Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

tothova5a
18. jún 2012

@danjelca skus volat vecer po 18tej. Mne sa tam cez den nedarilo dovolat, ale vecer (kludne aj o 20tej) to zdvihnu vzdy 🙂

sunflovver
19. jún 2012

@danjelca ja som s nimi nikdy nekomunikovala mailom ale zavolaj na to cislo na ich stranke na recepciu. Tam vzdy niekto je a urcite ti poradia. A este k tym porodom... Ak mas nejake konkretne poziadavky tak si ich kludne spis a prediskutuj na poradni s lekarom. Daj podpisat a vloz do tehotenskej knizky. Lekari su tam na to zvyknuti. Aspon si vyjasnite co mozne je a co az tak nie. Mne osobne to pridalo na pohode ked sme si vyjasnili moje predstavy a ich moznosti. Ak si vyslovene proti nastrihu tak ich upozorni ze preferujes ked tak natrhnutie pred nastrihom. A co sa polohy pri tlaceni tyka, ja som tiez vela citala ako sa dobre rodi na styroch a urcite nie v lahu. V kochovi nerodia v takych polohach ale maju polohovatelne postele a mna nastavili tak ze som bola v takom laho-sede a vyhovovalo mi to. Pisem to hlavne preto, lebo ja som par dni pred terminom po nacitani vsetkych clankov o super prirodzenych nelekarskych porodoch, bola az zufala, ze v BA taka moznost nie je a to na pohode vobec neprida 😖 ak mas nahodou ten isty problem tak to pokojne hod za hlavu a tes sa na male. Hlavne ziaden stres v den D a s usmevom do porodnice lebo cely personal sa tam fakt maximalne snazil pomoct a vyjst v ustrety. Tak drzim palce 🙂

danjelca
19. jún 2012

@sunflovver paráda sunflower to velmi rada počujem..že su otvorení dialogu a že môžem mat pocit že nie som piate koleso u voza..a mala si aj epi?ak sa môžem spýtať?

sunflovver
19. jún 2012

@danjelca Ahoj danjelca, nie epi som nemala. Mne to cele nie je sympaticke, dat sa napichat liekmi proti bolesti pocas porodu, ked sa cele tehotenstvo vyhybam liekom jak cert krizu 🙂 ale tak kazdeho osobne rozhodnutie samozrejme. Len lekari by mohli zeny v poradni skor povzbudzovat ze to zvladnu ako strasit ze su to neznesitelne bolesti. Tot moj nazor 🙂

canama
21. jún 2012

@katka116 ahoj, nasa mala stravila v kochu kvoli zltacke jednu noc v inkubatore pod lampou a potom asi 2 dni bola na bilibede, to uz bola samozrejme so mnou v izbe a ja som sa aj po cely cas o nu starala. ocka babatko musi mat zakryte (neboli prelepene, ale skor fixovane takou celenkou, bol to taky material ako elasticky obvaz), a mala prelepene aj srdiecko.

iveta2905
23. jún 2012

Dobrý večer, teraz som si prečítala príspevok z 14..6., kde píšeš, že pôrody v Kochu sa robia až od ukončeného 37.týždňa. Neviem, odkiaľ to máš, pretože ABSOLUTNE to NIE JE pravda! Moja kamoška tu nedávno porodila dvojičky, boli síce malé, vážili necelých 2000g /jedno/, ale sa o ne vzorne starali, už sú fit a sú veľmi zlaté a tešia sa zo života. Ono najprv si treba dobre preveriť informáciu, pretože nechtiac zle zavádzaš budúce mamičky a ani to nerobí dobré meno tomuto sanatóriu. Prajem pekný večer 🙂

hradnapani
23. jún 2012

@iveta2905 inak, tuto informaciu som pocula z roznych zdrojov, aj zdravotnickych, aj ja. Lebo v kochu a vraj aj v ruzinove nemaju vysokospickove perinatologicke centrum pre predcasne narodene deticky. TAkze aj ja som dostala odporucenie, ze ak zacnem rodit skor ako v 37 tyzdni, tak mam ist na kramare alebo antolsku, lebo sem sa prevazaju deti s komplikaciami (o kochu som ani neuvazovala, len ma zaujala tvoja reakcia), tak preto reagujem...

lenuska12
24. jún 2012

Podla informacii co som mala ako ich pacientka tak v Kochu sa da rodit od ukonceneho 34 tt. Ja som u nich rodila v 35 tt a bola tam zaroven este jedna mamicka a tiez bola v 35 tt a to tam uz tri tyzdne lezala. Keby nasa dcerka nedostala ochorenie, pri ktorom aj keby som rodila na Kramaroch a nemuseli by ju odviest 18 hodin po porode do DFNsP, tak by sme boli tam. Chcem upozornit len na jednu vec, ze aj ked sa rodi na Kramaroch a nieco sa stane, je nutne dietatko previest do inej budovy a tam nemoze byt mamicka s babom. Az ked sa da po porode do poriadku, mozu ju ubytovat na -2 poschodi v inom trakte ako je dietatko, ktore je mimochodom o 6 poschodi vyssie. Mamicka musi byt fit kvoli tomu, ze kazde tri hodiny bude chodit svoje dietatko krmit a starat sa o neho (prebalovat, kupat a aj podavat lieky). V pripade, ze je dietatko nepokojne, volaju na izbu, aby si ho mamicka prisla ukludnit. Viem to z toho dovodu, ze s dcerkou sme tam boli dva tyzdne po tom co ju z Kocha previezli na Kramare. Neviem ako to ale funguje na Antolskej.

amouramour
24. jún 2012

@lenuska12 hm, ale je rozdiel, ci je babatko vo vedlajsej budove alebo cross cele mesto, ze?

lenuska12
25. jún 2012

@amouramour
Cele mesto by bolo keby som bola v Ruzinove alebo Antolskej, takto to bolo cca 5 minut autom, neviem ci poznas cesticku cez horsky park a hned sa pripojis na cestu co je ako je patronka a hned si hore. Ale je velky rozdiel byt sama na izbe, ked sa nieco taketo stane a mat stastne mamicky na izbe a vidiet ako je s babatkom. Tiez je fajn, ked na vizitu idu empaticki ludia a nehovoria o tebe a tvojej dcerke ako o pripade, respektive diagnoze. Tiez je super, ze ta pustia hned ako je to mozne a ze sa informuju o stave babatka, povzbudzuju ta a vsetko ti v klude vysvetlia. A ked ides na kontrolu, tak sa pytaju na dcerku a chcu ju vidiet. Pre mna osobne by bolo bolestive hladiet na vedlajsiu budovu, ze tam je moja dcerka a ja nemozem ist za nou ako hladiet na stromy a park a mysliet na nu. Tiez na izbe mat klud a cez skype komunikovat s manzelom a vidiet dcerku bez toho aby som rusila niekoho a aj navsteva od 9 tej do 21 je v takomto pripade na nezaplatenie. A najdolezitejsia vec, mozno keby som rodila prave na Kramaroch, tak by sa mi stalo to, co sa stalo dievcatku co lezalo s nasou dcerkou na Kramaroch a to bolo to, ze mamicka rodila a nikto pri nej nebol a dievcatko padlo na zem. Alebo to, ze by si to ochorenie ani nevsimli ako u kamaratkynho syna a ma tazky stupen DMO alebo ako je aj 33percent deti, co toto ochorenie nepreziju. Takze tolko k tomu. Ja som stastna, ze som rodila prave v KOCHu a ked budeme mat druhe babo, tak nevaham a pojdem tam opat. Bud rada, ze mas zdrave babo a ze si nemusela riesit podobne zalezitosti, mozno potom by si pochopila, ako velmi je dolezite mat LUDI okolo seba a ako velmi je dolezite ked si pre niekoho CLOVEKOM.

ivanka.7
25. jún 2012

@amouramour
@lenuska12 s tym prevazanim je to loteria... aj ked je clovek na Kramaroch, nikto mu nezaruci, ze mu dieta neprevezu na Antolsku a naopak. Vsetko zavisi od diagnozy, na nieco su lepsie vybaveni na Antolskej, na nieco na Kramaroch. A tiez je tychto pripadov pomenej, takze nie je dovod dopredu premyslat "pojdem rodit tam a tam, lebo ked sa maly/mala narodi s tym a tym tak ju prevezu tam a tam". Myslim, ze sa tieto dovody preberali uz dost.

Rovnako ako to, ze v Kochu sa ludia spravaju super (potvrdzujem ako tehotna pacientka) a tiez rovnako aj to, ze v statnej nemocnici ma plno zien vynikajuce skusenosti s personalom (potvrdzujem ako rodiaca pacientka na Antolskej, @amouramour zas z Kramarov). Nema zmysel to riesit stale dokola. Kazdy porod je iny, kazda zena je ina a kazda rodi pri inak ludsky zlozenej smene.

lenuska12
25. jún 2012

@ivanka.7
Samozrejme ze sa najdu dobri doktori aj v statnych nemocniciach, to netvrdim ze nie, ale je velmi dobre, ked clovek natrafi prave na takych, pre kotoreho si clovekom. Ja som vdaka svojej diagnoze lezala pol roka na kramaroch a dva krat mala operaciu na antolskej a stretla som sa aj so super lekarmi, ktori boli ako napriklad ti v kochu. Ale stretla som sa aj s takymi, co ani len oci nedvichli a bola som len C 81, a to bolo velmi smutne. Nastastie s dcerkou na Kramaroch sme sa stretli s prijemnymi lekarkami. Ja som len chcela upozornit na to, ako velmi je dolezite mat ludi okolo seba, ktori ta maju za cloveka. A dala som sa asi vyprovokovat, tak pardon. Uz nebudem radsej reagovat ;)

iwet001
25. jún 2012

@ivanka.7 @lenuska12 uplne suhlasim, ze v kazdej nemocnici sa najdu aj ludia, ktorym na cloveku naozaj zalezi, ale zaroven aj taky, ktori sa cely cas tvaria, ze su tam za trest a ze ich to vobec nebavi.. V Ruzinove to bolo 50 na 50, jedna novorodenecka lekarka uplny anjel, druha sa pri vizite so mnou ani nebavila, len diktovala sestricke co ma pisat do karty, pri kazdej mojej otazke o novorodeneckej zltacke prevratila oci, pripadne prehodila so sestrickou nejaku posmesnu a ironicku poznamku.. To iste bolo so sestrickami.. A na Antolskej je to presne to iste, vsetko zavisi od toho, na akeho cloveka natrafite. V Kochu som sa zatial s neprijemnym, alebo povrchnym pristupom nestretla, takze dufam, ze nejaky rozdiel medzi tymito nemocnicami predsalen bude.

iwet001
25. jún 2012

@lenuska12 @mimikas @rukjatko @bebel @canama @sunflovver maminy, co to uz mate v Kochu za sebou, chcem sa vas opytat ako sa tam riesi kojenie a prikrm kym nenabehne mliecko. Mne pri prvom synovi nabehlo mlieko az na 6.-ty den. Na chodbe sme mali vahu a pred kazdym kojenim a po nom sme si babatko vazili, aby sme vedeli kolko a ci vobec nieco vypilo. Moj maly mal prvych 5 dni pred a po stale tu istu vahu aj ked bol prisaty 45 minut, takze bolo jasne, ze sa mi este nepustilo mlieko. Podla toho som si potom pytala od sestriciek prikrm v striekacke, 2.den 20ml, 3.den 30 ml a tak dalej az kym sa to nepustilo. Ako ste to robili v Kochu?

ivanka.7
25. jún 2012

@iwet001 tak to ja som mala potom neuveritelne stastie, lebo na Antolskej som za tych 6 dni nestretla nikoho neprijemneho (okrem jednej upratovacky posledny den) - od doktorov, cez asistentky a sanitarov, sestricky detto. A v Kochu presne tak isto, kde som samozrejme stale ich pacientkou, kedze tam mam svojho doktora 🙂

bebel
25. jún 2012

@iwet001 ja som mala mlieka až až, hneď 2. deň po pôrode, aj v deň pôrodu kolostrum.
Požičali mi odsávačku a prebytočné mlieko, pre ostatné deti som im odovzdávala.

mimikas
25. jún 2012

@iwet001 v Kochu ti babatko kludne pred a po kojeni odvazia, viem ze niektore kocky si brali v striekackach glukozovy roztok ak este nemali mlieko, ale ak chces tak kludne daju aj Nutrilon v striekacke, pripadne ak ma nejaka mamicka vela mlieka tak im davaju aj pasterizovane materske mlieko.

sendym
25. jún 2012

Ahojte vie mi prosim niekto povadat kolko sa plati za 3D ultrazvuk?dakujem

kape
25. jún 2012

@sendym - mam ho prave dnes za sebou 40 Eur. Ale s prvym synom sme boli v Hlohovci, vtedy sme si uroili vylet, cena nejako podobna, ale toto dnes v Kochovi velmi slaby cajovy odvar. Aj casovo aj vysledkom a pristupom. Uz vac krat by som sem na 3D/4D nesla. Ja som sa tu aj na toto 3D informovala, aj som vedela, ze to nie je ze uplne .... ale az taky velikansky rozdiel som necakala. A dnes som mala moznost prvy krat vidiet aj MUDr. Maresa, ktory nam ho robil a teda velmi sa nesnazil nam to nejako komentovat, na to ze je t

kape
25. jún 2012

@sendym - mam ho prave dnes za sebou - 40 Eur. Ale s prvym synom sme boli v Hlohovci, vtedy sme si urobili vylet, cena nejako podobna, ale toto dnes v Kochovi velmi slaby cajovy odvar. Aj casovo aj vysledkom a pristupom. Uz viac krat by som sem na 3D/4D nesla. Ja som sa tuna fore na toto 3D informovala, aj som vedela, ze to nie je ze uplne .... ale az taky velikansky rozdiel som necakala. A dnes som mala moznost prvy krat vidiet aj MUDr. Maresa, ktory nam ho robil a teda velmi sa nesnazil nam to nejako komentovat, na to ze je to sluzba uplne nadstandardna a nehradi poistivna nic, by som cakala viacej komentu. Zato morfo pred dvomi tyzdnami s MUDr. Dittem to bol iny zazitok, to bola ukazkova hodina biologie, nejako tak som si predstavovala aj dnesny ultrazvuk , hlavne ak si za to platim. No nevadi, vybrala som si to tento krat preto, aby sme sa so starsim synom nemuseli trepat do Hlohovca, ak nahodou niekedy budem cakat tretie, tak 3D/4D dam urcite mimo KOcha a urcite budem hlavne zvazovat ten Hlohovec. Ale inak okrem dnesneho dna som s KOchom velmi spokojna.

canama
25. jún 2012

@iwet001 ja som mala velmi male babo a problemy s dojcenim, takze sa dokrmovalo na zaciatku, kym som ja nemala dost vlastneho mliecka.a pokial viem, bolo to vzdy MM z laktaria...aspon teda dufam 😉

iwet001
25. jún 2012

@canama @mimikas @bebel dakujem za info 🙂

lentila.g
25. jún 2012

Mamičky kt.už máte pôrod za sebou,v kt.týždni ste asi boli na prednaške o epi a pozrieť porodnicu?
A mali ste na pôrod len tých pár veci čo uvádzajú že treba doniesť?lebo v porovnani s predoslym balením vecí do porodnice mi to príde že sa zbalím aj do kabelky 🙂

lenuska12
26. jún 2012

@iwet001
Mne malinku nosili prikladat, kedze musela byt v inkubatore. Po 18tich hodinach po porode zacala vracat krv, museli jej nasadit liecbu a previest na kramare, kde jej isla vyziva cez kanilu, papat mohla az ovela neskor, tak neviem ako to tam bolo s krmenim a prikrmom v kochu. Mne sa mlieko rozbehlo az na nejaky piaty den a to najskor kolostrum a hned som dostala obojstranny zapal prsnikov. To som ale uz chodila za malou na kramare a isla som na pohotovost do kocha. Tam mi dali antibiotika a tie mi pomohli a aj doma zabale z bieleho vina. mliecko sa podarilo zachranit. Len kedze som malinku musela krmit cez flasu a nemohla prikladat, tak mi to ostalo, ze odsavam a krmim potom cez flasku. Urcite ti tam ochotne pomozu aj s prikladanim a ked nebudes mat mliecko, tak drobceka nenechaju hladneho ;) Naozaj je tam velmi prijemna forma komunikacie a ustretovost personalu.

luly13
26. jún 2012

ahojte,baby, robia v kochu nejake masove prehliadky porodnice v stanovenych casoch, ci sa treba nejak objednat? a kedy cca je najvhodnejsie tam zajst?dakujem

tea333
26. jún 2012

@luly13 objednat sa mozes myslim aj cez recepciu, prehliadky byvaju ak sa dobre pamatam 14.00 a 14.30 pracovne dni, samozrejme ziadna masovka 😉 aj ja sa uz konecne musim objednat niekedy na buduci tyzden.

alexa5
26. jún 2012

@lentila.g rodila som u Kocha 02/2012 na prednaske o epi som bola v 34 tyzdni, myslim, ze su kazdy pondelok v rovnaku hodinu, ak ti dal tvoj gynekolog informovany suhlas zober si ho tam, ak nie, daju ti ho... je fakt, ze sa staci zbalit do kabelky, mala som so sebou svoje hygienicke potreby a to bolo cele, kazdy den mi priniesli cistu nocnu kosielku, vlozky tiez doplnali denne, jednorazove podlozky tiez, resp. priniesli niekolko kusov a ked som uz nemala poprosila som o dalsie, alebo sa ma sama tetuska opytala ci potrebujem, plienky pre malu, vlhcene obrusky, vsetkeho bolo dostatok... ja na Kocha nedam dopustit, personal, starostlivost, prostredie, strava vsetko bolo na jednotku... konecne aj u nas ma zena moznost rodit tak ako si zasluzi, len skoda, ze u nas sa to povazuje za nadstandard... keby si mala este nejake otazky kludne sa pytaj 😉 este som zabudla porodnicu som vopred pozerat nebola, ale je to vsetko krasne nove, cistucke a ked som bola na porodnej sale citila som sa ako doma, ziadne hnusne vykachlickovane miestnosti, velmi prijemna miestnost s tlmenym svetlom...

kape
26. jún 2012

Prosim Vas, nie je tu niekto medzi Vami co mate stiahnuty cennik Kocha platny do 30.6.2012 ? Ja by som ho surne potrebovala a na stranke je uz len platny od 1.7.2012. Dakujem.

marienka30
26. jún 2012

Ahojte, nemate nahodou referencie na primarku novorodeneckeho oddelenia v Kochu Mudr. Pisonovu? Rozmyslam totiz, ze by som si ju dala aj ako pediatricku pre moje dieta, pretoze ordinuje blizko nas, len som na nu nenasla nikde ziadne referenice (ci je dobra atd.), je to sukromne centrum a plati sa tam 100 Eur na rok, tak som chcela vediet, ci sa to oplati, alebo radsej ist ku nesukromnej pediatricke napr. do Ruzinova. Dakujem.

lentila.g
26. jún 2012

@alexa5 jeej ďakujem,ono ten prístup a všetko v súkrom.centrách je super ked nestresuju mnohokrát zbytočne...(napr.prostredím,prístupom k rodičke...)ako som si zažila v štátnej(i ked na odbornosť nedám ani v štátnej dopustiť)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre