Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

katun
7. feb 2012

@bebel moj bol stale v svojich topankach, nikto proti tomu nic nemal.

bebel
7. feb 2012

@katun oki, ale teraz je vonku sneh, tak neviem, či to by bolo vhodné, .. tak mu nabalím šlapky 🙂 ....

nelinqua
7. feb 2012

@bebel nemusis kym sa dostanete do porodneho boxu sneh sa mu uz davno roztopi🙂 moj ma cakal skoro hodinu na prijme..hlavne ak mozem poradit co najtensie oblecenie nech si zoberie..
v tom boxe je tak teplo ze na skapanie..

bebel
7. feb 2012

@nelinqua ok, no ja čakám tretie, takže tá hodina na príjme je veľmi otázna....my musíme ešte 2 deti v SC poriešiť s babysittingom 😎 😅

nelinqua
7. feb 2012

@bebel mna skoro porazilo plodovka zo mna tiekla jak z vodovodu a vrchna tukala do pocitaca ako datel..som si myslela ze ma vystrie..keby ze dojdem v kontrakciach kazdych 5 minut neviem neviem:D

bebel
8. feb 2012

@nelinqua 😀 mne ani raz mi sama voda nepraskla-museli mi ju pichnúť.....celkovo som zvedavá, aký to bude mať priebeh. 😨 Všetci mi svorne tvrdia, že tentoraz nečakane rýchly.

nelinqua
8. feb 2012

@bebel drzim palce nech je to rychlovka🙂 kamoska ked porodila stvrte babatko povedala ze si presla do porodneho boxu, vysadla na stol, roztiahla nohy, par krat zatlacila a malinka bola na svete🙂)

katun
8. feb 2012

@bebel budem na teba mysliet, nech stihnes poriesit aj strazenie aj babatko nech ide na svet lahucko a netrapi seba ani teba 😉

ellit
8. feb 2012

@bebel mne tiez dva krat praskali vodu, a druhe som ani nevedela, ze rodim. Demecko si zomna robi srandu, ze im uz len pridem babo ukazat 🙂) Mna len bolel chrbat a ked som prisla o 21 akoze za lekarkou aby mi nieco dala na vikend, tak ma rovno nahnala na porodny sal a 21:45 bol maly na svete. 🙂

s tymi prezuvkami...ved oni tam maju take navleky na topanky nie? a ako je to s koselou v ktorej sa rodi....to ste mali svoje, ci sa tam vsetko dostane? 🙂

nelinqua
8. feb 2012

@ellit jasne navleky su a kosele tiez..aj na porod aj potom kazdy den cista..resp podla potreby na vypytanie

jessie222
9. feb 2012

ja pridam svoju skusenost s kochom, zial bohu, nemozem posudit porod, nakolko mam za sebou MA v 10 tyzdni a zakrok spraveny v Kochu. Co mozem posudit je ambulantna starostlivost, ktora pokryvkava v tom zmysle, ze nabrali vela pacientok a tym padom nestihaju dodrziavat objednane terminy, po kazdy krat som tam min. hodinu cakala. Kedze maju vela pacientok, podla mna nevenuju dostatocny cas na komunikaciu lekar vs pacientka. Tiez sa mi trochu nepacilo ked tam pobehuju pracovnicky/upratovacky kocha, sa chichunaju, chodia fajcit, vykrikuju po sebe atd...asi trochu neprofesionalne. Ako plus zas hodnotim, ze ked som mala problem cez vikend, mohla som prist a prezreli ma. Toto som hodnotila ambulantnu starostlivost. Ked hodnotim zakrok, mala som prist rano na 7-dmu, na salu som sa dostala az o tretej poobede, t.j. cakala som tam 8 hodin, znova mali naplanovanych vela zakrokov, plus cisarsky atd.. To hodnotim ako velke negativum, kedze som bola nalacno, nesmela som pit a hlavne takuto neprijemnu zalezitost by chcel mat clovek rychlo za sebou. Dalej sa mi nepozdava to, ze ked ma prepustali cca 4 hodiny po zakroku, tak mi len sestra doniesla podpisat prepustaciu spravu, to bolo vsetko. Ziadny lekar, ktory by mi vysvetlil, ako to prebehlo, comu sa mam nasledovne dni vyhnut atd. Takze suma sumarum, priestory pekne, sestricky mile, zmatky ked toho maju vela naraz. Zial bohu, kedze takychto objektov na SR nie je vela, niet si ani z coho vybrat. Asi chyba vacsia konkurencia.

biba11
9. feb 2012

@nelinqua v prvom rade gratulujem k babatku a zelam vela zdravia!! 🙂 a mozem sa opytat, za izbu jednotku sa plati? mna caka porod kazdym dnom a tiez by som radsej chcela byt na izbe sama

mona1981
9. feb 2012

Ahojte,
Podelím sa s vami s mojou dnešnou skusenostou ...Som tehotna asi 7 tyzden . Zajtra som mala ist na prvy ultrazvuk k mojej gynekologicke. Povedala som si ze jej predtym zavolam . Zavolala som jej dnes doobeda a opytala sa ze ci mozem prist aj s priatelom nakolko sa velmi tesime a chceli by sme vidiet malinke na ultrazvuku .Sestricka mi povedala ze to neni vhodne a ze ona mi povie kedy mozem prist aj s priatelom . Vychadza to na 12 tyzden kedy by mohol byt pritomny na ultrazvuku, Zbytocne by tam zavadzal a aj tak malinke je este len taka zvlastna bodka. Po telefonate som zostala v soku. Hovorila som si asi to tak ma byt ...no ale vecer mi zavolala sestra cez skype ktora zije v Holandsku 2 roky aj tam rodila druhe dieta a povedala ze nech to tak nenecham ze to mi nema co povedat ziadna sestricka ..Je to moja vec a ked chcem mat otca mojho dietata pri prvom ultrazvuku tak by tam mal aj byt . No a teraz som uplne zmatena. Zajtra chcem zavolat do Koch a objednat sa na ultrazvuk a chcem sa opytat ako to je s tym poplatok tych 140 eur / co vsetko tam je zahrnute a ci si budem priplacat za ultrazvuk/ ak by ste mi vedeli poradit tak mi napiste . 🙂)) Dufam ze ma zoberu co najskor lebo este nemam ani tehotensku knizku a ani neviem presne v ktorom tyzdni som ... 🙂

bebel
9. feb 2012

@mona1981 😅 😅 😅 😅 môžeš ostať úplne kľudná....ja som tehotenskú knižku u MUDr.Stanka (môžeš si ho zazmluvniť k pôrodu v Kochu, ale je externista, má vlastné 2 ambulancie) dostala až v 14.tt
A môj manžel videl 1. usg najskôr až v 12.tt ,aj to pretože som bola na špeciálnej klinike v Brne kvôli NT screeningu 😎
Do 20.tt mi robil môj lekár len vagínálny usg a pri tom väčšinou manžel ani nikto iný nebýva, dokonca ani sestrička 😝 (čo je v mojom prípade zároveň aj moja mama)
V rámci 1. trimestra väčšina tehotenstiev aj skončí, preto sa tehotenská knižka nevystavuje hneď ako máš pozitívny test z lekárne 🙂 Neboj, nič ti neujde...

usacek79
9. feb 2012

@mona1981 takze mozem ti povedat moju skusenost z Kocha - bola som tehotna dva krat a obidva krat ked som isla na utz v nejakom 7-8tt (v podstate prvy utz), tak som prisla aj s manzelom a povedala som lekarovi, ze ak bude uz nieco vidno (embryjko + srdiecko), tak ci sa moze manzel na to pozriet. Uplne bez najmensej pochybnosti mi povedali, ze ano - a tak aj bolo 🙂
v tych 140eur mas vsetku starostlivost pocas tehu okrem 3D utz, ten sa plati navyse - lebo nie kazda ho chce.. Inak vsetky utz, odbery, poradne atd atd 🙂 a samozrejme porod sa plati navyse - od aprila to bude 1500eur.

amouramour
9. feb 2012

@mona1981 ja by som partnera netahala na vaginalny ultrazvuk, bola som tiez v kochu a prvykrat bol so mnou v 12tt na NT ultrazvuku a to uz bolo v pohodke...vies nie je moc zvykom aby chodil partner s tebou do ambulancie a tie ambulancie su tam priserne male a aj ten ultrazvuk nie je tak dobry ako ten vacsi, by tam ani nic nevidel....a asi aj jemu by bolo prijemnejsie, keby si ho tam nebrala...az potom na to NT, je tam viac priestoru, lepsia obrazovka, to budete mat isto obaja krajsi zazitok🙂ale je to na tebe, ved skus sa spytat...a doplaca sa okrem 140 eur, 20 eur na morfo ultrazvuk a 40 eur na 3D a plus samozrejme ak tam chces rodit tych 1200 eur...

amouramour
9. feb 2012

@usacek79 tak to mas vyhodu ze mas na to aj partnera, mojmu staci prist do nemocnice a je mu nevolno, nema ich rad🙂

mona1981
9. feb 2012

To znamena ze pri vaginalnom usg nebyva manzel a ani priatel?

amouramour
9. feb 2012

@mona1981 standartne nie, ale urpimne mna to ani nenapadlo ho tam brat, az na normalny, takze nevylucujem, ze to tak moze byt🙂len zvaz ze ambulancia je mala a partner sa tam poriadne nema ani kde postavit, kedze z jednej strany je lekar a potom ty na kresle...

usacek79
9. feb 2012

@amouramour 😀 moj muz chce byt pri vsetkom (zial aj pri porode, co ja nie som uplne nadsena..), a teda bol aj pri tom vaginalnom, co sa sice moze zdat niekomu negustiozne, ale jednak som bola prikryta suknou a jednak myslim, ze presne vie, co pod tou suknou skryvam, takze to som vobec neriesila ako nieco cudne 😀
on chcel velmi vidiet srdiecko, tak preco by som mu to nedopriala 🙂
a ty si este kinderko? ja uz cakam kazdym dnom, ze napises, ze to mas za sebou 😉

@mona1981 moj bol pri vaginalnom, je to na tebe a trochu aj na lekarovi, ci to dovoli, ale teda hovorim, u Kocha s tym nemali problem traja lekari 🙂

mona1981
9. feb 2012

@usacek79
Dakujem velmi pekne za odpoved..zajtra zavolam rano o 7 hod ku Kochovi . Dufam ze mi daju co najskor termin.

amouramour
9. feb 2012

@usacek79 ja to nepovazujem tiez za nechutne🙂len viem, ze muzi mavaju s tymto problem🙂ja budem mat partnera pri porode, tak som zvedava ako to ustojime...a to doslova🙂no ja este stale 2v1 a je to uz niekedy na nevydrzanie, hlavne ked vsetci naokolo rodia a ja len cakam a cakam🙂

usacek79
9. feb 2012

@mona1981 jaaaaaj, tak to sa teplo oblec 😀 tam sa terminy davaju tak o cca dva-tri mesiace 😠
teda samozrejme ako ku ktoremu doktorovi, ja predpokladam, ze ta daju k dr. Vacokovej, lebo ostatni uz maju nadpocet pacientiek 😒 ja som sa napr. objednavala v polovici novembra k mojmu a davali mi termin na februar! 🙄
toto a este cakanie v cakarni zvacsa hodinove (aj ked mas presny termin) su pre mna obrovske sklamania... 😒
aj ked dnes som vynimocne cakala "len" 40 minut...

usacek79
9. feb 2012

@amouramour veeelmi ti drzim palce, nech ta to tvoje valentinca nevytrapi 😉 a aj tvoj partner nech sa nestane na porodnej sale pacientom 😀
ja som dnes bola u Kocha a taky mily bol Mares ako nikdy 😉 fakt, aj ma informoval o vsetkom, ukazal mi na monitore vsetko, asi bol konecne vyspaty 😀 a bola tam ina sestricka, aj ta bolo v poho, aspon nic nekomentovala 🙂
akurat som dostala taku malu facku, ze v cakarni bolo OSEM bruchatych mamiciek a ja 😒 tak mi to trosku prislo luto, hoci inak sekam hrdinku, ale teraz to pichlo pri srdci, kedze by som presne vyzerala ako ony, ak by sa to tak nepokazilo ... 😖

mona1981
9. feb 2012

@usacek79
To vazne ? Ja nechcem dr, Vacokovu ....neni moc prijemna. ....uvidim co mi rano povedia . Ktory lekar je najlepsi u Kocha ..myslim aj vie poradid , milo posobi atd. ?
Totiz ja mam problem ze mam na maternici miom a moja gynekologicka mi povedala ze to nic neni .

mona1981
9. feb 2012

@mona1981 myslim myom

amouramour
9. feb 2012

@usacek79 dakujem, dufam, ze nebudem ako slonica tehotna 22 mesiacov🙂ale tak ani 12.02. nie je skaredy datum🙂a inak aj ja som Maresa uz takto vystihla, len vtedy bol asi este na zaciatku sluzby plny energie🙂...verim, ze to muselo byt tazke dnes v tej cakarni, ale ja verim, ze uz do tretice bude vsetko dobre a ty budes krasna mamina a ja velmi obdivujem, ze na to co si zazila ako to silno a dobre zvladas a najdes v sebe aj kopec pozitivnej energie...budem velmi drzat prsty🙂

ivanka.7
9. feb 2012

@mona1981 To je na tebe, na partnerovi a samozrejme i na doktorovi. Na mna vzdy davaju plachtu, takze ked bol manzel niekedy v tom 12tom tyzdni pri utz, tak na mna dala sestricka plachtu a on videl len monitor, teda to co mal vidiet. Ale aj keby ma nezakryli, vie, co tam mam a mne by to nevadilo, ja som vravela, ze ak im chodia studenti/ky, tak ich mozu ku mne poslat (radsej nech sa to naucia pod dozorom doktora ako to konit, ked uz doktori sami budu). A kedze manzel je biolog, tak na rozdiel odo mna vedel doktora aj skontrolovat, ked nam ten vravel ci vidi/me. No a v ruzinovskych ordinaciach Kocha je miesta dost aj pre partnera, ale aj ked som bola na morfo, tak sa ma doktor pytal ci so sebou nemam partnera (jedinykrat, ked so mnou nebol).

No a cakacie doby zavisia od lekara, ja s terminmi ani cakanim u Smolika problem nemam a po skusenosti z morfa, ked som potrebovala termin do 2 tyzdnov a ledva nasli, som si na prietoky volala v mesacnom predstihu a nebol ziadny problem dat ma na termin, ktory som potrebovala.

usacek79
9. feb 2012

@mona1981 no podla mojich info a podla toho, co sa tu baby bavia, naozaj uz davaju len k Dr. Vacokovej... Ale tak skus im povedat, ze ju nechces, ze by si radsej muza... 😉
Ja mam doktora Maresa - je v poho, ale byva niekedy velmi pretazeny (on ma snad najviac pacientiek..) a vtedy to nie je uplne idealne, ale zas stazovat sa urcite nemozem...
Ale zazila som aj Dr. Demecka, ten je tiez fajn, taky starsi pan so specifickym humorom, trochu menej vravny ako Mares, ale tiez nemam nejake vyhrady..
a este som zazila aj Ditteho, ale len na jednom utz, takze skusenost nie je dostatocna, aby som davala referencie - su na neho rozne nazory, niektore baby uplne sklamane, ine nadsene - ale to je pri kazdom lekarovi asi tak isto...
A aj na Dr. Vacokovu su rozne nazory, niektore baby su uplne spokojne..

nuz cudnu mas lekarku, ked povedala, ze myom je nic... ale kedze nie som gynekolog, neviem posudit, ako velmi OK taky myom moze byt 😒 mozno je to nejaky, ktory sa sam vstrebe, netusim 😕 ja som mala cysty na vajecnikoch a boli to presne take, ze ako sa vytvorili, tak zmizli a nebolo treba nic riesit, je to reativne bezne..

amouramour
9. feb 2012

@mona1981 to ma usacek79 pravdu, na termin sa caka dlhsie, ja som mala najprv cakat na termin na potvrdenie tehotenstva dva mesiace, ale potom kvoli problemom sa mi podarilo vybavit termin o 3 tyzdne...velmi fajn je pan doktor ditte, ale myslim, ze asi aj on patri k tym vytazenejsim...inak pre predstavu ako je to s terminami, mne dr.Mares povedal, nech si zavolam kvoli terminu na kontrolu po 6tonedeli co najskor po porode....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre