Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

alicka7
20. apr 2012

@marienka30 Ahoj, ja mam s MUDr. Maresom negativnu skusenost, nastastie nie je moj lekar. Bol sa pozriet na moju ranu po siti, lebo som sa stale stazovala na velku bolest. Jeho odpoved bola dost arogantna, ze je to v norme, ze si to mam castejsie sprchovat a nieco v tom zmysle, ze asi si to casto neumyvam a ze sa mi to moze zapalit. Sprchovala som si to studenou vodou po kazdej (aj malej) potrebe.
Neviem aky je pri porode, no po tychto jeho slovach ubolenej zene usudzujem, ze nema ani stipku empatie.

alicka7
20. apr 2012

@marienka30 Co sa tyka predporodnej pripavy s pani Suskovou, mne dala velmi vela, absolvovala som ju 3x. Bola som psychicky aj fyzicky pripravena na to, co ma caka, vobec som sa nebala. Odpovedala na vsetky otazky ci uz moje alebo aj ostanych dievcat, ktore tam so mnou boli. Prihlas sa co najskor, na recepcii dostanes kontakt.

suzan1111
21. apr 2012

@alexv ahoj, no tak ja som vcera absolvovala poradnu u MUDr. Kostolneho, sice som bola objednana na 8 a zobrali ma asi po pol9,lebo mali vizitu..bol vpohode, aj celkom zavtipkoval, bolo trosku vidiet ze sa ponahla,ale odpovedal na vsetko co som sa ho pytala, spravil i aj ten ultrazvuk, povedal, ze maly ma asi 2,7kg a hoci som bola 35+5 povedal, ze to vyzera na 36+3..neviem podla coho..mozno ultrazvuku. Tak ja som bola spokojna..bol mily, vsetko ok, objednal ma zas na buduci tyzden na poradnu a prietoky plus mi dali tie zmluvy o porode podpisat.

bebel
21. apr 2012

@ellit mňa teraz vôbec nenastrihávali a ani som sa nepotrhala...dali mi tam pro forma 2 kozmetické štichy. 😎

missy6
22. apr 2012

Ahojte slecny, koncom jula by som mala rodit u Kocha a tak ma napadlo, ze ci si mam pre malinku prichystat oblecenie az na cestu domov alebo aj na pobyt v porodnici? Lebo v beznych nemocniciach babätka oblecu do ´nemocnicneho´ oblecenia...ale ako je to v tychto sukromnych zariadeniach . to veru neviem. Dakujem za rady 🙂

suzan1111
22. apr 2012

@missy6 na pobyt v sanatoriu aspon podla toho co je na stranke uvedene, oblecenie pre dietatko davaju..ked som bola na prehliadke,tak mi bolo povedane,ze pre dietatko davaju vsetko 🙂

missy6
22. apr 2012

Takze ani kozmetiku ako krem, puder ci lieh na pupok atd atd. netreba so sebou brat? Dakujem 🙂
@suzan1111

nelinqua
22. apr 2012

@missy6 nie, nic nepotrebujes, vsetko tam dostanes pre babatko..jedine oblecko na cestu domov si zabal🙂

canama
22. apr 2012

@ellit Ja som mala velmi rychly porod na to ze som bola prvorodicka, babo malo dobre vitalne funkcie, 2. doba porodna trvala najviac 5 minut, vytlacila som dieta na 3-4 zatlacenia a napriek tomu ma nastrihavali. Vobec som to pri porode necitila a ranu mam peknu, ani ju nie je vidno, ale teraz to bohuzial este citim a intimny zivot zatial nie je mozny 😒 . Dufam ze sa to za par mesiacov spravi...tak trochu si myslim ze to snad v mojom pripade tiez nebolo nutne....a ano tak trochu si myslim ze u prvorodiciek je nastrih rutinna zalezitost.

alicka7
22. apr 2012

@canama ahoj, u mna to tiez bolo tak ako u teba, 2. doba porodna velmi rychla, rana 2 tyzdne bolela hrozne, teraz to este citim, intimny zivot zatial na bode mrazu. Utesujem sa s tym, ze babo vyslo kvoli tomu nastrihu tak rychlo a som stastna, ze je v poriadku. Chcela by som vediet, ako by to bolo bez nastrihu...

canama
22. apr 2012

@alicka7 mna praveze rana ani velmi nebolela po porode, v pohode som sedela uz v porodnici a po 3 tyzdnoch ked mi odisli stehy som ani nevedela ze som niekedy rodila...az do momentu ked prislo na sex. ☹

alicka7
23. apr 2012

@canama ja som sa prve dni nemohla ani zohnut, stupit na lavu nohu a sediet 2 tyzdne, uz len myslienka na wc bola strasna

alicka7
23. apr 2012

Ale co sa tyka starostlivosti, bola som velmi spokojna, porod bol krasny a ludia velmi mili (az na par vynimiek, co sa najde asi vsade). Ak budeme mat druhe babo, urcite by som chcela rodit v Kochu.
Skoda, ze to zotavovanie "po" bolo tazsie, ale pri pohlade na nase slniecko zabudam na vsetku bolest.

mirka_nagy
23. apr 2012

@marienka30
Ahoj ja chodím tiez k maresovi a úplne chápem o com píšeš. Ako často chodia na poriadnu? Mna objednáva ledva raz za 5 týždňov. A tiez mi vadí, že prehliadka trvá dokopy asi 3min. Samozrejme, že sa od neho nič poriadne nedozvie. Prvé tehotenstvo mi dokonca podcenil odtekanie plodovej vody a tvrdil mi, že je to len výrok. Uz si dávam pozor sama.

kvetinqa
23. apr 2012

@marienka30 @mirka_nagy a preco nezmenite lekara, ked mate z neho takyto pocit? Ja nechapem niektore kocky tu, ktore sa stazuju, vadi im pristup ich lekara, ale vymenit ho nevymenia. Ak ocakavas iny pristup, tak mas pravo kedykolvek- samozrejme raz za polroka tusim zmenit lekara. Ak by som mala pocit, ze moj gyn nieco zanedbal, uz by som k nemu ani nepachla..

ja som u dr. Maresa cez dva roky a NIKDY som nemala podobnu skusenost. Presla som k nemu od inej lekarky, ktorej pristup bol otrasny a najma absolutne nevedela riesit problemy, ktore nastali. Pri dr. Maresovi sa to vyriesilo hned, po mesiaci som otehotnela a cela starostlivost v tehotenstve bola ukazkova. Vzdy ma dokladne skontroloval, na kazdu otazku zodpovedal. Ano, zazila som ho aj unaveneho, ale ved je to len clovek. nikdy sa vsak ku mne nespraval chladno alebo tak, ze ho otravujem.

nelinqua
23. apr 2012

@canama
@alicka7 napodobne 2 doba porodna cca 5 min, nastrih...ja som sa zotavila celkom rychlo, ked ma prepustili z kochu uz som bez problemov sedela🙂) ale teraz je to niekedy dost bolestive...ked urobim drep mam pocit ze ma roztrhne odspodu..

mirka_nagy
23. apr 2012

@kvetinqa
Dlhodobo pracujem v zdravotníctve a možno by si bola veľmi prekvapena kolkych lekárov ich pacienti iba otravuju, no majú z nich veľký biznis, takze to nejako pretrpia. Myslíš, že si pomôžem ak zmenim lekára v rámci jedného zariadenia? To prečo som to zatial neurobila je len, že sa bojím ísť z blata do kaluze. Áno, viem si predstaviť, že keby som mala akutny problém, mares by bol dobrá voľba. Chcela som len napísať, že úplne chápem baby, ktoré sa u maresa subjektívne necítia dobre (preto ho ale ešte nepochybnujem ako lekára). A trosku nechápem ako dokážes niekoho odsúdiť len preto, že neurobí to čo by si možno urobila ty. Možno má na to dôvod. Toto je diskusné fórum a každý má právo na svoj názor.

amouramour
23. apr 2012

@mirka_nagy jaj ale v tejto skupine nie je pripustne mat iny nazor predsa...🙂

mirka_nagy
23. apr 2012

@amouramour
Asi som uz dnes pretazena z toho môjho krpca, ale asi som ťa nepochopila☹ no ked niekedy čítam niektoré príspevky, radšej ostávavam bez názoru...

ivanka.7
23. apr 2012

@mirka_nagy
@amouramour nemyslim si, ze to @kvetinqa myslela zle a to, co napisala, znie dost logicky. Ked som nebola spokojna s gynekologickou (a ani som nemala ziadny "odborny" dovod, len mi jednoducho nebola sympaticka), tak som si k nej priniesla ziadanku od noveho doktora na kartu a bolo. Odvtedy mam skveleho doktora, s ktorym som plne spokojna. A nie, nezdalo by sa mi logicke u nej zostat len pre to, ze by ten dalsi doktor mohol byt este horsi... ale tak kazdy ma pravo zvolit si svojho doktora. Ked niekomu vyhovuje doktor, ktory mu vlastne nevyhovuje, je to jeho pravo. Len sa potom divne pocuvaju staznosti na neho, no...

mirka_nagy
23. apr 2012

@ivanka.7
Áno, myslím, že máš čiastočne pravdu. Zostavam zatial u maresa, lebo som stihla otehotniet skôr než som si Vybrala iného lekára. Na začiatku tohto tehu som mala akutny problém, ktorý zvládol dobre. A priznávam, že ako tehotnej mi nie je ľahké uvažovať o zmene lekára, pretože hlavne nechcem zostať bez lekára. A čo sa týka toho ako sa niekto sťažuje na lekára a nevymeni ho; no mne to občas celkom pomôže, ked si to precitam. Niezeby som niekomu priala akýkoľvek problém, ale je fajn vediet, že aj niekto iný to tak vníma a nie som len precitlivena.

kvetinqa
23. apr 2012

V prvom rade sa vyjadrim k @amouramour. Peti, ako sorry, ale nechapem, co si tymto myslela. Sorry, ale stale dokolecka tu opakujes jedno a to iste, kedze planujem rodit v Kochu, ak dotiahneme druhe tehotenstvo uspesne do konca, precitala som za dva dni celu tuto diskusiu a kazdy druhy prispevok od teba bol o tom istom. Ja rozumiem, ze si nebola spokojna, ze nemas dobru skusenost, ale stale o tom istom tocit mi pride uplne scestne aj v ramci diskusie. Ja tiez neospevujem dr. Maresa na kazdej druhej strane tejto diskusie. Napisala som to raz, dvakrat a pride mi to, ze stacilo, svoj nazor som vyjadrila... V tejto skupine nie je pristupne mat iny nazor? Ked si ho vyjadrila raz, tak sme si ho vsetci precitali, ked si ho vyjadrila druhykrat, opat sme ho precitali, ale ked si opisala to iste uz piatykrat, tak zacali baby reagovat. Ja som rada, ze tu necitam len same pozitivne info o Kochu, lebo v tom pripade by som tym veciam neverila. Nejde tu o ziadne glorifikovanie a to, co som napisala vobec nebolo o tom, ze nepripustam negativnu skusenost... Skor mi ide o to, ze v Kochu si clovek plati nemale peniaze a keby som nebola spokojna s tym, co je pre mna dolezite, nevydrzala by som tam uz ani minutu. Ak by este nedajboze pochybil a ohrozil mna a moje dieta, tak by som konala. Mirka napise, ze dr. Mares podcenil unik plodovej vody a nadalej chodi k nemu do poradne... to by som ja nedokazala...V ramci BA a okolia je plno sukromnych gyn. zariadeni, moznosti je mnoho.... vobec neodsudzujem teba, @mirka_nagy a mrzi ma, ak to tak vyznelo. Skor sa cudujem, ze vladzes chodit a doverovat lekarovi, ktory ti nevyhovuje a ktoremu nedoverujes...
Ja som napisala svoju skusenost, dr. Mares mi vyhovuje a ked to tak nebude, budem premyslat o zmene lekara, zatial nemam dovod.

kvetinqa
23. apr 2012

@ivanka.7 😉 som rada, ze sa tu najdu aj ludia, ktori nevidia vo vsetkom len to zle...

kvetinqa
23. apr 2012

@mirka_nagy lenze tu nejde o to, ze sa postazujes, ze cakas u svojho lekara nie 10 minut, ale hodinu. Tu ide o to, ze si napisala dost zavazne obvinenie, ze dr. Mares podcenil unik plodovej vody a aj napriek tomu u neho ostavas aj v ramci svojho druheho tehotenstva. toto je pre mna nepochopitelne... Preto som to napisala. ale kazdy sme iny..

mirka_nagy
23. apr 2012

@kvetinqa
Len aby som vysvetlila ten unik plodovej vody, možno to bude niektorej užitočné. A uz potom ozaj dost... S prvým podozrenim na unik plodovej vody som k nemu prišla asi v piatom mesiaci. Nemala som so sebou vlozku, lebo bola úplne mokra tak som ju vyhodila. Vtedy som ani nevedela, ze ju treba. Urobil mi ster z posvy - negatívne. Takze odvtedy, vždy ked som sa na to pýtala (chodila som stále ako pocurana) , vždy to bolo normálne, teda iba tehu výrok. Raz mi to nedalo a išla som s tým na pohotovosť. Zase som ale nemala vlozku, a tak zase vyter z posvy, zase negatívne. No pre istotu si má nechali v nemocnici. Dostala som vlozku a pravidelne má kontrolovali. Test na vlozke bol pozitívny, ostala som v nemocnici. Ja nehovorím, že by si mares zanedbal povinnosť, len by som vtedy ozaj veľmi ocenila nejake upozornenie ako rozoznať výtok od plodovej vody (aj ked neviem či sa to da) alebo aspoň aké situácie nepodcenovat a kedy utekat na pohotovost. No opakovane som dostavala odpoved, že taky výtok je normálny a nemám sa znepokojovat.

stellamiapiccola
23. apr 2012

@missy6 nemusíš si brať nič len svoje veci čo potrebuješ aj košelu ti daju aj 2x za deň nie je problém.Aj na bábo všetko dostaneš

kvetinqa
23. apr 2012

@mirka_nagy ja neviem cim to je,ale ja ked som prisla v 8.mesiaci s tym,ze som mala aj nohavice vlhke,hned dr. Mares povedal sestricke nech mi odleje Temesvaryho roztok a ked sa to bude opakovat,mam to testnut ci je to plodovka.. Doteraz ho mam. Takze ja mam skusenost inu. Ak by som mala tu tvoju, hladam ineho gyn. Opakujem sa,ale ak by som mala pocit,ze moj lekar nieco zanedbal,tak hladam ineho. Tu na fore sa mozem stazovat na recepciu,dlhe cakanie atd atd,ale pri niecom takomto by som to riesila..

ivanka.7
23. apr 2012

@mirka_nagy Aby si ma nepochopila zle, ja nehovorim, ze je zle, ze sa stazujete, mne len prislo trochu mimo odsudzovat kvetinqu za to, ze napisala pomerne logicku vec. Samozrejme tvoje dovody su v poriadku, ked si s nimi ty sama uzrozumena a vies preco robis to co robis 🙂

verinka100
24. apr 2012

@canama
@alicka7
@ellit Ja som mala tiez bleskovy porod, par krat som zatlacila a babo bolo vonku. Tiez ma nastrihli (bola som prvorodicka), hojenie bolo otrasne,bolestive, 3 tyzdne som si nevedela poriadne sadnut. Intimny zivot na bide mrazu a to uz som pol roka po porode ☹ ☹ ☹ Podla mna nastrih nutny nebol, len uz dostavam pocit, ze sa im nechcelo so mnou trapit...ale inak si nemozem stazovat a aj druhe babo ak nahodou raz bude, urcite pojdem do Kocha. Len by to chcelo zmenit v tomto troska pristup, zda sa mi to nastrihavanie u nich take automaticke...

letomilka
24. apr 2012

Ahojte. Chcem sa prihlásiť do Kocha, konkrétne zvažujem MUDr. Smolíka, má niekto s ním skúsenosť ? Neviete náhodou ako to je keď ste tehotná riziková a je potrebná hospitalizácia, či ležíte v Kochu, alebo sa posiela inde? 😕 Ďakujem. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre