Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

cat
15. feb 2008

ginger, je mi luto ale to s prevozom deti ak je nejaky problem , to nie je ohovaranie ale cista pravda. Ja som mala stastie, ale druhy raz nebudem pokusat osud.
Moja sesternica-jej dieta v kritickom stave prevazali sanitkou na Kramare lebo u Kocha nemaju potrebne vybavenie na novorodeneckom odd.
Belanyiovu-Palfiovu- takisto previezli na Antolsku,boli toho plne noviny, preco asi?

ivetah
15. feb 2008

vcielocka, dr. durinova u kocha je skvela, ja k nej chodim (sice do prosanusu), ale musim povedat, ze je velmi mila a zaroven profesionalna, citliva... podla mna ma skvely pristup.
kamoska teraz u nej rodila a tiez si velmi pochvalovala.

a co sa tyka prevozu deticiek z kocha, no aj z inych mensich miest sa prevazaju do vacsich, s tym suhlasim. a mame moznost volby, ak chce niekto uplny komfort, to ze sa mu venuju, je tam malo porodov (2-3) a prijemna rodinna atmosfera, tak koch je to prave. ale musi byt babo aj maminka v poriadku.
ak je akakolvek pochybnost, treba ist do velkej nemocnice. a pokial viem, aj to si treba zvazit, ze do ktorej, lebo aj z ruzinova vezu deti na kramare, a na kramaroch ich beru z jednej budovy do druhej. takze len na antolskej je to v tej istej budove.
rozhodovanie urcite nie je lahke, ale ako som pisala, ide o priority...

certica
15. feb 2008

ahojte, suhlasim s ivetah 😉
nic nie je cierne ani biele a je to hlavne o stanoveni si priorit kazdeho jednotlivca, co je pre mna asi tak najdolezitejsie a podla toho sa rozhodnut. no aj tak nikto nikomu nezaruci, ze bude vsetko prebiehat "uno-nuno" 😀 a ze dane rozhodnutie bolo to najidealnejsie.
len sa mi zda naozaj smiesne a trosku scestne vyjadrit nazor, ze tu ide o nejake ohovaranie konkurencie ci zavist, to ma fakt pobavilo 😨
hlavne si drzme palce, nech sa rozhodneme rodit kdekolvek, aby vsetko dopadlo dobre a mali sme zdrave deturence 😉

mirusd
15. feb 2008

vcielocka - skusim odpovedat kolko budem vediet.
technicke vybavenie
- pre prenatalnu starostlivost maju super (kvalitu UZV mi nepriamo potvrdila mi to aj doktorka na Kramaroch, kde som bola v genetickej poradni). Najlepsie na tom je, ze ked doktor potrebuje urobit vysetrenie UZV po prehliadke, tak ho jednoducho pockam pred UZV a pride a urobi to. Bez objednavok a zbytocneho chodenia v ine dni. 😉
- pre detske oddelenie - myslim, ze maju minimalne vyssi standard oproti beznym statnym porodniciam. najlepsie je ist tam a popytat sa..

- personal v Kochu je fajn. Niekedy sa trochu smejem na upratovackach a ich reciach, ale inak v poho. Sestricky aj lekari su podla mna profici, preto neuvazujem velmi o zazmluvneni porodnika. Vzhladom na skusenosti s inymi lekarmi (napr. Durinova) mam doveru aj ku kolegom mojho doktora.

- jedine co by som im trochu vytkla (lebo nechodim slepa) su priestory - je to stara budova a potrebovala by miestami zmenit obklad a nanovo vymalovat. Na jesen sa maju stahovat do novej budovy v Petrzalke, takze predpokladam, ze preto a kvoli pamiatkarom nezacali este s kompletnou rekonstrukciou interierov.

Najlepsie je ist, pytat sa a pozriet sa do Kocha aj GPN osobne. ono to za tu pol hodinu casu stoji, ze si urobis dojem aj sama..

mirusd
15. feb 2008

certi - presne tak... 😀

mirusd
15. feb 2008

Vcielocka este k tej "skvelej" VsZP - tiez som ich pacientka... 😒 😖 😢 🙄 .. ale len do konca roka..

volala som dnes specialne kvoli nim do Kocha. potrebujem odbery a tie by mi podla starych cennikov nepreplatili. Na sekretariate mi povedali nasledovne:
- pacientky VsZP ktore si zaplatia podla aktualizovaneho cennika poplatky nebudu musiet doplacat za odbery a pod. extra peniaze
- ceny pre VsZP su minimalne na prvy stvrtrok. je MOZNE, ze od druheho stvrtroka sa so VsZP dohodnu - cize je to otvorene.. Verim, ze to nejako vyriesia..

a skusim dohovorit potomkovi, aby pockal do aprila 😉 ze bude mat potom lepsi kociar.. 😎

tatiana
15. feb 2008

k tym priestorom - no to je presno to, co mi "vadilo" ale je to pamiatka preto sa tam nemoze nic robit som pocula...
neviem, co je na tom pravdy.
Ale inak mi to tam uplne vyhovuje. 🙂
k tym tolko pretriasanym prevozom - ide o to, ze ak je hocijaky problem - pacientky sa prevazaju na specializovane zariadenie, to by previezli z akejkolvek nemocnice nie len zo Kocha.
Belanyi rodila viac ako o mesiac skor a tak je logicke, ze ju preniesli na specializovane stredisko.
Nic na tom nie je ...

a drzim vsetkym palce, aby sa nic take nikomu z nas nestalo 🙂

babulina
15. feb 2008

vcielocka, moj odhad je ze dr.czirokova moze mat tak nieco medzi 35 az 40rokov, hovorila mi ze ma cca 12 rokov praxe, takze by to aj tak sedelo, neni to sice typ takej krehkej slecny ale mam z nej dobry pocit je to taky ten prudko racionalny typ clovek co mne osobne vyhovuje, ako porodnika som si ju este neodskusala, len ma operovala a nasledne mi naordinovala liecbu a urobila vsetko preto aby sme sa dopracovali k drobcovi, takze ja som jej za vela vdacna

tonita
15. feb 2008

Vcielocka tak ja mam zase uplne iny nazor.Ja chodim tiez do GPN k Dr. Vacokovej a som maximalne spokojna. Aj kamaratky tam chodia a tiez si ju chvalia.Ja ti neviem teraz....Vsetko ochotne urobi, ma ludsky pristup, vysvetli.Ja na nu nemozem povedat ani pol slova.
A zase na Dr. Cirokovu nemam vobec dobre spomienky- ku mne osobne nebola dvakrat mila a ani k mojej kamaratke ktora bola na pohotovosti pri nej.
Podla mna kazdy sme iny tak ty sa musis rozhodnut....Inac ja a moje kamaratky, ktore chodime do GPN sme sestricky a viem co to o tom ako to chodi v zdravotnictve a myslim si, ze na pristupe VELMI ZALEZI

ginger01
16. feb 2008

certica, k tvojej reakcii na ohovaranie a zavidenie si, myslela som tym hlavne , ze je to zamontovane do polititky.
Sak nepoznas Kmotrika ? ...uz len tie pojmy Koch versus GPN... asi tak a potom ta VsZP...je to cele prepojene

certica
16. feb 2008

ginger ok, ja som to chapala v zmysle koch vs ostatne BA porodnice

vcielocka1
18. feb 2008

tonita-dakujem za Tvoj nazor. Chcela by som sa Ta este opytat , ze ci si spokojna so strarostlivostou ako o buducu mamicku-vysetrenia a tak. A budes aj u Dr. Vacokovej aj rodit? Ona je asi aky rocnik-vekovo ta doktorka? 😉 Vies aj ja som byvala sestricka, takze preto sa rozhodujem kde ist ci gpn alebo koch. Rada by som mala vsetko v pohode a v poriadku-lebo viem, ze pristup a starostlivost robi vela a ked uz clovek si ma priplatit-nech vie za co.

vcielocka1
18. feb 2008

misurd-drzim Ti palceky nech Ti vsetko fajn vyjde a vsetko bude v poriadku. Dakujem za Tvoj nazor.Ta VSZP ma stve ale zasa si clovek povie,vsetko zle je na nieco dobre. 😉 A nemas problemy s objednavanim sa k doktorovi-dlhe casove useky, lebo mne povedali, zevraj maju strasne vela ludi a objednanu ma az pomaly neviem kedy. ☹

tonita
18. feb 2008

Ahoj vcielocka, ja u Dr.Vacokovej rodit nebudem lebo ona nechodi nikam sluzit.Ale keby, ze niekde sluzi tak obetujem tie prasule a zaplatim si ju, aby bola pri porode.Inac co sa tyka vysetreni pocas tehotenstva tak je uplne v pohode.Vsetky vysetrenia na cas, kazda poradna o.k. stale ma vitala s usmevok a ked som mala aj problem tak mi povedala, ze kedykolvek mozem zavolat.Tak to si cenim.Inac teraz chodim uz na Kramare pred porodom a minule som bola v GPN-ku cvicit a ona vysla z dveri nasiroko usmev ako sa mam atd...Ci som este neporodila a tak.To ma prijemne prekvapilo, ze si tak pamata.Ved sama vies co ti budem hovorit o tom ako to je v zdravotnictve, ze kolko pacientov sa ti premelie cez ruky,aby si si ich vsetkych pamatala.
K tomu veku ma tak zhruba cca 45-50? Neviem ti velmi povedat lebo je dost udrziavana a mozno nema ani tolko.Fakt ti neviem

mirusd
18. feb 2008

vcielocka - dakujem za drzanie palcov 🙂 .. zvyknem si hovorit "Bude ako nebolo" 😎

Co sa tyka objednavania - asi zalezi aj od doktora, ktoreho si si vybrala. Moj "uraduje" 2 dni v tyzdni a nemam najmensi problem dostat termin tyzden dopredu. Den dopredu som to este neskusala, ale viem, ze ked treba mozem prist kedykolvek a vezme ma aj iny lekar (som v 8. mesiaci, tak kam inam by ma posielali 😀 ).

postreh z praxe - cas na ktory objednavaju na vysetrenie aj UZV je vacsinou orientacny +- 10 az 15 min.

vcielocka1
19. feb 2008

dakujem Vam vsetkym za Vase rady a pomoc 🙂
Nakoniec sa asi rozhodnem pre koch nemocnicu. Este by som sa chcela opytat,neviete kedy sa asi koch ma stahovat do Petrzalky a kde to tam vlastne bude?
A este by som sa chcela opytat okrem doktorky Durinovej o ostatnych ste nic nepoculi ci su v pohode a tak napr. Volosinova,Lomenova-co robia v Kochu? Stale sa tu spomina iba Dr. Durinova a ostatni lekari z Kochu nie 😉

ginger01
19. feb 2008

vcielka, zda sa mi, ze zmluvu maju do konca leta, potom by sa asi mali stahovat....ja predpokladam, ze medzi 3-4. kvartalom. Kedy mas termin ?...len tak zo zvedavosti. Ja 7.8. cca. Tiez som rozmyslala nad Kochom, ale kedze som z VsZP, tak to vidim na Ruzinov....tiez nie je zly. 🙂

tatiana
19. feb 2008

Ahojcek - no Koch je tam kde je do konca roka, potom sa maju stahovat.
a aj ostatok lekarov je uplne v poho 🙂

mischelle
20. feb 2008

Caute baby,
ja som rodila u Kocha pre 8tt a musim povedat, ze som bola uplne spokojna. Izby na novorodeneckom su vybavene dobre, porodna sala je velmi pekna - hlavne ta ruzova, ta modra mi pripadala taka studena (rodila som 21 hod. a potom mi aj tak robili cisarak, takze som si to mala cas obzriet 🙂 )
Kedze som vedela, ze aj ja aj Barborka sme ok, tak som sa ziadnych komplikacii neobavala...ani neboli. Rodila som u MUDr. Durinovej - bola velmi profesionalna a pokojna, co nebolo na skodu.
Jedine, co by som im trocha vycitala, ze obcas sa mi zdalo akoby nemali dostatok casu nato, aby povysvetlovali veci a tak...trosku som sa trapila so zaciatkom kojenia a musela som pockat az na jednu sestricku na novorodeneckom, ktora sa mi venovala celu noc a pekne sme to rozchodili.....ale zopar tych mladuckych sestier mi tam pripadalo dost stratenych----vzdy len rychlo prisla, bachla mi malu na postel a utekala naspat...co nebolo bohvieco, kedze som sa po cisarskom ledva hybala....to by mali nejako doriesit. Ale primarka novoredeneckeho MUDr. Mracnova je velmi fajn...ked uz si nasla cas, tak rozpravala az moc. Trosku mi nesedelo akym silnym zastancom kojenia bola. Verim tomu, ze pre prvorodicky je velmi stresujuce pocuvat ake je kojenie strasne nenahraditelne a pritom sa trapit s tym, ci to ide alebo nie....a niekedy to proste nejde - a potom je velmi zle, ked mamicky si myslia ze zlyhali....je to dost silny stres po porode - aspon pre mna bol.
Dneska si pekne papame len z prsnika a vsetko je ok...ale nebolo to take prirodzene ako sama priroda...matka musi dost zabojovat, aby kojenie neustupilo.....takze drzim palce

🙂

mirusd
20. feb 2008

mischelle - velka vdaka za postreh, chybal mi nejaky CERSTVY postreh z Kocha!!!

Koch by sa mal stahovat do novych priestorov na jesen - vic info napr. tu http://www.sme.sk/c/3432279/Sanatorium-Koch-sa-...

leva
20. feb 2008

Ahoj ja som tam tiez rodila,bola som nad mieru spokojna,skoda ze sa stahuje,to prostredie robilo podla mna vela,z okna krasna zelen,park a tichucko.Sedela som na balkone pozerala do parku a dokonca tam boli aj lesne jahodky,je tam krasne,no bohuzial si na to prostredie spravil zalusk zasa niaky zbohatlik 😒

mirusd
22. feb 2008

ahojte,
aktualizovana info pre poistenkyne VsZP - porod u Kocha stoji 18.500.- ☹ (ine poistovne 13.500.-).
priplatky za epidural a lekara ostavaju rovnake pre vsetkych (3.500.- a 6.000.-).

sniezka
28. feb 2008

ahojte, rada by som pridala aj svoj názor a pomohla tak v rozhodovaní sa, či ísť alebo neísť rodiť do KOCHA. Rodila som tam v sepembri 2007 a od 33 gt som tam bola hospitalizovaná kvôli hroziacemu predčasnému pôrodu po dobu 2 týždňov. Tento pobyt bol pre mňa veľmi prínosný, lebo som mala možnosť spoznať všetkých lekárov a sestričky (pôrodné asistentky) a aj ostatný personál. Bola som takmer na 100 % spokojná, máločo sa im dalo vytknúť. Veľmi sa mi páčilo prostredie, vybavenie, strava, bol tam príjemný kľud a hlavne veľmi príjemný personál.
Mne pripadali najmilšie práve ženské doktorky, menovite doktorka ĎURINOVÁ, VOLOŠINOVÁ a LOMENOVÁ. Rodila som nakoniec u doktorky Ďurinovej. Doktorku Lomenovú som si žiaľ v tom čase ešte nemohla vybrať ako svoju lekárku, nakoľko ešte len praxovala (je to mladá baba zo školy, ale je nesmierne príjemná a vie upokojiť a povzbudiť), neviem ako je to teraz. Keby som mala ísť rodiť druhý krát, určite by som išla k nej, aj keď veľa skúseností ešte za sebou asi nemá. Pôrodné asistentky boli všetky veľmi príjemné a viac menej všetky mladučké.
S pôrodom som bola veľmi spokojná, mala som aj epidurálku (čiastočne pomohla) a tu by som rada vyzdvihla fantastického anesteziológa, ktorý mi ju zavádzal a po zvyšok pôrodu bol pre mňa veľkou oporou (spolu s mojím manželom samozrejme), bol to doktor ako má byť, nikdy som lepšieho nezažila, škoda len že si nepamatám jeho meno. Po pôrode bol so mnou na izbe ubytovaný aj manžel po dobu 5 nocí, toto veľmi odporúčam (aspoň prvorodičkám), mne to veľmi pomohlo. Starostlivosť o novorodencov bola primeraná, ja sa nemôžem sťažovať, ale boli sme vpodstate v poriadku a zdraví. Primárka novorodeneckého odd. MUDr. Mračnová je taktiež veľmi príjemná. Na základe mojich skúseností môžem túto pôrodnicu len odporúčať, išla by som tam znovu, len mne teda osobne bude chýbať to prostredie Kochovej záhrady, keď sa presťahujú do Petržalky.

Akékoľvek otázky rada zodpoviem.

susanah
22. mar 2008

Baby ako to teraz u kocha vyzera??Pytam sa preto,lebo sa maju udajne stahovat do noveho takze ma to zaujima.dik

mirusd
23. mar 2008

ahoj susanah.. maju sa stahovat az na jesen 2008, vsetko tam zatial funguje v pohode. mam v plane tam ist rodit, tak som tam teraz 2 x tyzdenne..

adinam
30. mar 2008

Ahojte dievčatá,počula som,že Koch sa zatvára,viete o tom niečo?

misaela
31. mar 2008

Ahojte, ja mam necely mesiac do porodu a chcela som rodit u Kocha a VRAJ ich minuly tyzden obsadila SBS na podpud starej gardy na cele s Cupanikom. ze sa tam chcu vratit a budova je ich. predpokladam ze teraz tam rozkazuju pravnici a v stredu by sa vraj malo rozhodnut, kto tam zostane a do kedy. ale niektori z personalu uz maju podpisane vypovede k 10.4. 2008. ale kedze je to info z druhej ruky neviem ci ich vyhadzuju alebo odchadzaju radsej sami :(

ginger01
31. mar 2008

je to pravda, sestry maju vypoved k tomu datumu a je tam SBS, dokonca Luzinskeho nepustili dnu /ale to uz nebudem rozpytvavat, proste ma pruser/. Vraj sa tam stahuje GPN, teda Cupanik a spol. , takze budu mat kde rodit. Ale na webe nie su ziadne upozornenia... sak budu, den pred zavretim.. 😔

susanah
1. apr 2008

http://www.ta3.com/sk/reportaze/78681_sanatoriu...

Tuto som to nasla na ta3-jke.Nie je vobec ohrozena zdravotna starostlivost.

katka.1
1. apr 2008

Ahojte. Takze je to fakt pravda. Prave som tam volala a naozaj dostali vsetci vypovede. Takze fasa. Mam necely mesiac do porodu a teraz toto 😢 Doteraz som mala z porodu minimalny strach. A to preto, ze som ten personal poznala a verila som im. A co teraz ? Zajtra mam poradnu, tak som zvedava, co mi dr. Stanislav povie. Ehm, teda ak tam bude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre