Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kape
30. okt 2012

@misinka26 - gulicky ricinus communis 5ch, odsavacky maju Aventy, ja som si brala svoju kedykolvek som ju potrebovala som si ju vytiahla, inak doma sa mi tiez zisla, ked som stratila uplne mlieko na 2 dni,pomohla mi ho znovu nastartovat. A ta senovka grecka je tiez fakt velmi dobra na tvorbu mlieka s benediktom. A neboj zvladnes hlavne prikladat vela, casto.

martinka008
30. okt 2012

@misinka26 Odsavacku je urcite lepsie mat vlastnu, to sa zide aj doma. Mozno som prilis fajnova, ale mne odsavacka "po niekom" pride dost nehygienicka, aj ked je sterilizovana. My sme sa s kojenim naplno rozbehli az doma a odsavacka sa velmi zisla. Do porodnice urcite odporucam mast na bradavky, prve prikladania su casto nespravne, au :o(. Inac odporucam pozriet si spravne prilozenie, prisatie a samotne pitie babatka na videu - mne to velmi pomohlo. Na stranke mamila.sk su velmi dobre ukazky. Ja som sa najprv tesila, ze ako to nase babo krasne pije a potom sa ukazalo ze len "zuzle" bradavku, vobec nepije a navyse som kvoli "rozkusanym" bradavkam musela docasne pouzivat klobuciky, nastastie sme v pohode presli spat ked sa to zahojilo.

raffaella
31. okt 2012

Caute baby, som objednana opat na preventivku po roku do Kocha. Naposledy som bola pred rokom a teda napriek objednaniu som cakala asi 1,5 hodiny. Chcem sa spytat, stale sa tam caka tak dlho?

ivanka.7
31. okt 2012

@raffaella asi zavisi u akeho si doktora; ja som do Kocha chodila cele tehotenstvo a cakavala som max. 5 minut, len na utz som cakala asi 25 minut... aj ked som bola na beznej kontrole po sestonedeli, tak som cakala uplne minimum

misinka26
31. okt 2012

@martinka008 och joj, toľko vecí veľa na mňa, že až ... ešte som ani pôrod neprežila a už neviem ako prežijem dojčenie 🙂 no nejak bolo nejak bude ...

martinka008
31. okt 2012

@misinka26 Neboj, vsetko dobre dopadne a vsetko zvladnes - musis :o). Hlavne treba byt pripravena aby si vedela reagovat ked nastane nejaka situacia. Pri porode bude okolo teba kopec ludi, ale pri kojeni je to uz horsie - laktacna poradkyna by sa v Kochu urcite zisla, zvysilo by im to celkovy kredit.

kvetinqa
31. okt 2012

@misinka26 a este sa nechystas? 🙂
@raffaella ja som teraz chodila do poradni pravidelne a nikdy som necakala viac ako 5 mint...

blackstrap
31. okt 2012

Ahojte. Pridavam svoju skusenost. Rodila som v Kochu teraz zaciatkom oktobra. Musim povedat, ze som bola absolutne spokojna a Koch odporucam aj babam, ktore chcu rodit prirodzene. Ked mate porodny plan, vsetko ide, ako ma 🙂 v skratke - porod bol bez klystiru (ziadna nehoda sa nestala, telo sa precistilo same na zaciatku porodu), bez holenia (prebehlo doma par dni pred), bez nastrihu (som prvorodicka, babo malo cca 3200g). Rodila som s dulou, personal sa k nej spraval milo. Rodila som v polosede, nohy som si drzala sama, maleho som mala po porode prilozeneho na brucho, po kratkom osetreni mi ho opat vratili a stravil s nami a manzelom cele dve hodiny na porodnom boxe pri tlmenom svetle ( manzel sa vymenil s dulou v 4DP), potom bol s nami hned na izbe.. Rodila ma doktorka Marcisova, nedam na nu dopustit, pocas porodu mi masirovala hradzu, aby nemusel byt nastrih. Sitie urobila dokonale, teraz ani necitim, ze som rodila. Na izbe sme boli dve, prva spolubyvajuca nic moc, ale druha bola super, takze nelutujem 🙂
Este k epi - nikto ma do nej nenutil, povodne som ju nechcela, nakoniec som si ju vypytala, ked som bola otvorena na cca 6-7cm, lebo som uz bolest nezvladala :( negativum - kontrakcie prichadzali v ovela dlhsich intervaloch, takze verim, ze keby som si ju dala pichnut skor, porod by v mojom pripade trval dlhsie (takto trval 11hodin od momentu, kedy mi doma zacala odtekat plodova voda).
Naozaj odporucam mat porodny plan, napisat tam vsetko v bodoch. Odovzdate ho na prijme a potom si uz len uzivate porod, aky ste chceli.

alexandra_j22
1. nov 2012

@kvetinqa Ahoooj . Zase ťa musím otravovať 🙂 ako je to s tými Tripple testami ?? minulý tyzden som bola na krvi čo bolo v 15tt a sestrička povedala, že pojdem ešte raz a tam sa všetko zráta (moja váha, či fajčím a predošlé krvné testy) no a na dalšiu poradňu idem ked budem 17 - 18tt tak to ma potom doktor pošle na dalši odber krvi a až potom budem vediet vysledky ? a ako mi to daju vediet ? telefonicky alebo na ďalšej poradni ??

ďakujem velmi pekne za tvoju odpoveď 🙂

lulu939075
1. nov 2012

Ahojte baby, zaujímalo by ma koľko sotjí pôrod u kocha. Tých 1200eur čo majú na stránke? Majú pacientky sanatória ktoré ho navštevovali už aj pred tehotenstvom nejakú zľavu?

ivanka.7
1. nov 2012

@lulu939075 Nemaju zlavu.

fidka
1. nov 2012

Ahojte,ktora ste rodili sekciou u mudr.ditteho?boli ste spokojne?Ďakujem

kape
1. nov 2012

@fidka - ja som sice unho nerodila, ale myslim, ze sa netreba obavat. To je velmi mily a ludsky lekar.

@lulu939075 - cena 1200 Eur je pre vsetky pacientky.

fidka
1. nov 2012

@kape Ďakujem.A má tu niekto aj osobnú skúsenosť?

kvetinqa
1. nov 2012

@alexandra_j22 hej, na dalsej poradni ti opat vypise taky papier, aky si sem uz raz hadzala. Vysledky ti povie potom v nasledujucej poradni po testoch, ak by nieco nebolo ok, budu ti volat.

kvetinqa
1. nov 2012

@fidka osobnu skusenost nemam, ale suhlasim s @kape, ze sa vobec nemusis obavat. Kedy budes mat sekciu?

alexandra_j22
1. nov 2012

@kvetinqa fuuu tak to potom bude az o tri tyzdne dalsia poradna ...snad mi nezavolaju!!! A napise tam aky mam cyklus? Bo sa bojim aby mi to kvoli tomu zle nedopadlo nakolko ja som mala nepravidelnu ms. A v 20tt ma posle na morfo ? A ak by som chcela, mozem si za testy zavolať, ze ci je vsetko ok?? Prepac ak Ťa otravujem ale si jedina ktora mi vie poradit.

kvetinqa
1. nov 2012

@alexandra_j22 neotravujes, len uz si vela veci nepamatam 🙂 urcite ak si zavolas, vysledky ti povedia. A neboj, nedopadne to kvolicykluzle, jasom mala tiez nepravidelny cyklus pri prvom tehu a vsetko bolo ok. Neboj sa, dopadne to dobre 🙂

sasenkah
1. nov 2012

Prosim vas, je tu nejaka mamina, ktora absolvovala cisarsky s MUDr. Durinovou? Je mojou doktorkou uz roky a kedze rodi v Kochu rozmyslam, ze si ju zazmluvnim. Dakujem! 🙂

moon1979
1. nov 2012

@blackstrap epi je v cene, alebo si ju platila zvlášť?

lalia123
1. nov 2012

Sasenkah, aj som u Durinovej a tiez ma s velkou pravdepodobnostou caka cisarsky rez. Ked som sa jej pytala na to, ci by ma odrodila, povedala mi nieco v tom zmysle, ze takyto zakrok by posunula lekarovi, ktory robi na klinike kazdy den, lebo ona robi asi len niekedy. Ale slubila mi, ze mi odporuci nejakeho odbornika...Vidis, ja som ani nevedela, ze je v Kochu. 😉

kvetinqa
1. nov 2012

@moon1979 v cene

sasenkah
1. nov 2012

@lalia123 dakujem za info. Este som to s nou nepreberala, ale v podstate je mi to jedno...potrebujem hlavne dobreho operatera 😉

fidka
1. nov 2012

@kvetinqa neviem celkom presne, ešte len tento víkend idem k Mudr.Dittemu,ale uz mi stačí:/

kvetinqa
1. nov 2012

@fidka verim. Drzim palce!

fidka
1. nov 2012

@kvetinqa A ty kedy?budeš mat prirodzený pôrod?máš aj lekára zazmluvneneho?

kvetinqa
1. nov 2012

@fidka posielam ip

ella_joy
2. nov 2012

@fidka ja som rodila s Dr.Dittem, a fantastickyyyy, prefektny pristup, od zaciatku sa ma snazil odrodit prirodzene po prvej SC a nemal pochybnosti,ze to dame, co ma neuveritelne povzbudilo.... a ked ma sil cez 30min sme kecali o jeho zivote a kadecom z historie porodnictva v BA, takze ak raz budem este niekedy mat babo, urcite k nemu naklusem priamo 😉

blackstrap
2. nov 2012

@moon1979 epi je v cene, treba ist len na prednasku o epi a pocas porodu sa uz sama rozhodnes, ci epi chces alebo nie. V podstate okrem tych 1200 za porod som platila navyse iba 20eur za kazdu poradnu. Profylaxia (odporucam ist) je tiez v cene.

moon1979
2. nov 2012

@blackstrap dakujem za odpoved 🙂 a ešte jedna otázka - čo je to profylaxia? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre