Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

tea333
12. júl 2012

@lentila.g kedy mas poradnu?

lentila.g
12. júl 2012

Dnes som mala u svojho (-on robi v Kochu pohotovosť )a dnes sa objednam uz na poradnu,tak ratam že budúci týždeň tam,a potom na další by som v pondelok išla na prednašku o epi.len prvého som rodila skôr,tak preto dúfam že vydržim (i ked to nie je pravidlo,možno aj prenášať budem)

lentila.g
12. júl 2012

@tea333 a ty ku komu chodiš?budeš aj zazmluvnovať? A možno sa tam aj stretneme

tea333
12. júl 2012

@lentila.g ja chodim k dr Vacokovej uz viac nez 3 roky. Nebudem zazmluvnovat, Vacokova sa ani neda, a vsetci lekari s ktorymi som sa stretla boli fajn, mnohych teda uz zbezne poznam, a ani jeden by mi pri porode nevadil.

lentila.g
12. júl 2012

@tea333 ja som bola ešte pred 3r.v gpn ked som potratila vtedy som prišla do kontaktu s pár dokt.a všetci boli ok,preto ani ja nebudem zazmluvnovať,akurat že budem chodiť asi k mudr.kostelnemu-že ten beriie pacientky ked nezazmluvnujeS a nie si ich-ale čítam dobre ohlasy tak v pohode.
V Ruzinove som zazmluvnovala aj bola spokojná s dr.,ale uz po pôrode tam to je horšie a v týchto teplach ešte...A hl.ten natresk..

tea333
12. júl 2012

@lentila.g tak ja som rodila na Antolskej a bohuzial som aj lezala pred porodom na rizikovkach ale uz sa k tomu nejak nemienim vracat 😅 nikto ma tam nedostane 😝

lentila.g
12. júl 2012

Človek čo zažil prístup v každej nemocnici(ako ja) tu v Ba,tak vie prečo ide do Kocha,nehovorím že nie su inde odborníci,ale pre mna je prístup veľmi dôležitý,tak ako odbornosť a hygiena čo v mnohých zdrav.zariadeniach chyba
A ked mám možnosť si vybrať tak prečo nie..

danjelca
12. júl 2012

@tea333 ježiši! to valím oči!🙂)))tolko homeo? normálne som sa v tom stratila🙂

tea333
12. júl 2012

@danjelca vobec toho nie je tolko 🙂 a neberies vsetko naraz 😎 a to nepisem ze pijem este caj a papam semienka a pod 😀 a este aj robim masaz hradze. chcem si pomoct ako sa da 😀

@lentila.g ta hygiena je teda osobitna kapitola..ked si spomeniem na pani upratovacku na rizikovom..pachla alkoholom a cigaretami a dlazku umyvala iba medzi postelami (nikdy nesla pod ne, boli tam chumace vlasov a prachu) a to umyvanie bolo vlastne iba take presuvanie mokrej spiny 😅 a smrdela po nej kupelna..

danjelca
12. júl 2012

@tea333 ja som čítala že pomáha čaj z maliníku to sa chystám cca od 36tt piť a aj lanové semiačka..a čo ešte pomáha k roztiahnutiu pôrodných ciest

tea333
12. júl 2012

@danjelca ehm no muzsky ejakulat prispieva k dozrievaniu porodnych ciest. a dost pohybu ku koncu tehu 🙂

danjelca
13. júl 2012

a ešte mám otázku. Môžem rodiť v kochu cisárskym?
V 30tt nie je ešte pretočený a čo v prípade že sa ani nepretočí? prijmú ma do kochu? Nemáte niekto skúsenosť?

lentila.g
13. júl 2012

@danjelca oni tuším píšu na stránke že od 34tt ale ak si ich pacientka tak myslím aj skôr,ja som sa pytala že keby ma to chYtilo skôr ako u nich budem mat poradnu prvú či môžem prísť..pani sa tak tvarila že sama som nepochopila..či áno alebo nie
Oni usudia či je alebo nie je nutný cisarsky a tie tam robia keby sa aj Malý nepretocil..
Ved oni su Klasická porodnica so všetkom starostlivosťou o matku i dieťa...predcasniatka-antolska,špecial.prípady riešia Kramáre.tak či tak keby sa niečo vyskytlo aj na antolskej a zamerané su na to Kramáre tak ti babo prevezú..
Ja spolieham na šikovnosť a odbornosť lekára lebo ked ten v prípade problému neodhalí príčinu je jedno kde rodiš..

danjelca
13. júl 2012

@lentila.g no ja som chcela len vedieť či ma nepošlu na cisarsky inde..lebo je stále KP a je to chlapček, tak že či sa nepokúšaju o normálny pôrod-ak sa nepretočí nechcem normálny

tea333
14. júl 2012

@danjelca samozrejme ze cisarskym v kochu rodit mozes. ale v 31tt este ma cas sa otocit, skus cvicenia na otocenie babatka 😉

amouramour
14. júl 2012

@danjelca inak ak by sa maly otocil, netlacila by som na pilu a mat cisarsky za kazdych okolnosti...nie je to ziadna vyhra, neviem preco ma o tom kazdy ruzove predstavy...

danjelca
14. júl 2012

@amouramour nie ved ak sa otočí nechcem CS ale normálne. Iba ak sa nepretočí tak KP rodiť nechcem ale radšej CS, viem že to nie je žiadna výhra, je mi to jasné.

amouramour
14. júl 2012

@danjelca ide skor o ten prvy kontakt s babom🙂mne velmi chybal, sestra co rodila s nim bola aj s manzelom este tri hodky na sale, hned po narodeni na brusko...nezabudnutelne...no a o to som prisla....

danjelca
14. júl 2012

@amouramour to by mi tiež bolo luto, ale bohužial rodiť KP normálne si netrufam ani kvôli tomu okamihu:/

amouramour
14. júl 2012

@danjelca to je jasne, uplne pochopitelne, drzim palce🙂

misinka26
16. júl 2012

Ahojte, nemá náhodou niektorá, ktorá bude rodiť v Kochu termín začiatkom novembra ???

dulkagabulka
16. júl 2012

aj takto sa da porodit na Slovensku

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

@danjelca tvoj maličky ma na otočenie ešte vela vela času..ak sa neotoči do 36tt, je viacero sposobov, ako sa da jemne napomoct otočeniu - jedna z technik je technika z hypnoporodu (velmi uspešna)

danjelca
16. júl 2012

@dulkagabulka tak ešte počkám do 36-ja verím že si to rozmyslí..dufam, že bude mať priestor, nakolko mám už padnuté bruško dolu-tak hádam to nie je konečná poloha..

dulkagabulka
16. júl 2012

@danjelca porodne asistentky zo zahraničia opisuju pripady,kedy sa otočilo babatko ešte priamo počas porodu..takže ma určite ešte čas 🙂
v porodnici vo Vrchlabí je lekárka, ktorá sa špecializuje na vaginálne porody KP - ona vraví, že najlešpie jej rodia KP ženy, ktoré o tom vôbec nevedia , že ich dietatko je KP 😀

danjelca
16. júl 2012

@dulkagabulka :D tomu verím, bohužial nám to lekári povedia, asi by bolo lepšie ak by nie... 🙂

kvetinqa
17. júl 2012

@danjelca moj maly sa otocil v den porodu! Ale to dr.zistil az pri sekcii.. Este ma babo cas,@misinka26 ja mam termin v novembri.

kvetinqa
17. júl 2012
danjelca
17. júl 2012

@kvetinqa
@dulkagabulka
dufam že sa otočí..inak chcem sa opýtať môže spadnuté bruško byť následkom toho, že bábo nie je ešte otočené?

dulkagabulka
17. júl 2012

@danjelca na toto ti neviem odpovedat 😉

kvetinqa
17. júl 2012

@danjelca neviem, mne brucho kleslo 2 tyzdne pred porodom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre