Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

amouramour
28. mar 2012

@baryana len k tejto poslednej sprave, nikdy som na nikoho z nich nebola neprijemna, prekvapuje ma ako to ty ale dokazes sudit, zeby si so mnou chodila na vysetrenia?🙂ja sa spravam slusne a urcite cele dni tu netrcim a babu sa venujem ozaj kvalitne nemaj strach🙂

labutka
28. mar 2012

Baby mali ste niektora u kocha dulu?

verinka100
28. mar 2012

Ak tu niekto riesi Kramare vs Koch, staci si spomenut na nedavny nestatny pripad, kedy lekarke na Kramaroch padlo na zem cerstvo narodene babatko...ktovie ake bude mat nasledky..je jasne, ze sa to moze stat aj v Kochu, ale zatial sa nestalo

iukapiuka
29. mar 2012

@danjelca Ahoj, podla info od mamiciek co tam rodili mam ze babetko hned po porode polozia na brusko a moze zacat papat.. a ohladne dotepania, neviem ci to je standard ale ja som sa na to pytala dr.Smolika lebo mam p to zaujem a povedal ze s tym neni najmensi problem, ze uplne v pohode 🙂 ale treba ich na to asi upozornit 🙂

ellit
29. mar 2012

@baryana mne sa manzel smeje, ze sa nebudem chciet vratit domov...ze si budem vymyslat rozne problemy, zltacku a podobne, len aby som si to tam uzila. Je pravda, ze sa hrozne tesim na ten klud s babatkom....ze nebudem musiet denne stat pri hrncoch a plnit zelania ostatnych aspon par dni. 😀 Ale myslim to v dobrom jasneeee 🙂))

danjelca
29. mar 2012

@iukapiuka super o to mi ide najviac, nech ho hned neberu preč. S ostatným sa zmierim. A dotepanie neviem kedže som rh negatív a polovička pozitiv. Ale ide mi o blízkost hned po pôrode🙂)

baryana
30. mar 2012

@ellit aj tri krat denne sa ta budu pytat, ci nieco nepotrebujes, budu ti nosit na desiatu olovrant jablcko, jogurt, alebo keksiky dobre rano))). mne sa konecne podarilo to, ze toto babätko kojim. ja viem, ze toto nie je hlavny dovod, ale jeden z podstatnych pre mna. klud a pohoda. a ako som sa presvedcila, kojenie je hlavne o psychike.)))tak si to tam uzi)

ellit
30. mar 2012

@baryana dakujem velmi za povzbudive slova 🙂 dneska som mala moznost pozerat reprizu Mediciny na STv2 s Cupanikom. 🙂
Ja som veeeelmi dufala, ze sa mi podari byt samej na izbe, ale vraj je vela majoviek. Tak ostava mi len verit 🙂

danjelca
31. mar 2012

@ellit neviete kde sa dá pozriet ta diskusia v archive-repríze?

labutka
31. mar 2012

@danjelca je to v archive STV2, relacia Medicina z tohto pondelka - 26.3.2012.

canama
31. mar 2012

@tucika Pocas mojho pobytu u Kocha bolo aj 6 porodov za den, takze to uz bolo novorodenecke fakt plne, dokonca ma raz sestricka poprosila ci by som nemohla prist nachvilu postrazit babatka, lebo vsetky museli ist k porodom. 🙂 Moje babo tam v tom case bolo v inkubatore. Ale zvladali to dobre, s chladnou hlavou. Stastie ale ze som bola sama na izbe, lebo tie izbietky su dost male, hlavne tie co maju okna smerom do ulice, nie su tam stoliky, takze babo treba prebalovat na posteli.

rossalinda
1. apr 2012

Moja skúsenosť s Kochom????? NIkdy viac. Takisto som chcela rodiť v kochu do GPN chodim uz 5 rokov ale tak ako sa zmenili teraz všetci sa tam naháňajú a pôsobia vystresovane. A môj kolaps v 32 týždni tehotenstva definovali po troch hodinách vyšetrovania psychologického charakteru ...
Ešte teraz mi je z toho zle .... o necelé 3 týždne som bola s prechladnutím u obvodnej - ktorá keď ma zbadala už ma z ruky nepustila a v ten deň ma aj hospitalizovali o dva dni cisarskym predčasne porodila dcerku a ja som skončila na neurochirgii no horor. Bola som v ohrození života a neviete si predstaviť ako všetci nadávali na Koch - mala som šťastie obrovské - do kocha nikdy viac ani keby mali pôrodné sály zo zlata !!!!

ellit
2. apr 2012

@rossalinda a kedy si rodila prosim?

stellamiapiccola
2. apr 2012

ja som bola s Kochom moc spokojná !!!

ellit
2. apr 2012

Babulky ma tu nestrasne 🙂 ved mne sa to bliiizi 😀

stellamiapiccola
2. apr 2012

dievčatá z niektorých z vás mám pocit, že očakávate aj červený koberec u Kocha , ale si uvedomte aj tam pracujú iba smrteľníci a ja som im tam vďačná a bolo o mňa postarané 10******

rossalinda
2. apr 2012

@ellit 12.01.2012.som predčasne porodila na Kramároch dcerku ZIVU a kočky ja som len napísala svoju osobnú skúsenosť - individualnu paradoxne som prvú dcéru rodila na Kramároch a hovorila som nikdy viac a teraz som tam rodila druhýkrát /nemala som na výber/ neviem si vynachváliť prístup aj ked tie priestory

kkristin
2. apr 2012

@rossalinda som rada ze ste ok...ale vies tu sa velmi neprimaju negativne nazory 😉 hlavne preto ze tu pisu len tie co mali bezproblemovy porod a teda ani nevedia aki su lekari v pripade komplikacii.... 😉

amouramour
2. apr 2012

@stellamiapiccola na toto no comment, hlavne po rossalindinom prispevku, asi si to nevymyslela, ze???ako dost ubohy tvoj prispevok s cervenym kobercom...

kape
2. apr 2012

@rossalinda - hlavne ze ste obe v poriadku 😉 a ak mas chut tak nam popis viac, aby sme boli v obraze

Urcite sa vsade najdu aj negativa, ved vsetko robia ludia, ale ja sa zatial stazovat tiez nemozem.

tea333
2. apr 2012

inak co je s tymi cenami u kocha? cena 1200 mala byt do 30.3. ak si pamatam. stale je v cenniku na nete.aj ked ste tu niektore pisali ze u kocha hovorili ze to ma byt len do toho marca.

amouramour
2. apr 2012

@tea333 tych 1200 plati aj nadalej,sestra rodi v aprili🙂

ellit
3. apr 2012

@stellamiapiccola ja nepotrebujem koberec....staci mi ako taky mily pristup pri a po porode. O ostatne sa viem uz postarat 😀

ellit
3. apr 2012

@tea333 ceny ostavaju tak ako su..takze sa mozeme aj my tesit 😀

stellamiapiccola
3. apr 2012

@ellit to zrovna nepatrilo na teba. ale si to tu prečítaj od začiatku hrôza niektoré slečny!!!

tea333
3. apr 2012

@ellit vsak sa tesim 😀 300 eur je na vybavicke dost 🙂

sashie
4. apr 2012

@janula8375 no, hrozné to nie je. je to rovnaké ako všade v SR. keď som išla rodiť prvé dieťa ja, tak som si čítala aj tu na koníkovi aj iné hodnotené stránky o pôrodniciach a všade máš plusy aj mínusy. v štátnej je to rovnaké, čo sa týka ubytovania, stravovania a priebehu dňa - myslím tým vizity, stravovanie, vyšetrenia kontrolné, a tiež pôrodné sály.
ja som rodila prvé dieťa na antolskej a rozhodovala som sa podľa miesta bydliska, asi tri mesiace pred pôrodom sme sa sťahovali /pôvodne som chcela ísť rodiť do ružinova/, ale antolská zvíťazila kvôli blízkosti kontrol posledný mesiac v tehotnestve. na antolskej sú štandardne na izbe dve mamičky a dve izby majú spoločné soc. zariadenie, čo je dobré z toho dôvodu, že nie je nával a baby z vedľajšej izby som nestretla v kúpelni alebo na wc anii raz. kamoška rodila v ružinove a tam to tak nie je, vraj boli na izbe tri a soc. zariadenie spoločné na chodbách. ale to som nevedela pred pôrodom. ideálne to nie je nikde.
na antolskej je veľká pôrodná sála - boxy sú oddelené tuším závesmi (už si nepamätám) a keď že spadá pod fakultnú nemocnicu, kde chodia medici na stáže a prax, tak na mňa pri pôrode čumelo asi 6 medikov, čo mi nebolo veľmi príjemné.

u kocha je malá miestnosť - pôrodná sál (aj keď neviem koľko pôrodných sál tam majú), je tam max. súkromie, lekári pri pôrode žartovali aj s pôrodnými asistentkami. Po pôrode mi dali malého asi tak na 2 min., potom ho sestra šla umyť a obliecť. Ked ho znova doniesla bol s nami skoro hodinu a pol, až kým ma nepreviezli na izbu. po pôrode stlmili svetlá, nechali len také slabé svietiť, nechali nás s mužom samých a malý sa pekne prisal a celý čas ťahal. úplna pohoda, rodinná atmosféra.
čo sa týka zotavovania - ani som v podstate päty z izby nevytihali, jedlo nosili priamo na izbu, sestra sa ma stále pýtala či niečo nepotrebujem, nosili mi vodu (až mi to bolo sprosté), jedine čo som šla mimo izbu, keď sme šli na kúpanie a na vyšetrenie pred prepustením. max. pohoda a kľud - relax. aj som si pospala cez deň, čo som predtým nezažila. ako som písala z antolskej som šla vystresovaná a vyčerpaná, odtiaľto oddýchnutá a v pohode. a tiež som nemala žiadne bolesti po pôrode, čo som pri prvom mala , myslím tlaky tam dole, na tie stehy a pod. a to bolo z toho, že som stále chodila (na antolskej) - aj návštevy mimo izby a ke&´d si chcel človek sadnúť, tak musel prejsť 100 jarných km, až na prízemie do vestibulu, lebo pred pôrodnicou vkuse všetko obsadené. a teraz som nevedela že som vôbec rodila a to mi ešte lekár hovoril, aby som sa nachystala na väčšie bolesti aj pri sťahovaní maternice ako pri prvom. a nič. tiež si myslím, že je to o tom kľude a nenacháňaní sa. aj v pohode kojím, čo som predtým nekojila, lebo človeka stresovali, koľko má vypiť, a koľko nemá vypiť a vkuse na váženie, .... - no pre mňa to bol v štátnej nemocnici stres.
odporúčam kocha.

a čo sa týka tých financií, podľa mňa ostali na 1200 eur. pretože predtým /zač. roka/ mali v cenníku napísané platí do 31. 3. a ešte v marci to dali odtiaľ preč, tak asi ostali na 1 200 eur.

ellit
4. apr 2012

@stellamiapiccola ja vieeeeeeem, no niektore maminy maju naozaj vysoke naroky a potom su sklamane, to je pravda 🙂

stellamiapiccola
4. apr 2012

@ellit no veď to. Sú tam naozaj moc milý ja som mala plánovanú sekciu a do poslednej chvíle som nevedela kto ma rodí, ale došli mi to oznámiť hneď ako sa to dozvedeli. po pôrode sa starali moc dobre a vôbec som sa necítila ako v nemocnici, no to vedia oceniť ženy čo už rodili 🙂 tak ti prajem nech ti to všetko dobre dopadne

ellit
5. apr 2012

@stellamiapiccola juuuj dakujem, akurat som docitala papiere, co mi dali k podpisu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre