Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

shania31
20. okt 2013

@gabriella7
Ono, specialne nema nikto uvedene, ze sa venuje rizikovym, ide o ten pristup, ako sa lekar postavi k tomu tehu.....
Super je aj Dr. Ondackova, Dr. Ditte, Dr. Vacokova......

barusk
20. okt 2013

@gabriella7 ja mam vyborne skúsenosti s Dr. Zavodskou 🙂

bimbo37
20. okt 2013

@klarita1979 ahoj, ty mi citas myslienky. presne toto ma zaujimalo. ci sa da s nimi dohodnut na cisarskom. lebo ja by som chcela a teda aj by som mala rodit cisarskym. a este sa chcem spytat ci im musis aj uvadzat dovod preco chces rodit planovane cisarskym. diki za odpoved.

misinka26
22. okt 2013

@bimbo37 Ahoj, no tak to v Kochu asi nepochodíš ... mne hneď na začiatku povedali, že CR robia iba ak prinesieš papier od Dr., ktorý ti ho odporučí ... inak ak je všetko ok tak sa snažie vždy o prirodzený pôrod ...

bimbo37
22. okt 2013

@misinka26 no tak budem si to teda musiet dat na papier😀

kuko7
22. okt 2013

baby este ma napadlo, ako je to s navstevami,,ak pride za mnou manzel, moze tam travit cas od tej 9 tej do 21? ci ako to je? ale spat bude chodit domov,,,,je to brane ako navsteva? ci sa moze zdrziavat len v tej vestibule? ci ako?

hradnapani
22. okt 2013

@kuko7 toto by aj mna zaujimalo. A ci tam mozu ist aj deti, starsi surodenci. Niekde som zachytila ze ano, aj na izbu, tak dufam, ze je to pravda.

kuko7
23. okt 2013

@hradnapani no toto u nas zavazilo, dufam aj ja ze to bude pravda, lebo ja tam chcem mat mojich so mnou 😅

marmete
23. okt 2013

@kuko7 Môže byť s tebou na izbe celý ten čas, návštevne hodiny sú tam skutočne veľkorysé. Ale keď som tam ležala ja, boli sme na izbách po jednej, keby som bola ešte s inou kočkou, tak určite použijeme aj vestibul, lebo až tak miesta pre návštevy tam nebolo 🙂

bimba01
23. okt 2013

@kuko7
@hradnapani
ahojte, pokial ste na izbe same, tak od 9tej do 21ej mozete mat na izbe koho len chcete. pokial ovsem ste na izbe vo dvojici, tak so slusnosti asi by ste tam nemali mat nasackovanych ludi 12 hodin denne.
proste rob tak, ako by si chcela, aby robili aj tebe.
to je jedine 🙂
zevraj v poslednej dobe to tam maju dost plne, musia davat aj po dvoch na izbu ☹

kuko7
23. okt 2013

@bimba01 to je ok, ale ak by prisiel mm na navstevu tak tam moze so mnou byt na izbe 🙂 aj keby len hodinku dve,,,snad ano,,,,podla mna to zalezi aj od solubyvajucej 🙂 ja by som bola praveze rada s niekym, nemam rada byt sama :D :D :D

bimba01
23. okt 2013

@kuko7 aj ja by som chcela byt s niekym na izbe, hlavne kvoli casu, ked nebudem mat navstevu.
na druhej strane by som prave chcela, aby manzel s nami travil co najviac casu hned od zaciatku, aby sme sa zzili ako trojka a preto by som nerada tu spolubyvajucu rusila 🙂

kuko7
23. okt 2013

@bimba01 ved to je to take na vazkach, ale pochybujem ze mm tam bude moct byt cely den a aj v noci mi je lepsie ak tam niekto bude,,,ja mam proste fobiu z nemocnic (z kadejakych ) a uz teraz mam pocit ze odtial budem chcet utieeect :D :D :D no a preto si myslim, ze mi bude lepsie s nejakou maminkou , aspon bude s kym kecat :D

hradnapani
23. okt 2013

@bimba01 super , dakujem za odpoved 🙂 to je samozrejme, ze inak by to bolo, ak by sme tam boli dve - to treba vtedy respektovat. Ale tesim sa, ze aspon nejaka teoreticka moznost tam je, lebo prave kvoli nej by som si vybrala teda koch nabuduce. Ide mi hlavne o starsie dieta. Hoci by tam s nami mohlo byt aj len chvilu v pokoji na izbe, nie na preplnenej chodbe ci za sklom.

shania31
23. okt 2013

@kuko7
No ver mi, ze tam sa vobec nebudes citit ako v nemocnici. Ja som tam lezala 3 mesiace a vooobec som nechcela ztade utiect. A po porode je urcite lepsie, ked je maminka sama na izbe. Ja som to uvitala aj par tyzdnov pred porodom, ze som bola sama.

raffaella
23. okt 2013

ahojte kocky, tak ja sa trosku obavam tych navstev, ale z dovodu ako pise @bimba01 - ze ak tam budem s niekym na izbe, asi by mi vadili cudzie navstevy na izbe. Predsa len, ked si spomeniem, ako som ja dost krvacala po 1. porode, ze som vstala a rovno kaluz podo mnou a tiez aj problemy s kojenim, no obavam sa toho. Snad ale budem mat aspon chapavu spolubyvajucu a teda navstevy na izbe budu kratke a cas sa bude travit potom v tej navstevnej miestnosti. Tiez mam v plane v pripade ak budem mat spolubyvajucu travit navstevy mimo izby, prip. na izbe len kratko alebo v nepritomnosti spolubyvajucej.

raffaella
23. okt 2013

kocky, a mate niektora termin koncom marca? 😉 teda samozrejme, plus minus 🙂

bimba01
23. okt 2013

@raffaella no, a prave preto ja by som preferovala byt sama na izbe. aj kvoli tomu krvacaniu a podobne. babatko mi bude spinkat alebo ho budem kojit a tam na navsteve ludia mojej spolubyvajucej. to si neviem moc predstavit. plus aj s mojej strany. ak by tam chcel byt manzel, tak by sme museli byt v tej miestnosti pre navstevy a nie na izbe. no som zvedava, ako nakoniec dopadnem. ja mam termin koncom novembra, tak potom poreferujem 🙂

anglicanka1981
23. okt 2013

@kamed s tymi predporodnymi pripravami mna troska sklamali. Na stranke pisu ,ze od 20tt a nazvali to cvicenim, tak ja ze to bude nejaka joga spojena s prednaskami, ale ono je to v skutocnosti predporodna priprava, 3 hodiny. Ja som uz v 32tt a stale som sa nedostala na rad, ale vyzera ,ze uz coskoro, tak snad to do porodu stihnem 😀
@kuko7 mna ked hospitalizovali, tak mohol byt hocikto so mnou hocikedy pocas tych navstevnych hodin na izbe. Ked som mala spolubyvajucu, tak sme sa proste dohodli, navzajom sa respektovali. Bola aj situacia, ked ja som tam mala 2 ludi, ona jedneho a v pohode sme sa pomestili a nerusili navzajom 🙂
Ale dufam ,ze po porode budem na izbe sama.

resuada
23. okt 2013

@raffaella @bimba01 @hradnapani @kuko7 Ahojte! V pondelok na cvičení sme sa pýtali ako to je s ubytovaním na izbe - či je mamička sama alebo s niekým. Nikdy vám to vopred nevedia zaručiť - záleží od počtu pôrodov (čo je pochopiteľné), ale pravidlo majú také, že vždy sa snažia dať mamičku na izbu samú. Hoci je momentálny stav taký, že sa môže stať, že prvú noc budete na izbe s niekým, no akonáhle sa uvoľní iná izba, hneď mamičky rozdelia a každá je na izbe zvlášť.
@anglicanka1981 Ahoj! Cvičenia sú len 3 hodiny ako píšeš - nejde len o to cvičenie, ale aj o získanie informácií ako to v KOCHu chodí. Ak máš záujem o nejaký dlhodobejší kurz pre tehotné (gravid-joga a pod.), musíš ho absolvovať v nejakom relax či fit štúdiu, kde takého kurzy pre tehuľky majú. A to, že sa ti ešte neozvali je zapríčinené tým, že pôrodná asistentka, ktorá toto cvičenie vedie, je momentálne na operácii a bude cca 2 týždne na PN - preto sa snažila uprednostiť tie mamičky, ktoré majú pôrod na spadnutie. Za posledné týždne toho mala veľa, aby všetkým ako-tak vyhovela. Takže trošku trpezlivosti, každý je len človek. Ak sa ti však neozvali ako píšeš, zavolaj tam - oni veľmi radi odpovedia, sú skutočne ochotní. Ja tam volávam hocikedy, s hocijakou otázkou, ktorú nemám zodpovedanú - veď od toho tam sú. Pekný deň!!

martinka008
23. okt 2013

@bimba01 @raffaella @hradnapani @kuko7 V drvivej vacsine su mamicky na izbe po jednom, najvacsi boom je v letnych mesiacoch do konca septembra. Ja som rodila minuly rok zaciatkom oktobra a boli sme na izbe dve iba prve 2 dni, potom nas uz rozdelili. Nebojte, vo vasich terminoch bude klud 😉

kuko7
23. okt 2013

@martinka008 no mne je to jedno ci budem sama alebo s niekym 🙂 toto neriesim :D ja potrebujem len veget a milych ludi okolo seba, aby som sa dokazala aj ja citit dobre :D to je pre mna prirorita 😉
Baby a co sa tyka lekarov, chcem sa nahlasit na poradnu p. Ondackovej, mate s nou niektore osobne skusenosti? aka je? dakujem

anglicanka1981
23. okt 2013

@resuada neboj, ja som trpezliva, len uz ma lekarka troska nahanala do toho, ze sa mam pripomenut. 🙂
Len ako pisem, sklamalo ma, ze pisu na stranke, ze je to cvicenie od 20tt, co evokuje v cloveku, ze od 20tt pravidelne cvicis, tak som nic nehladala az kym som nepochopila, ze je to len preporodna priprava. Aj ked, pozeram teraz na stranke a uz to zmenili na "Cvičenie pre tehotné a predpôrodná príprava"
Ty uz tam mas po porode? Ake mas skusenosti?

zuzulkaba
23. okt 2013

@raffaella
Ja mam termin 14.3. Ty kedy?

roamers
24. okt 2013

@kuko7 mm moze byt s tebou na izbe od rana do vecera, nebudes sa tam vobec citit ako v nemocnici, este aj pani upratovacky su mile. Odporucam byt na izbe sama a v Kochu sa snazia Ta na izbe nechat samu pokial nemaju plny stav.

kuko7
24. okt 2013

@roamers dakujem moc 🙂 za vsetky odporucania, verim ze to bude super, ako porod , tak aj pobyt :D

raffaella
24. okt 2013

@zuzulkaba ja zatial 27. 3., ale podla UTZ v 13.tt som o tyzden dopredu, takze ratam aj okolo 21.3. 😉 Tak uvidime, ci sa stretneme 😉

zuzulkaba
24. okt 2013

@raffaella
No veru uvidime 🙂 hlavne aby neboli vtedy plni a mohli sme mat kazda sukromie..

raffaella
24. okt 2013

@zuzulkaba tak tak 🙂

martinka008
24. okt 2013

@kuko7 Jasne, ze to bude super, na toto sa tu tusim este nikto nidky nestazoval 🙂. Ja mam tiez fobiu z akehokolvek zdravotnickeho zariadenia a v Kochu som na vlastnu ziadost ostala o den dlhsie, pozerali sice na mna ako na sibnutu 😀, ale bez problemov suhlasili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre