Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

sendym
11. nov 2012

@amouramour A na to si ako prisla,ze si volaju novinarov same??rozpravate tu o veciach o ktorych nemate ani paru...

martinka008
11. nov 2012

@misinka26 Respektujem, ze upozornujete na realne nedostatky, ale nie ste uplne objektivna a zbytocne tu strasite. Kazda rodicka si musi pred porodom sama zvazit ktoru nemocnicu si veberie a preco, vratane moznych komplikacii. Ja ked som isla rodit do Kocha vedela som, ze v pripade vaznych problemov bude potrebny prevoz. Na druhej strane som vedela, ze mam uplne bezproblemove tehotenstvo, ak by to tak nebolo mozno by som rozmyslala inac.
Musim sa Kocha zastat, pretoze nie je pravda, ze nezvladaju komplikacie. Hoci som mala ukazkove tehotenstvo, samotny porod sa ku koncu dost skomplikoval (neotvarala som sa a malemu kriticky klesali ozvy kvoli snure okolo krku), ale cely team ktory ma rodil robil uplne maximum a 100% som doverovala ludom okolo mna, hoci som sa velmi bala o babo. Vsetko dobre dopadlo a nakoniec sa ani sekcia nerobila, hoci to chvilu hrozilo. V ten den ked som rodila, mali jednu akutnu sekciu a viem minimalne o jednej dalsej rodicke, ktora mala babo so snurou okolo krku. Narocne, dokonca az kriticke situacie sa v Kochu zvladaju prakticky denne - netreba tu zbytocne strasit. Ked uz, tak napiste realnu skusenost s konkretnou situaciou, aby bolo jasne co konkretne v Kochu nedokazu zvladnut.

martinka008
11. nov 2012

@sendym A ty o tom mas paru? Poznas vsetky "celebritne" mamicky? Su take, ktore volaju novinarov same, su take ktore maju proste smolu. V porodnici sa premelie vela ludi, takze zavolat fotografa moze hocikto - hlavne ked niektore media na to ludi vyslovene navadzaju...

misela12
11. nov 2012

@kape aj na antolskej majú tieto postielky, nebola som ani na nadštandarde a bola to tam celkom normálna vec 😉 nie som ani "za" ani "proti" kochovi, to len aby (budúce) maminy mali viac informácií.

sendym
11. nov 2012

@martinka008 moja zlata.... 🙂)) ja som len narazala na to ako tu mudrujete o ´´celebritach´´ a novinaroch a riesite tu veci,ktore sem ani nepatria a ani neviete o com hovorite

kape
11. nov 2012

@misela12 -ja som nemyslela postielku, ale ten pristroj do postielky 😉

amouramour
11. nov 2012

@sendym o tomto paru mam, z overenych zdrojov🙂

sendym
11. nov 2012

@amouramour ako keby mi odpovedalo dieta na zakladnej 🙂) , taketo veci pis,ked sa ta to bude tykat ...

amouramour
11. nov 2012

laskavo nebud agresivna a drza, sama si napisala nasledovne> sendym @amouramour A na to si ako prisla,ze si volaju novinarov same??rozpravate tu o veciach o ktorych nemate ani paru......a potom tato hlupa reakcia, ospravedlnuje ta snad len to, ze s tebou hadzu hormony, len som skonstatovala, ako to s nasimi celebritami chodi, tento fakt mam zo zdrojov, ktore si to nevymyslaju, nic viac, nic menej...jednoduche konstatovanie, preto nechapem trapnu reakciu vyssie, zhadzujes len sama seba

martinka008
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasenkah
12. nov 2012

Mile mamicky, buduce mamicky a ine uzivatelky MK.
Chcela by som Vas touto cestou poziadat o respektovanie nazvu temy a obsah Vasich prispevkov ladit v sulade s nazvom temy a s cielom, pre ktory bola tato tema zalozena.

Ohrdnute zamestnankyne, neuspesne uchadzacky o zamestnanie v Kochu, pseudocelebrity, ktore nikoho nezaujimaju a mamicky ktore si nemozu sluzby Koch-a dovolit by som chcela poziadat, aby si zalozili vlastne temy, kde budu zverejnovat svoje staznosti a ine vylevy!

Mna ako tehotnu, ktore na tuto temu prisla LEN koli tomu, aby ziskala info o skusenostiach inych mamiciek s tymto zariadenim to nezaujima!!!
A verim, ze tu s tymto nazorom niesom sama.

Dakujem, S.

palculienka2011
12. nov 2012

ahojte, my mame dnes dohodnute stretko s pani z Kochu, ktora nam urobi prehliadku a poinformuje co a ako, tak sa tesiiim 🙂

misinka26
12. nov 2012

@martinka008 tak to ste si ma asi z niekým pomýlili lebo ja na Kocha nedám dopustiť, ja som tam rodila minulý týždeň a môj dojem som už opísala vyššie, takže nechápem o čom točíte ...

swarovski
12. nov 2012

@vodnarka06 no ja som povodom z maleho mesta na juhu SK, vzdialeneho cez 200km od BA. A keby rodim tam a nieco sa stane, ci mne, alebo dietatu, tak smola tiez... daleko je ako do Bystrice, tak do Kosic ci Blavy. Takze riziko je vsade, nielen v Kochu... Dokonca by som povedala, ze 100%-tne to nie je ani na samotnych Kramaroch. A zase tym lekarom treba trosku verit, ved komu inemu verit v takejto situacii, ze? Inak by sme sa vsetci mohli rovno zblaznit a okrem velkych specializovanych nemocnic by sa v podstate nikde nerodilo.

A len tak od veci, ked sme uz pri straseni, najprv zena pocuva, ako porod nie je nic hrozne, odrodili milirady zien, tak preco by to prave pre nas malo byt ine... A ked uz teda prijmeme tuto myslienku a len si dovolime sprijemnit prostredie porodu, tak zrazu BU BU BU, akoby slo o rakovinu v poslednom stadiu... Velmi povzbudzujuce, len co je pravda. 😔

catherine214
12. nov 2012

Ahojte kocky, ktore ste rodili v kochu (ja som tiez rodila, ale 2007) mam otazocku, ako je to s klystirom, davaju ho len pred epi alebo ste mala niektora aj tak, ze najprv epi a potom klyzma? Totiz pri prvom tehu mi dali najprv klyzmu, epi az ked som bola na 8, to uz bolo neskoro, nezabral, pri druhom porode som bola na 4 ked som pytala epi, na antolskej, mala som priserne bolesti uz, ale mudra sestra, ze najprv klyzma a hned jak mi ju dala, som zacala rodit sama v sprche a to neprajem nikomu, do 15 minut bol malyna svete, takze epi zase nic, preto sa pytam, ci mam v Kochu moznost volby, kedze taky porod strasny uz zazit nechcem, brutalne som sa dotrhala, stare sitie, aj nove a este aj nastrih 😒

misela12
12. nov 2012

@kape veď aj ja som myslela ten prístroj do postieľky 😉 volá sa to bilibed.

amouramour
12. nov 2012

@sasenkah myslim, ze ludia mozu byt nespokojni aj z inych dovodov ako ohrdnutie, alebo nedostatok financnych prostriedkov, btw myslim, ze asi polovica zien mozno co tam rodila by z vlastnych - rozumej vlastneho platu mozno tiez na to nemala, takze to vyznieva troska hlupo🙂ale jasne nejdem spamovat temu, len ludia maju rozne dovody a nemusia to byt profesne ci financne...nazov temy je sanatorium koch boli ste spokojne?takze je celkom logicke, ze nazory budu aj kladne aj negativne

sasenkah
12. nov 2012

@amouramour sk budes nabuduce citit potrebu reagovat na moj prispevok, aspon si ho poriadne precitaj. Dakujem.

sendym
12. nov 2012

@martinka008 ja tu nemudrujem ako vy 🙂 ja mudrovat nepotrebujem, len sa to neda citat...len som povedala,ze tu trepete o veciach,ktore sa ani netykaju vas ...

danjelca
12. nov 2012

@catherine214 dohodneš sa s nimi inak dávaju yal gel a teda je to vec ktoru sa ani neoplatí riešit je to tak jemné že som ani nevedela že mi ju dali, do 10 min som šla na wc a bolo.pohoda.

sendym
12. nov 2012

@amouramour kto tu je agresivny a drzi si ty v celej diskusii koch,ja som len povedala,ze nemate paru o takych veciach,alebo ich rieste, ked sa vas budu tykat a hlavne a ze sa tu riesia ine veci ako novinari atd...ale mozem vam povedat,ze kazda jedna ´´celebritna mamicka´´ by sa vam akurat tak zasmiala do tvare.

martinka008
12. nov 2012

@misinka26 Ako spravne pisete, moj koment patril vodnarke06 a nie vam. Za chybu sa ospravedlnujem, poznamku "o com tocite" ste si mohli odpustit, kedze ste evidentne pochopili, ze sa jedna o omyl.

amouramour
13. nov 2012

@sendym myslim, ze tvoj vek a prispevky hovoria za svoje...ja sa skutocne k slepaceniu nepotrebujeme znizovat, uz tu len spamujes temu, pisalo sa tu o uniky informacii do medii, tuto diskusiu som ja nezacala len som napisala, ze tieto informacie si bezne volaju celebrity, teda nase kvazi celebrity do novin, je to znama prax ludom, co robia v mediach...nic viac, nic menej

lia018
13. nov 2012

Ahojte, rada by som sa aj ja podelila s tymi, ktorych to zaujima s mojimi skusenostami z kocha. Dnes su presne dva tyzdne, co som tam porodila krasneho syna. Moj nazor na tuto porodnicu je len a len pozitivny. O takej starostlivosti, pozornosti a sluzbach ake sa mne a syncekovi dostali som ani nesnivala a porod a pobyt v kochu bol pre mna jeden krasny zazitok, pobyt by som prirovnala k vyletu alebo dovolenke o com svedci aj to ze som sa ani raz neopytala kedy nas pustia domov 🙂 kludne by som tam bola aj dlhsie 🙂 skratka mozem len a len odporucat.

catherine214
13. nov 2012

@danjelca ja viem, ze teraz davaju yal gel, ja len ze ci mi daju epi vtedy ked ja poviem (viem ze musim byt min na 3 prsty) lebo ked pojde najprv yal alebo hocico ine, uz rovno rodim 😝 a ako tretorodicka viem moc moc dobre co ma caka 😖 tak sa informujem, ci nema niektora taku skusenost ze mala najprv epi potom yal 😉

lia018
13. nov 2012

@catherine214 mne dali najpr yal, to este na izbe a potom som isla uz na salu kde mi dali epi a tam uz som ostala az kym som neporodila.

catherine214
13. nov 2012

@lia018 diky no ano takto to funguje pri prvorodickach, nakolko tam to pomaha urychleniu otvarania, ale myslis, kebyze povies ze az po epi, ze je problem?

lia018
13. nov 2012

@catherine214 myslim, ze nieje, len ja som vobec nerozmyslala nad postupmi, ja im tam vsetkym tak doverujem, ze som nerobila ziadne porodne plany ani nic

yanielka
13. nov 2012

@catherine214 skus sa ich opytat, ja som rodila druhe dieta a tiez najprv yal a potom hned som rodila, EPI som nestihla, lenze ja som dosla do porodnice uz so spotrebovanym krckom, malo to velmi rychly priebeh, porodila som do dvoch hodin od zaciatku kontrakcii.....len si neviem predstavit technicky, najprv EPI a potom yal lebo pred porodom si na izbe, tam ho aplikuju, mas k dispozicii WC, sprchu a na sale potom pichaju EPI. Aj ked asi to nebude pre nich problem vsak su maminy co rodia dlho dlho a urcite nie su cely cas na sale. Takze moj nazor je, ze ak si to budes zelat urobia to tak, aspon ja som s nicim problem nemala....

misinka26
13. nov 2012

@martinka008 Ospravedlňujem sa ... som rada, že sa to vyjasnilo ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre