Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kuratenko80
27. jan 2012

@nelinqua Recepcia funguje nonstop. Aj keby si potrebovala zavolat. Ja som im volala v noci okolo 4 rano a hned mi to zobrali a prepojili ma na doktora. V noci maju vsetky brany zavrete, treba zazvonit. Autom vas pustia dnu. My sme zaparkovali hned pred kochom.

kuratenko80
27. jan 2012

@suzan1111 Neboj, na zaciatku to nie je az take hrozne.. Ja som mala epiduralku a poviem ti, ze je to ozaj ulava.

saudi
28. jan 2012

zaplatit sa da aj az pri prichode na porod, maju tam platobny terminal na kartu, alebo hotovostou.

katun
28. jan 2012

ahojte, prave sme sa vratili z Kocha, kde som 24.1 porodila valibuka Jakuba 4060g a 53cm. Starostlivost vynikajuca, rodila ma dr. Lenka Ondačkova a bola uzasna aj cely tim porodnych asistentiek. Som rada, ze vsetko dopadlo ok 🙂

tucika
28. jan 2012

Ahojte,
aj my sme uz od vcera doma 😵 , v pondelok 23.1. sa nam narodil syncek Ayo (3290g 50cm). Porod bol uzasny, aj vsetci co sa o nas starali, nikto nic neurychloval, nestresoval, vsade bol klud, proste krasny zazitok! Pobyt na sestonedeli bol presne taky ako som si predstavovala: ticho, klud, sukromie...Strava vyborna, nic nam nechybalo! Detsky aj zensky personal je uzasny! Odporucam! Naozaj to stoji za to! 🙂 Vsetkym prajem take krasne zazitky z porodu!
@katun : Dr. Ondackova je taka starsia ciernovlasa?

1982zuzka
28. jan 2012

ahojte, chcem sa spýtať kolko vás v konečnom sčítaní cenovo vyšiel pôrod? hradí vám z toho niečo aj zdrav. poisťovňa?
u nich v cenníku som našla len toto:
Poplatok za nadštand. služby pri pôrode a v šestonedelí 1 200,00 EUR

a poplatok za bežne služby pri pôrode?

nejako sa z toho cenníka neviem vysomáriť :(

dakujem

lenkagl
28. jan 2012

@katun
@tucika kocky blahozelam k babatkam, mna to ešte len čaká, dnes som 40+2 a nic sa nedeje🙂 Vám sa to rozbehlo doma, či až v nemocnici? Myslim, že dr. Ondackova je taka mladá, nie? A teba kto rodil @tucika? Mala si zazmluvneneho lekára?

amouramour
28. jan 2012

@1982zuzka tam je jediny poplatok a to poplatok za nadstandatne sluzby pri porode,takze platis 1200 a keby si chcela zazmluvnit porodnika k tomu navyse 300 eur a poistovna ti nic z tohto nepreplaca, kedze je to nadstandartna sluzba

1982zuzka
28. jan 2012

@amouramour dakujem

lenuska12
28. jan 2012

@katun, @tucika obom gratulujem a prajem hlavne vela zdravicka a aby ste sa cim skor zotavili a slniecka boli zdrave a spokojne 😉

tucika
28. jan 2012

@lenkagl : Ja som rodila 40tt+6d...Prisla som na prijem rano o 9:00, od 4:00 som mala kontrakcie kazdych 5min...U mna zabralo, ze som celu nedelu "behala" a vobec som neoddychovala, boli sme na dlhej prechadzke, dala som si cerv. vinko, kasu so skoricovym cukrom, dokonca som umyla 2 okna a v drepe som umyvala dlazku a vecer sexik, takze som tomu uz nedala sancu...
Aha ano, tieto dve mlade pani doktorky boli uplne super: Ondackova ma prijimala a Marcisova sa o mna starala pred porodom a cely pobyt na sestonedeli, ale rodila ma taka starsia pani doktorka s dlhymi ciernymi vlasmi vypnutymi do drdolu, len neviem ako sa vola, lebo menovku mala cely cas opacne a v prepustacej sprave ju nemam spomenutu...Neviete niekto ako sa vola? Bola uplne super! Inak musim ich pochvalit, su zastancami prirodzeneho porodu, nechcu ziadnu intervenciu az kym to nie je nevyhnutne, najradsej su, ked vsetko postupuje samo a nemusia zasahovat...
Nemala som nikoho zazmluvneneho, nie som pacientka GPN, tak tam nemam svojho dokiho, vsetci boli ale paradni a mili a vtipni 🙂

woman04
28. jan 2012

@tucika ..gratulujem a mohla to byť MUDr.Vačoková podľa popisu 🙂

bebel
28. jan 2012

@tucika super správy, gratulujem 😵
@katun uff, takýchto rozmerov sa zas obávam 😝 , gratulujem tiež 😉

katun
28. jan 2012

@tucika no Ondackova - mala cierne dlhsie vlasy, ofinu, ruku akoby popalenu na prste - mne pripadala mlada, ako ja 😀 okolo 35 rokov.. stale ju oslovovali Lenka, aj ked ma prijimala, dr. Ditte, jej hovoril Lenka. Iba pri rodeni placenty a pri siti bol aj doktor- asi Demecko alebo ten druhy starsi ktoreho meno si teraz nespomeniem, ktory na nu "dozeral". Mas pravdu, ze nic neurychluju, pekne mi radili, v akej polohe mam byt - na boku, po stojacky,..., aby dieta pekne postupovalo dolu.

katun
28. jan 2012

@bebel ja som sa tiez bala a do poslednej chvile som si myslela, ze sa pri odhade vahy mylia. bolo to ine ako vytlacit prve 2690g, ale tiez na styri zatlacenia, trosku viac bolesti to bolo, viac sitia, ale zase ma ta rana boli menej ako pri prvom, co som prekvapena..

bebel
28. jan 2012

@katun Brunčo mal 3650 g a Bibi 4 kg, potom z nej odsali vodu, čo sa nadýchla a zapísali 3970g tuším, ale hlavne ona mala brutálne veľkú guľatú hlavu (38cm obvod )a široký hrudník, preto jej zlomili kľučnú kosť a bola komplet oškretá a pomliaždená.... môj drahý, keď ju zbadal...tak jej atletickú figúru zhodnotil, že je to nádejná guliarka oštepárka 😀 😀 😀 😀

katun
28. jan 2012

@bebel jeziskove huslicky, chuda malinke, a aj ty, to musel byt porod 😒 nuz jakub ma obvod hlavicky tusim 36cm, a siel von hlavicka a aj s ramienkom tusim, vyletel ako na smyklavke, ledva ho chytili 😀 takze vraj tym ramienko ma tak natrhol.. hlavne ze on je ok 😎 tak drzim palec nech je tretie mensie a ide von lahsie 😵

bebel
28. jan 2012

@katun dík, preto mám bobky teraz, lebo je tendencia s každým ďalším dieťaťom narastať pôrodná hmotnosť 😝
Robím, čo sa dá, aby som malú vydurila skôr, lebo tromfnúť to už nemienim 😎 ..pri nej som v poslednej polhodine presiahla všetky hygienicko akustické normy a to som do 8 cm bola ešte vysmiata jak lečo....ten prechod cez panvu nebola vôbec sranda. Epidurál som nechcela a bola to chyba!
Ale môj lekár ma má pomaly za "olašáčku", že pri 3. (a definitívne poslednom) dieťati si ani 4,5 kg nevšimnem.

lenkagl
28. jan 2012

@bebel ahoj,este stále máš malú KP? Ja hej :( ale má iba 3kg, chcú to skúsiť prirodzene....

bebel
28. jan 2012

@lenkagl môj lekár tvrdí, že sa už otočila, ale usg mi nerobil.
Ale on tvrdí plno vecí, ktoré nie sú celkom správne, takže to beriem s nadhľadom.
(napr. už 4 poradne dozadu som bola stále otvorená pre prst a zrazu minulú poradňu mi veselo napísal do knižky, že bránka zavretá , krčok neskrátený) 😝

bebel
28. jan 2012

@lenkagl ja by som odmietla rodiť KP prirodzene. 😎

lenkagl
28. jan 2012

@bebel no ved som odmietala, moc ich to nezaujíma (Ditte,Mares)....

bebel
28. jan 2012

@lenkagl 😠 😖 inak aj mne sa môj lekár vyhrážal, že aj KP ako 3ťorodička budem musieť porodiť spontánne. 🙄

lenkagl
28. jan 2012

@bebel uvidíme 😖 až to pride, či to vlastne pôjde...

lenkagl
28. jan 2012

@bebel oni v tom nevidia problém....

bebel
28. jan 2012

@lenkagl držím palce, nech to ide hladko.............. 😅

mateson
29. jan 2012

@tucika ak bola velmi štíhla tak je to Vačoková.

romynka
29. jan 2012

Ahojte 🙂
Neviete mi niekto poradit ako je to s celorocnou starostlivostou teho u Kocha? Zacinam sice len 7 tt... ale vzhladom k tomu ze moja lekarka je na materskej tak nie som moc spokojna s pristupom.. rozne zastupoivanie atd... Kedze silno uvazujem rodit u Kocha(teda ak vsetko dobre dopadne) a videla som tam ze maju aj celorocnu starostlivost o tehotne.. tak ma napadlo ze by nebolo zle v tomto obdobi chodit rovno tam...
Myslite ze to musim rovno preniest celu kartu od svojej lekarky? alebo sa tam da dohodnut ze tam budem chodit iba pocas teho...
PS: citala som prispevok kde jedna pani odhovarala od porodu u Kocha, kvoli tomu ze v pripade komplikacii moze nastat problem kedze vraj nemaju take vybavenie ako na Kramaroch...a ze prevozy sanitkou su rikantne na cas...(predpokladam ze myslela akutnu novorodenecku starostlivost atd...) co si o tom myslite? Toto jedine mi vrta v hlave..

ivanka.7
29. jan 2012

@romynka Celorocna starostlivost, ak si tehotna, stoji u Kocha 140 eur. Odporucam sa s nimi dohodnut a nasledne na to si preniest kartu k doktorovi, ktoreho si tam vyberies (alebo ti ponuknu, z ktorych si mozes vybrat). Ja som okrem tych 140 eur zatial platila len 20 eur navyse za morfologicky ultrazvuk, inak nic.

Ad. porod, prevazanie a pod. Teraz maju na stranke zverejneny pokec aj presne k tymto otazkam. Faktom je, ze samozrejme nie su tak dobre vybaveni ako speci oddelenie na Antolskej alebo Kramaroch, lenze aj tieto nemocnice si medzi sebou mozu deticky previezt a nic s tym neurobis. Su vybaveni na urgentnu starostlivost v pripade komplikacii a vedia zabezpecit rychly prevoz, keby to bolo treba. Na "bezne" problemy tam maju samozrejme inkubatory a podobne veci. Precitaj si ich stranku, ja ti ich ani neodporucim ani nevyvratim, mozem ti len povedat, ze som ich pacientkou a rodit tam nejdem (idem na Antolsku), ale vobec by som sa nebranila rodit aj u nich.

mateson
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre