Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

salmonela
10. sep 2013

@martinka008: no neviem, zacinam byt presvedcena, ze si usetrim zbytocne naklady a odrodim asi opat na Antolskej. Viem, ze sekcia nie je ziadna vyhra, dlho to trva, nez sa telo zregeneruje, ale aspon viem, co ma caka. Ak na mne budu opat robit niekde pokusy, existuje velka pravdepodobnost, ze to dopadne velmi podobne, ako prvykrat. Velky plod, pomale otvaranie sa, okrem toho som pocula, ze po prvej sekcii by porod nemali vyvolavat oxytocinom, aby sa maternica nenamahala a nepraskla, co asi u nas nehrozi, ze by sa nedialo. A nakoniec, ked uz mam jednu otrasnu jazvu na bruchu, nech sa pouzije ta ista jazva, nepotreujem natrhnutie az po chrbat, no hlavne, nezelam si, aby zo mna dieta tahali akymkolvek instrumentom a potom aby som musela chodit rok s nim cvicit Vojtovu metodu, alebo aby sa nedajboze stalo este nieco horsie. Lebo v mojom pripade uz niesli klieste, keby za mna manzel neorodoval, tak neviem, ako by nase dieta vyzeralo. Jednoducho si taketo utrapy neprosim. A urcite si nezelam opat akutny cisarsky po dvoch dnoch vyvolavania. Radsej sa vyspim pred planovanou operaciou. Nie som optimista a neverim, ze akurat teraz by som odrodila lahko. Navyse dokelu, ved by to malo byt rozhodnutie kazdej zeny, co si necha spravit so svojim telom, nie?

kveta
10. sep 2013

Ked Ty neveris svojim znamym porodnikom ani natolko, aby si u ktorehokolvek z nich rodila, tak sa na nich radsej neodvolavaj. Neznies hodnoverne. ;)
@martinka008

Ad nedonosenci.. Nove zariadenie naozaj nie je vsetko.. Skusenosti, intuicia, roky skusenosti.. to by som zvazovala pri rozhodovani, kam by som "dala" osetrovat svoje nedonosene dieta.

demo
11. sep 2013

@salmonela tak zase usetrit nejake prasule je super. a ked to tu tak citam, tak zacinam mat pocit, ze v Kochu fakt sekcie robia neradi. Navyse o cisarskom sa tam asi vzdy rozhoduje na poslednu chvilu - nehovorim ze nutne az pocas rozbehnuteho porodu. Ale zistit, ze veci neprebehnu podla tvojich predstav par dni predtym, asi nebude dobre.
Som za prirodzeny porod, ten si zela asi kazda zena. Prirodzeny a nekomplikovany. Ale ked je salmonela takto skalopevne presvedcena,ze do toho nejde, tak asi vie preco.

raffaella
11. sep 2013

baby a preco je KP a zvlast u chlapcov pri prirodzenom porode nebezpecny?
@martinka008
@kveta

kveta
11. sep 2013

@raffaella Mozu sa poskodit pohlavne ustroje chlapca a moze ostat neplodny.

raffaella
11. sep 2013

@kveta dakujem. Len som sa tak pytala, lebo vidim ze je tu debata na tuto temu, tak aspon budem mudrejsia 😉

martinka008
11. sep 2013

@kveta Vyzera to, ze tebe nepripada hodnoverne nic, co je v rozpore s tvojim sposobom myslenia 😉, ja princip "vybavim si po znamosti" prilis neuznavam. Ako prvorodicka plna obav som zvazovala kazdu moznost, ale rodit u muzovho kamarata nam prislo blbe (hlavne mne), aj ked on je uplne super a ma vela skusenosti, paradoxne prave on nam povedal ze Koch je uplne v pohode a ze sa nemam coho obavat. Kocka z Antolskej ma uplne sklamala, od mladej baby by som take nazory naozaj necakala, asi to bude tym, ze nebola nikde vonku alebo ze je este velmi mlada, navyse ona jedina nakydala na Kocha co sa dalo, ale v zasade nepovedala nic konkretne. Do Ruzinova som nechcela ist ani "po znamosti", lebo porod je len mala cast toho, co tam potom clovek este musi zazit. Navyse vsetci traja sa zhodli na tom, ze nie je nic horsie, ako ked ich niekto mimo sluzby vola k porodu (aj oni obcas potrebuju byt s rodinou, vypadnut z mesta, dat si pivko a pod.), takze nad zazmluvnenim porodnika som vlastne ani neuvazovala.

kveta
11. sep 2013

@martinka008 Vies, nielen Tvoja mlada kamoska, ale ani Ty si nepovedala nic konkretne. Odsudit niekoho ako blbu a so spotrebitelskym myslenim a odvolavat sa na to, ze mas znamosti, nie je ziaden argument na to preco riskovat KP u chlapca, rusit sekcie na poslednu chvilu a prijimat predcasne porody v tt podla nalady lekara bez varovania, ze inde moze dieta dostat lepsiu starostlivost.

martinka008
11. sep 2013

@kveta Uz sa trosku zamotavas a pises ako sa ti prave hodi, o prirodzenom porode KP som sa nezmienila ani pismenkom... Zrusit sekciu na poslednu chvilu je sice blbe, ale stat sa to moze, lekar zrejme slubil nieco, co nemal. Ohladne predcasnych porodov vyjadrujes iba svoje subjektivne domnieky... Bez ohladu na naladu 😉 , sa da zodpovedne posudit, ci je dieta dostatocne vyvinute a velke na predcasny porod, asi vies, ze niektore deti su vacsie ine mensie, odchylka 1-2tt je uplne bezna, preto je pochopitelne, ze v Kochu zoberu aj 33tt, ak je dost velke... Zdravemu dietatu staci na prezite dokrmovacia sonda a vhodny inkubator (dokonca uz v 27tt), ktory v Kochu maju.

A propos "znamosti": ja sa na "znamosti" zo zasady neodvolavam a tiez sa vyhybam "vraj" historkam, akurat som chcela poukazat na to, ze moje nazory su vytvorene aj na zaklade relevantnych informacii z druhej strany.

kveta
11. sep 2013

@martinka008 Jaj prepac. Myslela som, ze nedonosene deti maju nezrele pluca a ze v takom pripade je dokonca horsie, ked vazia viac ako menej. Mas pravdu.. Sonda na krmenie a inkubator teda staci.. No to som si vydychla. :D

A teraz vazne. Lezala som u Kocha s holkou, co cakala v piatom mesiaci dvojcata. Telefonovala v mojej pritomnosti so svojou tetou, ktora pracovala na novorodeneckej JISke na Antolskej. Tato teta ju informovala o zomretych dvojcatach "vraj" na moste. Na Antolsku uz dosli obe mrtve. Slovo "vraj" pouzivam pre miesto umrtia. Nie pre neistotu, ci sa to stalo. Stalo sa to. Len neviem, ci naozaj miesto umrtia bol most.

Inak.. To uz len pre moje rozsirenie vedomosti.. Ako sa da, prosim Ta, pred porodom "zodpovedne posudit" ci ma nedonosene dieta zrele pluca?

kuratenko80
11. sep 2013

Neviete nahodou ako je to ked mam zaplateny normalny rocny poplatok a potom by som nahodou v priebehu toho roka otehotnela. Zaplatim doplatok za rocny poplatok pre tehotne, alebo ho musim zaplatit cely.

lucul
11. sep 2013

@kveta aj z ruzinova sa to stalo a to lekari vraveli ved mate cas prist a druha vec to ze vozili na antolsku tak to bolo obdobie jedneho roka kedy z kocha boli odstraneni tito lekari co tam su a boli tam umelo nasadeni druhi na potopenie tej nemocnice, mesto malo zalusk na pozemky ale pamiatka nepusti sa preratali. Moj nazor na cr som pisala tak sa nebudem opakovat

lucul
11. sep 2013

@kuratenko80 pri prvom tehu som len doplacala rozdiel teraz som platila cely poplatok ale uz som mala vyprsany rocny

martinka008
11. sep 2013

@kveta Nezrele pluca su pri predcasne narodenych detoch od 34tt akoze nejake neocakavane prekvapenie? Toto sa da predvidat a pripavit sa na to, dnes uz to nie je nic, co by sa nedalo riesit. Je ovela viac horsich veci, ktore sa nedaju predvidat ani u riadne donosenych deti... Uz to neriesme, ani jedna z nas nie je lekarka, takze nase dohadovanie je uplne zbytocne.

misinka26
11. sep 2013

Nedá sa mi nereágovať lebo už sa tu riadne hašteríte 🙂 Pozrite sa kto chce rodiť v Kochu nech tam rodí a kto nie tak načo sa ku Kochu vôbec vyjadruje ... Ja som v Kochu rodila, maximálna spokojnosť a aj ma tam operovali laparoskopicky a tiež som bola spokojná ... Nechápem prečo niekto kto tam vôbec nechce rodiť sa naváža na Koch ... Je to na slobodnej voľbe každej mamičky kde pôjde rodiť ... a ešte k MUDr. Demečkovi lebo sa tu niekto na neho sťažoval ... Ja som jeho pacientka a PÁN doktor je úplne super človek, v tehotenstve bol veľmi milý a ohľaduplný, dokonca ma prišiel pozrieť aj na pôrodnú sálu aj napriek, že ma nerodil, taktiež mi vybavil operáciu laparoskopiou a po nej ma bol pozrieť na izbe ako sa mám, vždy mi volá alebo napíše sms aké sú moje výsledky odberov, je to vynikajúci a ľudký odborník 🙂 🙂 Taktiež máme v rodine dvoch gynekológov a aj napriek tomu som šla rodiť bez známostí a moje rozhodnutie nikdy nebudem ľutovať pretože čas strávený v Kochu stál a stojí za všetky peniaze 🙂 🙂

kveta
11. sep 2013

@misinka26 V case mojho porodu bol Koch zavrety. Keby bol otvoreny a robili cisaraky ako pred tym, bola by to moja prva volba. Tak ma nechaj vyjadrovat sa k tomu, ze mnou vyhliadnuta porodnica ide nie najlepsim smerom.

bubinovci
11. sep 2013

@misinka26 len som chcela reagovať, že myslím že ani jedna z nás sa na doktora Demečka nesťažovala, ja som tiež jeho pacientka a som veľmi spokojná, len sme konštatovali, že on je zástancom prirodzených ( vaginálnych ) pôrodov

misinka26
12. sep 2013

@kveta Pozri vyjadruj sa k čomu chceš ... ja som tam rodila ty nie ... a rodila som tam pred cca rokom a bola som spokojná a pred pol rokom ma tam operovali a taktiež som bola veľmi spokojná ... mám rada takých ľudí, ktorí nemajú žiadnu skúsenosť ale vyjadrujú sa ako by tam 10 detí odrodili 🙂

Sranda, že niekomu vadí, že sa snažia v prvom rade o prirodzený pôrod a MUDr. Deečko ide príkladom, neviem prečo si všetci myslia, že keď je to súkromná pôrodnica budú sa tam robil cisárske ako na bežiacom páse ... ak chce niekto ,,cisára,, nech ide na Antolskú tam vám ho spravia na počkanie ... aj keď nechápem prečo ženy chcú cisársky, áno niekedy sa to inak nedá, ale chcieť ho za každú cenu, ja viem aký je to pocit mať panický strach z pôrodu, ja som sa ako prvorodička bála pôrodu ako čerst svätenej vody, preplakala som hádam celé tehotenstvo ale ani raz ma nenapadlo premýšľať nad cisárskym ... teraz ma tu určite ukrižujete, že som zástanca prirodzeného pôrodu a áno som lebo ženské telo vie čo robiť ... a neviem si ani predstaviť tú ranu, mám po laparoskopii 5 cm a bolesť hrozná, dva týždne som sa nemohla poriadne ani pohnúť a o tom, že som malého nemohla ani prebaliť ani nehovorím ... takže si myslím, že je lepšie chvíľu to pretrpieť a veď existuje napr. EPI ( a ten neuveriteľný pocit keď uvidíte svoje dieťa a hneď je pri vás ) ako sa nechať rozpárať 🙂 🙂 ale je to len môj názor 🙂 🙂

misinka26
12. sep 2013

@bubinovci ... a práve preto si vážim pána MUDr. ešte viac, pretože on ako doktor určite vie čo je najlepšie pre pacientky ...

kveta
12. sep 2013

@misinka26 U Kocha som lezala ako pacientka a chodim tam kazdorocne na jedno odborne vysetrenie.

ZaZila som laparku aj cisarak. Neda sa porovnat. Po laparke som lezala mesiac. Den po cissaraku som s usmevom behala po oddeleni, nosila drobca. Mam z toho foto.. Takze je to individualna zalezitost ako co clovek zvlada.

misinka26
12. sep 2013

@kveta 🙂 možno máš pravdu, neviem ja som CR nemala ale určite sa nedá porovnať ten pocit keď porodíš svoje dieťa prirodzene a cisárským a hlavne to, že ho hneď môžeš mať pri sebe ... Ja neodsudzujem ženy, ktoré chcú CR je to ich telo, ich rozhodnutie, to že ja som za prirodzený pôrod je len a len môj názor 🙂 🙂

kveta
12. sep 2013

@misinka26 Mala som rooming in. Dieta od zaciatku pri mne. Ale to je jedno..

danjelca
12. sep 2013

ja inak nechápem toto dokazovanie si vaginálny versus cisársky pôrod...akože máte zdravé deti? Máte.
tak čo si tu preboha dokazujete neustále?

evelynba
12. sep 2013

Niektorym ludom (pardon- zenam) proste nevyhovies. Biju sa za prirodzene a este prirodzenejsie porody a na druhej strane ine zas budu pindat, lebo niekde im nedopriali cisarak bez medicinskej indikacie... Ja tomu uz nerozumiem 🙂
Ja som za zlaty stred kazdopadne, porod si prajem co najprirodzenejsi, ale nevybrala som si ako dejisko jaskynu a chcem vyuzit co moderna veda ponuka. Ked bude treba, dam si epidural, nech to dieta po porode aj nieco zo svojej matky ma, nie total vycerpanu trosku. Snad sa podari vyhnut sa aj akutnemu cisarskemu, aj preto idem do Kocha, lebo mam pocit, ze mi snad daju troska viac casu ako v masokombinatoch. 🙂 A zenam, co tam neplanuju nikdy rodit ani tam nerodili naozaj celkom nerozumiem, preco tu marnia svoj cas. Z mojho pohladu je Koch moc technicky, mohli by napriklad pri bezproblemovych porodoch dovolit rodickam mat dieta na hrudi tie dve hodinky a az potom ist dieta natahovat na meranie vazenie atd, keby sa ubrali trosku tymto ludskejsim smerom, to by som brala ako spravne smerovanie.... Nepotrebujem ambulantny porod, ani barsjake bazeny.... 🙂 Dufajme, ze to tak casom bude. Najma ked tam rodia 2-3 zeny za den nevidim dovod aby dieta hned museli odnasat a "nahadzovat do pocitaca" len toto je bohuzial este taka zadubenost zdravotnikov.

sashie
12. sep 2013

@kuratenko80 len doplácaš rozdiel (pokiaľ máš zaplatený už ročný), ak nemáš, že ti to výjde presne na prelome, tak rovno zaplatíš tehotenský, ale v konečnom dôsledku je to tá istá suma.

misinka26
12. sep 2013

@danjelca Tu nejde ani tak o prirodzený verzus cisársky pôrod ale o Koch ako zariadenie ...

ewca
13. sep 2013

@evelynba mne povedali ze mi maleho nechaju hned po porode prilozeneho, automaticky ze nechavaju dtepat pupocnik ak nechces odobrat krv a zepokial netreb odsat vody z dychacich ciest je pri mne cele dve hodiny... ak je potrebne nejake osetrenie, tak ho vezmu, moze byt otecko s nim cely cas a potm mi ho opat povyzliekaju a vratia, skin to skin...co sa mi velmi paci

evelynba
13. sep 2013

@ewca no len si to este osefuj priamo pri porode, lebo to vobec nie je samozrejmost, detska sestra sa z toho vobec netvarila nadsene, ale skonzultovala som to s doktorom a ze je to mozne.... ale moze zavisiet od pritomneho pediatra, kazdopadne zdoraznila by som to pri porode aj s tym pupocnikom byt tebou. 🙂

ewca
13. sep 2013

@evelynba budem mat so sebou porodny plan a bude tam manzel, ktory ak by som bola mimo, tak na to dohliadne

evelynba
13. sep 2013

@ewca jj, tak drzim palce, potom napis ako to slo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre