Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

l.lara
30. okt 2007

ahoj alexandra, chcela som sa spytat, co konkretne bolo negativne na kochu a kedy si tam rodila. pomoze mi to v mojom rozhodovani.vdaka 🙂

cat
30. okt 2007

lula, ja s tebou suhlasim s tym novorodeneckym a preto som velmi zvedava ako to bude prave s tymto oddelenim uz v novych priestoroch. Ak sa nic nezmeni, moje 2. mimi sa narodi na Kramaroch.

tribitka
30. okt 2007

baby ktoré idú rodiť do Kocha považujem za nezodpovedné..... toť môj názor ... a nevycucala som si ho z prsta.... keby ste mali tú možnosť rozprávať sa s pánom majitelom tohto sanatoria a poznali ste jeho priority v tomto biznise, ovracali by ste ho.....pacientka je na poslednom mieste, všetko majú ošetrené právnikmi, takže aj keby sa dieťaťu čokolvek stalo oni by mali ruky čité..... a všetkách zložitých prípadov sa zbavujú tým, že ich hned posielajú na Kramáre..... hnus.....

prvapomoc
30. okt 2007

ja som sestrička a tiež sme mali pacientky čo rodili a operovali u KOcha a poviem Vám že tolko hnisajucich ran som nevidela ani ked som robila na chire.
takže suhlasim s tribitkou,je to nezodpovedné a ja by som tam nešla ani na WC.
totižto som zažila aj to že 4 pacientky ktoré operovali u kocha museli neskôr reoperovať v inej nemocke,lebo boli komplikácie.mladé baby to boli a možno vdaka tej infekcii už nikdy nebudu mamami.

leva
30. okt 2007

Ja som tam rodila 7,2006,vtedy to tam bolo uplne v poriadku,starostlivost,ochota ,strava aj cistota bola na jednotku.Neviem ako je to tam teraz,ked vraj vsetci dobry lekari odtial odisli.

leva
30. okt 2007

este k tej starostlivosti a operaciam.Moje prve dieta sa narodilo u Kocha v roku 2001,ked to este sukromne nebolo,bola sekciou,rez po sekcii nieje ani vidiet,no kamaratka rodila na Antolskej,tiez sekciou,no ked ukazala ako ju zasili skoro som odpadla,otrasne odflaknute sitie.Mlada baba a dvojdielne plavky si uz asi neda a to vdaka tomu ze si niekto takto odflakol robotu.

sasa80
autor
8. nov 2007

No neda mi nezareagovat na tuto temu, nakolko som tam rodila a nezabudnem na to nikdy, porod a vsetko sa popisalo je pravda, to je ozaj super a dobre, ale co sa tyka novorodeneckeho tak je to najhorsie co moze byt.Myslim hlavne maminy ktorym tiez previzli deti, asi oni vedia najlepsie ako sa citi vtedy zena po porode, ked vam prevezu dieta. Ziadna starostlivost o deti, tvaria sa ze nic nevedia, taka doktorka by som vedela byt aj ja, teda este lepsia by som bola a to nie je urazka, ale fakt. Asi sa im nepacilo, ze som ja urcila diagnozu malemu a to ich urazilo a tak sa mi chceli pomstit, to je moj nazor a previezli maleho na kramare na patologiu. Samozrejme uplne zbytocne /nastastie/. Ale kramara, nehovorim, ze tam nie su odbornici, to ano su, ale doktorky a sestricky hruza. Bavia sa tam s detmi ktore nemaju mamu pri sebe, asi stylom, ze ked neprestanes jacat tak ti nedam zrat a pichnem ti ihlu do hlavy .... A to by som mohla pokracovat velmy dlho ....

sasa80
autor
8. nov 2007

Zbytocne preto, lebo sedela moja diagnoza o kolike a mlieku, aby som upresnila.

certica
8. nov 2007

ahoj sasi, dlllho si sa neozvala, dufam ze ste ok. co bolo malemu? ja som medzicasom uz tiez tehu 🙂

leva
8. nov 2007

Sasa,to je hrozne co pises,ja som tam rodila min.rok v lete,potom sa to vraj rozpadlo a ostal tam iny personal,tak neviem,ja som vtedy mala ozaj dobru skusenost,no ako pises az ma trase,hrozne.

liana
26. jan 2008

neviem nájsť vhodnejšiu tému, tak to dávam sem. to že rodiť do Kochu neodporúčate ma trošku šokuje, predsa len je to akási prominentná pôrodnica.
Ale ako je to s gynekológiou - normálne vyšetrenia. Ani to by ste neodporučili? Ja mám toto najbližšie, a vraj tam stačí zaplatiť poplatok 2000 na rok a môžem chodiť za gynekologom, aj predpísať tabletky plus vyšetrenia a podobne. Ale neviem či sa za tieto služby extra nepripláca. Ešte som tam nebola, ale pohrávam sa s myšlienkou sa tam zapísať, tak veru neviem. 😒

cat
26. jan 2008

ak ste vo Vszp, a chcete rodit u Kocha, tak pozor, lebo sa momentalne nedoplatite:
http://www.bleskovky.sk/cl/10/202270/Tehotna-po...

ginger01
27. jan 2008

skor by som radila clanok priamo od zdroja, predsa je to tam trochu vysvetlene:

http://www.sanatoriumkoch.sk/

ginger01
30. jan 2008

Maminy, ktore rodili posledny kvartal "u Kocha", napiste mi prosim svoje skusenosti, dojmy, zazitky.
Malo sa tu rozobera toto sanatorium a rada by som si precitala co to o nom.
dakujem !

zuan
5. feb 2008

ja som rodila u Kocha zaciatkom oktobra, posledny mesiac som si tam aj trochu polezala kvoli vysokemu tlaku. starostlivost vyborna, naozaj sa o cloveka zaujimaju, necitila som sa tam niekomu na obtiaz. lekari profesionalni, dokladni, sestricky velmi mile, ochotne pomoct v ktorukolvek hodinu, aj ostatny personal - tak by to malo byt vsade. vsade cisto, strava dobra, navstevne hodiny od rana do vecera. a dolezita bola komunikacia - vysvetlovanie, co, ako a preco.

rodila som v uplnej pohode, vobec som nebola vystresovana - a nebol to lahky porod. ale mala som pocit, ze ti lekari vedia, co robia. a o babetko bolo postarane tiez velmi dobre, detska primarka mi vsetko vysvetlila, co som potrebovala, sestricky tiez velmi dobre.

to, ze by tam isli rodit len samovrahyne - to snad nemyslite vazne, velmi tvrde slova.

jasne, ze nemaju vybavene novorodenecke oddelenie ako Kramare alebo Antolska - to su specializovane novorodenecke nemocnice. aj z mensich okresnych nemocnic sa v pripade komplikacii posielaju deticky do krajskych vacsich nemocnic alebo do Bratislavy - to je uplne normalne.

vo svete je vela sukromnych porodnic, rodi sa v porodnych domoch, v zapadnej Europe je teraz trend rodit doma, v prirodzenom prostredi, kde je clovek v mensom strese ako v nemocnici - nehovorim, ze by som to urobila, su to len informacie na porovnanie.

ginger01
5. feb 2008

dakujem za 1.prispevok, dufam, ze ich tu bude viac ! 😉
apropo mas pravdu, Koch je sanatorium, nie nemocnica, preto ani nema ako mat komplet JISku ako je to v nemocniciach. Ale su profici,ktori sa aj ludsky spravaju, a tak by to malo byt vsade.

mirusd
5. feb 2008

zuan - aj ja dakujem za pomerne cerstve infosky.. mam v plane ist rodit prave do Kocha a moj subjektivny pocit odtial je zatial velmi dobry a skorsie debaty ma dost prekvapili.. buduci tyzden ideme s muzom mrknut saly a zistit detaily.. a celkom sa na to intimne prostredie maleho sanatoria tesim.

ginger01
6. feb 2008

mirusd, prosim napis potom detaily a kolko ta to vyjde a ako je to s nadstandartmi . diky

mirusd
12. feb 2008

ginger - bola som zatial len na cviceni, ale pocas komunikacie s lekarom, sestrami a sekretariatom Ti mozem o nadstandardoch povedat nasledovne:

su 2 nadstandardy, ktore plati kazda pacientka
* NADSTANDARD ZA AMBULANTNE SLUZBY = rocny pausal je 2000,- SKK (pre VsZP 5000.- SKK), resp. ak si tehotna tak sa to pohybuje podla tyzdna tehotnosti od 1000.- SKK do 3000.- SKK (pre VsZP + 50%) a plati to do konca sestonedelia. Rozsah sluzieb je dost siroky, doporucujem mrknut priamo web Kocha kvoli detailom.

* NADSTANDARD ZA POROD = poplatok za porod a veci s tym priamo suvisiace je 13.500,- SKK (VsZP 18.500,- SKK 😖 novinka aj pre mna, plati od 1.3.) - sem patri okrem porodu ubytovanie, strava, pitny rezim, hygienicke potreby pre Teba aj dieta podla potreby, kazdy den novy uterak, kosela a podlozky... De facto staci priniest len vlastnu kozmetiku, potrebne papiere a veci na odchod z nemocnice.
Aj podla komunikacie so sestrami je samozrejmost pritomnost otca pri porode (bez poplatku) a navstevne hodiny od deviatej do deviatej (tusim).
Izby maju 2 standardy, nebola som este mrknut. Zatial viem, ze tie zakladne su 2 na izbe s TV, dennou tlacou ale WC a sprchy na chodbe. Tam nedoplacas nic.
Este maju vyssi nadstandard s chladnickou a vlastne WC + kupelka - doplatok 1500,- SKK/ os/ den. (pre VsZP za pouhych 4000,-SKK/os/den 😒 )

dalsie nadstandardy pri porode, ktore si MOZES priplatit (detaily neviem, nemam to v plane):
* vyber konkretneho lekara k porodu - 6000,- SKK
* epidural - 3500,- SKK
* odber pupocnikovej krvi cez Eurocord - sumu neviem..

Tieto infosky som scasti nasla aj na Kochovom webe. Dost casto sa to tam meni, tie ceny pre VsZP ma dost zarmutili.. ☹

Pocitam, ze sa tam s manzelom dostanem asi buduci tyzden, ak by som zistila nieco nove, ozvem sa. Vsetky tieto informacie su zatial s rucenim obmedzenym.

tatiana
12. feb 2008

Ahojte,

ja sa pripajam k pozitivnemu ohlasu na Kocha.
Lezala som tam pred casom pre podozrenie na predcasny porod a bola som velmi milo prekvapenacelkovy pristupom - takym ludskym.
Ja som ich pacientka a aj rodit idem tam.

Dufam, ze vsetko dobre dopadne a je uplne prirodzene, ze ked je s babom zle ide do specializovaneho zariadenia - na tom nie je nic zle a pride mi to cele ako ohovaranie ...
Ved predsa keby som rodila v Sali napr. a je problem, tiez ma prevezu inde ...
no niektore kocky asi nepoznaju ine pomery v nemocniciach....alebo neviem o co im ide.. ..
😢

ginger01
12. feb 2008

ved prave, je to len puhe ohovaranie a zavidenie konkurencie. 😠
Bohuzial som vo VsZP, tak ked budu ceny take ake su aj nadalej, tak rodim inde...nevadi. Akurat, co mi je luto, je ten pristup a rodinna atmoska... to inde asi nie je , ze ? ☹
mirusd, dik za info !

tatiana
12. feb 2008

ginger - to netusim, ja som nastastie ta poistovna neni ...
to by ma slak trafil ----

a tebe nezavidim :(
ale neboj, bude to aj inde OK 😉

kedy mas termin?

ginger01
12. feb 2008

tatiana, asi tu uz nebudes, ale sak si to najdes...
termin mam v prvy augustovy tyzden, je to este daleko, ...ale ked nebude Koch, tak bude Ruzinov. Ak sa zadari, tak jasne ze nadstandart.
u koho rodis ?

mirusd
12. feb 2008

ginger - ved to VsZP to zavarila aj mne.. este uvazujem, mam uz len malo casu - tak musim prehodnotit priority.. no, ak zistim este nieco nove - dam vediet. Sestricka mi hovorila, ze zmluvy su robene stvrtocne, takze je sance, ze na druhy stvrtrok sa na zmluve dohodnu, ale je to vraj dost malo pravdepodobne.. Doporucujem sledovat stranku a ak tam nakoniec budem rodit, tak zreferujem.. Majte sa a drzme si palce 🙂

vcielocka1
14. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat tych z Vas ktore chodite do gnp,ste spokojne so sluzbami? Su tam aj nejake prijemne doktorky-vekovo take mladsie-prijemnejsie? Rozmyslam nad kochom alebo gnp.Rada by som vyuzila Vase rady. dakujem.

mirusd
14. feb 2008

Ahoj vcielocka - chodim pravidelne do Kocha do poradne, ale mam doktora. Ak cielene chces zenu ako lekarku, asi by pripadala do uvahy Dr. Durinova. Pocula som na nu len same dobre veci, ked som zistovala ako je to u Kocha na inych forach. Je velmi zlata. Ked som mala neskor v piatom mesiaci problem a potrebovala som konzultaciu mimo ordinacnych hodin (niekedy vo stvrtok vecer), ona mala prave sluzbu a velmi mi pomohla. Trpezlivo a milo sa so mnou porozpravala a bola velmi ustretova. Ked pozries na stranku Kocha do sekcie "Nasi zamestnanci" najdes tam aj jej dalsie kolegyne.

babulina
14. feb 2008

vcielocka, ja chodim do gpn k dr. czirokovej, ona je taky mladsi rocnik, je velmi mila, mne osobne velmi pomohla, je zaroven aj porodnicka a rodi docasne na antolskej, este jedna lekarka je tam vola sa dr.vacokova, ja mam s nou iba dobre skusenosti ale pocula som o nej vselico mozne
co sa tyka vseobecne fungovania gpn tak dodrziavaju terminy objednania, zatial som sa tam stretla iba s ochotou a to tam chodim od zaciatku co gpn vzniklo, lekarov som poznala este ked robili v kochovi
vybavenie myslim ze maju na velmi dobre urovni tiez

doriaa
14. feb 2008

Chodim do Kocha k dr.Durinovej a som velmi spokojna a chcem aj u nej rodit. Vsetko mi vysvetli je trpezliva.

vcielocka1
15. feb 2008

mirusd- dakujem Ti za odpoved. chcela by som sa Ta este opytat,co sa tyka vybavenia + starostlivosti, je to naozaj na vysokej urovni? Nakolko tu citam rozne nazory a uz pomaly neviem comu verit 🙂
trocha ma zaskocilo to zrusenie zmluvy s VSZP-nakolko aj ja tam patrim. ty nemas s tym problemy?

vcielocka1
15. feb 2008

babulina-tiez Ti dakujem za odpoved. velmi rozmyslam nad gpn a kochom. ta dr. czirokova je naozaj taka fajn, nakolko nemam dobre skusenosti s lekarmi gynekologmi,preto radsej hladam lekarku. Asi ako je vekovo stara ta doktorka? je ustretova? mas aj skusenosti s nou ako porodnikom? vies trocha ma odradza porod na antolskej-su tu na antolsku dost negativnych reakcii.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre