Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

junkfoood
18. nov 2013

@hradnapani vies, ono vsetky tie izby maju take papierove steny, takze to si moc nepomozes, aj keby si sa stazovala.. pocujes vsetko co sa deje vo vedlajsej izbe, a ked mas to "stastie" ze si oproti novorodeneckemu pri vstupe na porodne saly, tak smola.. tie sestry a dr. sa tam musia nejako pohybovat..

demo
18. nov 2013

@junkfoood z novorodeneckych sestriciek bola mila iba jedna. taka mlada dlhovlasa blondynka. vsetky ostatne boli oprskle, netrpezlive a neochotne. ale mozno to tam uz pomenili, rodila som tam pred 2 rokmi. Naopak sestricky su vsetky ok. Niektore mile, niektore pragmaticke a strohe - ale vsetky uplne profesionalne.

hradnapani
18. nov 2013

@junkfoood ano ,tie dvere som mala na mysli, pri tom vstupe.
Ved ja to aj chapem, ale zase zijeme v 21.storoci, vieme na 3D tlaciarni vytlacit pizzu ale nevieme si poradit s trieskajucimi dverami 😖

junkfoood
18. nov 2013

@hradnapani myslim, ze ten ramus robi hlavne ten mechanizmus co ich automaticky otvara aj s takou debilnou zvuckou, tak co uz.. ja som bola uplne na konci chodby a aj tak som to pocula.. 😒

demo
18. nov 2013

@vierka84 laktacna poradkyna by sa im tam hodila uz na to, aby im vysvetlila, ze deti sa maju nosit na kojenie hladne a nie s plnym bruchom UM. Bola som po cisarskom, takze mlieko nebolo hned, prosila som ich aby mi dieta nosili na kojenie,ale oni mi ho nosili,ked si potrebovali ist zapalit. takto bohuzial je. ale nekritizujem cely koch, keby som este rodila, tak tam.

shania31
18. nov 2013

@demo
Ja som rodila tento rok a bolo ich tam viac milych a ustretovych a niektore boli naozaj neprijemne a neochotne.

demo
18. nov 2013

@shania31 ono viac s nimi asi prichadzaju zeny po sekcii. tie potrebuju ich pomoc. po prirodzenom porode clovek na ne nie je taky odkazany. mali by to tam nejako poriesit, dost kazia dobry dojem z Kocha. Ale pomery sa asi teda vylepsili.

anglicanka1981
18. nov 2013

@eloissa prosim ta, ako prebiehalo to hromadne vysetrovanie na porodnej sale?
@junkfoood to o tych tenkych stenach som prekvapena. Ja som lezala na tretom poschodi (este som nerodila) oproti kancelarii a nepocula som do izby nic. Mna najviac rusilo, ze od piatej rana, kazdu pol hodinu niekto nieco chcel (ci uz upratovacky, sanitarky, vizita, dalsia vizita).

moon1979
18. nov 2013

@junkfoood ja som presne vychytila tú izbu oproti novorodeneckému ... uff hlavne noci boli kruté, lebo tam lietali každú chvílu a vedela som kedy kto rodí a kedy je aká sekcia, lebo všetci behali o dušu ... 😖 to je asi najhoršie umiestnená izba v kochu, kde dávajú hlavne maminky po sekcii, bohužial ... chápem, že ich potrebujú mať po ruke, ale s tými dverami by fakt mohli niečo robiť, lebo som to tam počúvala celý týžden ... ale inak nemôžem na koch povedať jedno krivé slovo 🙂

vierka84
19. nov 2013

Možno hlúposť, ale nepýtali ste sa preložiť na inú izbu?

hanka787
19. nov 2013

ja napriklad som sa opytala sestricky ci by ma nemohli prelozit a nebol problem kvoli izbe oproti novorodeneckemu. Sice prve dva dni bolo uplne plno , ale na treti den rano prisla sestricka , ze sa uvolni na 3izba tak sa mozem pobalit a na obed ma prestahuju . 🙂
co sa tyka toho dojcenia, novorodenecka setsra co mala sluzbu ked som mala trosku problem mi velmi nepomohla , ale sestricka z poordnej saly co maju na starosti chudence aj 1 poschodie mi poradila aj s dojcenim , a to mali fakt , ze robotu , neboli vobec nejake neprijemne .

katicao
19. nov 2013

@shania31 ahoj, ja tiez cakam dvojicky, dvojvajecne. som uz v 35tt a velmi velmi by som chcela ist do Kocha rodit. len presne - vsetci ma odhovaraju, ze to tam nie je dostatocne bezpecne. Ty si rodila prirodzene ci cisarskym? A pokial cisarskym - kto ho robil? Mala si niekoho zazmluvneneho? a deticky boli po porode v inkubatore? Vopred vdaka za odpoved.

katicao
19. nov 2013

@shania31 ja hlava derava! my sme si uz o Kochovi pisali 🙂) a vlastne vsetko, co som sa ta pytala teraz, sme uz predtym prebrali. 🙂) teraz som nasla nasu septembrovu konverzaciu 🙂 vo stvrtok idem k dr. Kostolnemu do poradne, tak som zvedava, co povie - na polohu deti a moznosti porodu.

shania31
19. nov 2013

@katicao
Ahoj, no priznam sa, ze ja som uz aj zabudla, ze sme si pisali 🙂 Momentalne si v 35 tt? Tak to uz si super na tom. Hej, hej to si vypocujes, ze by neisli rodit do Kocha atd atd.

martinka008
19. nov 2013

@moon1979 Ja musim povedat, ze mne ta izba oproti novorodeneckemu absolutne vyhovovala, okrem prvej noci, ked vedla na cakacke fucal mamut 😀, mi absolutne nic nevadilo, skor som to brala ako vyhodu, ze mam sestricky po ruke, chodila som si maleho vazit a ked maly v noci plackal hned to poculi a dosli sa opytat ci nepotrebujem pomoc. Inac, zeny po sekcii davaju na druhe poschodie, alebo nie?

shania31
19. nov 2013

@martinka008
Prvy den po sekcii na 2.poschodi, aj ja som tak bola a potom, ked som to rozchodila, som isla na 3.poschodie.

moon1979
19. nov 2013

@martinka008 že "mamut" 😀 😀 😀 😀 no ja som tiež niečo také zažila ale teda fučala velmi krátko a hned išla na sekciu ... no podla mna sekcie dávajú do tých dvoch izieb čo je oproti novorodeneckému a potom za tými hroznými dverami je ešte jedna izba, mali sme spoločný balkon 🙂
ved sestričky by sa ubehali, keby museli behať k "sekciám" po poschodiach, preto ich tam dávajú ... ale teda tie dvere to je niečo príšerné ... ja som mala šťastie, že v ten týžden bolo pôrodov až až a sekcií tiež dosť, takže iné som nepočula len to ako všetci lietali ... čo už, ale inak všetko super 🙂 neváhala by som ani tretíkrát k nim 🙂

moon1979
19. nov 2013

@shania31 hmmm zvláštne, ja som celý týždeň zotrvala v tej izbe oproti detskému

moon1979
19. nov 2013

@martinka008 ja si ani neviem predstaviť, že by boli hlavne tesne po sekcii niekde inde tie baby, lebo napr. len ku mne prvé dve hodiny po sekcii lietali každú chvílu a to som bola v pohode 🙂 mala som pocit, že sa o mňa stará hádam celý KOCH 😀

miskamaj
19. nov 2013

@demo slzy na krajicku? 😀 ja som im tam ronila krokodilie slzy 😀 Ked na mna kukali, ze co sa deje, tak hovorim, ze ved to je bezne hormonalne rozladenie, nie? Povedali mi, ze nie, ze to tam este nevideli 😀 tak som ronila slzy potajme 😀

demo
19. nov 2013

@miskamaj krokodilie boli pri prvom porode (inak tiez koch). teraz som sa zaviazala ze budu iba na krajicku 🙂. a podarilo sa.

renatkas
20. nov 2013

Ahojte baby, trochu odbocim od vasej diskusie co sa tyka porodu, len chcem napisat ze dnes ma riadne sokovali v kochu, ked som sa rozhodla ist na preventivku po 2 a pol roku tak mi povedali ze naposledy som bola v marci 2012 takze si musim zaplatit rocny poplatok co som mala uhradit do marca 2013 a este dalsi ktory mam zaplatit ze tento rok do marca 2014. Skoro mi padla sanka, mam platit 2x rocny poplatok aby som mohla ist na preventivku. Oni sa ohanaju nejakou zmluvou ze to tam mam tak napisane ze musim platit rocny poplatok ale to ze oni nedodrziavaju nic co sa tyka zmluvy je v poriadku. Som taka nahnevana 😠

demo
20. nov 2013

@renatkas rocny poplatok musis platit ci uz tam chodis alebo nie. ak si naposledy rocny poplatok platila v marci 2012, tak v marci 2013 si mala zaplatit zase. Bohuzial, je to tak.Mne sa to tiez stalo.
Ale ked teraz zaplatis, tak mas zaplatene do marca 2014. Hned pytat poplatok na dalsi rok je cudne, to je pravda

renatkas
20. nov 2013

@demo lenze ten poplatok mas platit za to ze ti aj odvedu nejaku nadstandardnu sluzbu a ako nadstandardnu sluzbu vykonali mne ked som tam ani nebola. Ked niekto nepojde 10 rokov a bude chciet ist potom tam najskor musi zaplatit 10x120 eur a potom ho osetria, super pristup. Ja od nich odchadzam, najskor som len chcela prejst k inemu lekarovi po tych skvelych skusenostiach s Dittem ale odchadzam uplne.

demo
20. nov 2013

@renatkas ak by si tam10 rokov nebola a kartu by si tam stale mala a potom by si prisla, tak by mali pravo od teba chciet desat poplatkov. Ak nie 11 🙂. je to tak. mas to v zmluve. horsie je,ze ak odchadzas,budes musiet aj tak zaplatit ten poplatok,ktory si mala zaplatit v marci 2013. to je velmi neprijemne. a uz mas vyhliadnuteho ineho dr.? lebo aj ja som na odchode ale zatial neviem kam mam ist. Odchadzam preto,lebo sa mi nechce uz platit 90 eur za jednu rocnu prehliadku. Viac ako raz za rok tam nechodievam.

martinka008
20. nov 2013

@renatkas Tak teraz mi padla sanka, na system "platim len ked sa raz za 3 roky ukazem" som sa viac menej spoliehala, zacinam zvazovat... 😒

renatkas
20. nov 2013

@demo ta pani na recepcii mi povedala ze ked odidem k inemu lekarovi tak odo mna nebudu vymahat tie peniaze, ze zatial to tak na personalnom neriesia tak som zvedava. Objednala som sa k svojmu predoslemu lekarovi - Dr. Diveky v Gynaex, on je super a myslim ze za preventivku sa plati 50 alebo 70 eur, neviem presne ako to ma teraz s cenami.

junkfoood
20. nov 2013

@martinka008 @renatkas baby a co si myslite, ze oni su charita..? ze ked pacientka naskrabe raz za tri roky na rocny poplatok a pride tak je to okey..? ved to je ich biznis..

renatkas
20. nov 2013

@junkfoood je mi jasne ze som tu zmluvu podpisala a tak nemozem ocakavat nic ine, ale... ked raz nieco mam v zmluve, preco to mam dodrziavat len ja a oni nie? objednanie na presny cas vyzeral u Ditteho tak ze som cakala vzdy minimalne hodinu, mali mi volat vysledky z vysetreni a nedockala som sa toho ani raz, mala som zle vysledky a nikto nic, tvarili sa ze je vsetko ok a ani sa do tych vysledkov lekar nepozrel, mala som tehu cukrovku a dozvedela som sa to az uplnou nahodou o dalsi mesiac ked som uz odchadzala z ambulancie a opytala sa ze ako dopadli vysledky. V nemocnici pred porodom mi vynadali ze som nebrala zelezo, vysledky z krvi Ditte odignoroval a potom v nemocnici zvazovali transfuziu krvi kvoli nizkej hladine zeleza v tehotenstve, par dni pred porodom som chodila ako debilko po celom kochu aby mi niekto zapisal vysledky do tehu knizky kvoli porodnici a chybalo mi tam nejake povinne vysetrenie z krvi uz ani neviem v ktorom tt. No comment. Len nech si skusia odo mna nieco vymahat...

matuskova003
20. nov 2013

@renatkas dala by som im po hlave a nie peniaze za takyto pristup netušila som že Dr.Ditte ma taketo kixy. ja som inak tiež najedovana za to že mam zaplateny teda ten 300e poplatok kedze som aj tehu a čakam niekedy v čakarni aj hodinu, no este si tak hovorim že a kašlem nato šak počkam. lenže ja naozaj nemam čas tam vyčkavat mam doma jedno dieta muža ktory sa ponahla do roboty ( šak pretzo som si to aj zaplatila aby som šla presne na čas ) ...mam to s nimi aj neak riesit ? teda že ozvat sa ? ma to vobec zmysel ?? minule som čakala hodinu a pol nad ten čas ktory som mala ist...
inak toto sa stalo aj mne pri prvom porode, že mi dr. ani nepovedal že michyba železo a dozvedela som sa to mesiac pred porodom... ale to som chodila k inemu dr nie do Kochu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre