Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

amouramour
13. apr 2013

@usacek79 a neplatila som nic, bozechran, ze by este nieco chceli🙂a to mi skoncila zmluva v juli a odisla som v mesiaci februar

namakuz
13. apr 2013

@usacek79 Bola som veľmi prekvapená ked som pred rokom v Kochu nechala 1500 eur (1200 porod+ ostatné sluzby..) a po pár mesiacoch som zistila, ze od poisťovne si za pôrod a dieťa vyúčtoval Koch ďalších vyše 1000 eur... takze poistovne este platia + k tymto všetkým poplatkom dalšie nemalé peniaze...

namakuz
13. apr 2013

@kholka to, že dokrmuju "zasadne len striekačkami! vobec nie je pravda... Dokrmuju aj flasou, a dost intenzivne...vzdy zalezi od toho, ktora sestra ma sluzbu... Neverte zas vsetkemu co vam kto povie a o com vas uistuje... POdpora dojcenie je v Kochu dost naoko, realne podla mojho nazoru nulova... a vobec si s tym starosti nerobia, ked je z toho mamicka nestastna...
Nestravila som tam 4-5 dni, ale oooooovela, ovela viac.... takze viem o com pisem...

kikuleenka
14. apr 2013

@namakuz suhlas, podpora dojcenia tam nie je - kazda sestra povie nieco ine a vacsinou su tam mlade sestry, ktore este nie su maminy a nemaju ani skusenosti...ponukali mi klobuciky (ze mam ploche bradavky - a mala sa prisavaj jedna radost), tiez mi prvykrat malu doniesli s dudlom (lebo ze im tam stale plakala - potom, ked uz bola so mnou, bola ako anjelik - spala a papala, skoda, ze to tak uz nie je aj teraz :...dudel som im povedala, ze si nezelam, tak uz mi ju viac s nim nedoniesli, ale ci jej ho nedali, kym bola na novorodeneckom, to teda zaruku nemam), ja som si volala laktacnu poradkynu, to je teda ale vyhoda Koch-a, ze s tym problem nie je, moze prist kedy chce (v ramci navstevnych hodin 9-21 h) a poradit...ale ak som povedala ze co presne chcem, vo vsetkom zase vyhoveli - idealne je vziat si dieta asap k sebe, ak to ide, najlepsie hned po porode (ja som zial bola po sekcii, tak sa to nepodarilo, ale urcite to odporucam - okamzite dieta k sebe a nechat spinkat na hrudi, pri sebe v posteli, dojcit a dojcit a dojcit dokola - vyuzite ten cenny cas, kym sa tam o vas staraju a rozbehnite si dojcenie naplno este tam...)

kholka
14. apr 2013

@namakuz o tomto naozaj nic neviem, na novorodeneckom som priamo aj v noci kojila a teda tam strávila nejaký cas a žiadne flasky som teda nevidela a sestricky krmili naozaj iba cez striekacky.

martinka008
14. apr 2013

@ivanka.7 Suvislost je tam dost jasna, Ivon444 to napisala uplne presne. Koch predovsetkym zije z porodov a nie z ambulancii. Uplne rozumiem tomu, ze sa chcu orientovat na pacientky, ktore u nich budu aj rodit. Z ekonomickeho hladiska je to pre nich cista strata ak sa venuju pacientke, ktora ide nakoniec rodit inde a ina, ktora by u nich rodila sa k nim mozno ani nedostane...

usacek79
14. apr 2013

@martinka008 absolutne nesuhlasim, aka je pre nich strata, ak ide pacientka rodit inde? to potom vsetkysukromne gynekologie bez porodnictva su v strate? porody su extra prijem, hlavnym su mozno len z toho dovodu, ze su take drahe, podla mna zarobia minimalne tolko aj na beznych ambulantnych pacientkach - rocny poplatok plus vsetko, co im preplati poistovna, je celkom slusny zarobok.. myslim, ze by dokonca ani nezvladli, ak by tam vsetky ich pacientky aj rodili, kedze si pacientiek v ramci vidiny zarobku nabrali nad svoju kapacitu, co dokazuje vecne cakanie v cakarni, aj ked je clovek objednany na termin 😖
napriklad ja som k nim sla vyslovene preto, ze som u nich chcela rodit, no ak ma nepresvedcili ambulantnou starostlivostou, tak tam nemienim nechat take peniaze za porod... 😖

martinka008
14. apr 2013

@namakuz Co ta na tom prekvapilo? Snad si nemyslis, ze tych 1200 eur + dalsie poplatky (predpokladam zazmluvnenie porodnika, o inych poplatkoch neviem) pokryje cely porod. Zasnem... Spocitaj si, kolko stoji nadstandardny porod v statnych nemocniciach v BA (cca 500 - 700 Eur), v Kochu stoji nadstandard 1200 Eur co je v uplnom sulade s tym, ze nadstandard v Kochu je dvojnasobok nadstandardu v akejkolvek inej nemocnici v SK. Lekarske ukony a samotny porod hradi poistovna, presne tak ako aj v statnej nemocnici.

canama
14. apr 2013

@usacek79 tak to aj mna zaujima s tym poplatkom. po porode som sa u nich prihlasila do ambulancie, ale kedze ziadne problemy nemam a ziadne dalsie dieta ani nie je vo vyhlade, pride mi zbytocne platit tak vysoky rocny poplatok za jednu preventivnu prehliadku rocne....a 299 eur pre tehotne?? to si snad robia srandu? akoze ano, najdu sa mamicky co by mali najradsej svoje dieta snimane ultrazvukom na kazdej poradni, ale ja k nim nepatrim, zaco to chcu?? inak porod ok, ak bude dalsie dieta, tak do statnej masovej ani za svet. 😲

canama
14. apr 2013

@namakuz ano, s tou podporou dojcenia je to o nicom. oni to nemaju v popise prace, coz zrejme mamicky netusia. ale rovnako je to aj v statnej. holt treba si to nastudovat a mat kontakt na laktacnu poradkynu uz pred porodom. 🙂 a ano, dokrmuju aj z flase, ale nemozu, ak vyslovene povies ze si to nezelas.

martinka008
14. apr 2013

@usacek79 Normalne rozmyslam nad tym, ci ma zmysel reagovat, ale tak skusim. Koch je v prvom rade porodnica a to ze maju ambulancie na prizemi plne je im na nic, ak maju dalsie dve poschodia porodnice prazdne. Cize odpoved na tvoju otazku je, ze gyn. bez porodnictva nemusia byt stratove ale vsetky gyn. s prazdnou porodnicou nad hlavou stratove su. To predsa nie su dve samostatne firmy, ale jeden celok. Ak povazujes porody za extra prijem tak zober do uvahy, ze vsetky priestory mimo ambulancii, tj. dalsie dve poschodia, zariadenie, personal atd. su extra naklad. To ze sa v cakarni caka s vidinou zarobku nemusi uplne suvisiet, prave naopak - to ze zdvihli poplatok s ulavou pre pacientky co tam budu rodit je dost evidentna snaha o optimalizaciu.
Ja chodim k Dr. Smolikovi do Ruzinova a pocas celeho tehu ani potom som nikdy necakala viac ako 10 min., raz som cakala cca 20 min. s tym ze sa ospravedlnil, ze ide na dovolenku a musel si tam prihodit aj pacientky mimo plan. Na Partizanskej som vacsinou tiez nidky necakala dlhsie ako 10 min., aj ked na UTZ sa to obcas pretiahlo - kedze je to nemocnica, kde maju prednost hospitalizovanie pacientky tak to nie je nic, co by sa nedalo pochopit...

jasminet
15. apr 2013

@martinka008 no, s tym cakanim - ja som cakala na kazdu poradnu minimalne hodinu - raz kopec pacientiek, 2-3x skolenie o volacom v piatok poobede, kde musel nastupit vsetok personal. cize hodina v cakarni a 5 minut v ordinacii. a ked som sa stazovala priamo lekarovi, tak mi bolo povedane, ze bud si mam zvyknut, alebo si najst ineho lekara - nuz, nasla som si 😅

kape
15. apr 2013

Ja som pocas tehotenstva za cely ten cas len raz dlhsie cakala, inak vzdy skjoro na cas, niekedy som si nestihla este ani len sadnut a uz ma volal lekar dnu. Chodim k primarovi. Asi je to aj o tom kolko zvykne pacient debatovat s lekarom, viem ze niekedy je potrebne sa vela pytat, ja som sa uz vela pri druhom tehotenstve nevypytovala, kedze som problemy nemala a bolo aj z pohladu lekara vsetko ok, byvala som vo vnutri kratko. Podla mna aj to vela zavazi. Akurat dnes idem na kontrolu, tak dufam, ze dlho cakat nebudem. Chcem sa spytat rocnom poplatku pre standardne pacientky - 120 Eur, je aj nievo zahrnute. Ako je napr. rozpis pre tehulky co vsetko poplatok zahrna ?

susannah
15. apr 2013

Neda aj mne nezareagovat. Pravdou je, ze vacsinou cakam tak do 15 min, ale to je tym, ze ja stale pridem minimalne 10 min. skor :D Podla mojho nazoru je dolezite si uvedomit suvislosti: na jednej strane chceme byt objednane na presny cas a aby nas presne v tom case lekar vzal, ale na druhej strane pozadujeme za tie peniaze osobitny pristup. To znamena, ze ked idem na preventivnu prehliadku (na ktoru mal lekar podla rozpisu vyclenenych standarnych dajme tomu 15 min) a pri nej lekar zisti nejaky problem, ktory je potrebne prediskutovat, tak je logicke, ze nebudem vnutri len tych 15 min, ale stravim tam mozno aj 40 min. Staci, ak ma lekar jednu takuto pacientku rano a uz sa mu cely harmonogram posunie. Ja som na zaciatku tehu prisla neohlasene, pretoze som zacala prilis zvracat a doktorka ma bez problemov vzala po par minutach cakania a bola som dnu dost dlho - to znamena, ze som jej naburala cely program a pacientka, ktora bola po mne, musela tym padom dlhsie cakat. Takze podla mna to je aj o ludskej stranke a charaktere jednotlivych pacientov. Na jednej strane ano, platime si tam za nadstandardne sluzby, ale to neznamena, ze nas musi lekar vziat presne v stanovenom case, aj ine pacientky si platia za tie nadstandardne sluzby, ktore su podla mna prave v tom, ze ked sa nieco necakane zjavi a ja tam neohlasene pridem, tak sa mi bude venovat.

martinka008
15. apr 2013

@jasminet Verim, ze s tym cakanim na Partizanskej je to asi bieda, aj mne by to vadilo. Ale ako som uz pisala, je to nemocnica, kde maju prednost hospitalizovane pacientky, rodiace zeny a pod. Ja som tam tiez raz pocas tehu surne prisla, ked som mala problem a isla som dnu prednostne aj ked cakaren bola plna. Ked sme isli rodit bola nastastie noc, ale keby bol den tak by ma tiez museli riesit aj keby cakaren isla prasknut. Aj preto mi ovela viac vyhovuje ich ambulancia v Ruzinove.

zelovocka
15. apr 2013

ahoj holky, mám otázku najmä na tie, ktoré už v Kochu rodili: zaujíma ma bonding, teda či bábätko okamžite po pôrode môžu (na moju žiadosť) položiť mne na brucho bez odnášania, umývania, váženia, merania, prípadne, či sú ochotní nechať dotepať pupočník aj tú hodinku-dve - alebo tieto moje želania sú totálne sci-fi?
samozrejme, plánujem si to dať do pôrodného plánu, len či to nie je taký zdrap papiera pre srandu králikov...

swarovski
15. apr 2013

@martinka008 ano, to je pravda, ja som tam raz dobehla s krvacanim, normalne v utorok rano, vsade plno mamiciek... poradnu som mala dalsi den. okamzite ma vzali dnu a vysetrili.

swarovski
15. apr 2013

@zelovocka ano, bonding robia. ked zacnes chodit na pripravu, daju ti taky papier o priebehu porodu, tam je to popisane. ja som mala sekciu, bohuzial sa bonding nekonal. ale nevadi, nasej hane to neublizilo.

zelovocka
15. apr 2013

@swarovski ďakujem pekne za odpoveď 🙂 a tú sekciu si mala akútnu, či plánovanú?

kape
15. apr 2013

Tak mam dnes po standardnom vysetreni. Necakala som. Hned som isla dnu ako sme prisli. Super, lebo maly bol s nami. Inak vsetci velmi mily a pamatali si nas po pol roku. Potesilo. Manzel bol z toho pristupu prekvapeny velmi milo. Pri prvom porode, napriek tomu ze sme pocas porodu a pbytu bli v "dost uzkom kontakte" s pani doktorkou uz po takomto case pani doktorka nevedela, kto co som a to som k nej isla na doporucenie jednej jej velmi dobrej znamej.
A a pri vysetreni aj ked uz nie som tehotna, doktor mi zas vsetko pekne poukazoval na monitore a povysvetloval. Myslela som ze standardne to robi len pri tehu pacientkach. To sa mi fakt doteraz pri ziadnom lekarovi este nestalo.

junkfoood
16. apr 2013

@zelovocka ja som dostala babatko na brucho aj bez ziadosti(vedela som, ze je to tam standart, tak som neziadala), pupocnik dotepat nechali ale iba par minut-to som ziadala..hodinu dve neviem, ale treba sa pytat..
ja som sice porodny plan nemala, lebo mam taky nazor, ze si nemozem planovat nieco co som este nezazila, a dobre som urobila, vsetko bolo tak ako som chcela..ale ked ho budes mat, urcite ho nikdo nebude brat ako zdrap papiera a budu ho respektovat..ja som dokonca skoncila aj bez nastrihu bez pripravy a specialnej ziadosti.. 😉

shania31
16. apr 2013

@ivon444
Ahoj, aj ja som tam bola so stravou velmi spokojna- lezala som tam dokopy takmer 3 mesiace- manzel tiez hovoril jak "Interhotel" 😀

junkfoood
16. apr 2013

a s tym cakanim..ja patrim tiez k dr. Smolikovi, ktory sedi v ruzinove, u neho som nikdy necakala dlhsie ako 5minut..a ani na partizanskej ked som isla na sona som nikdy dlhsie necakala..ale keby som aj cakala, tak to beriem tak, ze ono je to fakt hlavne porodnica, a ked maju nejaku akutnu sekciu alebo nejaky pripad, tak to je prvorade..keby som bola ja ten akutny pripad, ocenila by som, ze vsetci nechaju co maju na praci a venuju sa mne..

ivon444
16. apr 2013

@shania31 no mi priatel zavidel furt ked mi doniesli papat 🙂 som mu trosku nehala vzdy 😀

zelovocka
16. apr 2013

@junkfoood ďakujem veľmi pekne za odpoveď, gratulujem k synčekovi 🙂
super, že vám to takto dopadlo, to rada čítam 🙂
aby si si nemyslela, že ten plán chcem mať nejako dopodrobna rozpísaný, to nie, nie som zas taká naivná 😉 len určité základné body si tam napíšem, pri ktorých by som bola veľmi rada, keby sa ako-tak dodržali, samozrejme, ak to situácia dovolí.

ak ešte môžem - keď ti dali bábätko na brucho, cca ako dlho ti ho tam aj nechali?

ivon444
16. apr 2013

A s tym cakanim no presne, staci ze jedna pacientka viac zdrzi a ide to rad radom a dr musia chodit aj za pacientkami na izby pocas celeho dna, maju vizitu, porody. Nic viac na svete netreba len trochu empatie v sebe najst, aj keby som pol dna mala stravit v cakarni tak sa vzdy na svoju Dr. usmejem 🙂

junkfoood
16. apr 2013

@zelovocka dakujem..ono ked dostanes tie papiere k porodu ako spominala @swarovski tak tam je vsetko popisane, a ja som z toho usudila, ze viac nepotrebujem, to bolo presne to co som chcela, a bolo to aj dodrzane..babatko mi dali na brusko hned po porode, na chvilku, potom ho asi na 2minutky vzali pomerat, odvazit a poutierat, a priniesli mi ho zabaleneho v plienke, dali holeho na prsia a tak sme stravili nasledujuce dve hodiny na porodnej sale aj s priatelom vsetci traja..ku koncu sa mu podarilo aj prisat, takze som sa tesila, lebo som nemala ziadne nasledne problemy s kojenim..

zelovocka
16. apr 2013

@junkfoood jééj, parádička, že sa aj prisal, to ste mali priam ideálne 🙂 tak dúfam, že sa to podarí aj nám takto.

junkfoood
16. apr 2013

@zelovocka hej, prisal sa a doteraz sa neodsal..uplny cecok to je.. 😉 😉 😉

amouramour
16. apr 2013

@usacek79 strata casu tu nieco vysvetlovat🙂to by chcelo aj rovnako chapavych ludi v diskusii na strane druhej🙂inak s tym nabratim pacientiek neumerne kapacite mas pravdu...a ja tiez chapem, ze to je porodnica a zdrzania su asi pochopitelne ale 3,5 hodiny je uz troska nad mieru...navye v kapacitne nedostacujucej cakarni...ja chodim znova do sukromneho centra, ale to je sto a jedno, za zlomok ceny je ta starostlivost skutocne nadstandartna...ja som tiez na zaciatku uvazovala nad porodom u nich, len bolo to cele sklamanie a ukazka nie velmi profesionalneho pristupu...takze ani svojmu okoliu neodporucam, jedine ludom nadpriemerne chulostivym a vyzadujucim hotelove porodne sluzby, lebo to sa musi nechat aspon priestory su pekne🙂

@canama to nie je, statne maju vacsinou aj jednu laktacnu sestru...ktoru by podla mna v kochu mohli mat tiez...v svojej podstate je to len hotel so zdravotnickymi sluzbami - co vyzera na problem supuju do statnej...no aj tak sa da robit cista medicina🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre