Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

lemurko
21. júl 2011

Ahojte, chodim k Dr. Svitekovej. Ambulovat zostala v Ruzinove, okrem nej sa tam striedaju aj nejaki ini doktori. Ale vacsinou teda v Ruzinove funguje len jedna ambulancia. Ona ordinuje v pracovne dni okrem stredy, ktore je na Partizanskej. Bude mat aj sluzby v porodnici. Dnes mam k nej ist do Ruzinova na monitor - takze ten asi maju aj v Ruzinove. Velky UTZ je prestahovany do Kocha, takze v ambulancii v Ruzinove je len to male sono. Takze na UTZ velke na Partizansku.
Inak co pozeram, tak mam jeden z tych skorsich terminov na porod v Kochu 🙂.

kvetinqa
21. júl 2011

@lemurko tak sa tesime na aktualne info z porodu 🙂 drzime palce

lenulice
21. júl 2011

@usacek79 Bo jsem se objednávala a mám jít do Ružinova :( :( :( Připadne mi to docela neporovnatelný potom ty služby, že některý to budou mít pěkně v jednom a některý budou lítam sem tam :( I co se týče prostor, Koch je neporovnatelný s Ružinovem. No jsem zklamaná, co ti povím :(

kuratenko80
21. júl 2011

@dulcinea Ako píšeš, aj pre mňa je dôležité v akých podmienkach budem po pôrode. Po tom čo som videla v akých super podmienkach rodila sestra v USA (v normálnej nemocnici) a videla, že to všetko prispieva k celkovej pohode a zotaveniu sa po pôrode, som si povedala, že tu v štátnych rodiť nebudem pokiaľ mi to stav dovolí.

kuratenko80
21. júl 2011

@pici no nakolko je novy koch otvoreny len kratko a zatial tam prebehli iba 2 porody, asi tazko tu hned najdes nieco o ich porodoch. A to tie zeny nemusia byt ani na tejto stranke. Myslim si, ze uz by si mala prestat rypat, tato diskusia sa ma venovat kochu a mamickam co potrebuju o nom informacie. Ako si pisala, ani nie si tehotna, tak co tu riesis nas, co sme ochotne si za porod zaplatit. Je to kazdeho vec a pytat, sa ci sme ochotne za to zaplatit je trosku hlupe, vsak ked tu chceme zbierat informacie, tak asi ano, nie?

kuratenko80
21. júl 2011

@pici Teba iba zaujima ci sme ochotne za to zaplatit a preco to robime...

kuratenko80
21. júl 2011

@veron_ Plne s tebou suhlasim. Je smutne, ze tieto veci nie su standartne v statnych nemocniciach.Je nedostojne, aby sme v tomto storoci dostavali takúto hroznu zdravotnu starostlivost!! Ale som rada, ze je tu aspon moznot v sukromnej.

kuratenko80
21. júl 2011

@amouramour bolo to tu už viac krát napísané.. stačí pozrieť na stránku kochu, tam nájdeš odpoveď na tvoju otázku

amouramour
21. júl 2011

jasne bla bla kva si viem precitat aj ja🙂ale ja som chcela nejake realne postrehy, teda co naslubuju maminam🙂

amouramour
21. júl 2011

@kuratenko80 inak ked sa tak stazujes, odporucam porod: GB, Irsko alebo USA🙂

gallinka
21. júl 2011

podarilo sa mi zistit blizsie info k vybavenosti novorodeneckeho odd. maju k dispozicii dva najmodernejsie inkubatory. v pripade, ze by sa dietatko narodilo pred 34. tyzdnom tehotnosti, maju k dispozicii umelu ventilaciu pluc a nasledne sa musi standardne zabezpecit prevoz do perinatologickeho centra Detskej fakult.nem. Kramare alebo do Antolskej nem. v kazdom pripade v takychto situaciach je babatkam poskytnuta maximalna starostlivost... k nemoznosti dovolat sa, je vhodnejsie pokusat sa v poobednajsich hodinach, moznost je az do 19:00 a chce to len trpezlivost, urcite sa ten napor coskoro utrasie 🙂 ... a este jedna vec, nie je na mieste spochybnovat odbornost a prax lekarov, nakolko vsetci ju maju a URCITE aktualnu, dokonca mnohi nacerpali odbornu prax v zahranici - napr. konkretne Dr. Svitekova v Brne ... mamickam cakatelkam zelam lahky porod a pohodu, spokojnost po nom 🙂

murko4
21. júl 2011

Cauko Kocky,

ja som tu nova, doteraz som bola pasivny citatel nez aktivny prispievatel a hladala som nejake cerstve info o porode u Kocha. Ja mam termin buduci tyzden, cize ak vsetko ok dopadne, dam vediet, ako bolo, aby ste sa mohli rozhodnut 🙂

kuratenko80
21. júl 2011

@chichinka Možem sa ťa spýtať, že čo všetko sa píše do pôrodného plánu? Že aké požiadavky máš ty? Len ako predstava keď tam nabehnem aj ja.

kuratenko80
21. júl 2011

@elise Môžem sa len spýtať, že pred koľkými rokmi si rodila? Možno aj teraz sa v Trnave za tie úkony čo si napísala neplatí, ja čo som zatiaľ pozerala v BA, aj v Trenčíne, tak sa platí aj epidurálka aj partner pri pôrode. Takže nie všade je to také ako si napísala ty. Nie všetky nemocnice ti poskytnú toľko vecí bez platenia.

amouramour
21. júl 2011

@gallinka no to je super....zahranicna prax...v Brne🙂

bisi
21. júl 2011

@amouramour napriek nie velkej vzdialenosti, si myslim, ze aj Cechy poskytnu nasim lekarom vyborne odborne skusenosti ... rozne staze a odborne sympozia v zahranici, ma iste na konte nie jeden gynekolog/porodnik s dlhodobejsou praxou

swiss
21. júl 2011

@lenulice Zostala v Ružinove, lebo má ordinačné hodiny celý týždeň a asi by sa nepomestili všetci v Kochu,ale ak k nej chceš chodiť do Kochu, tak má ambulanciu v stredu, len treba pri objednávaní termínu povedať, že chceš ísť na Partizánsku. Mne vyhoveli bez problémov, keď som chcela Ružinov. 🙂 Normálny UTZ na ambulancii určite má, ale ten, čo bol samostatne aj na špeciálne ultrazvuky sa presťahoval do Kochu, takže ten len tam.

swiss
21. júl 2011

@lemurko Ak si budeš zazmluvňovať Dr. Svitekovú k pôrodu, tak daj vedieť ako bolo. Som zvedavá, že aká bude, lebo zatiaľ mám s ňou len jednu, ale skvelú skúsenosť (kontrola po šestonedelí). 🙂

lenulice
21. júl 2011

@swiss Díky moc, super, potěšila jsi mě 🙂 Poklad 🙂 Do Kochu to mám neporovnatelně blíž než do Ružinova stále běhat.

kaby
21. júl 2011

Keď čítam rôzne skúsenosti mamičiek z bratislavskych pôrodníc, musím konštatovať, že je veľmi -veľmi smutné, že za pôrod, príjemné správanie personálu s dostatočnou odbornou starostlivosťou, či príjemné a hlavne čisté prostredie je treba platiť nemalú sumu. Osobne si myslím, že takto by to malo vyzerať všade, v každej pôrodnici, nielen v súkromnom sanatóriu. Platíme málo zdravotným poisťovniam?
Je tragédiou, ak si primeranú zdravotnú starostlivosť musíme kupovať. ...

paris3
21. júl 2011

@murko4 Aj ja mam termin buduci tyzden a chystam sa do Kochu 😉 Mimochodom vcera som sa dozvedela, ze uz maju za sebou 4 porody a dost vela mamiciek cakateliek, co maju termin koncom jula a v auguste. Tak si myslim, ze coskoro tu pribudnu aj cerstve skusenosti z porodov v Kochu.

kvetinqa
21. júl 2011

@kaby mne skor pride smutne to, ze aj v statnej nemocnici platis nemalu sumu, ak chces aspon nejake sluzby - epi, nadstandard, otec pri porode, porodnik... vzdy tu bude moznost sukromneho zdravotnictva a vzdy bude spoplatnena, ale mne pride chore, ze pri tych podmienkach, ktore su v statnej porodnici mam este platit tak velke peniaze za veci, ktore by podla mna mali byt samozrejmostou...

akass76
21. júl 2011

neda mi, aby som sa nepridala svoju skusenost so statnymi alebo sukromnymi zariadeniami. Najskor by som rada povedala, ze rodit v statnom - NIKDY VIAC. Najma v tomto roku a zaciatkom buduecho roka, kedy budu porodnice opat preplnene. Toto som zazila ked zrusili Kocha, Podunajske...rodila som na Antolskej a keby som sa nepohadala so sestrickou tak dnes je moje dieta polosirota. Lekar, nieco posral pri porode, co sa uz samozrejme nedozviem, lebo sa kryju, sestricku, ktoru som trikrat upozornovala, ze sa so mnou nieco deje co nie je v norme, ma zakzdym odpinkala, ze nema cas. A ked som je vynadala, tak uz ma ratovali nie o pat minut dvanast ale hrobarovi z lopaty a nikomu neprajem cistenie maternice bez narkozy!!!!
Po uspesnom vrateni ma medzi zivych som bola iba atrakcia pre cely personal na poporodnom, o ktorom si susklai aj upratovacky na chodne...ziadna ucta, respekt..nic...
Dozadovat sa pomoci od sestriciek ??? to je nieco co ich otravovalo....to, ze som stratila mlieko po mojich utrapach po porode ich nezaujimalo a maly nebol hladny iba vdaka mamicke, ktora bola so mnou na izbe potajme mi ho krmila...ked odisla dostali sme glukozu, lebo vraj sa mam rozkojit...samozrejme, ze ,mlieko mi odislo nikoho netankovalo....
Mat druhe dieta som sa odhodlavala 7 rokov a teraz som tehotna....rodit vsak na SR ( mozno este KOCH) v statnom zariadeni ani omylom. Dam vsetky peniaze sveta za to, aby bolo o mna dobre postarane a nikto n ic nezanedbal a ked si pytam pomoc aby som ju dostala. Byt zdrava a ziva je pre mna viac ako akakolvek cena, ktoru pytaju v sukromnych zariadeniach.

verinka100
21. júl 2011

@gallinka Ja som pocula, ze do Kocha sa da ist rodit az po 34 tyzdni tehotenstva, nie pred 34. ako pises. 😕

kvetinqa
21. júl 2011

@akass76 hrozny zazitok. S poslednou vetou uplne suhlasim.

Podla mna sa tu uplne zbytocne riesit kto a preco pojde rodit do Kocha, myslim si, ze sa najde VELA mamiciek, ktore tam pojdu. A ja ak budem opat tehotna, tak tiez. Najma kvoli tomu, ze svojmu lekarovi doverujem a rodit budem chciet u neho. A som ochotna tie peniaze za to zaplatit.

murko4
21. júl 2011

@paris3
Tak to sa asi uvidime, ja nastupujem v pondelok 😉

tesoro
21. júl 2011

@murko4 Drzim palce. Vsetko dobre dopadne a daj prosim ta uz nejake info , aby mali zavistlivci este viac co zavidiet a umarat sa vo svojich hladaniach co je kde zle.....

paris3
21. júl 2011

@murko4 veru, asi sa stretneme... a drzim palce! 😉

tesoro
21. júl 2011

@amouramour mozno som nepostrehla kolko mas za sebou porodou? A tiez by ma zaujimalo co taky clovek ako ty robi v beznom zivote, myslim pracu a ako si kvalifikovana ked mas stale tendencie posudzovat inych, ich kvalitu prace a podobne. Musi to byt pre teba hrozne byt stale nespokojnou.............. 😀

murko4
21. júl 2011

@paris3
Dakujem, podobne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre