Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

elise
9. júl 2011

je to dosť peňazí, máte už našetrené? alebo beriete pôžičku? ja tolko veľa nezaábam a ani manžel takže nám bude bohate stačiť nadštandard v obyčajnej pôrodnici napríklad v trnave🙂

slniecko77
9. júl 2011

..neviete ako je to s pediatrami na klinike Koch?
..pokial sa nemylim su dvaja, dost tazko si viem predstavit, ze sa tam striedaju dve pediatricky na nocnych sluzbach kazdy druhy den 😅 alebo tam chodia sluzit ludia z vonku??
..alebo tam v noci nie je nikto z pediatrickych lekarov a volaju ich len k porodom?

mummytobe
10. júl 2011

@pici a prosim ta, ak sa smiem spytat, kde sa chystas rodit?Mas nejake dobre referenice na nejaku konkretnu nemocnicu ? Sa mi zda, ze si pisala, ze ani v BA nebudes rodit, tak trosku nerozumiem, preco si na fore o Koch...pa a peknu nedelu

katkaajurko
10. júl 2011

@sharmana mam bohuzial podobnu skusenost s Ruzinovom.... plna idealov som tam sla -ale ten pobyt tam - brrrrrrrrrr...mlieko sa mi nespustilo po sekcii hned - maleho mi narvali vzdy na prsnik -ale ten sa jedoval-lebo mu nic neslo - potom sa jedna sestricka rozhodla nas ucit kojit v noci-po troch nevyspatych nociach nas mordovala do pol druhej a od stvrtej rano zas-ked som potom rano uz skoro odpadavala-tak mi lekar nariadil zobrat dalsiu noc maleho a tabletku na spanie...a zrazu mi dali aj prikrmi....poradit som si musela sama - ked sa mi naliali za noc prsia a stvrdli na kamen..odsavala som -ale islo malo-chodila som si pytat prikrm +moje a tie sestricky na mna pozerali ako na vraha a na najhorsiu matku roka..lenze som chcela aby maly pribral a pustili nas konecne z toho blazninca domov...co sa mi nakoniec podarilo-a doma sa mi spustilo mlieko potokom - doslova-nech mi nikto nehovori-ze to nebolo vycerpanim a stresom...a to mi vraveli-ze doma sa vyspim menej a bude to horsie - TO URCITE - doma sa mi budi len moje dieta a nie aj susedine,neotravuju ma stale s niecim-ked maly zrovna spi a mozem si oddychnut.... inak lekari su tam super - ale pohlady a chovanie detskych sestier...... no comment - teda cest vynimkam-bolo ich par prijemnych a milych - ale niektore otrasne... takze aj ked som proti tymto mensim zariadeniam - druhy krat by som tuho Kocha zvazovala... keby tam este tak rodil moj lekar 😉

ninan2
10. júl 2011

@katkaajurko no vidis, a ja som Ti hovorila, ze to v Ruzinove a inych BA nemocniciach nebude nic moc, a ty na to, ze par dni je OK a nejde tam clovek na dovolenku... Kazdopadne si myslim, ze sa da najst par statnych nemocnic, kde je normalnejsi personal, a to aj za ten smiesny plat. Ale v BA a najblizsom okoli to bude zrejme naozaj iba sukromny Koch, cize iba pre urcitu malu skupinu rodiciek co si to mozu dovolit, co je smutne...

katkaajurko
10. júl 2011

@ninan2 no ale nebolo na vyber.... mimo BA som ist nechcela - Koch rodi az teraz a aj to zacinaju... a tu je to prast jak uhod-nevyberies si..... kazda statna porodnica ma svoje muchy ,ci Ruzinov,Kramare alebo Antolska....

ninan2
10. júl 2011

@katkaajurko no to hej, z tych 3 ani jedna nie je idealna, ide len o mensie alebo vacsie zlo... podla priorit rodicky.

usacek79
10. júl 2011

@pici fakt nerozumiem, preco uz niekolky krat hovoris o 3000,-eur... take demagogicke zlahka..
ja nechcem ani aby tam so mnou manzel spal na izbe (to je naco dobre), ani vlastneho lekara (vsetci u Kocha su skveli), ani ziadnu specialnu izbu (vsetky su nadherne), proste absolutne nic, co by mi dvihlo cenu z tych 1500,- (1200 aktualne..) vyssie.
a myslim, ze ak nejaka mamicka chce tie veci navyse, tak urcite asi nema problem za to zaplatit, asi neje suche kôrky... Takze tak ci tak je irelevantne sa to pytat, ci niekto je ochotny dat tolko za porod, proste zjavne niekto ochotny je a preco nie. Ja tych 1200/1500 za to dam, ktovie ci to nie je jediny krat v zivote, co sa mi porod "stane", tak co.. Koch je od puberty moje vysnivane miesto porodu, je to tak krasne prostredie a taky legendarny nadstandard, ze mi bude potesenim tam tie peniate nechat.
Jediny realny argument je, ze "co ak" nieco s babatkom - nuz tak sa prevezieme na Kramare, keby som mala riesit vsetky hypoteticke "co ak" v zivote, tak by som asi mala len doma sediet 😒

heln
10. júl 2011

@dulnicea - dr. vačoková je fajn, asi si ju len vystihla v blbom rozpoložení, v ktorom si bola aj Ty.... určite nechcela zle, a pôrod pri nej nechytíš, lebo ona nerodí, ona operuje.... a tu je odpoveď aj pre @veron_ - dr. vačoková nerodí, takže ak chceš do gpn chodiť k lekárovi, ktorý Ťa odrodí, tak choď k inému, ona je skôr zameraná na problémy (aj počas tehotenstva) a pri problémoch s otehotnením.

dulcinea
10. júl 2011

@heln dakujem, celkom si ma potesila 🙂 ja nehovorim, ze je zla, inak bola celkom prijemna, len to vysetrenie v porovnani s Demeckom bolo naozaj neprijemne a bolestive, ale mozno len blby den 🙂

pici
10. júl 2011

@usacek79 vsetko je len o pohlade... pekne ze si si vysnivala porod u kocha... :D ja hovorim o 3OOO, pretoze to je maximalna cena. a to, ze vsetci su skveli. je takisto len uhol pohladu. ja mam na to iny nazor, a tebe prajem,aby si si svoj sen splnila a vsetko vyslo podla tvojich predstav...

pici
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
usacek79
10. júl 2011

@pici dikes
stacila mi pred 17 rokmi jedna prechadzka Kochovou zahradou a bola som rozhodnuta, ze raz to bude tam... Ja som si vysnivala aj svadbu na hrade Devin a aj som ju tam mala, takze ja si plnim sny za kazdu cenu 🙂
ale teda naposledy este k tej cene, ak nejaka mamicka tych 1200-3000 za porod zaplati, tak asi na to ma a asi to tak chce, takze tak ci tak otazka, ci je niekto ochotny to za porod zaplatit, je zodpovedana.. Ale najma je to kazdeho vec, aj keby zaplatil milion, netreba to rozoberat..

heln
10. júl 2011

@usacek79 áno, myslím, že si to vystihla, kto na to má a chce, tak si to zaplatí...

beruska.zuzanka
10. júl 2011

@katkaajurko ahoj, mám úplne rovnakú skúsenosť na Kramároch... pri ďalšom bábätku zvažujem, kde pôjdem...
V TT to začína vyzerať celkom sľubne, aj o Ga som počula celkom fajn referencie a môj sen je Banská Štiavnica, ale je to príliš ďaleko 😀

maznacik007
10. júl 2011

kto na to ma tak si to zaplati a neriesi a kto nie tak ma predsa plno inych moznosti...

ono casto krat sa pre taketo nadstandardy rozhoduju zeny co maju zlu skusenost s prvym porodom v statnej porodnici...

tak ako niekomu je proti srsti odber pupocnikovej krvi tak co je na tom... ja plne chapem ze niekto chce si zabezpecit tak dolezitej chvili pre matku a pre dieta intimitu, sukromie a pohodlie co mu statne porodnice nevedia uplne garantovat...
ako jasne ze sa prezije ked vas po porode na voziku vyvezu na chodbicku kde sa prechadzaju ine zeny s kontrakciami a s partnermi... alebo ked vam galantsky primar neda anestezu, ked sa inde standartne dava... smola malych nemocnic kde nie je stala anesteziologicka sluzba ale prosto ak niekto chce nadstandart tak si rad zaplati...
neni na tom nic cudne...

katun
11. júl 2011

@veron_ tiez nemam dobre skusenosti s dr. vacokovou - bolestive vysetrenia. az som bola prekvapena, .. spravanie podla pocasia.. ale to bolo davno, ked z kocha odchadzali do ruzinova, presla som k dr. dittemu, a ten je ok, aj ked teraz velmi vytazeny, dufam, ze to nebude na ukor kvality. Rodit ma nestihol, bol vtedy na konferencii, ale snad mi to v januari vyjde, a budem moct rodit u Kocha.

monka88
11. júl 2011

ahojte babenky!Chcem sa len spytat,poculi ste,zeby uz boli v Kochu nejake porody?Uz snimi zacali ci este nie? Rada by som pocula nazor,nejakej maminky co to uz ma zasebou,dufam,ze sem napiseeee 🙂

shania31
11. júl 2011

@usacek79
@pici
suhlasim s pici - "vsetci su u Kocha skveli" je len uhol pohladu
ja by som ti vedela povypravat, kto je ako skvely- ked nemas ziaden problem, iste, su skveli
akonahle problem- tak o tom silne pochybujem

heln
11. júl 2011

@katun ja to beriem asi z toho pohľadu, že pred dr. vačokovou som mala takú "masiarku", ktorá bola sto razy horšia, takže mne to tak nepríde..... pre mňa je podstata to, že dr. vačoková ma liečila, neodbila ma, keď som vravela že ma niečo bolí (a všetci mi tvrdili, že ma nič bolieť nemôže), robila ma na laparku, kde mi našla endometriózu vo veľmi skorom štádiu a následne som po liečbe na prvý šup otehotnela. takže toto je pre mňa podstatné, že už o pár dní budem mať dieťa.

mummytobe
11. júl 2011

@ pici, samozrejme, ze s tym problem nemam, kazdy si travi svoj volny cas podla vole a moznosti ;) Prosim Vas, je tu niekto , kto ma termin v decembri a zvazuje Koch?dakujem & pekny den

kuratenko80
11. júl 2011

@dulcinea Ďakujem za info.. na mňa tiež pôsobil príjemným dojmom, verím, že aj ja budem spokojná..

kuratenko80
11. júl 2011

@pici No ako to tu tak čítam, tak si asi jediná, čo je presvedčená, že Koch ti za tú sumu nič neposkytne. Nám všetkým čo už rodili alebo sa chystajú rodiť ide o normálne podmienky pri pôrode a po ňom. To že za toto si musíme zaplatiť je bohužiaľ fakt, lebo naše zdravotníctvo je v úbohom stave a v tomto storočí nevie poskytnúť primerené podmienky na túto dobu. Štátne nemocnice vyzerajú ako v komunizme a rozpadávajú sa. Ja odmietam v takcýhto podmienkach rodiť. Radšej si zaplatím (čo nie je až taká hrozná suma, je to jedna dovolenka) a budem rodiť v normálnych podmienkach a nie že budem riskovať, že pre nedostatok miesta budem rodiť niekde na chodbe. V´daka bohu, že je Koch a máme možnosť rodiť v normálych podmienkach.

kuratenko80
11. júl 2011

@mummytobe Ja mám zatiaľ termín podľa PM na 1.1., ale podľa mňa to bude asi skôr. Možno medzi sviatkami. 15.7. idem do poradne, tak uvidím čo mi povie doki. Ja som tiež rozhodnutá rodiť v Kochu, ak samozrejme bude všetko v poriadku. Veľmi sa mi páči prostredie, človek nemá pocit, že je v nemocnici. Pôrodné sály som ešte nevidela, iba ordinácie. Vybavenie j tam nové. Cítim sa tam príjemne.

dai
11. júl 2011

ahojte,
no, ja som kocha dlho zvazovala... aj ked termin mam uz teraz, takze vobec neviem ci by to prichadzalo do uvahy tam uz teraz rodit...

neviem ako vy rozmyslate - mne to pride ze co sa tyka porodu tak treba rozmyslat hlavne nad bezpecnostou - mojou a dietatka ... pohodlie je az na 2-hom mieste....
ja som rodila na antolskej svoje prve dieta, s porodom som bola velmi spokojna,bola som na nadstandarte, sestricky boli vacsinou otrasne a predpokladam ze stale su... ja aj moja malinka sme v poriadku 🙂
za porod som platila cez 1000 euro plus odber pupocnikovej krvi etc. ... ako som pisala, pri porode mi vobec neislo o prachy, len o bezpecnost ( mam sukromneho gynekologa, vyborneho porodnika a kedze rodi na antolskej tak som to vtedy neriesila )

tentokrat som nad kochom rozmyslala hlavne kvoli tomu pohodliu - aj ked ani nie tak prostrediu ( antolska je najlepsie vybavene neonatologicke pracovisko na sk, nadstandartne izby su v pohode, manzel ma chodil navstevovat kedy chcel, mohol aj prespat, strava v pohode...) ako skor kvoli sestrickam... platit budem podobne ako pri prvom porode - mam toho isteho porodnika... je to teda viac menej na urovni kocha.
Uprimne, pride mi ze pri tychto sukromnych klinikach sa trosku podcenuje odborna stranka veci a precenuje ta pohodlna... ja som si neni ista ci su sestricky u kocha lepsie ( aj ked pravdepodobne ano )... podla mna ide v prvom rade o odbornost porodnika a vybavenie nemocnice - chcem byt zdrava ked budem odchadzat z porodnice a priviezt si zdrave dieta - to je moj motiv preco som sa rozhodla proti kochovi... co vas motivuje hlavne? nebojite sa ze keby sa nieco pokazilo pri porode ( to sa moze stat vzdy ) ze aj tak skoncite v statnej nemocnici a riskujete prevoz ?
inak kuratenko80 o porode na chodbe som este nepocula - ked si zaplatis v akejkolvek nemocnici porodnika tak s tebou podla mna porod prejde, pripravi a mas vsetko co potrebujes ( to je teda moja skusenost, neviem aku mas ty...)

rebecca16
11. júl 2011

@dai plne s tvojim nazorom suhlasim. rodit by som mala zaciarkom septembra, ale vramci BA sa rozhodnem urcite pre statnu nemocnicu. Nie kvoli financiam, ale prave kvoli odbornosti a vybavenosti porodnice a jej lekarov. Su tam naozaj pripraveni na hladke bezproblemove porody..ak je problem, musia s Tebou bezat do statnej. V mojom okoli som pocula o 2 pripadoch, kedy u kocha zanedbali starostlivost...raz u matky raz u babtka a nasledky su dodnes. Mamicky by sa mali najpr zamysliet nad zdravim ich a ich babtka a az potom nad zbytocnostami ako bezplatne wifi a pod🙂

dai
11. júl 2011

presne ako pises rebecca16,
ja to beriem tak, ze ani v tej najluxusnejsej nemocnici sa nebudem citit ako doma ( ani to tam nebude tak luxusne zariadene ako doma🙂 ) - neidem tam na dovolenku ( tam by mi asi na to wifi a takychto blbostiach zalezalo, zo skusenosti ale viem, ze napr. TV som nemala zapnutu ani raz v nemocnici a v podstate sme mali vysetrenia alebo som oddychovala, alebo pozorovala malu -neviem, vsetko bolo take nove, ine, k tomu hormony, laktacia etc. fakt mi vobec nenapadli veci ako telka, radio a tak... dolezite bolo pre mna hlavne ze mam vlastnu toaletu a mozem mat kedykolvek pri sebe svojich blizkych - nato staci teda napr. na tej antolskej nadstandart... )
ja to beriem tak ze verim svojmu porodnikovi, verim ze bude cely cas pri mne ( clovek ktory dokonale pozna moju anamnezu, moje prve dieta, manzela etc. a hlavne ktoremu doverujem ) - ze mi pomoze porodit zdrave dietatko v podobnom case ako moju malu ( svoje prve dietatko som rodila 50 minut - od zaciatku porodu do narodenia... ) no a tie sestricky budem musiet zial nejako prezit 😠 ale tak beriem to ze teraz budem nato uz lepsie psychicky pripravena kedze viem co ma caka 🙂

kvetinqa
11. júl 2011

@dai no len co ak ten porodnik, ktoremu doverujes a ktory dokonalo pozna tvoju anamnezu je prave v Kochu? Tak ako ides ty rodit na antolsku k svojmu sukromnemu porodnikovi, tak idu do kocha rodit baby, ktore maju porodnika tam. Myslim si, ze vacsina rodiciek budu priamo pacientky z Kocha... je to moj nazor. Chodim do gpn, mam tam gynekologa, ktory mi velmi pomohol aj ked prisli problemy a ked som isla rodit na kramare, mala som velky problem, ze zrazu idem k niekomu inemu. Aj ked som mala porodnika vybaveneho aj cez mojho gynekologa v gpn a aj po znamosti z inej strany, bol ku mne super, dovera tam velka nebola, lebo som ho nepoznala.. cize ak budem mat dalsie dieta a financie mi to umoznia, urcite budem rodit u Kocha a som si ista, ze tam urobim vsetko pre svoju bezpecnost a najma bezpecnost babatka..

veve39
11. júl 2011

@rebecca16 preco si myslis, ze mamickam co chcu rodit v Kochu ide o luxus, ci wifi ?

Poznate tim lekarov z Kocha ? Dr.Cupanik - byvaly dlhorocny primar este statneho Kocha, Dr.Ditte, Dr.Mares - dlhorocni porodnici, s mnozstvom, mnozstvom odrodenych deti....
Ak by sme hovorili o zanedbani starostlivosti, co 2 umrtia rodiciek pri porode v maji 2009 na Antolskej ? Ani v jednom, ani v druhom pripade nemuselo ist o lekarmi zanedbane okolnosti...

V Ruzinovskej nemocnici sa (vraj) 1.doba porodna v pripade preplnenosti odohrava na chodbe....

Rodila som na Antolskej, nemozem si stazovat, avsak podpora zo strany sestier, ktore su skutocne pre mamicku v prvych dnoch tak potrebne, bola velmi kolisava.
Mam takmer istotu, ze v Kochu to tak nebude - samozrejme vzhladom k tomu, ze su tam platiace pacientky.
Nadstandard na Antolskej je skvela vec, avsak pri pocte "az" 2 izby na cele odd. mas malu pravdepodobnost, ze bude prave volny...

lemurko
11. júl 2011

@dai len kde zobrat tu istotu, ze ten nadstandard bude volny....a ze mi pri porode nechaju manzela pri sebe a neposlu ho domov, s tym, ze ho zavolam, ked uz o nieco pojde. Navyse, ked nepoznam lekarov a podla menneho zoznamu sa velmi tazko vybera ten spravny. Ja mam gynekologicku prave v GPN a zatial som spokojna. Termin mam coby dup, takze sa vyberom porodnice dost zaoberam a zatial teda vedie prave Koch. A to nie vybavenim izieb, je mi uplne fuk, ci tam bude wifi alebo nebude, alebo ake tam bude jedlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre