Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

verinka100
28. júl 2011

@sniezka Ja som sa nato pytala..nuz, ale teraz je to inac, ak tam chces rodit, musis k nim chodit do poradne 😵

kape
29. júl 2011

@veve39 - nie je to pravda, v BA Ružínov určite monitory dychu nedávaju do každej postieľky, keď je už bábo na izbe s mamičkou

majonka79
29. júl 2011

@johanka22 ahoj, ja som platila. Nie som síce ich pacientka, ale s mojou doki majú nejakú zmluvu, tak som neplatila celú sumu, mám pocit, že to bolo okolo 25 eur. Držím palce 🙂

veve39
29. júl 2011

@kape ja som bola na antolskej minuly rok v septembri, na fyziolog.novorodencoch, vtedy mali vsetky babatka monitor..asi to zalezi od naplnenosti oddelenia, v case ked som bola ja nebolo odd.preplnene...
z toho som dedukovala, ze aj v inych nemocniciach FN BA monitory su...co mam kamosky rodiace v poslednom case na Kramaroch, ani jednej babo nebolo bez monitora...tak asi naozaj nahoda, z coho som usudila, ze je tak tak stale vo vsetkych pracoviskach FN BA...

heln
29. júl 2011

@kape @veve39 neviem o čom je reč, ale na antolskej mali teraz všetky bábätká monitor dychu a niektoré aj nepretržite modré svetlo.....

veve39
29. júl 2011

@heln presne aj ja som mala vlani tu skusenost na antolskej...nielen odpozorovanu, ale bolo to aj info od personalu, preto som si myslela, ze to maju vsetky BA novorodenecke odd. v kazdom case...asi to tak nie je, zavisi to asi od poctu deticiek...myslim ze vsetky nemocnice a aj sukromny Koch by mali mat takto zabezpecenu kazdu postielku dojciat, kedze nejde o ziadnu zavratnu financnu polozku...

kape
29. júl 2011

NO je to mozne s tymi monitormi, ja som rodila v roku 2008 a to je uz nejaka doba 😉

chichinka
29. júl 2011

babulky ako som slubila, podavam hlasenie z dnesnej obhliadky Kocha 🙂 :
sprevadzala nas starsia sestricka, ukazala nam porodne boxy - maju dva, su to vlastne take izby mensie s tym polohovatelnym stolom, je tam fitlopta, kusok odtial sprcha. hned vela je operacna sala na cisarske rezy. rodi sa v klasickej polohe na chrbte, ale to, ci si tam lahnete az v poslednej faze sa asi da dojednat s porodnikom. ale teda stolicky porodne a podobne tam nemaju - ale tak to je zname o Kochu. izby su velmi pekne, ciste, no vsak nove 🙂 kupelky maju krasne 😵 izby su po dve mamicky, jedna je jednopostelova tusim. ale ze vraj maju po 5-6 mamiciek zatial, takze su po jednom.

cely Koch okrem recepcie, kde to zilo 😀 je velmi pokojny, utulny, komorny (asi sa to este rozbehne, ked sa to tam viac rozrodi). je to teda rozdiel oproti beznej nemocnici, ale to je teda jasne.

co sa tyka samotneho porodu - klystir aj holenie odporucaju, ale ak mamicka nechce, tak to respektuju. klystir davaju yal, neplatite zan, je v cene. co sa tyka nastrihu - lekari u nich strihaju ked vidia, ze to hradza nevydrzi. ak si to mamicka vyslovne nepraje a radsej sa chce prirodzene roztrhnut, tak im daky papier podpise a je to. dianatal gel nemaju, ale podla mna ked sa dohodnete s porodnikom, nemoze byt problem.

co sa tyka ceny - zatial je to 1200 eur, 300 je ak chcete zazmluvnit - z ich zoznamu porodnikov, ak nechcete, tak vas odrodi ten lekar, ktory ma sluzbu. v cene je uz epi, yal, skratka vsetko. ak by ste tam boli desat dni, cena sa nemeni. a ani keby ste sli na cisarsky. skratka cena je finalna. kto nie je pacientkou gpn tak za kazdu poradnu da 20 eur.

co sa tyka babatka, tu je dobra sprava - ze pupocnik vzdy nechavaju dotepat, lebo vsak je cenna kazda kvapka krvi 😵 to ju prosim pekne citujem. takze u mna velke nadsenie, ale pre istotu i tak dam spisat do pp. potom ze babatko na chvilku prilozia, potom odnesu kusok vedla, tak vsetko co treba s nim spravia, vraj je to len pat minut, a potom vratia mamicke a moze ho mat dve hodiny a potom aj dalej na izbe. ak mamicka nevladze, je mozne babo dat sestrickam. cely cas tatino je s nimi. pokial nie je sekcia ci daco velmi vazne, tak je tam.

maju inkubatory (ak som to dobre pochopila, tak dva) a aj to svetlo pre zltackove babenka 🙂

sprevadzajuca osoba je jedna - koho si zvolite, nie je mozna kombinacia s dulou - teda aj muz, aj dula.

viac ma momentalne nenapada, snad vam to aspon trosicku pomohlo. 🙂

chichinka
29. júl 2011

este som chcela doplnit, ta postel/kreslo je polohovatelne, zrejme sa da dat do toho sedu a aj tak rodit a viem ze tam vedia namontovat take opierky na nohy, do coho sa je mozne zapriet.

stellamiapiccola
29. júl 2011

@chichinka dakujemeeee

kaia
29. júl 2011

@chichinka, jeej dakujem za spravy, som viac a viac naladena ist v novembri tam 🙂

chichinka
30. júl 2011

este som zabudla, ze je povolene pit pocas porodu po malych hltoch - vraj mineralky a podobne maju na to k dispozicii, akurat treba potom mysliet na to a ist pravidelne na zachod aby nebol mocovy mechur plny a nestazoval cestu hlavicke 🙂

chichinka
30. júl 2011

@kaia kai vsak ked vsetko vyjde a naozaj tam budem rodit, podam podrobne hlasenie 😉

kaia
30. júl 2011

@chichinka, drzim palce 😉. Ja som mala so synom termin 24.9., ale pockal si az do 30.9. 😉 😉

chichinka
30. júl 2011

@kaia dakujem 🙂 tak to je sranda, ze rovnaky termin 🙂 no som zvedava, kedy sa na svet vypyta ten nas syncek 🙂 vyzera o dva tyzdne starsi, takze budeme v strehu asi cely september 😀

kaia
30. júl 2011

@chichinka, super, aspon budete skor spolu 🙂. Zelam vela stastia a len prijemne zazitky 😎

chichinka
30. júl 2011

@kaia dakujem, si zlata 🙂 ja Tebe zelam este pohodove tehulkovanie, strasne to leti, vsak? tak si pekne uzivajte kopkance 😉

verinka100
31. júl 2011

@chichinka Dakujeme za info 🙂 Pisala si o cene, ze je finalna, ci uz tam zienka je 4 dni alebo 10, ale je to tak, aj ked ma napr. prevezu aj s babom do inej nemocnice? Zaplatim tych 1200eciek a nahodou pride nejaka komplikacia a budu ma musiet s babom previezt, tak mi z tej ceny nic neodrataju? 😕 A este som sa chcela spytat, na porod u nich sa objednava v ramci tej prehliadky?

lemurko
1. aug 2011

Ahojte. My už sme na svete, rodila som v piatok v noci. Sme teda v Kochu, takže AK sa chcete niečo opýtať, tak kludne. Porod u mňa súper, skvelí lekári, anesteziologicka
úplný anjel.
Monitor dychu mame v postielke...

veron_
1. aug 2011

@lemurko ahoooj maminka, tak blahozelam a zelam veela zdravicka, lasky... Mala si aj dr. Svitekovu vyziadanu? mozno sa tam este stretnemeeee 🙂

veron_
1. aug 2011

@lemurko a ked mozem byt este zvedava, zaujima ma ako maju momentalne obsadene izby a ako si spokojna so starostlivostou sestriciek o babatko, ci ti pomahaju s kupanim, dojcenim, obliekanim.. ja by som bola rada kedy sa aj partner mohol zucasnit vsetkeho "toho potom" okolo babatka..

kuratenko80
1. aug 2011

@lemurko Gratulujem a prajem vela vela krasnych chvil. Chcela by som sa opytat, ze aky je ten porodny stol. To nie normalna makka postel, ktora sa da polohovat? To je ten cierny, co maju na nete? Lebo ak ano, tak musi byt tvrdy a nepohodlny, ci nie je?

kuratenko80
1. aug 2011

Neviete niektora, ze ci v pripade porodu v noci, alebo vecer je mozne mat na porodnej sale tlmene osvetlenie?

lemurko
1. aug 2011

@veron_ Svitekovu som nemala, rozbehlo sa to skor, vyvolavacka bola naplanovana az na stredu a teda som ju nemala dohodnutu za tych 300 eur. V stredu ma sluzbu tak som mala ist vtedy, ale maly sa rozhodol, ze cakat nebude. Mala som som Dr. Durinovu a Dr. Ditteho. Je tu teraz okolo 5 babatiek. Na izbach sme zatial po jednej. Manžel je skoro stale s nami, na vecer potom chodí domov. Takze sa normalne o maleho stará spolu so mnou. Sestricky pomahaju veľmi a celkovo sú vsetci strasne mili a usmiaty. Vsetko nosia na izbu a chodia sa pytat ci nieco nepotrebujeme.
@kuratenko80 ta postel v boxe bola biela siroka.to na fotke je asi operacka lebo pôrodný box bol iny, ale moc som nevnimala či je ta postel podomnou tvrda alebo makka. Tlmene osvetlenie tam tuším bolo, na poslednu fazu uz ale nie, to uz aj ti lekari musia nieco vidiet. Ale taketo veci asi fakt vtedy neriesis.

verinka100
1. aug 2011

@lemurko Nevies prosim ta, kedy sa objednava na porod u nich? Buduci tyzden idem na prehliadku zariadenia a neviem, ci sa uz vtedy mam u niekoho objednat, zeby som tam chcela rodit, alebo az v tom 36. tyzdni, ked zacina "porodnicka" poradna? 😕

alicka7
1. aug 2011

@lemurko srdecne vam blahozelam k syncekovi a zelam hlavne zdravicko. Dakujem za info, konecne nieco z prvej ruky, mam z toho dobry dojem 🙂

tesoro
1. aug 2011

@lemurko Gratulujem a velmi sa tesim ze ste zdravi a odnasas si prijemny zazitok z nadstandardne (co by mal byt bezny standart) porodu.

ladybaby
1. aug 2011

@lemurko srdecne blahozelam!!! Prajem vam vsetko dobre, najma vela zdravicka, nech vam babatko rastie na radost🙂. Ak som dobre pochopila, porod ti mali v stredu vyvolavat - nie je to nejak skoro, ked termin porodu si mala neskor? Rodila si prirodzene? Pytam sa kvoli tomu, ze ja pravdepodobne budem mat planovany cisarsky rez. dakujem.

lemurko
1. aug 2011

@ladybaby ja som mala tehu cukrovku a bola som, teda este stale som na inzuline. A v piatok na poradni uz to vyzeralo, ze sme pripraveni no a boli sme teda fakt. Tak preto bolo aj to ukoncenie planovane na zaciatok 39 tt. Rodila som prirodzene a vyvolavacku uz nebolo treba
@verinka100 to neviem ja som k nim chodila cele tehu a fakt som rada,ze sa stihla ta porodnica.

Inak v kupelni je aj bidet, po siti neuveritelna pomoc.

swiss
1. aug 2011

@lemurko Gratulujem k chlapčiatku, k pohodovému pôrodu a príjemným dojmom po pôrode. 🙂 Už aby to tak ostalo na stálo, držali si štandard- usiaty a prívetivý personál a kažký bude mať pocit, že to stálo za tie peniažky, ktoré si za pôrod účtujú. 😉 Prajem vám obom veľa zdravíčka a pekných spoločných chvíľ.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre