Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

klarita1979
11. apr 2013

Babenky mate skusenost s porodom koncom panvovym v Kochu? Ak ano ako ste rodili a ktory lekar viedol porod? Dakujem za kazde info.

putney
11. apr 2013

@nika19 Ahoj, ja som na odporucanie kocky tuto z Modreho konika zacala chodit k doktorovi Smolikovi, on ma ambulanciu v pobocke KOCHu v Ruzinove - a som s jeho pristupom maximalne spokojna. Mozem ho len odporucit.

kuratenko80
11. apr 2013

@nika19 jedna rada ak mozem, ak nie si spokojna s pristupom tvojho doktora v tak dolezitom obdobi ako je tehotenstvo, urcite ho zmen. To iste som spravila aj ja, a spravila som dobre, presla som tiez do kochu k doktorovi Demeckovi a som s nim velm spokojna, aj s jeho pristupom

iva81
11. apr 2013

@nika19 odporucam dr.Ondackovu, velmi mila, prijemna, sikovna doktorka s ktorej pristupom budes urcite spokojna

eva2013
12. apr 2013

@nika19 ja som nebola spokojna s Dr. Maresom, chodila som k nemu do poradne. pri porode som mala Dr. Cupanika a Kostolneho ale nakolko som mala cisarsky a museli ma aj prispat, tak mi to bolo jedno, kto ma rodi 😉

kikuleenka
12. apr 2013

ja musim naozaj zase dat pozitivne ohlasy na MUDr. Maresa (aj pred porodom aj po poporodnych komplikaciach s prsnikmi ma trpezlivo a citlivo vybavil, napriek kope zrejme prenho hlupych otazok), ale rovnako aj na MUDr. Marcisovu, MUDr. Ondackovu, MUDr. Cupanika, MUDr. Ditteho - s kazdym z nich som prisla do kontaktu a aj ked odbornu uroven posudit neviem (vobec o nej ani nepochybujem), mam pocit, ze kazdy robil maximum, aby mi pomohli a stale pomahaju...pristup v sanatoriu Koch je absolutne neporovnatelny s pristupom v statnych zariadeniach - okrem toho, ze riesia zdravotny problem, spravaju sa ako ludia, maju pochopenie a trpezlivost...rodila ma MUDr. Ondackova (sekciou, kvoli KP nozkami) a taktiez bolo vidiet, ze jej odlahlo, ze sa rozhodlo pre porod, lebo videla velke rizika v cakani na spontanny zaciatok - cize opat, zaujimala sa aktivne o mna, napriek tomu, ze som nebola jej pacientka, patrila som k MUDr. Marcisovej a tam bola tiez velka spokojnost s jej pristupom...ja proste Koch-a 100% odporucam, su opatrni a starostlivi, ved ide o ich dobre meno...

mimikas
12. apr 2013

@putney ja k Dr. Smolikovi chodim uz roky a chodila som k nemu az do porodu a nemam na neho jedine zle slovo, je velmi ludky a naozaj kazde jedno sono bolo velmi kompletne a este si vzdy nasiel cas aby sa mohol prist aj manzel pozriet a vysvetlil nam co kde je, vytlacil fotku a odpovedal na 25 tisic mojich otazok. Po porode si prisiel pzriet aj maleho 😀

nika19
12. apr 2013

Ďakujem všetkým pekne za informácie, potešili ste ma viac menej pozitívnymi skúsenosťami, ešte som sa prisľúbila do Brna na návštevu k pani doktorke, ktorá mi robila IVF a potom to tu na SK mením z pôvodného lekára na Kocha 🙂. Ďakujem

vidruska
12. apr 2013

Ahojte,
my taktiez zvazujeme rodit v Kochu. Kocky, ktore mate uz skusenosti, ktory zo scenarov je lepsi?
1. poradne od cca 16tt (dovtedy este budem chodit do CAR) na zaklade rocneho poplatku + nasledne u rovnakeho doktora porod
alebo
2. poradne platene bez rocneho poplatku, pisu ze 20 eur, toto teraz neviem ci je tiez nacas....+ porod bud u zazmluvneneho alebo nezazmluvneneho (ale asi zazmluvneneho)

A este jedna otazka: Pri porode u Kocha si kazda rodicka musi automaticky zaplatit poplatok za nadstandard pri porode tych 1200 eur?

Dakujem velmi pekne
Buduci tyzden ideme osobne sa popytat, ale chcem mat info aj z druhej strany 🙂

shania31
12. apr 2013

@vidruska
Ahoj, zacnem od konca, ak mozem. Ano, vsetky rodicky, ktore rodia u Kocha, platia 1 200 eur.
Rodit nemusis u lekara, u ktoreho budes mavat poradne- iba ak si ho zazmluvnis. Inak rodis u lekara, ktory ma momentalne sluzbu.
Ja som rodila u Kocha, nakolko mam tam svojho gynekologa. Moje tehu bolo rizikove, lezala som tam dokopy takmer 3 mesiace a mozem len a len odporucit.

zinhka
12. apr 2013

Ahoj, do Kocha prejdem iba 2 mesiace pred planovanym porodom, dovtedy budem zit v zahranici, kde som aj poistena (Cechy). Mate niektora skusenost s uplatnenim ceskeho zdravotneho poistenia u Kocha, prosim? Kolko Vas nakoniec vysiel porod? Je to tych 1200 E+zazmluvneny doktor alebo ste nakoniec platili viac? Pytam sa kvoli tomu, ze z Kocha mi uz 3 tyzdne "nevedia" potvrdit, ci budem musiet vsetko zaplatit sama a potom si to nechat preplatit alebo to vyriesia priamo cez cesku poistovnu. Dakujem za rady a Vase skusenosti.

usacek79
12. apr 2013

novinka od Kocha - rocny poplatok pre tehotne sa zvysil na 299e, dost drsne...
potom vsak daju velkodusnych 100e zlavu z porodu 😀 z tych 1200...

@zinhka u Kocha ziadna poistovna porod nepreplati, to nie je cena za bezny porod, ktory poistovna preplaca, to je za porod na sukromnej klinike, nadstandard...
1200e je cena za porod vratane epiduralu, muza pri porode atd
porodnik podla vyberu je 300e navyse..

zinhka
12. apr 2013

@usacek79 Dakujem za reakciu. Mozno nevies, ze istu cast porodu pre Slovenky zijuce na SK preplaca slovenska poistovna. 1200 je, zda sa, uz iba cena za nadstandard pre mamicky poistene na Slovensku.
Tie iste sluzby u Kocha stoja cca 3000 EUR, ak je rodicka "samoplatkyna", tj zo zahranicia,.... maju pre "nas" specialny cennik, ktory ani nie je zverejneny na stranke... prave preto sa snazim zistit, ci uz niektora z mamiciek, ktore tam rodili, bola poistena v Cechach alebo inej krajine EU a kolko nakoniec platila.

usacek79
12. apr 2013

@zinhka aha, tak to neviem, ze 3000e je pre mimo SR 🙂 fuha
no kazdopadne cena normalneho porodu je zlomok z tych 1200e, takze preto si myslim, ze poistovna preplati len tu cast, kolko realne stoji tabulkovy porod... nie komplet nadstandard...

usacek79
12. apr 2013

baby, je tu niektora, ktora od Kocha odisla? normalne ste si prisli pre kartu a v pohode hned dali?
treba potom doplatit rocny poplatok, ktory este nebol zaplateny a uz par mesiacov preslo od terminu? (aj ked som ziadnu sluzbu nevyuzila pocas tej doby..)
dikes

junkfoood
13. apr 2013

@usacek79 urcite musis zaplatit alikvotnu cast za tu cast roka, ktory si bola ich pacientkou, aj ked si sluzby nevyuzila..myslim, ze som to tak nejak citala v tej zmluve..ale na recepcii ti urcite povedia viac, ak zavolas..

junkfoood
13. apr 2013

inak nejako rychli dvihli ten rocny poplatok pre tehotne zas, ved novy cennik bol od juna ci jula minuly rok, a teraz zas.. 😠

janka2307
13. apr 2013

@usacek79 wau prave pozeram ten cennik...platny od 4.aprila, ten poplatok pre tehotne zdvihli riadne, ale zasa maju poplatok za porod o to zvysenie lacnejsie 🙂

kacena123456789
13. apr 2013

@usacek79 kartu ti do ruky nedaju, tvoj novy gynekolog si ju musi pisomne vyziadat a oni mu ju potom poslu postou

usacek79
13. apr 2013

@janka2307 nuz ale nie kazda chce u nich rodit..
@kacena123456789 no mne prave da moj novy gynekolog potvrdenie a mam s nim ist vyslovene osobne pre kartu..tiez by som radsej postou,nuz ale tvaria sa, ze takto to mam spravit..

jasminet
13. apr 2013

@usacek79 ja od nich prave odchadzam. mam ziadanku od noveho gynekologa, donesiem na recepciu a oni poslu kartu novemu. s kochom som ja veru skoncila. za 120€ pre netehotne stravit u dr. maresa v cakarni hodinu aj ked som na termin objednana ako som to robila kazdu poradnu ked som bola tehu, tak diky, uz neprosim. a tie tehotenske poplatky, to uz je uuuuplne cez... 😕 😕 😕 😅

ivanka.7
13. apr 2013

@janka2307 No hej, ale niekomu kto je v Kochu len kvoli svojmu gynekologovi, ktory tam presiel a chce rodit v inej porodnici, je to nanic.

Ja im to zvysenie nemam za zle, ved sa ukaze, ci urobili dobre. Ja napr. nemam chut menit doktora a podla mna sa na to spoliehaju u vela pacientiek, ktore svojim doktorom veria a to 1-2 tehotenstva u nich prosto "vydrzia" aj za 300 eur. Je to biznis. Tak dufajte, ze sa zlepsia tie cakacie doby na Partizanskej - zamerne to pisem takto, lebo ja som u Mudr. Smolika, ktory ordinuje na Ruzinovskej, nikdy necakala dlhsie ako 10 minut, aj to vacsinou preto, ze som prisla skor.

ivon444
13. apr 2013

Ja sa ani necudujem ze zvysili a dobre robia, cely rok sa staraju o tehulky a potom idu rodit do statnych a inac taaaak dobre tu varia, tak mi tu chuti 🙂 staraju sa tu o mna ako o rodinneho prislusnika, citim sa ako v hoteli 😀

putney
13. apr 2013

Nehovorim ze poplatok 300 EUR je malo, ale ja som prave kvoli peniazom odisla od mojho gynekologa (Janek ml.) - bola som s nim sice spokojna, ale za kazdu poradnu som platila 50 EUR a ked som zo zaciatku mala problemy, tak som tam chodila pomerne casto. Hladala som preto alternativu - sukromny lekar, s dobrym pristupom, ktory objednava na presny cas a ma dobre vybavenu ordnaciu a to som ansla prave tu. Myslim ze teraz sa u Janeka plati za tehotenstvo pausalny poplatok 700 EUR a zazmluvnenie k porodu bolo vtedy dalsich viac ako 800 EUR - a to sa rodilo v nemocnici v Ruzinove. Takze je naozaj diskutabilne co je vela a co je malo 🙂

ivanka.7
13. apr 2013

@ivon444 No ja teda nechapem suvislost ze sa niekto stara o tehotne a tie mu potom "zdrhnu" rodit inam. Ved Koch je porodnica a zaroven su tam gynekologicke ambulancie. Chapem ten krok v zmysle biznis politiky, ale urcite nie tak ako si to napisala. To mi pride dost mimo. Ale tebe samozrejme prajem pekny pobyt s perfektnym koncom 🙂

usacek79
13. apr 2013

@jasminet tak presne rovnaky dovod odchodu je aj moj... nepresvedcili ma v podstate nicim 😖 ak neratam samotnu budovu a zariadenie 😅
mj novy gnekolog sice tiez stoji pre tehu 285e, ale je absolutne spolahlivy, necaka sa u neho, nemusim na termin cakat dva mesiace, ma spickove vybavenie a vobec on sam je spicka, takze holt, hoci som mala velke ocakavania od Kocha, je cas odist 🙄

nez
13. apr 2013

@usacek79 Zákon 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, § 23 Odovzdanie zdravotnej dokumentácie
a jej prevzatie do úschovy :

(1) Pri zmene poskytovateľa z dôvodu odstúpenia od dohody o poskytovaní všeobecnej ambulantnej starostlivosti (§ 12 ods. 7) je poskytovateľ povinný preukázateľne odovzdať zdravotnú dokumentáciu alebo jej rovnopis do siedmich dní od jej vyžiadania novému poskytovateľovi, s ktorým osoba uzatvorila dohodu o poskytovaní všeobecnej ambulantnej starostlivosti.

nez
13. apr 2013

...u Kocha som rodila 2x, oba razy za ucinkovania partie okolo Dr. Cupanika a 1000% spokojnost.... 🙂

heln
13. apr 2013

@usacek79 no, ja som sa pýtala na odchod pred rokom a na recepcii mi povedali, že stačí doniesť papier od nového gynekológa a žiadny (ani alikvotný) poplatok sa neplatí....
veď som tam vyše roka nemala žiadne vyšetrenie, tak za čo chcú poplatok....
tiež odchádzam.... keď boli v ružinove mi to vyhovovalo z viacerých dôvodov, dala som si u nich robiť aj laparoskopiu....
nerodila som u nich, pretože jednak v čase môjho pôrodu len otvárali a potom som nemala na tie poplatky a aj preto odchádzam hlavne z toho dôvodu, že ten ročný poplatok si nemôžem dovoliť.....
žiaľ nie každý si môže dovoliť nadštandardné služby.....
inač som bola spokojná...

amouramour
13. apr 2013

@usacek79 ahoj🙂no ja som to vyriesila elegante, z medifemu mi dali ziadost do mailu a tu som poslala dalej do kocha a vybavene aj bez navstevy🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre