Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

swarovski
15. feb 2013

@medka33 presne, ja mam v utorok poradnu a povedal, ze uz si mam doniest veci rovno na hospitalizaciu...

medka33
15. feb 2013

@swarovski Tak budemecasi na chvilku susedky, mne este nepovedal presne termin ale od stredy som 40 tt a mam mat sekciu tak dufam ze cim skor lebo syn sa mi pytal na svet tyzden pred

mandarinkaa
15. feb 2013

@moon1979 zmluva sa podpisuje neviem kedy, ale je tam uvedene, ze mas zaplatit najneskor 4 tyzdne pred planovanym porodom tych 1200 resp.tych 1500eur, takze dovtedy asi ma byt zmluva podpisana. Ja ju mam uz doma, nabuduce ju mam doniest podpisanu a teda uz aj zaplatene...

mandarinkaa
15. feb 2013

@vierka84 20eur na den? to je taka v pohode cena, tolko by sa platilo za nadstandard aj v ruzinove

mandarinkaa
15. feb 2013

@medka33 z akeho dovodu mas indikovanu sekciu?? mimochodom drzim palce...

moon1979
15. feb 2013

@mandarinkaa mesiac dopredu? to je nejak skoro, nie? a keď nastane komplikácia a sanitkou ťa zoberú inde tak potom ti tie peniaze prepadnú? hmm to je trošku kruté

medka33
15. feb 2013

@mandarinkaa Uz jednu mam za sebou nevedela som dva dni porodit tak sa na zaver zmilovali no a teraz v 38 tt mala moja dunka 3750 g takze v termine sekcie bude mat skoro 4 kg tak na to si netrufnem☹(((

mandarinkaa
15. feb 2013

@moon1979 nie, doktorka mi povedala, ze keby take nastalo, tak peniaze ti vratia...

mandarinkaa
15. feb 2013

@medka33 noo, tak drzim palce, tiez mam za sebou tazky prvy porod a teraz je babatko KP, takze uvidime co sa bude diat...

kape
15. feb 2013

@moon1979 - ja som bola hospitalizovana na 2 noci 3 tyzdne pred porodom a platila som 20 eur na noc aj ako ich pacientka

vierka84
15. feb 2013

@mandarinkaa
@mandarinkaa ano 20 eur na den

mandarinkaa
15. feb 2013

@vierka84 dobre vediet, som myslela, ze to uz je v cene...

susannah
18. feb 2013

ahojte, mna by len zaujimalo, ci sa niektora z Vas zucastnila cvicenia pre tehotne v Kochu - z coho to pozostava a ako ste boli spokojne. Taktiez by ma zaujimalo, ci organizuju nejaku predporodnu pripravu. A este k porodu: kolko ludi je zvycajne pri porode (okrem lekara)? Nie je to tam prilis "prepchate"?

kikuleenka
18. feb 2013

@medka33 ked som sa telefonicky objednavala na poradnu v 36. tyzdni (co bude zaciatkom marca), pytala som sa aj na uhradu za porod...povedali mi, ze platbu za porod staci zrealizovat, ked tam pridem rodit (v hotovosti, kartou...), za poradne si zaplatim v den, ked ich absolvujem...cize ziadna info o platbe za porod v predstihu, myslim, ze to nie je potrebne...

swarovski
18. feb 2013

@susannah robia predporodnu pripravu... idealne je sa na nu zapisat okolo 32tt, lebo beru po 5 mamiciek, tak aby ste sa zmestili... ja som sa na to vyprdla, zapisala som sa v 36tt a len tak tak ma tam natlacili.
cvicenie od 20tt som neabsolvovala, pretoze som musela chodit do prace.

medka33
18. feb 2013

@kikuleenka presne tak

ja028
18. feb 2013

Ja mám velmi zle skusenosti s Kochom robili mi tam 3D aj morfologiu a nezistili mi že mám dvojcievny pupočník!!!!!!!!

mandarinkaa
19. feb 2013

@kikuleenka no je to uvedene v zmluve, ktora sa podpisuje, ze sa zavazujes to zaplatit 4 tyzdne pred porodom, ak je predcasny porod, tak to zaplatis ked prides na porod.... tak neviem

mandarinkaa
19. feb 2013

@ja028 myslim, ze to nema suvis s kochom ale s tym, kto ti ten ultrazvuk robil... kazdy sa moze pomylit

ja028
19. feb 2013

@mandarinkaa ja si myslím že to bude aj prístrojmi v Kochu, kedže mi tam robili sono dvaja rozny doktori v roznom časovom rozmedzí a ani jeden na to neprišiel, a je to jedna z doležitých vecí na ktorú sa mali obaja zamerat

susannah
19. feb 2013

@ja028 Ja som bola prave minuly tyzden na morfo usg a ten doki bol taky super, vsetko nam vysvetlil, co kde je a ci je to v poriadku, dokonca povedal, ze pupocnik je 3 cievny a aj vysvetlil, preco to tak musi byt. Asi naozaj zalezi od lekara. Usg v 12 tyzdni mi robil Ditte, ten nebol velmi zhovorcivy, minuly tyzden Feldmar a ako hovorim, bol uplne super. Dokonca mal sam srandu z toho, ako sa babatko pred nami skryvalo, velmi sme si to uzili, takze ja som bola max spokojna 🙂 Asi to naozaj zalezi od lekara

susannah
19. feb 2013

@swarovski Dakujem za info, urcite by som predporodnu pripravu chcela absolvovat. Na jeden kurz ideme s manzelom tento vikend, ale to je take komplexne, aj starostlivost o babo po porode.
Pisala som vcera do Kochu aj mail, ale nikto zatial nic, tak uvidim. Zaujimalo by ma, kedy prebieha to cvicenie, tak uvidim, pripadne im skusim este zavolat.

ja028
19. feb 2013

@susannah Mne tiež toto druhé usg robil Ditte a napísal mi do správy 3 cievny a ja ho nemám ☹ mám len 2 cievny

mandarinkaa
19. feb 2013

@ja028 no, neviem sa k tomu zial vyjadrit... nezdalo sa mi, ze by tam mali mat nejake zle alebo zastarale vybavenie ☹

silvinka511
19. feb 2013

ahojte, tak ja som rodila v Kochu 11 tyzdnov dozadu a mozem vyjadrit maximalnu spokojnost 🙂 Ci uz starostlivost pred porodom, pocas neho ci pocas pobytu po porode. Ustretovost, ochota a slusnost ci uz o mna alebo o babo. Sestricky (aj na novorodeneckom aj na sestonedeli) suprove. Lekari - tiez super. Rodila ma Dr.Marcisova a Dr.Kostolny - nemam slov, na jednotku 🙂 1200 Eur urcite nelutujem a odporucam (samozrejme ak financie dovolia). Pekny den. 😉

kacenkamax
19. feb 2013

ahojte dievcata, chcela by som sa opytat ake mate u kocha skusenosti so sitim po porode. Vela zien co poznam maju zo sitia traumu, lebo lekar nepockal kym zaberie umrtvovak.. u kocha je to ako?
Dakujem 🙂

medka33
19. feb 2013

Mna caka vo stvrtok prijem a v piatok rano sekcia. Tak napisem urcite recenziu🙂

swarovski
19. feb 2013

@susannah feldmar je prefektny, ja ma na neho tiez super spomienku, ako vsetko vysvetloval, bol velmi podrobny, mily... sono nam robil hodinu, lebo krpata nechcela ukazat srdiecko nakomplet...

swarovski
19. feb 2013

@medka33 nesedeli sme si dnes oproti? 😉 mna dnes poslali tiez domov.... ale ak nic, tak vo stvrtok na 100% ostavam... zistili mi kontrakcie. ale vobec ich necitim.

medka33
19. feb 2013

@swarovski ano asi ano podla foto🙂 tak sa vidime vo stvrtok rano o 9.00 mam prijem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre