co sa deje. Vsetkych som sa vypytovala a nikto mi nic nechcel povedat. Vecer o osmej prisla sestricka a oznamila mi, ze maly nevie sam dychat a ma hrozny krvny obraz a ze je to vazne.. Na druhy den som presedela pri nom na novorodeneckom, ziaden lekar mi nevedel povedat co sa deje, s mojim malym sa nic nerobilo. Popoludni ho nakoniec previezli do detskej fakultnej, lebo "nevedeli, co s nim maju robit". Odtial mi hned volali, ze maly je uplne v poriadku, ale kedze na novorodeneckom nemaju potrebne vybavenie, tak neprisli na to, ze kvoli sekcii ostala malemu voda v plucach a preto nevladal dychat a hodnoty krvnych testov mali nastavene na dospeleho cloveka, preto malemu vysli hodnoty zle... Cize v statnej nemocnici ti tiez s dietatom nic neurobia, akurat ta vystresuju a ak babatku nieco je, aj tak musi ist do detskej nemocnice....

kajuska09
8. júl 2011

ahojte 🙂 tak dnes mali v Kochu velky chaos. Mudr. Mares meskal hodinu, takze sa mu tam nakopili pacientky a dlho sa cakalo... Chcem sa spytat ci nahodou niektora z Vas nevie ako ma ordinacne hodiny Mares. Nikde to nema vypisane a zabudla som sa ho to dnes v tom strese opytat 🙂 dakujem

pici
8. júl 2011

@veve39 pre beznu rodicku je aj "len" 1200 eur suma odveci.

pici
8. júl 2011

@kvetinqa ja som nepovedala ze koch je zly... ale z mojho pohladu nic take extra okrem tej sumy neposkytuje... to je vsetko

kvetinqa
8. júl 2011

@pici ja viem, ja som ani nesla koch obhajovat. Islo mi len o to, ze aj ja som pred porodom hovorila, ze urcite chcem rodit v statnej, lebo tam mam istotu, ze sa mi postaraju o maleho... nepostarali, akurat ho poriadne vysilili...

veve39
8. júl 2011

@pici takze predsa este jeden prispevok - myslela som beznu rodicku v Kochu, kt.nebude platit apartman (ten vsak urcite tiez najde uplatnenie).
Mna nadstandardna izba v statnej nemocnici vysla 660,-€, kedze som tam bola nepredvidane 10dni...s inymi "nakladmi" ma porod vysiel zial viac ako 1200,-€.
Ta suma iste nie je mala, avsak nepochybujem o tom, ze pacientok-klientok budu mat az-az.
V BA je uz dlhodobo dopyt po sukromnej porodnici

pici
8. júl 2011

@veve39 ale ved ja ti to predsa neberiem...

veve39
8. júl 2011

@pici jasne, len svojimi komentmi posobis nabrusene proti Kochu a asi podla reakcii uznas, ze to nie je len moj dojem
napr.tvoje vyjadrenie ze nie si tak sialena zaplatit tolko za porod - ani tie co zaplatia, trebars aj tebou spominanych 3tis.eur nie su sialene...proste na to maju a daju ich tam, kde to povazuju za dolezite

dulcinea
8. júl 2011

@pici nemam ten pocit, ze v Bratislave, kde Koch je, je 1200 eur ciastka, ktora je "odveci". iste, ze je pre niektorych neprijatelna, ale vela ludi si ju zaplatit dokaze. a mimochodom, tvrdit tu, ze tam idu rodit zeny, ktorym je prednejsi luxus ako dieta je podla mna dost odvazne a hlavne od cloveka, ktory tam nikdy nebol, nie je ich pacient a nema ani predstavu o fungovani...

pici
8. júl 2011

@veve39 ach jaj. precitaj si pozorne. ano nie som sialena, aby som za porod nechala tolko penazi. z toho nevyplyva ze ty si sialena...pre mna to je sialenstvo v pomere cena, porodnica, dieta, luxus a to co od porodu ocakavam. je to uhol pohladu a nikto ti ho nevnucuje a nikto ani nechce aby si ty moj postoj akceptovala. proti kochu nabrusena nie som, skor si myslim ze je to smutne... ale to je ina debata...
@dulcinea prosim ta mohla by si ma odcitovat , kde som toto napisala, ze vam je prednejsi luxus ako zdravie dietata? verejne sa ospravedlnim, lebo som si neni vedoma tychto slov

dulcinea
8. júl 2011

@pici teraz sa ti ospravedlnujem ja, lebo som si zle precitala tvoj prispevok. Ale ver mi, keby boli bratislavske porodnice na inej urovni, tak nad Kochom nerozmyslam, ake kedze je tu situacia taka, aka je, tak som rada, ze je tu aj ina moznost.

pici
8. júl 2011

@dulcinea v pohode, netreba utocit na mna. ja nehovorim ze vy ste rozmaznane kravicky... ja hovorim ze je smutne, ze zena musi tolko zaplatit aby sa citila pri porode komfortne... a ze pre mna je to proste sialena suma, a nie je to otazkou penazi... ale mojho presvedcenia. na koch nemam dovod utocit, cupanikovi vdacim ze tu som a ze mam brata :D

dulcinea
8. júl 2011

@pici nebolo tomyslene ako utocenie, na to nemam najmensi dovod a presne to tvrdim aj ja, je smutne, ze aby mal clovek "normalne" podmienky musi cvakat nekrestanske prachy..

pici
8. júl 2011

@dulcinea ale trosku si isla po mne... 😉 jasne ze je to nekrestanske... a hlavne , kto si to moze dovolit? cize az tak velmi sa nic nezmeni, lebo zeny na to peniaze mat nebudu vsetky... takze tri nemocnice v bratislave zial az tak koch neodbremeni, a co sa ba tyka iba sa zvysi priepast medzi moznostami.. ale taky je asi zivot...

pici
8. júl 2011

@dulcinea nikde nie je spomenute okrem tusim kresla polohovatelneho v akych polohach sa da rodit, mas tieto info?

dulcinea
8. júl 2011

@pici nebolo to naozaj tak myslene 🙂 Mas pravdu, neodbremeni, ale s tym Koch rata aj tym, ze je tam 33 posteli. Myslim, ze aj tak budu ziskovi, lebo stale sa najdu tie, ktore to zaplatia a najma v Ba. Ohladom tych poloh, viem len co bolo odvisielane na TA3. Vraj maju polohovatelne kreslo, kde mozes rodit v lahu, polosede, sede a skoro aj vo vertikale.

pici
8. júl 2011

@dulcinea v pohode... ja som zvyknuta na ostre reakcie :Dja si citam akurat tu stranku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre