Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

blackstrap
2. nov 2012

@moon1979 profylaxia je predporodna priprava. Je to jednak cvicenie, tiez nacvik dychania pri porode, ale hlavne preco to odporucam je, ze si tam volaju raz doktorku-porodnicku a tiez detsku sestru, takze sa dozvies ako to tam chodi uz pred porodom a nepojdes do neznama. A mozes sa pytat, diskutovat, je to super. Nam bola dr.Marcisova a ja som bola nadsena.

ellie81
3. nov 2012

ahojte, chcela by som sa spýtať odkedy presne sa dá u Kocha rodiť. Viem, že od 34tt, ale čo to presne znamená - od 33+0, alebo 34+0, alebo až 35+0?

kvetinqa
3. nov 2012

@ellie81 34+0

lulu939075
3. nov 2012

@blackstrap a kolko vyšla takáto predpôrodná príprava?

misinka26
3. nov 2012

@lulu939075 za to sa neplatí teda ja chodím na poradňu k primárovi Demečkovi som si zaplatila na rok a aj papiere už mám na pôrod ale neplatila som nič ... no poviem, že to bolo fantastické, ja som bola spokojna hlavne preto lebo nám presne povedali čo nás čaká a neminie a čo presne sa bude diať na sále aj potom s nami aj s bábom, tak odporúčam 🙂

ellie81
4. nov 2012

ešte otázočka, pre tie, ktoré nie sú pacientkami Kocha, ale idú tam iba rodiť, je táto predpôrodná príprava v cene pôrodu (v cene tých 1200 Eur)? Ďakujem.

blackstrap
4. nov 2012

@ellie81 Ano, je to v cene.

stitch30
5. nov 2012

Ahojte chcela by som opýtať. Som v 23tt a chcela by som rodiť u Kocha , neviete mi poradiť kedy si tam má zavolať ohľadne prehliadky pôrodnice a aj prednášky o EPI . Ďakujem nie som z Bratislavy tak by som to rada spojila .

sendym
5. nov 2012

profylaxia a predporodny kurz je to iste?mne povedali,ze sa za to plati 5eur za kazdy kurz

sendym
5. nov 2012

@ellie81 mne bolo povedane ze sa plati 5eur za jeden kurz

kape
5. nov 2012

Tie ktore si platia rocny poplatok ako tehotne si predporodnu pripravu neplatia. Je sucastou rocneho poplatku.

@stitch30 - este mas cas, na Epi sa nemusis speci objednavat , mavaju prednasku kazdy pondelok , bolo to doobeda, ale cas si uz nepamatam.

alexv
6. nov 2012

@stitch30 prehliadku porodnice kedykolvek - objednas sa telefonicky. A potom od 36 tyzdna tam treba chodit do poradne. Odporucam tak cca 2 tyzdne predtym zavolat a objednat sa.

misinka26
6. nov 2012

Ajojte maminy,ktore sa chystate do Kocha. Ja som rodila vcera a teraz si tu leharim🙂 poviem vam,ze si neviem predstavit rodit inde,ja som mala velmi dlhy porod (18h),vsetci boli mili a ohladuplni snazili sa mi pomoct ako sa len da,to len malemu sa na svet moc nechcelo. Zatial som velmi spokojna vsetci sa tu o nas pekne staraju🙂 nelutujem ani cent,najlepsie investovane peniaze v mojom zivote...

fatavk
7. nov 2012

Keďže je toto moje druhé tehotenstvo, a prvé som mala pred 12-timi rokmi (podotýkam že dosť komplikované), tak som chcela pre seba a pre bábätko to najlepšie. Cez internet som hľadala len tie najlepšie pôrodnícke zariadenia. Najviac sa mi pozdávalo súkromné sanatórium KOCH. Následne som sa objednala, a včera som ich naštívila po prvý krát. Bola som si viac ako istá že tam nájdem presne to čo som hľadala...o to väčšie bolo moje sklamanie. Prístupom riaditeľa nemocnice, som ostala taká prekvapená že mi bolo hneď jasné že moje predstavy boli mylné! Volali ho na konzultáciu, pretože mám aj toto tehotenstvo problémy a keď prišiel a zbadal že sú tam dve doktorky, tak predo mnou začal na jednu z nich kričať že čo to má znamenať že či nevie kde má byť, že ona ordinačné hodiny nemá tak nech ju tam viac nevidí. Absolútne mu neprekážalo že som tam, a že mne samotnej bola celá situácia strašne trápna. Doktorka sa bránila že prišla len pomôcť, a on jej na to znovu že tam nemá čo hľadať. Na to ona celá červená odišla. Žial ten tón hlasu i keď trošku menej, mu ostal aj keď sa rozprával so mnou. Teraz mi je už jasné že takýto prístup ja nehľadám, a keď si predstavím koľko by som platila, tak to radšej dám doktorovi v štátnej nemocnici a bude o nás postarané tak ako sa patrí. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

albao
7. nov 2012

@fatavk Mam podobnu skusenost, preto idem rodit aj po druhy raz do Banskej Stiavnice. Mam blizko rodicov, takze to pre mna nie je nijak komplikovany problem. Len skoda, ze je tam par fakt uzansych milych ludi, ktori doplacaju na takychto arogantnych namyslencov 😒

fatavk
7. nov 2012

Presne tak, máš pravdu. doktorka bola viac ako milá, zlatá a ohľaduplná, fakt mi jej bolo ľúto. A B.Š si bola spokojná?

blackstrap
7. nov 2012

@sendym za kurz platis iba ak by si tam isla pred prvou poradnou. Ja ked som sa objednavala, najprv som mala termin na profylaxiu a upozornili ma, ze nech si dam prvu preporodnu poradnu (nie som ich klientka, takze prvu poradnu som mala v 37tt) pred tymto datumom, lebo inak by som musela platit 5Eur. Takze ak mas termin profylaxie po prvej poradni, nedoplacas.

blackstrap
7. nov 2012

@fatavk Musim povedat, ze mne tiez pan riaditel nebol sympaticky a nebola som si ista, ci budem rodit v Kochu. Ja som ho videla v relacii o porodoch na STV, je to niekde aj v archive televizie. Vystupoval tam ako presvedceny zastanca nastrihov a celkovo mi pripadal,ze podla neho zena nema co do porodu hovorit. Nastastie realita v Kochu bola ina. Lekarka, ktora ma rodila, bola uplne super. Aj ked lekar, ktory mal sluzbu pred nou - nejaky externista, meno neviem, mi veru nebol sympaticky a keby ma rodil, asi by som nebola taka spokojna.

kacicka01
7. nov 2012

@fatavk moc nerozumiem Tvojmu prispevku.. keby si mala negativnu skusenosst s porodom v Kochu, tak pochopim, ale tu ide iba o dojem z riaditela a z jeho vystupovania, ktory v Tebe zanechal zly pocit... Ale nemyslim si, ze na zaklade vystupovania jednej osoby sa da hodnotit cele zariadenie aj ked je to zrovna riaditel... Mna upokojuju dobre recenzie mamiciek, ktore tu rodili, a urcite nielen mna, ale aj ine prvorodicky cakajuce na svoj den.. Nemoze byt kazdy dokonaly, iba tolko 😉

sendym
7. nov 2012

@blackstrap dakujem 🙂 mne, ale pani doktorka naposledy tak povedala,ze si platim kurz aj ked si platim poplatok pre tehotne aj porod ,ale dnes som volala na recepciu a tam mi dali spravne info konecne 🙂) oni v tom maju zmatok...

kvetinqa
8. nov 2012

ahojte. Ja som rodila v Kochu minuly tyzden a kedze to bol 2.porod,viem porovnat. Porod v kochu stal za kazdy jeden zaplateny cent. Rodila som sekciou a malinku som mala pri sebe takmer okamzite po porode. Pristup celeho personalu bol na jednotku, o vsetkom ma hned informovali, co mne napr.vadilo na porode v stat.nemocnici, ze som absolutne netusila co sa deje alebo bude diat. Porodnik po mne po porode ani nestekol. V kochu sa o mna zaujimali takmer stale, o vsetkom som bola neustale informovana. Mne sa odtial ani nechcelo odist 🙂 som nesmierne vdacna celemu personalu za tento pozitivny zazitok.

junkfoood
8. nov 2012

@kvetinqa gratulujem k malinkej..som rada, ze si spokojna, verim tomu, ze aj ja budem..

sasenkah
8. nov 2012

@kvetinqa gratulujem k bábätku. Môžem sa opýtať či išlo o plánovaný cisarsky? Kludne IP. Dakujem! 🙂

kvetinqa
8. nov 2012

@sasenkah planovany,mala som tenku jazvu po prvej sekcii. Keby vsak bola ok a nebolela ma, rodila by som prirodzene,co som ocenila,lebo v statnej nemocke by som mala sekciu automaticky..

veve39
8. nov 2012

@fatavk riaditel Kocha je roky mojim gynekologom, je to jeden skvely, skuseny lekar, prijemny clovek...sprevadzal ma celym tehotenstvom aj problemami, ktore sa pred nim vyskytli......zial v case mojho porodu sa u Kocha este nedalo rodit....asi bol v napati, nevieme, co musi cele dni riesit, ake problemy s chodom porodnice, mozno islo o vyhrotenie situacie, ktorej korene nepozname...iste to nie je ospravedlnenim pre vystupovanie, ake ty popisujes, len mi nedalo zareagovat, kedze tu vyznieva ako arogantny jedinec, co tak urcite nie je...

fatavk
8. nov 2012

ide o to aku som mala prvu skusenost, ja netvrdim ze je zly gynekolog, alebo clovek. Ale doktor v jeho postaveni musi vediet ako sa spravat. Viem ze z casu na cas nam vsetkym povolia nervy ale ovladat sa kazdy z nas musi. je to jednoducho moja skusenost s nim a moj pohlad a prvy dojem.

media12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanielka
8. nov 2012

@kvetinqa blahozelam! ja som vcera bola na kontrole tak som si pripomenula tie prijemne stravene chvile pocas a po porode.

kvetinqa
8. nov 2012

@yanielka verim. Som rada, ze mozem takto spominat na porod... A dakujem!

sasenkah
8. nov 2012

@media12 a čo Kramáre s Heringovou(fotky zvnútra nemocnice) a Antolska s Durianovou? Pisala si aj do ich tém??? Ries si svoj problém niekde inde!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre