Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

lucyferia
10. jan 2012

@reni93 Vazne to bolo v cene? Joj tak super, aspon nemusim behat po dalsich Sono-instituciach ale mam to rovno na placi.

reni93
10. jan 2012

@lucyferia v cene za to 3D som myslela, bolo aj DVD a fotka - inak za 3D sa plati myslim 40 eur pre pacientky kocha a baby "zvonka" 80 eur ak sa nemylim...

lucyferia
10. jan 2012

Ahaa, takto. Takze sa plati za to..ale neni to taka horibilna suma, aspon pre mna ako pacientku Kocha. Dooobre tesim sa aj tak 🙂

lenuska12
10. jan 2012

@bebel ja som tam dnes nebola, prehliadku sme mali vo stvrtok o 14,30 a pred nami nebol nikto, lebo tam jedna mamicka rodila, tak sme museli aj my cakat kym tam upracu a tak. poukazovala a povysvetlovala nam to tam jedna velmi mila sestricka. myslim, ze to tam bude lepsie ako v statnej nemocnici 🙂

sandy84
10. jan 2012

Caute, no ako vam to ide s rodenim? Uz sa nam to pomaly niektorym krati. Drzim Vam palce. Ja som bola na poradni v 36 tyzd. pri Kostolnom, ale bola tam taka mladucka Dr. celkom v poho bola a ani som dlho necakala. Vsetko co som sa pytala zodpovedala, snazila sa. Recepciu by trochu mohli zaucit do tajov co a ako s papiermi ohladom zazmluvnovania a podpisov, lebo nie vzdy sa clovek vsetko opyta na mieste u lekara. To len na margo, ze par treningov by nezaskodilo.

sandy84
10. jan 2012

Ale zase dovolala som sa stale na prvu supu, hned mi dvihli, lebo niektore sa stazovali.

adrika25
11. jan 2012

@sandy84 Inak čo sa týka recepcie evidentne to nestíhajú, ja chápem, že tam nemajú kde umiestniť ešte jednu osobu na recepcii lebo je to tam malé ale mali s tým počítať....Furt im zvonia telefóny, keď sa niečo opýtaš zazvoní ďalší.....Robí to nie dobrý dojem, inak je to tam veľmi pekné a čo je dosť škoda zaplatiť za pôrod sa dá 2 týždne pred termínom. A keď som sa pýtala, že či nemôžem skôr ak by to nebodaj na mňa došlo, tak tetuška na recepcii kukala no viete nedá sa lebo si to môžete rozmyslieť a potom vracať peniaze.... A ja, že aha takže keď by to došlo na mňa skôr, tak nemám zabudnúť peniaze a potom podpisovať papiere.....No ale podla mňa to časom zlepšia snáď lebo im to kazí inak výborný dojem.....

sandy84
11. jan 2012

@adrika25 Sak to, clovek niekedy nevie kedy to na neho pride a nie vzdy je niekto po ruke, co to bude za mna vybavovat. Osobne si myslim, ze samostna nemocnica s vratenim peniazi nebude mat problem. Jedna je tam fakt zlata taka blondinka, ktora je tam skoro vzdy, taka vyssia vlasy vacsinou vycesane dohora. Len fakt by im mohli dat viac podkladov ohladom porodu, zazmluvnenia, podpisov, nie na vsetko ze lekar vam povie, sak lekari tam maju toho tak vela, ze su radi,ze ziju a toto by im trochu pomohlo, neodpovedat na otazky byrokratickeho typu od pacientok.

canama
11. jan 2012

@tucika no ale ved tie otazky co ti davaju na prijme v nemocnici...na drvivu vacsinu s nich najdu lekari odpoved v tehotenskej knizke, teda pokial ti ju lekar vedie dosledne tak ako treba. mne napriklad lekarka nechava v tehotenskej knizke aj vysledky vsetkych sono vysetreni, aby ked som aj niekde odpadla, tak akykolvek lekar sa dozvie z nej vsetko potrebne o priebehu tehu. a take veci ako udanie krvnej skupiny, pokial viem na toto sa v nemocke pacienta nikdy nepytaju, to si zasadne sami zistuju, lebo keby bolo udanie pacienta nespravne mohlo by to mat fatalne nasledky....no som zvedava, ze ako to bude prebiehat.

sandy84
11. jan 2012

Baby este som sa chcela opytat, mozno taku primitivnu otazocku, ked to rodenie pride na mna v noci, tak to normalne tam mam ist a zazvonit pri brane a my otvoria? Neze tam dojdem v kontrakciach a nic a mojho muza porazi :D
A pojdete tam aj v noci, ked si len budete mysliet, ze rodite, ale este to nebude to prave orechove,alebo pojdete na pohotovost inde.
Este som sa chcela spytat, tie ktore mate zazmluvneneho Dr., ktory nepracuje priamov Kochu ale rodi tam externe, chodite nadalej k svojmu zazmluv. Dr. mimo Koch alebo uz len do Kochu? 😖

bebel
11. jan 2012

@sandy84 ja chodím k svojmu lekárovi.
A samozrejme, že pôjdem do Kocha a nikam inam na pohotovosť. 😎 Chceš , aby si to rodila u nich, nie? 😅 😝
Bránu určite otvoria. 🤐

sandy84
11. jan 2012

@bebel Dakujem 🙂 ja som prvorodicka, tak stresujem 🙂 uz aj nad banalnostami. 🙂

tea333
11. jan 2012

ahojte, odbery dopadli dobre, priniesla som vsetky papiere a bolo to okej 😀
mam otazku na tie, ktore rodili dalsie dieta po cisarskom reze. ako sa v Kochu stavaju k moznosti rodit po cisarskom druhe dieta prirodzene? tuto moznost by som brala, samozrejme, nie na ukor zdravia..

tucika
11. jan 2012

@canama : Pytaju sa na rozne otazky, napr. c. OP, meno pediatra, meno tvojho internistu, prip. kontakty na nich, rodinna anamneza, ockovania, kontakty na rodinu a pod. Praveze informacie z knizky maju v knizke aj so vsetkymi vysledkami, preto by si ju mala nosit stale so sebou a aj preto ju pri porode odovzdavas (takze vybrat vsetky fotky, ktore si chces nechat)...

tucika
11. jan 2012

@tea333 : Ja mam kamaratku, ktora rodila u Kocha pred vianocami svojho druheho syna, tentokrat prirodzene a nevedela si vynachvalit! 🙂

tea333
11. jan 2012

@tucika ja by som velmi chcela. rodila som akutne cisarom, ale co ma vydesilo, bola doktorka, ktora sa po cisarskom reze vyjadrila, ze ani bez komplikacii ktore mal malicky by som normalne neporodila.
na antolskej so mnou na rizikovkach a potom porodnom skusali hadam vsetko- bola som na oxytocinovom teste, potom som este skoro cely den mala kontrakcie, potom mi dali cipok na otvaranie porodnych ciest, ked nezabralo, niekolkokrat ma dr otvarali rucne (hamilton) az ma otvorili aspon trochu, a tak sa ma zbavili a poslali ma do porodnice. kontrakcie uz boli silne a pravidelne, tak sa doktorka rozhodla, ze mi pichne vodu a ono sa to rozbehne. ale jedine co sa rozbehlo boli kontrakcie, ..potom uz ma brali na cisarak lebo maly mal slabe ozvy..
preto sa velmi bojim, ze su moje porodne cesty nejake neotvoritelne 😒

miselka252
11. jan 2012

@tea333 Ja som tiez 1. dieta rodila cisarskym, mala bola otocena koncom panvovym. inak pozeram, ze rozostupy medzi detmi mame podobne🙂 druhe uvidime ako pojde, tiez by som skusila radsej prirodzene, dost som si okolo toho citala, vraj zavisi od konkretneho lekara. mnohi aj u kocha preferuju prirodzeny porod. pravidelne pri porode vraj meraju hrubku jazvy a kontroluju, ci nedoslo k rupture maternice. jedina komplikacia je, ze nie je mozne podat epidural, aby rodicka citila, keby doslo k rupture... znie to desivo🙂 ale mala som po prvom porode spolubyvajucu na izbe, ktora rodila po prvom cisarovi druhy raz prirodzene, iba 18 mesiacov po 1. porode. Na Antolskej ju na strasil mlady sluzbukonajuci lekar, ci chce prist o maternicu, ci chce riskovat zivot,. Ale jej zazmluvneny doktor ju potom bez vascich problemov odrodil a napriek 16 hod. porodu si pochvalovala rekonvalescenciu. Ta je po cisarskom neprijemna, aspon pre mna bola🙂

miselka252
11. jan 2012

@tucika Dobry tip, tie pripravene odpovede na 1000+1 otazok, vdaka zan🙂

tea333
11. jan 2012

@miselka252 bez epi? to som nevedela. aj tak by som sa na to dala. pre mna prirodzeny porod nie je len o zotavovani, ale aj o dietati a jeho prichode, neviem ci chcem byt zas prvych 24 hodin otupena, na liekoch, bez staleho kontaktu s dietatom.pre mna ta rekonvalescencia bola zla, bola som nestastna, ze sa nedokazem postarat o malinkeho. to odlucenie ma bolelo

tucika
12. jan 2012

@tea333 @miselka252 : Vsetko je individualne a mate este cas sa dopredu trapit. Dolezite je, ze sa to da, dokonca moja sesterka rodila po roku po velmi komplikovanom sc a rodila prirodzene aj s epi. Najprv ju strasil, ze epi radsej nie, ale nakoniec to vsetko islo tak dobre, ze aj epi mohli dat. 🙂 Drzim Vam palce, aby ste mali take porody, ake si vysnivate! 😵

bebel
12. jan 2012

@tucika držím ti palce, ty už si v termíne... čakáme na tvoje dojmy a pocity. 😉
Ja mám trochu blbý pocit z tých mikro priestorov.....v Tn bol pôrodný box so sprchou , vlastným WC, vaňou, kde som bola pri Bibi len sama s manželom o rozlohe cca 35 m2.

tea333
12. jan 2012

@bebel ja by som kludne mohla rodit v TN, mame tam rodinu a chodievame tam kazdy tyzden na predlzeny vikend. ale nadstandardne izby su vsade.aj pekne, aj menej. u kocha sa spolieham najma na pristup a na moznost konzultovat moje poziadavky na porod.

bebel
12. jan 2012

@tea333 to sa dá aj v TN - primár Kaščák aj jeho zástupca Jankovský sú tiež prístupní rôznym požiadavkám. Čo je v TN bežná prax je, že tlačia na pílu na prirodzený pôrod bezohľadu na prenášanie, KP a veľkosť dieťaťa. K sekcii sa uchýlia až naozaj iba v krajnej situácii. Nemôžeš si zazmluvniť lekára. A extra nepríjemné sú sestričky na 6nedelí a hlavne tie novorodenecké. A jedlo je nekonzumovateľné okrem raňajok. Nadštandardné izby (sú 2)sa mi neušli ani pri 1 pôrode a to som mala všetko možné dohodnuté cez moju rodinu- lekárov, čo tam pracujú na iných odd...proste bol nátresk. Liezlo mi tam na nervy povinné rozsvietené svetlo počas celej noci, prepadovky sestier bezohľadu na náš biorytmus. A zbytočné nepríjemné, organizované čas zabíjajúce a obmedzujúce spoločné aktivity.
V Kochu spolieham na to, že so sebou nemusím nič trepať, nikto mi nebude musieť nosiť jedlo a pitie, ani pre bábo a ani pre mňa. Že sa nebudú brať tak vážne organizovane vizity a budem si môcť bábo sama umývať,kojiť, ukladať ako sa mne bude pozdávať a nie ako sa to hodí nejakej drzej mladej sestre, čo v živote nerodila.
Že za mnou od 9,00-21,00 môžu prísť na návštevu priamo na izbu bez toho , aby museli jazdiť tam a späť 240 km. 😀 A že nebudem musieť stretávať iných pacientov v rámci areálu a riskovať, že si odnesieme nejaký vírusový bonus domov.

tea333
12. jan 2012

@bebel ano, to su dalsie dobre veci 🙂 mne sa hlavne pozdavaju navstevy, takze budeme moct byt vsetci spolu 🙂
a pod pristupom som myslela aj sestricky. na antolskej to bolo smutne. ked prisla mamicka s placucim babom za sestrickou povedali vzdy to iste- je hladne, dokrmime striekackou.
a ked nejaka baba nevedela dojcit, alebo babatko nesalo, prisla "laktacna" ktora podla mna nemala nic spolocne s laktacnou poradkynou. mna hned odbili klobucikmi. sestra proste zadrela, ze mam zle bradavky. 🙄 😠

sandy84
12. jan 2012

@tea333 🙂 jedna radost citat 🙂 a potom Ti strcia do ruky dotaznik, kde ich mas ohodnotit a sa cuduju, preco tam je napisane, ze nic moc. 🙂

ellit
12. jan 2012

dneska som si vsimla na ich stranke, ze zmizla polozka 1500 eur za porod a je tam uz len 1200, co si to rozmysleli?

tea333
12. jan 2012

@ellit ja viem o zlave na 1200, ktora platila pre rodicky do konca marca 😕 idem kuk
pozrela som to. naozaj to zmenili, predtym tam bola iba plna cena a zlava. tak to by potesilo..

@sandy84 ja poznam babu, co tam rodila 2x a hovori, ze je to tam super..no neviem..asi mame kazdy ine naroky. ja uz nikdy nechcem, aby sa moj muz prvych 5 dni pozeral na svoje dieta cez sklo...

ellit
12. jan 2012

@tea333 zajtra tam idem na morfo, opytam sa a napisem sem ako to je. My sme koli tej zvysenej cene Koch upustili, teraz to stoji za zvazenie. Clovek by si povedal, ze 300 eur hore dole, ale je to dost.

tea333
12. jan 2012

@ellit fakt je to dost rozdiel. my pojdeme tak ci tak, ale 300 eur navyse na vybavicku potesi.budem rada ak zajtra napises. ja mam poradnu a NT az 1.2.

ellit
12. jan 2012

@tea333 ja uz musim mysliet na dve deticky co mame doma....oni sa narodili v Ruzinove a su tu....ja mam len strach, ze ak by sa nieco stalo pri porode, babatko mi prevezu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre