Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

usacek79
14. júl 2011

ja som presvedcena, ze okrem riaditela asi vsetci pocas odmlky Kocha kdesi rodili.. Mozno nie denne, ale zas urcite nevypadli na cele tie roky. Som vsak rada, ze ak vsetko dobre pojde, budem rodit az v marci a teda dovtedy sa uz uuuurcite poriadne zabehaju 🙂

nina_m
14. júl 2011

@kuratenko80 vraj zatial nie, no pytala som sa iba na recepcii a odpoved neznela velmi isto

nina_m
14. júl 2011

pocas obhliadky som zistila, ze velka cast personalu je z ba porodnic, niektori uz nastalo, ini pracuju ako externisti, rovnako aj porodnici su nielen lekari Kocha, ale aj externisti - to sa tyka hlavne nocnych sluzieb. Jedna mamicka mi spominala, ze aj jej lekarka, ktora rodi tusim na Antolskej rokuje s Kochom o tejto moznosti. Verim, ze do septembra sa im podari co najlepsie zabehnut, do TP mam 2 mesiace. Pravdou je, ze ak by som bola 1-2 tt pred TP, asi by som o tom viac uvazovala.

katun
14. júl 2011

ditte urcite rodil na Kramaroch, kym bol Koch zatvoreny, aj Mares

tesoro
15. júl 2011

Ja by som to zhrnula tak: ak nechces platit za sukromne sluzby ktorym neveris, nech sa paci rod si v statnej "zadara" so super profesionalnym ludskym pristupom, plnych odbornikov, lebo v statnych samozrejme pracuju iba ludia s dlhorocnou praxou....... Ak by niekto nechapal je to myslene ironicky.

Ja osobne sa velmi tesim ze je moznost volby. Myslim, ze baby co tu kritizuju sukromne zariadenie by sa mali zamerat skor na kritiku a zmeny v statnych, nakolko sukromne zariadenie si mozes ale nemusis zvolit ALE statne zariadenie, ked nemas na vyber je jedine miesto kde mozes rodit.

elise
15. júl 2011

chcem sa vás spýtať o financovaní (viem že je to sukromne zariadenie kde sa platí) máte našetrené peniažky, alebo toľko zarábate, alebo tolko zarábaju vaši manželia, alebo si beriete pôžičku? mnoho ľudí aj keby chcelo rodiť v sukromnom zariadení na to nemá, preto sa zaujímam aj o tento spôsob ako to zvládate finančne. prosím nechcem počuť príspevky ked na to nemáš tak tam nechod. ja už som jeden pôrod zažila v štátnej, osobne som bola spokojná a doplatila som si nadštandard, viem čo je pôrod som mala najťažší za celu 30 ročnu prax pôrodničky, malý rotoval, dootrhal ma komplet, tlačila som ho pol hodinu a narodil sa pridusený. preto ma zaujíma aj tá stránka ako by ste si ten pôrod u koch a financovali?

elise
15. júl 2011

ešte by som chcela doplniť, že ako sa malý narodil nebola to chyba pôrodníka malý bol veľký mal 53 cm a 3950 g

tesoro
15. júl 2011

Ak by som bola tehotna tak asi jednu tretinu by som platila cah, predpokladam ze ako aj svokrovci tak aj nasi by mi prispeli a co by chybalo , by som si pozicala a splatila z toho co dostanem od statu. Ja ked som porodila, dostala som almuznu od statu, ale teraz sa to da.

Mozno by som to spolu s manzelom vycashovala cele...Neviem, zalezalo by od momentalnej situacie, nakolko manzel robi na dohody.

bubinovci
15. júl 2011

čo som počula a čo písali ženy, tak doktori z GPN zo začiatku chodili k pôrodom keď sa zatvoril Koch, potom už nie lebo to nestíhali. Myslím, že sa do toho určite rýchlo dostanú, určite ani oni nič nechcú nechať na náhodu a riskovať zdravie mamičiek a bábatiek. Ja osobne sa tam rodiť nechystám, aj preto že toľko peňazí teraz nemám, ale hlavne preto že v nemocnici kde budem rodiť mám rodinu. inak by som určite zvažovala aj Kocha. držím palce mamičkám čo idú do Kocha, hlavne nech sú detičky zdravé 🙂 budem zvedavá na infošky aké to tam je 🙂

majonka79
15. júl 2011

@elise Ahoj, máš asi podobné myšlienky ako ja ... tiež by som tam rada rodila, len kde zohnať peniažky? My sme postavili 3 roky dozadu dom a máme na krku hypotéku s tým, že manžel bude mať čo robiť, ak vypadnem s príjmom. Asi by som nežiadala našich, aby mi prispeli...možno požičali, že im to pomaličky splatím.
Je pravda, že ked si dám dokopy náklady v štátnej - 260 (výber lekára)+150 (epidurál)+cca 100 (nadštandard - lebo neviem, ako dlho tam budem)+ náklady na drobonosti, kt. musíš v štátnej kúpiť a v kochu dostaneš - tak už mám 1/2 na Koch zarobenú 😀
Skôr mám obavu z toho, že tam nemajú JIS a ani nič podobné a ak by bol nejaký problém s tebou, či bábom, tak nás musia prevážať ... nad tým možno momentáálne uvažujem viac ako nad tým, že čo to stojí 🙂
A ak uvažuješ o štátnej, tak ktorú by si vybrala?
No a počula som od pôr.asistetky, že naozaj dokovia z Kocha dlhšie nerodili 😢

majonka79
15. júl 2011

@susanq Ahoj 🙂 tak to sme boli asi u rovnakej porodnej asistentky 😎 Na našej príprave hovorila presne to isté, že nerodili cca 5 rokov.

elise
15. júl 2011

@majonka79 ja by som šla do trnavy na nadštandard alebo do trenčína

ninan2
15. júl 2011

@elise Ahoj, a preco prave tam? Totiz tiez trochu nam tymi porodnicami uvazujem, pretoze na tie statne v BA moc naladu nemam, su velmi preplnene... Citala si na ne pozitivne referencie?

elise
15. júl 2011

@ninan2 mám pozitívne referencie v trnave aj osonú skúsenosť a v trenčíne som mala kamošky čo rodili aj sme boli pozrieť🙂

usacek79
15. júl 2011

nuz mozno si budete mysliet, ze to je strasna malichernost, ale ja si neviem predstavit, zeby moje dieta malo ine miesto narodenia, ako Bratislavu.. Cela rodina sirokodaleko sme z BA, tak kvoli vyberu porodnice to urcite neprerusim - moja mama aj oco sa narodili konkretne u Kocha 🙂 Aj ked viem, ze aj Topolcany a Nitra su vraj naozaj dobre.

tesoro
15. júl 2011

@elise si si ista ze v trencianskej nemocnici su lepsie vybaveny ako v Kochu??? Ked sa bojis ak by sa nahodou nieco skomplikovalo..........

tesoro
15. júl 2011

@usacek79 Ja detto a dalsia vec, hovorite tu o porodniciach vzdialenych 100km. Ja som pri prvom spekulovala Brno, Wien ale nakoniec vyhral Koch. Ako to chcete tchnicky spravit ze pre istotu budete tam dva tyzdne pred porodom, alebo v kontrakciach na dialnici do porodnice....
Co sa tyka mna a dietata ja som na 99% presvecena ze aj pri druhom bude vsetko OKa ani si nepripustam prevoz do statnej, ale predsa je blizsie 2 km ako 100km

biancaneve
15. júl 2011

napisem len svoj nazor, nikoho nemam v umysle ovplyvnovat...u Kocha som mla v r.2006 operacny zakrok, nakolko moja gynekologicka robila aj v tomto zariadeni a osobne by som tam uz nechcela absolutne nic. Mozno som natrafila len na zle sestricky alebo tieto sa nie prave najlepsie zobudili, najmilsie tam boli sanitarky a anesteziologicka, bohuzial meno si nepamatam. Sestra menom Kamila Š. ( z web stranky zistene tam opat robi :(((((( ) sa neviem z akeho dovodu furt uchechtavala na mojej spolupacientke na izbe, takze sukromne zariadenie vam este nezabezpeci spravanie ake si zaplatite. Iste , zariadene to maju fakt na urovni, prevedenie elegantne ale v statnej si mozes takisto vybrat myslim dokonca zo 4 jedal, co nepovazujem za najdolezitejsie). Tu paradajkovu polievku co nam v Kochu dali ,mohli rovno vyliat a cestoviny ani nemuseli robit.....a uz vtedy si hovorili sukromne sanatorium...Mozem povedat, ze sestricky, kt. som osobne zazila v Ruzinove ( rodila som tam minuly rok) boli velmi mile, ochotne, obetave ( nepretrzite v strehu pri nas ako pacientkach po sekcii) a s nadstandardom som bola velmi spokojna. Takze ja opat do "statneho" Ružinova...

veve39
15. júl 2011

@tesoro presne tak. ak sa rodi v BA, podla mna prip. prevoz netreba dramatizovat, ved je to par min.
a aj ked rodis vo FN, z Antolskej mozu kludne dieta prevazat do Detskej nemocnice Kramare...

Problem BA porodnic je obrovska preplnenost a kapacitna nedostatocnost...
Nadstandard rodicka nema isty...a ani pri nom jej nepomozu prip. neochota ci demotivacia personalu - hlavne stredneho zdravotneho....
Cena v Kochu je skutocne dost vysoka...mna vsak napr. porod na Antolskej vysiel este viac (dlhodobejsi pobyt na nadstand.izbe koli vahe babatka)

tesoro
15. júl 2011

@biancaneve 2006 tam nebol team CUPANIK!!!! a to je sakra rozdiel

veve39
15. júl 2011

@biancaneve presne ako pise @tesoro v danom obdobi tam bol uplne iny lekarsky aj riadiaci tim, ktory nema nic spolocne so sucasnym vedenim...
ja som zase u lekarov GPN absolvovala zakrok 1-dnovej chirurgie v iscare (mali tam prenajatu op.salu+nemocnicne lozka), 2 roky predtym som absolvovala tiez maly zakrok na ORL na Antolskej. Porovnanie - 2 rozne svety, samozrejme v prospech GPN...
Ja som si ista, ze pristup personalu bude uplne iny ako v stat.zariadeniach. Vzdy sa samozrejme moze najst jednotlivec, ktory kazi meno spolocnosti - avsak v pripade ze to pacientka posunie na kompetentnych, iste dojde k naprave. Pricom stazovat sa na ofucanu sestru v statnej nemocnici asi nema zmysel...kazdy primar je rad, ak ma vobec naplneny stav personalu...

majonka79
15. júl 2011

Som veľmi zvedavá na prvé dojmy báb, čo tam rodili 🙂Aj keď cih je zatiaľ len pár 😀

majonka79
15. júl 2011

@elise Fúúú, to mi príde ďaleko...mám kamošky, čo sú z BA a chcú rodiť v Banskej Štiavnici. Neviem si to predstaviť, hlavne ak musím chodiť posledný mesiac každý týždeň na poradňu do vybranej porodnice. Tak tá Trnava nie je až taká hrozná...

titkovamiriam
15. júl 2011

@tesoro 2006 tam este boli ja som rodila v juny a kamoška v oktobry-mne Cupanik daval vyvolavacku a Ditte rodil 🙂

stellamiapiccola
15. júl 2011

@tesoro konečne niekto s normal .názorom ja sa radšdej nerozpisujem lebo niektoré tú píšu strašné veci a nechápen načo ! táto téma je pre ženy ktoré zaujíma novootvorený Koch a nie pre tie čo tu mudruju a kritizuju 😉

majonka79
15. júl 2011

@biancaneve Som rada, že si napísala svoju skúsenosť, tiež myslím, že nie je všetko len "ružové" (myslím Koch) a "čierne" (myslím štátne pôrodnice). Mám nejakú skúsenosť z GPN v Ružinove a musím priznať, že prístup nebol vždy ideálny. Inú skúsenosť mám však s Gyn-Fiv - veľmi som sa tam dobre cítila 🙂 Nie som ešte rozhodnutá, kde rodiť - október 2011 - ale som rada,že si môžem prečítať všetky názory 🙂

stellamiapiccola
15. júl 2011

@majonka79 ja som rodila v Ružinove 2009 a po skusenosti z pohotovosti som si zamluvila lekárku lebo som bola zdesená boli celkom milé sestričky, na nadštandart som sa nedostala, ale mala som sekciu tak sme boli na izbe dve , ale ten humus čo tam bol hrôza krvavé steny na WC plesne a upratovačka chodila savovať s rozprašovačom keď sme kojili detičky .

titkovamiriam
15. júl 2011

krásne!!!! 🙂

majonka79
15. júl 2011

@stellamiapiccola Ružinov je na tom údajne najhoršie ...Koch vyzerá naozaj super, pozerala som fotky a až ma srdce bolelo 🙂 Keby tak nebolo všetko len o peniazoch a aj o ľuďoch - ale taký je život. Ako som písala, teším sa na názor báb, ktoré tam rodili, lebo názory na štátne poznáme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre