Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

miskamaj
18. dec 2012

este by som sa chcela kociek, co uz v kochu rodili spytat, ci by si vybrali konkretneho porodnika, ak by tam isli znova rodit, alebo je to jedno? Ja mam prvu poradnu (neviem, teda ci budu vsetky) s dr. kostolnym, aky mate nanho nazor?

palculienka2011
18. dec 2012

@miskamaj ja som skusila znizit davku detralexu a hned sa mi pohorsilo, cize ja nemam momentalne moc na vyber, ale tiez som zastanca, cim menej liekov, tym lepsie...a cisarsky nie je 100%, akurat ze maly je dost velky, +2tt a akurat sa otocil hlavou hore, pricom doteraz bol od 20tt hlavou dole, tak ma pre istotu pripravili aj na tuto moznost, cize zistujem co a ako, aj ked sa modlim, aby si to este rozmyslel a dal sa do spravnej polohy 🙂

junkfoood
18. dec 2012

@miskamaj ja som nezazmluvnovala, vsetkych tam povazujem za dobrych odbornikov..mna nakoniec rodila mudr.marcisova, taka mlada sympaticka holka, spokojnost najvacsia..

iffka2002
18. dec 2012

@miskamaj ved to. Ale sak nic sa stat nemusi, to bola jedna smutna vynimka. Ja som rodila u kocha v lete a bolo to vyborne. jedine co mozem ale poradit, ak si prvorodicka, aby za tebou prisla nejaka sukromna laktacna poradkyna a pomohla s kojenim, lebo tam sa pomoci nedockas. Ale inak sa to neda porovnat so statnou nemocnicou (kde som rodila predtym). drzim palce;)

kuratenko80
18. dec 2012

@miskamaj ja som rodila v januari a nezazmluvnovala som si aj ked som ich klientkov. myslim si, ze pre teba (ak vidim dobre, nie si ich klientka) to nema az taky vyznam. vsetci doktori su tam dobri a tych 300 eur mozes vyuzit na nieco ine..🙂

martinka008
18. dec 2012

@miskamaj Ja som u nich rodila pred dvoma mesiacmi a nemala som zazmluvneneho nikoho. V Kochu sa celkovo zazmluvnuje iba minimalne, vsetci su tam dobri. Ja som natrafila na Dr. Kostolneho a musim povedat, ze ako lekar je uplne super. Neposobi dva krat privetivo a ma svojsky humor, ale je to vynikajuci porodnik. Baby co k nemu chodia su z neho casto znechutene (vid starsie prispevky), ale na porodnej sale si ho velmi chvalia.

kape
18. dec 2012

@palculienka2011 - vyskusaj ale asi nebude moct byt, osobne si to ani velmi predstavit neviem, myslim ze to musi mat dobry zaludok aby zvladol operaciu

kape
18. dec 2012

Mna tiez odoperoval - cisarsky mudr. kostolny a nemozem sa stazovat. Vsetko je v poriadku. On toho fakt vela nenakeca, ale ja som po porode spokojna.Kebyze som opat rodia v Ruzinove isto si zazmluvnujem, ale tu som bola presvedcena ze netreba.

miskamaj
19. dec 2012

@martinka008 no na nie prilis privetivu gynekologicku som zvyknuta- mam taku, ale zaroven je vcelku dobry odbornik. ked som otehotnela, tak som chcela hned prejst do kocha, ale nejako sa mi to nechcelo riesit a zvladli sme to 😅 takze sa mam pripravit na to, ze ak sa na nic dr. kostolneho nebudem pytat, tak poradna bude bez slov? 😀

miskamaj
19. dec 2012

co sa tyka laktacnej poradkyne, uz som si tu v diskusii precitala, ze v kochu ziadnu nemaju a sestry s tym velmi nepomozu. Myslite, ze je treba si radsej teraz nejaku zohnat, alebo az potom ak bude treba? Viete nejaku odporucit? A kolko stoji jej navsteva v porodnici a kolko navstiev treba? Tusim sem davam prilis vela otazok

kape
19. dec 2012

@miskamaj - vzhladom na to , ze si prvorodicka, ja by som sa dohodla vopred. Rozbehnutie kojenia a hlavne po cisarskom je celkom zaujimava veda a nie je to vzdy az take easy ak si mi prvorodicky niekedy predstavujeme. To myslim bez nejakych urazok, hovorim z vlastnej skusenosti 😉 Myslim, ze laktacna doda hlavne na psychickej pohode a to je pre rozbeh mlieka dolezite a jasne, ze poukazuje techniky a pod. Ale ked sa mamicka trapi sama a nejde to , tak je to cele naprd s rozbehom.

martinka008
19. dec 2012

@miskamaj Ja som k nemu do poradne nechodila, iba som u neho rodila. Z toho co som pocula, tak niekedy ani len na otazky poriadne nereaguje a situaciu zachranuje sestricka, tazka povaha :o)

marmete
19. dec 2012

@miskamaj Jednoznacne MUDr. Marcisovu a tim, ktory s nou v dany cas robil 🙂 Lebo ona ta nie iba odrodi, ale zaujima sa o Teba aj po porode, pride, popyta. Skutocne jedna skvela pani doktorka.

miskamaj
20. dec 2012

@marmete tak skoda, lebo ked som si riesila poradnu, tak som mala na vyber tohto Dr, dr. ondackovu a dr.marcisovu, som povedala, ze mi je to jedno, tak mi pridelili dr. kostolneho, tak nie vzdy by nam to malo byt jedno 😀 ale nevadi, nejako to dopadne a ja si prip. odpoved vydupem 😀 😀

marmete
20. dec 2012

@miskamaj Na poradňu som išla s tým, že idem k Dr. Kostolnému, lebo pri objednávaní mi povedali jeho meno, na recepcii potom pani zahlásila, že pôjdem do ambulancie č. 2 alebo č. 3... ok. Tak som si sadla, zavolali ma do 2 a tam Dr. Marcišová 😀 Som bola fakt šťastná ako blcha, lebo som ju mala na príprave a tam sa mi javila veľmi pozitívne, takže také potešenie, že sa vo mne bude "hrabať" už známa osoba 😀 A nakoniec to vyšlo aj tak, že som ju mala pri pôrode, čiže som si ňou prešla všetko a tak preto ju môžem odporučiť, napriek tomu, že som ju nemala zazmluvnenú, chovala sa ako keby som ju aj mala. A ona sa tak chová určite ku každej žene, lebo na nej vidieť, že ju jej povolanie baví 😉

miskamaj
20. dec 2012

@marmete sorry, ale blba otazka: aka priprava? jasne, to ak povolanie cloveka bavi, tak je to na nom aj vidiet a klobuk dolu pred tymi lekarmi, ktori svoje povolanie beru skor ako poslanie- bohuzial ale, takych je cim dalej tym menej 😢

marmete
20. dec 2012

@miskamaj Psychoprofylaxia, čiže 3x cvičenie dýchania, cvičenie panvového dna, relaxácia a rovnako tak raz príde pôrodník, podá info k pôrodu a raz niekto z novorodeneckého.

miskamaj
20. dec 2012

aha jasne 🙂 vdaka za info. My sme sa totiz dost dlho snazili o babatko a ked to konecne vyslo, tak som prve tyzdne citala vsetky mozne diskusie az som dostala panicky strach z potratu, ze som nemohla spavat, kazdu chvilu som behala na wc na kontrolu, bola som uplne hotova, az som si povedala dost a odvtedy necitam absolutne nic (okrem tejto temy a do jednej som este prispela, ze ako sa nam to- pravdepodobne- podarilo) a som uplne v pohode. Nechala som to vsetko na prirodu a na rady od gynekologicky a tuk-tuk, vsetko bez problemov 😅

marmete
20. dec 2012

@miskamaj Treba myslieť pozitívne a ostatné nechať na prírodu a lekárov 😉 Držím palce.

kvetinqa
20. dec 2012

@marmete ja mam pocit,zd taki su tam vsetci. Ja som mala zazmluvneneho dr.maresa,ale chodil za mnou nielen on. Stale sa ma chodili pytat ci je vsetko ok a ci nieco nepotrebujeme.

sasenkah
22. dec 2012

@kape ahoj, uz mám po. 😉 Síce trochu skôr ako som čakala, ale sme v poriadku a to je hlavne. Inak vyšlo to náhodou tak, že aj mne robil sekciu Kostolny. Ak to porovnam s predchádzajúcim, tak musím povedať, že cely zákrok bol rýchlejší a oveľa rýchlejšie sa dávam dokopy 🙂 . Zajtra by sme mali ísť domov.
Pekne sviatky!

danjelca
22. dec 2012

Dr.marcišová je naozaj super-starostlivá milá a takisto Ondačková

kape
22. dec 2012

@sasenkah - jej blahozelam , hlavne nech ste s malym obaja poriadku 🙂 , takze za stedrovecernym stolom uz budete komplet family, to je uzasne. Tak nech sa Vam vsetkym dari a sestricka nech prijme bratceka co najpohodovejsie z pohladu Vas rodicov.
Stastne a pozehnane sviatky, to u Vas su 😉
A co maly sa vypytal skor ? Alebo Ta tak naplanovali ?

sugi81
22. dec 2012

@sasenkah blahozelam, lezis v kochu? lebo aj ja 😀 na izbe 305. 😀 Musim skonstatovat, ze starostlivost uzasna, velka ochota, sice som tu zatial nerodila, a dufam, ze aspon 6 tyzdnov este nebudem, ale som uz teraz rada, ze som si vybrala prave koch. vcera ma hospitalizovali kvoli bolestiam, tak snaaad ked sa to ukludnilo, tak stedry vecer stravim doma, ale naozaj vsetci su velmi mili, ochotni, starostlivi a to prostredie tiez vplyva pozitivne na psychiku.

sasenkah
22. dec 2012

@sugi81 ahoj, som na 129, oproti novorodeneckemu 🙂. Tiez dúfam, že ma zajtra pustia, maly pomaly priberá, celé dni by len spal 😅
Súhlasím s tvojimi postrehmi o starostlivosti, kedže som uz jednu sekciu absolvovala, konkrétne v Ružinove, viem porovnávať. Ale aj tak, doma je doma. 😉

sasenkah
22. dec 2012

@kape ahoj, naplanovana som bola 27.12., ale maly sa prestal hýbať, tak som o šiestej večer išla do Kocha, nech má pozrú. Tu mi zistili zhorsene odozvy a o deviatej večer som mala slušne kontrakcie, ktore som však ja pocitovala len ako tvrdnutie brucha. Vzhľadom na uvedené, lekár rozhodol o okamzitom ukončení tehotenstva.
Takto som to teda neplanovala... 😀
Ale som rada, že uz to mame za sebou. Dúfam, že maly začne poctivejsie cuckat mliecko, aby sme zajtra išli domov.
Inak spokojnosť veľká so všetkým. Bola ma tu pozret tehotná kamoska (tiez mala pred 5 r. sekciu v Ružinove) a normálne nechapala 🙂
Dnes mi uz odlepili jazvu a neverim ako dobre uz teraz vyzera. Na záver len môžem skonstatovat, že škoda, že aj prvy porod som nemohla absolvovať v tomto prostredí.
Pekne sviatky s rodinkou.

kape
22. dec 2012

@sasenkah - tak je super, ze vsetko dobre dopadlo, som rada. Niektora tehulka tu pisala, ze on je chirurg - gynekolog, tak mozno aj preto. Ale pri druhej to uz vraj byva lepsie a aj my sme uz vedeli do coho ideme 😉 No a jasne v porovnani s Ruzinovom .... 😵

martinka008
23. dec 2012

@sasenkah Ja som na tej izbe lezala tiez, podla mna je to najlepsia izba, lebo sestricky su hned po ruke ;o)

mandarinkaa
27. dec 2012

Ahojte, po otrasnej skusenosti a nasledkoch z prveho porodu, by som rada uprednostnila pri druhom porode sekciu. Myslite, ze sa v Kochu sa na niecom takom dohodnut? mate niektora taku skusenost? Ak ano, kludne mi napiste aj sukromnu spravu. dakujem moc

kacicka01
28. dec 2012

Ahojte, baby prosim o ozrejmenie - co sa tyka cien u Kocha, kolko sa doplaca za epiduralku? a kolko stoji pritomnost otecka pri porode a aj ako to vlastne prebieha, resp. kedy otecka poslu prec, ak to nemame zaplatene a priamo pri porode nebude? Nemaju to uvedene v cenniku na stranke, urcite budete niektora vediet povedat 🙂 Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre