Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

vikinka25
2. jún 2013

@susannah o super, dakujem, vsak pri prvej som bola 🙂

shania31
2. jún 2013

@vikinka25
Ahoj, radsej si tam zavolaj a opytaj sa-rodila si prve u nich???

vikinka25
2. jún 2013

@shania31 nie, vtedy bol Koch zatvoreny, rodila som v Ruzinove

susannah
2. jún 2013

@vikinka25 ale musis mat v tehu knizke potvrdenie od anesteziologa, ze si ho absolvovala. Nemusis tam sediet na tom pouceni, ale to potvrdenie musi byt. A, samozrejme, podpisany suhlas o EDA. Zavolaj si na recepciu a spytaj sa, aky je v tomto pripade postup 😉

vikinka25
2. jún 2013

@susannah dakujem kocky, zajtra tam volam a vyzistim co sa da, aj ked tie dve kocky na recepcii, no musim povedat, ze podla skusenosti viac sa tvaria a vyzeraju, ako su kompetentne ku informaciam, dufam, ze len mali zly den a inak to uz bude v pohode 🙂dakujem

mandarinkaa
3. jún 2013

@vikinka25 ja som dosla na to poucenie, dala som jej tehotensku knizku a ked videla ze som druhorodicka, sama sa ma spytala, ci som mala EPI. Hovorim, ze ano... a ona ze teda ci mam nejake otazky, ze ak nemam, ze mi to podpise a nemusim tam sediet. Takze si ma zapisala a isla som prec. A tiez som rodila prve dieta v ruzinove nie u Kocha.

lolka
3. jún 2013

@vikinka25 tak co ti povedali ? musis tam prijst a abslovovat prednasku ?
ja som dnes bola, aj ked som uz epiduralku mala, ale tak teraz mam planovany spinal, tak aj kvoli tomu som chcela ist. a dostali sme peciatku do tehu knizky, to zrejme musis mat.

panarka
4. jún 2013

kocky chcem sa spýtať, chcela by som rodit u Kocha ale nie som z BA a nemám auto a uz nechcem cestovať busom alebo vlakom na každú kontrolu do Ba. môžem tam ísť len rodit bez toho aby som tam chodila na kontroly od 36tt?

lolka
5. jún 2013

@panarka a kam by si chodila na kontroly do porodu ? lebo ved vsade sa chodi od cca 35tt na kontroly uz k porodnikovi. ved si tam zavolaj a opytaj sa na to.

shania31
5. jún 2013

@panarka
No najlepsie si zavolat,ale od toho 36 tt sa chodi na poradne tam, kde chces rodit.

panarka
5. jún 2013

@lolka ja by som chodila k svojej dr. Chystam sa tam zavolať len som chcela vedieť či tu nie je niekto s rovnakým prípadom 😉

mandarinkaa
5. jún 2013

@panarka pochybujem... myslim, ze budes musiet. Mozno sa budes vediet dohodnut ze dojdes kazde 2 tyzdne, ak je vsetko ok...

moon1979
5. jún 2013

@panarka pochybujem, že ti to odsúhlasia ... totižto aj oni ťa potrebujú spoznať a odsledovať si ako sa vyvíja tehotenstvo ... nielen že sa zjavíš vo dverách už keď pôjde do tuhého, že dobrý deň tu ma máte 🙂

moon1979
5. jún 2013

@panarka ja som na poradne dochádzala vyše 100km a som rada, lebo som to tam spoznala a zoznámila som sa nielen s prostredím ale aj s ľudmi ...

moon1979
5. jún 2013

@panarka okrem toho aj poplatok za pôrod sa zaväzuješ v zmluve uhradiť mesiac dopredu

janka2307
5. jún 2013

@moon1979 za porod platis az po porode, vopred sa plati iba zazmluvneny doktor🙂 a v akej zmluve to je?

moon1979
5. jún 2013

@janka2307 nemáš pravdu, prečítaj si zmluvu, ktorú dostaneš ... a ak to na teba príde skôr tak platíš pred pôrodom nie po pôrode, tak mi to bolo aj vysvetlené ... ty pôjdeš na sálu a partner bude musieť uhradiť poplatok, pretože sa s ním preukazuješ na príjme

moon1979
5. jún 2013

@janka2307 ono to nie je ani priamo že zmluva, ale poučenia ... dokopy budeš podpisovať 3

susannah
5. jún 2013

@moon1979
@janka2307 poplatok za porod sa da zaplatit aj po porode, domonca aj vo viacerych splatkach a nie vsetko naraz v jeden den (kvoli limitu na platobnej karte).

moon1979
5. jún 2013

@susannah o tejto skutočnosti nás nikto neinformoval, v zmluve som to podpisovala tak, ako som uviedla vyššie

susannah
6. jún 2013

@moon1979 nam to hovorili na tej predporodnej priprave, tiez som bola z toho prekvapena

vierka84
6. jún 2013

Ja som platila až pri prepúšťaní, nikto sa ma pri príjme ani počas "pobytu" nepýtal či to mám alebo nemám uhradené

junkfoood
6. jún 2013

@susannah my ked sme prisli na prijem a chceli to zaplatit, tak na recepcii sa vyjadrili, ze v pohode, mame cas, kludne aj po porode..

moon1979
6. jún 2013

@junkfoood ale to asi preto, že si ich pacientka nie?

junkfoood
6. jún 2013

@moon1979 hmm..to neviem..je to mozne..ty nie si..?

moon1979
6. jún 2013

@junkfoood nie 🙂

vierka84
6. jún 2013

Ja som nebola ich pacientka

raffaella
6. jún 2013

@panarka no nemaju dievcata uplnu pravdu. Ja som napr. z BA a pred troma rokmi som rodila v Banskej Stiavnici. Ku mojmu gynekologovi som v BA chodila az do cca 10 dni pred terminom porodu (robil mi aj prietoky) a odrodit som prisla uz do BS. Dokonca v samotnej Stiavnici mi primar navrhol, nech ze nech posledne poradne chodim do BA a potom uz len odrodit mam prist do BS. Cize ja som mala len tu prvu prehliadku v BS, kde som sa stretla s primarom, prebrali sme moj porodny plan, poukazoval a vysvetlil mi vsetko.
Takze vsetko zalezi od dohody s buducou porodnicou a sucasnym gynekologom.

ooo
7. jún 2013

ja len tak mimo misu, ale musim pochvalit Ditteho. velmi mily, prijemny pan. dnes mi robil morfo, vsetko pomeral, poukazoval, povysvetloval a napriek tomu, ze sa mu nieco nezdalo, ma s manzelom nevystresoval a odporucil nas pre istotu na genetiku. takze aj ked sme odtial isli s nejasnym zaverom, mam z toho celeho super pocit.

zuzanatur
7. jún 2013

Baby, nemate nahodou skusenosti s MUDr. Sebikovou? Do Kocha nastupila len cca pred mesiacom.. Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre