Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

eros
15. máj 2007

lari14 mylsim ze dr fifik nie je gynekolog-porodnik iba gynekolog pokial viem takze by si nemala na neho natrafit 😀

lari14
15. máj 2007

Eros, na peciatke ma uz aj porodnika. No uvidime........ 🙂

eros
15. máj 2007

no skoda ze som to nevedela skor.bo ked som chodila k nemu do poradne mal len gynekolog.asi postupil,ale mne sa zda naozaj super.vsak som nedopocula nic na neho ani od inych tehu bab v slovnafte.mozno 1 dojem 😅 😕

lari14
15. máj 2007

Tak dobre, uz sa nebudem nervacit, snad to vsetko dopadne lepsie ako pri prvom porode na Zochovej, alebo na Antolskej, kde som teraz povodne planovala rodit

eros
15. máj 2007

ja som rodila na antolskej a bolo supeeeeeeeeeeeer.vsetcia boli suprovi.neviem ja som nemala vobec s nikym problem este sanitarka na antolskej nas vyboskala

studiomiracle
27. jún 2007

mile zlate tehulky vsetky.
pripisem aj moj nazor🙂.
takze je uplna pravda, ze vsetci naj doktory z kocha odisli do ruzinova, po novom gpn.
zacinam 7 mesiac a chodim do gpn k doktorke u ktorej rodit nebudem, ale budem rodit na 99percent u dr.czirokovej z gpn na antolskej.
z gpn rodia 3 doktory;dr.Ditte,dr.Mares na kramaroch,al.ruzinov(ako si vyberiete)a dr.czirokova na antolskej.
v kochu su teraz lekari ako dr.luzinsky;znamy to potratar, dr.kutlak;sprava sa k zenam horsie ako ku kravam(mimochodom ma vystudovanu aj veterinu) a to staci nie?
ano, je pravda ze tam chodi zopar externych lekarov,ako dr.taborsky,ktory je ze vraj tiez fajn, ale nerodi:(.
suma sumarum;zeny na slovensku su nestastne,lebo naozaj dobrych lekarov, odbornikov s ludskym pristupom a pochopenim je fakt velmi malo a ked sa aj nejaky objavi, zmizne do zahranicia:(

leva
27. jún 2007

Ahoj,uplne stebou suhlasim,no nechapem co robia v sukromnom sanatoriu,ktore si mamicka poriadne zacvaka doktory ako Luzinsky ci Kutlak.Bude to asi tym ze Luzinsky je riaditel,no uz dlho nebude kedze sa to ma zrusit.Ani sa necudujem ze odtial dobry doktory odisli ked im mal porucat ten pan riaditel.Ja som tam rodila ako som uz pisala u p.dr.Ditteho a bola som nad mieru spokojna.Dr.Mares bol pri porode mojej prvej dcery a taktiez to bolo v poriadku.Pokial viem,aj s pocutia su Dr.Ditte a Mares najziadanejsi doktory a vlastne som sa aj o tom sama presvedcila.

lucia123
27. jún 2007

Ahojte, je tu niektora z Vas prosim, ktora tento rok rodila prave v sanatorium Koch? Ja by som velmi prosila akekolvek info o lekaroch: Uhercik, Kutlak, Gazo, Marsik, Kostolny, Zacok, ci je niektory z nich dobry, mily, ludsky a pod... Vopred velmi pekne dakujem za akukovek ci uz pozitivnu alebo negativnu informaciu!

titkovamiriam
27. jún 2007

Cupanik aj Ditte su v ruzinove no uz nerobia porody ale ambulancie,co je velka skoda.Ja som pri nich vlani rodila Mareka.
Ako to tam teraz funguje neviem odkedy odisiel aj Mares som tam uz nebola.Aj kamosky co tam chceli rodit si to radsej rozmysleli a isli inam ☹ .

lusil2005
28. jún 2007

ahoj luci. na sestonedeli so mnou lezala baba ktoru rodil gazo na antolskej. dost ho chvalila. a nemala ho zazmluvneneho, narazila nanho nahodou.

maaaki
29. jún 2007

Ahoj Lucia123, ja som rodila u Gaza pred mesiacom na Antolskej a bola som spokojna. Chodim k nemu aj do gynekologickej ambulancie do Prosanusu. Viem, ze tam ordinuje aj dr. Marsik, a na toho som tiez pocula celkom dobre referencie aj na dr. Durinovu. Ak by si chcela viac info napis mi do IP. maj sa 🙂

gredy
20. júl 2007

Ahoj. Chcem sa spytat, ci nahodou neviete, kt. lekari pracuju aj na Antolskej ci v Ruzinove, okrem toho, ze su aj v Kochu. Ja chodim k Durinovej a je strasne zlata a bola by som rada, keby mi pomahala s porodom, ale moc sa mi nechce do Kochu... ☹ dakujem 🙂

albertova
8. aug 2007

gredy, a prečo nie Koch? kôli tomu, že je súkromná? inak aj ja som počula, že Ďurinová je veľmi milá. Je aj dobrá odborníčka?

gredy
10. aug 2007

Durinova je fakt strasne zlata, nemozem jedine krive slovicko na jej adresu, ale skor tam nechcem koli tomu, ze som tam lezala na rizikovom a nejako ma nepresvedcila nemocnica... 😖 najskor asi preto.

lari14
10. aug 2007

Nedavno som rodila u Kocha a moj nazor je, ze ak chce zena rodit v prostredi kde nie je hluk, zhon, tona ludi, kde sa lekari a sestricky aspon tvaria, ze su tam pre zakaznika, tak Koch je to spravne prostredie v ramci Bratislavy. Preto som si ho vybrala a bola som s tym aj spokojna. Sestricky (vacsina boli fajn), prijemny personal (ak ste si nevsimali kazdodenne stazovanie sa upratovaciek medzi sebou 🙂 ), chybali tu take trapnosti ako "ide vizita, rychlo si upracte", atd.
Ale ak sa na to pozrieme v detaile, tak je to predsa len sukromne sanatorium na slovensky sposob - neberuc do uvahy nedostatky v budove (aj ked si myslim, ze namontovat par slusnych drziakov na WC papier, stojany na sprchy atd. by zase az tak vela nestali, tak je to stale o tom istom - strava priserna - a to mozem povedat, ze okrem ryzoveho nakypu zjem vsetko 😀 , lekari, ked vojdu, tak ledva pozdravia, predstavit sa - to ich ani nenapadne.

tatiana
15. aug 2007

Ahojte ,

ma niektora konkretny pripad, preco neboli spokojne s Kochom?
myslim teraz v poslednej dobe.
Ja som pocula pozitiva a aj negativa a teraz si neviem vybrat.

za info dakujem

Ak sa da, aj lekarov 🙂

leva
17. aug 2007

Ja som rodila v kochu jul 2006,no vtedy tam bol este personal velmi fajn,ako doktor Ditte,Mares,Vacokova.Sestricky boli tiez velmi ochotne a strava bola na jednotku,no pocula som ze teraz odislo odtial vela doktorov hlavne aj co som pisala,tak neviem ako to je teraz,no ja som bola spokojna.

magnolijka
17. aug 2007

Babule, ja tiez chodim k dr. Maresovi do GPN. termin mam vo februari a stasne vaham ci ostat u neho a ist do Ruzinova alebo na Kramare (nemocnice priam neznasam, hlavne ten pristup), alebo ist do Kocha k inemu porodnikovi.

Rodili ste niektora u Maresa teraz po novom v Ruzinove, alebo na Kramaroch? Tak tajne dufam, kedze robil v sukromnom sanatoriu , ze aj v nemocnici bude mat k pacientkam iny pristup, tak ako aj k porodu.

leva
18. aug 2007

Magnolijka,moje prve dieta rodil Dr.Mares pred 6 rokmi,ked to este u kocha nebolo sukromne,aj vtedy bol uz velmi zlaty a starostlivy,ja mozem o nom len dobre povedat,prisiel na izbu ked mal sluzbu za den aj 5 krat ci je vsetko v poriadku.No podareny doktor 😉 A velmi dobry doktor je aj Dr.Ditte,ochotny,starostlivost na 1.

lucia123
20. aug 2007

Ahojte,

Tak teraz pred tyzdnom sme sa vratili z Kochu a tu su moje skusenosti:

Nic lepsie som si nemohla v zivote priat ako porod v Kochu. Prisli sme s priatelom po 4 dnoch domov oddychnuty, ako z dovolenky, a vobec mi nepripadalo, ze som bola v nemocnici. Starali sa o nas prikladne, na nic sa nemozem stazovat a to som narocna.

Mali sme vlastnu izbu, len my, (600,-Sk/den), priatel tam bol non stop so mnou ubytovany.
Hned po porode cisarskym ma previezli na nasu izbu aj s nasou malou Kristinkou a mohli sme byt stale spolu. Naozaj nic krajsie nemoze byt.

Cistota, strava, starostlivost, ochota personalu 100%!!!

Za tych 11 tisic (teraz znizili poplatok) to skutocne stoji! Naozaj sa neoplati setrit, je to zazitok na cely zivot. Este raz, tak jedine do Kochu, aj keby to malo stat viac, uz by som ani nerozmyslala o inej nemocnici.
Pred tym som mala v plane (kym som nebjavila Koch) ist na Antolsku, no je to predsa len statne zariadenie, dlhe chodby, nemocnicny pach, vela ludi, komunisticke zariadenie, neosobny personal...

V Kochu je rodine prostredie, kedze tam je max. 1 porod za den, ani sa mi nechcelo odist odtial 🙂

Zostali mi krasne spomienky a kazdej buducej mamicke vrelo doporucujem Koch, stoji to skutocne za to.

margarita
15. okt 2007

pridavam sa k pozitivnej skusenosti z Kocha, hoci som tam este nerodila, ale zato som tam uz 2x lezala po tyzdni kvoli akutnym problemom (spontanny potrat a nasledny zapal).
Myslim, ze kolko ludi, tolko nazorov, ale ja som tam bola spokojna aj s prostredim(ano, je to stare ale je to aspon ciste), aj so stravou a jej servirovanim priamo na izbe a nie na konci chodby pri vytahu 😀
a aj s pristupom lekarov a sestier. Kazdy moze mat zly den, takze hoci niektora si pochvaluje, ina dotycneho doktora neznasa, ako som tu citala 😅

Ale z mojej skusenosti sa tam o cloveka fakt staraju a nie je ako inventar 😵

simonasimona
29. okt 2007

Mam cerstvu - a vybornu - skusenost, u Kocha som rodila koncom oktobra 2007. Bola som maximalne spokojna, lekari aj sestry boli skveli, empaticki, venovali nam kopu casu a zaujmu. Je tam prijemna pokojna atmosfera, malo pacientov, ziaden zhon. Ze su Baby friendly hospital, naozaj plati. S podporou kojenia si skutocne davaju velku namahu a verte, ze tu pomoc budete potrebovat, vobec to nie je lahke. Jedinu vyhradu mam k strave - o racionalnej vyzive ci dietnych obmedzeniach pri dojceni akoby nevedeli. Ale to vas asi bude najmenej zaujimat. Tiez ma predtym znepokojovali negaivne spravy v mediach, ale maju vsetky znamky dobre urobenej zaskodnickej kampane ich neprajnikov, netreba sa nechat oklamat. Nestretla som tam nikoho (boli sme tam tyzden), kto by sa ku nam spraval zle, ako zmienuju niektore prispievatelky v tejto teme. Mojim porodnikom bol dr. Zacok - odporucam! A este si vsimnite, ze v zakladnom baliku (momentalne stoji 11 000) nie je izba s kupelnou, za tu si treba priplatit. Vela stastia vsetkym buducim mamickam!

cat
29. okt 2007

Dnes som v Ruzinove stretla celu staru gardu od Kocha, Cupanika, Maresa, Demecka, vsetky zname sestricky co odisli s nimi.
Takze: Na buduci rok sa sanatorium definitivne stahuje do Pertzalky do novej velkej budovy a tato stara garda sa tam potom vrati 😎

lula5
29. okt 2007

Baby neda mi nereagovat, hoci moja skusenost je len sprostredkovana cez moje zname.
Vsetky pisete o pozitivnych skusenostiach s Kochom, ale nezabudajte, ze ste ziadna nemali problem s babatkom. Pretoze ten keby nastal Vase zazitky z kocha by sa zasadne zmenili. Nehovorim o vaznych pripadoch (ako napr. porod Belanyovej, ktory by v kochu nezvladli)... kamaratke sa narodilo babatko, ktore bolo uplne ok, malo len nejaky vysyp na telicku. Nechcite vediet co si prezila. Vsetci tam krutili hlavou, k dispozicii bola detska lekarka, ktora hned vyhlasila, ze nie je koznou. 3 dni trvalo kym boli schopni z kramarov zabezpecit koznu lekarku, ktora ked dietatko zbadala tak vsetkych brutalne sprdla, ze ako si dovolili cakat 3 dni... nebudem to tu rozpisovat vsetko dopadlo ok vdaka zasahu lekarov zvonka.
Chcem tym povedat len to, ze sice su kramare, ruzinov a antolska "len" statnymi zariadeniami, ale disponuju takymi strojmi a zariadeniami o akych Koch nesniva, pretoze skratka nema novorodenecke, ktore je ovela podstatnejsie ako pekne postelne pradlo a pohoda, lebo sa tam temer
nerodi...
Ja sama sa velmi dobre s vedenim kocha poznam a napriek tomu a nie som jedina by som tam v zivote nesla. A skuste sa zamysliet nad otazkou "preco znizili poplatok?".....

certica
29. okt 2007

lula, absolutne s tebou suhlasim 😉

cat
29. okt 2007

lula, ja predpokladam ze ked sa prestahuju do tej Petrzky tak tam hadam budu mat poriadne novorodenecke odd., nie ako na Partizanskej.

Teraz im vsetky baby utiekli za svojimi starymi lekarmi co svedci aj o tom ze tam zeny rozhodne nechodili kvoli farebnym stenam a peknemu postel. pradlu. Ja by som napr. za Cupanikom sla kamkolvek lebo mu verim.

leva
29. okt 2007

Ja by som sla kamkolvek za Dittem a Maresom.Tiez som rodila u Kocha,este ked tam boli.

lula5
30. okt 2007

Cat, Cupanika poznam osobne, je to renomovany odbornik. Ale gynekolog. Nie pediater. On ti nepomoze ked by bolo nieco s babatkom. Moj prispevok je o novorodeneckom, nie o neodbornosti gynekologov, pozor!

l.lara
30. okt 2007

som tu nova, prajem krasny den vsetkym mamickam a buducim mamickam 🙂 chcela by som pripojit svoju skusenost. sanatorium koch som si vybrala na porod, som si povedala,ze ked je to sukromne sanatorium a clovek si to tam zaplati tak by to nemalo byt zle. hmm..ako som sa mylila. zatial tam chodim (10 tyzdnov) do prenatalnej starostlivosti (ktoru som si samozrejme tiez zaplatila) a lekar ma ani raz nevysetril!!!sestra mi na poradni skontroluje moc a tlak, lekar sa ma spyta, ako sa mam, ci mi nepuchaju nohy a dovi..ziadne kontrolovanie krcka maternice, fundus a pod. nemienim tam samozrejme zostat takze hladam nieco ine, asi skusim tu antolsku.kamaratka tam tento rok v lete rodila a bola spokojna.

alexandra
30. okt 2007

Skusila som Kocha i Antolsku a do Kocha sa uy po tzch yayitkoch nevratim ani kebz mi yaplatili. Naproti tomu Antolsku moyem len doporucit, moyno to tam nie je wellness hotel, ale starostlivost prikladna, ked potrebujete o 3 v noci nieco, vydz tam iekto je kto Vam to s usmevom da a laktacna poradkyna si nas pamata aj po 10 mesiacoch...

A to som nikomu nedala ani korunu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre