Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

raffaella
30. sep 2013

@shania31 jaj, tak to som si asi moc dobre nevybrala potom ☹ a nevies, ci sa este u niekoho ineho tak caka? Este by som sa stihla prehodit, dalsiu poradnu mam az o mesiac.

lucul
30. sep 2013

@raffaella ja chodim k maresovi a som max. spokojna a necakam u neho ked tak 5minut ale mne sa stava ze ma berie aj skor

raffaella
30. sep 2013

@lucul dakujem za info! 😉

lubkaurm
30. sep 2013

neviete niekto, preco MUDr. Demecko bude uz len v Ruzinove? je to moj lekar, bol pri mojom prvom porode, teraz som opat tehotna, a obavam sa, ze pri porodoch uz nebude, kedze bude ordinovat v Ruzinove☹

shania31
30. sep 2013

@lubkaurm
To zrejme vedia len oni, preco bude v Ruzinove. V utorky nie je v Ruzinove. Zrejme ma vtedy operacny den a bude na Partizanskej 😀

bimbo37
30. sep 2013

@dagaa neviem neviem. ja sa tam chystam asi v decembri. tak uvidim co mi povedia.

bimbo37
30. sep 2013

baby v ktorom mesiaci ste sa boli mrknut a dohodnut na porode v kochu? myslite, ze bude stacit ak tam pojdem v siedmom mesiaci? diki za info

lucul
30. sep 2013

@bimbo37 ja som sa dnes pytala na ten predporodny kurz a kedze mam termin 5.2.mam sa ozvat v novembri

mamusia
30. sep 2013

Ahojte,rodili ste niektora inak ako v leze u Kocha?

lubkaurm
30. sep 2013

@shania31 tak treba porodit v utorok?🙂)))

kofoluska
2. okt 2013

@mamusia rodila som v polosede. Uplne bez problemov v spolupraci s mojim drahym manzelom sestricky napolohovali porodnu postel tak, aby som mala pohodlnu polohu a aby sa mi dobre tlacilo. Doktorky s tym nemali problem, postel sa dala totiz sklopit aj v spodnej casti tak, aby mali ku mne a k malemu dobry pristup. 🙂

kofoluska
2. okt 2013

@bimbo37 minimalne mesiac pred porodom alebo od 36. tyzdna (uz to presne neviem, lebo ja mam v Kochu aj gynekologa, takze toto som riesit nemusela) by si si mala vybrat porodnicu a chodit na poradnu uz tam. Rovnako v Kochu vyzaduju mesiac vopred mat uhradeny poplatok za porod (samozrejme ak rodis predcasne, platis na mieste, nerobia s tym nijake caviky). Odporucam absolvovat tam aj predporodnu pripravu, takze najlepsie bude, ked si tam zavolas a opytas sa, kedy mas k nim zacat chodit do poradne a ako s pripravou (asi si ju budes musiet platit).

kofoluska
2. okt 2013

shania31 neviem, ci je to u teba este aktualne,pytala si sa, kto ma rodil. 🙂 Pamatala som si len MUDr. Ondackovu. Dnes som bola konecne na kontrole po sestonedeli a na moje velke prekvapenie som v Ruzinove stretla tu druhu doktorku. 🙂 Vola sa Zuzana Sebikova. Ak este nemas porod za sebou, vrelo ju odporucam. Bola fakt perfektna. 🙂 (Aj so svojou kolegynou, to bez debaty. )

bimbo37
2. okt 2013

@kofoluska diki moc za info. tak si tam brnknem a popytam sa, co a ako?

mamusia
2. okt 2013

@kofoluska dakujem,ale to je tiez v leze 😀 skor som myslela niekoho,ci rodil na styroch,alebo v klaku,ci v podrepe..... 😅

raffaella
2. okt 2013

@kofoluska a nohy si mala vylozene v tych opierkach? Lebo ja som moju prvu rodila tiez v kresle, ale bol to skor sed, resp. pocas tlacenia som sedela uplne a nohy som si pridrzala pod kolenami a nemala som ich oprete.

sziwi
2. okt 2013

@raffaella Ja chodim tiez k dr. Maresovi a som maximalne spokojna. Velmi mily, ludsky, profesionalny a ochotny 🙂 Som strasne rada, ze som si ho vybrala... Takze drzim palce!

shania31
2. okt 2013

@kofoluska
Ahoj, to bolo len pre moju info. Ja uz mam porod davno za sebou 🙂

kofoluska
2. okt 2013

@bimbo37 jj urcite brnkni. Povedia ti co a ako. Aby nebolo potom neskoro. 🙂 Ta priprava na porod ma vyhodu v tom, ze ti presne povedia, co sa pocas porodu deje, ako to prebieha, co sa deje s dietatkom, co ta caka po porode. Proste dozvies sa vsetko, co potrebujes a vies si potom nasledne v pripade potreby zostavit porodny plan (ja som ho napriklad nepotrebovala, vsetko prebiehalo tak, ako mi to vyhovovalo a nemala som teda nutkanie riesit nieco na papieri, jedine som pri tlaceni upozornila, aby nechali dotepat pupocnik - ale nepodarilo sa, lebo maly sa naluchal plodovej vody a musel okamzite na osetrenie, ale apgar 10 - 10, takze pohodicka).

@raffaella ano, nohy som mala v opierkach. Mala som na vyber, ale ked sme si najskor len "trenovali", ako tlacenie bude prebiehat, tak mi nohy pridrzane pod kolenami nevyhovovali. Rukami som sa este zaprela o madla na opierkach a vsetko slo ako po masle. Manzel mi drzal pocas tlacenia hlavu, takze parada. Vraj som tlacila ako parna lokomotiva :D

bimbo37
2. okt 2013

@kofoluska diku za info. no chystam sa tak koncom oktobra volat. ja chcem ( teda aj musim) rodit cisarskym. to bude moja jedina poziadavka. uvidim co mi povedia, lebo viem, ze oni tam uprednostnuje prirodzeny porod.

kofoluska
2. okt 2013

@bimbo37 pokial mas lekarske indikacie na cisarsky, tak ta nebudu nutit do prirodzeneho porodu. To sa bat nemusis. 🙂

ivon444
2. okt 2013

@mamusia ja som bola v polosede, mala som krasny porod a neviem sa dockat dalsieho 🙂 rodila ma uzasna Dr. Ondačková 😉

ivon444
2. okt 2013

@kofoluska odomna vobec neziadali platit mesiac dopredu, ja som platila az po porode

ivon444
2. okt 2013

@evelynba ja som tam bola s komplikaciami aj hned vedla jedna baba bola s podobnym, tak snazia sa vzdy dat po jednej 🙂

mamusia
3. okt 2013

@ivon444 jasne,sak ja nevravim,ze sa nemoze mat pekny porod v hocijakej polohe 😉 mne zaujima len,ci niekto rodil inak ako "klasicky" 😉

raffaella
3. okt 2013

@kofoluska dakujem za odpoved. Ja som tiez myslela, ze budem rodit inak ako v sede, ale napokon mi ani nijak inak nevyhovovalo, dobre sa mi tlacilo. Moja mala bola od zaciatku tlacenia za 15 minut vonku, dokopy asi na 3 - 4 kontrakcie. Tiez mi vraveli, ze viem super pouzivat brusny lis, co som dovtedy ani nevedela co je 😀 😀 Ja vravim, ze to bolo tou polohou, ktora mi bola prirodzena a pohodlna a svoje urobila aj gravitacia.

labutka
3. okt 2013

dievcata nemate nahodou niekto e-mailovu adresu na dr. Cupanika? Dakujem

anglicanka1981
3. okt 2013

@labutka skus cupanik@gpn.sk . Moja lekarka ma tak, ze priezvisko@gpn.sk

labutka
3. okt 2013

@anglicanka1981 dakujem, skusim 🙂

kofoluska
3. okt 2013

@ivon444 bolo to tak napisane na papieroch, ktore som musela so sebou doniest popodpisovane, ked sme prisli rodit. 🙂 Takze iba reprodukujem, co som si precitala. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre