Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

mandarinkaa
4. apr 2013

@martinka008
@moon1979 Teraz ked som tam bola ja, tak tam bola jedna talianska rodinka a tato talianska rodinka, babka, dedko, teta, ujo, otecko,... xy ludi sedeli na chodbe od rana do vecera cele dni minimalne 4 dni, co som ich evidovala ja. Uz z nich bol aj personal na nervy a tesili sa kedy odidu 😉 oni tam proste na tej chodbe sedeli, po slovensky nevedeli a kukali slovensku telku 🙂

moon1979
4. apr 2013

@mandarinkaa no paráda, aj to poteší, obzvlášť italiano 😀 oni sú temperamentní aj keď spia 😀
a to tam je taký nátresk teraz, že ste boli po dvoch na izbách?

martinka008
4. apr 2013

@moon1979 Ved to, clovek po porode s prepacenim vyflusnuty s krvavou plachtou pod zadkom a v izbe cudzi ludia :-/. Nastastie jej zaplo, ze to nie je 2x prijemne, tak po chvilke na izbe isli von... No co uz, na druhy den sa nastastie uvolnila izba, tak som hned utekala prec 🙂. Ja som rodila v oktobri a vtedy bol riadny natresk, od augusta do oktobra je vseobecne najvacsi narast porodov a niekedy sa stane, ze su dve mamicky na izbe. Inac, ten konfort ked sme potom boli sami na izbe je vazne na nezaplatenie.

moon1979
4. apr 2013

@martinka008 súhlasím, ja som povedala, že žiadne návštevné nájazdy v pôrodnici max najbližšia rodina a aj to len naozaj nachvíločku ... aj doma som "širšiu" verejnosť prijímala až po 600 nedelí ...

mandarinkaa
5. apr 2013

@moon1979 nie, neviem o tom, ze by boli nejake mamicky po 2 na izbach... po jednej

mandarinkaa
5. apr 2013

Kocky, este aby som povedala skusenost s lekarmi, tak nemozem na nikoho povedat jedine krive slovicko. vsetci do jedneho boli velmi mili, starali sa a ako som pisala niekedy davnejsie, ze dr.Vacokova bola chladna, tak teraz v nemocnici s nou mam len dobre skusenosti, velmi mila, usmiata.

kikuleenka
5. apr 2013

@mandarinkaa no, ja som bola hned prvu noc po sekcii s inou maminkou s babatkom na izbe - nepotesilo velmi, kedze babatko sa budilo na kojenie kazdu chvilu a najma manzel nemohol so mnou byt na izbe, len sme sa na chodbe pomojkali (chudacik, chcel ma potesit a poskrabkal nohy, a s velkym sklamanim zistil, ze som nic necitila...spinal :D)...ale tak co uz...hned druhy den ma prestahovali na single izbu nastastie...

mandarinkaa
6. apr 2013

@kikuleenka no tak nastastie si potom uz bola sama... hej ten spinal neni bohvie co, ja som sa mojho stale pytala ze v akej polohe mam nohy, sa mi stale zdalo ze ich mam niekde hore vo vzduchu a pokrcene 🙂))

junkfoood
6. apr 2013

@moon1979 ja som rodila zaciatkom decembra a bolo tam dost prazdno..na konci chodby bolo odparkovanych hrozne vela prazdnych postielok pre babatka..ale ked rodila kamoska koncom septembra, tak tam bol brutal natresk, ten den co rodila tam bolo tusim 16 porodov..potom boli tiez po dvoch na izbe, s tym ze mala "stastie", ze druhej mamicke robil spolocnost chory manzel s ruskou na ustach..nastastie ju tusim po 2dnoch dali samu..tak drzim palce, nech si sama..je to na nezaplatenie..

moon1979
6. apr 2013

@junkfoood a to je už čo za vola s prepáčením, čo chorý ide aj k novorodencovi? ach toto je neskutočné 😠
ale čo sa čudujem, minule som na vlastné oči videla ako nastupovala rodinka s čerstvým novorodencom do auta a po nasadnutí za volant si "otecko roka" rovno zapálil cigaretu ... ľudská debilita nemá hraníc, fakt ...

martinka008
6. apr 2013

@junkfoood Ja som rodila zaciatkom oktobra (ako som uz pisala tiez sme boli prve 2 noci na izbe dve, lebo bolo hrozne plno) a tiez tam za jednou mamickou chodil totalne nakapaty otecko, chriachal po chodbach ako stary hrniec :-/.
Je super, ze Koch ma velmi ustretovy pristup k navstevam priamo na izbe od rana do vecera, ale kedze niektori ludia nevedia byt uhladuplni a zodpovedni ani len k vlastnemu dietatu, tak si myslim ze je to aj trosku nebezpecne. Ja byt na mieste manazmentu Kocha, tak by som tam nastavila pravidla ohladne maximalneho poctu navstev za den a striktne by som zakazala navstevy chorych ludi, aj ked je to tazko kontrolovatelne ☹. Ja ked som mala navstevu, tak som kazdeho donutila vydrhnut si ruky antibakterialnym mydlom, ktore som si specialne na tento ucel priniesla so sebou 🙂.

junkfoood
6. apr 2013

@martinka008 no poviem ti pravdu, ja som kocha aj kvoli tomu zvazovala, po tej kamoskinej skusenosti..lebo ako fakt ako tu niekto pisal, pod sebou krvava plachta, vlozka medzi nohami len tak navolno, a k tomu cudzi chlap nonstop v izbe..neviem neviem..a hlavne ked mas stale prso vonku, chcelo by to trochu ohladuplnosti..

misinka26
8. apr 2013

Ahojte kočky, ja som rodila v Kochu v 5. 11. 2012 a bola som nadmieru spokojná ... bola som najskôr single a len na posledný deň mi dali spolubývajúcu ale bolo to super lebo mi už bolo aj smutno... ja som totiž dovolila len jednu návštevu denne a to len najbližiu rodinu a manžel chodil po robote na chvíľku, ja som sa bála aby malý neochorel ... neviem si predstaviť návštevy od rána do večera, veď ja som bola tak unavená, že som si rada oddýchla 🙂 a to by mal chápať podľa mňa každý, veď pôrod akýkoľvek je je veľmi únavný a tiež si telo musí oddýchnuť ... ale je to na každej maminke či si praje návštevy a či nie ale treba brať ohľad aj na spolubývajúcu ...

susannah
8. apr 2013

Ahojte, takze ak to spravne chapem z vasich prispevkov, samotny Koch sa snazi, aby bola vzdy na izbe jedna mamicka? A v pripade, ak su z kapacitnych dovodov na izbe dve, tak po uvolneni jednu z mamiciek prestahuju, aby bola sama?

kholka
8. apr 2013

@susannah áno presne tak

mandarinkaa
8. apr 2013
janka2307
10. apr 2013

Mate niektora termin okolo 1.7.?kto bude rodit v podobnom termine?

susannah
10. apr 2013

Chcela by som sa opytat, ake mate skusenosti s tymito porodnikmi: Mares a Ditte. Ja som na zaklade vsetkeho, co som sa tu docitala, rozhodnuta pre dr. Ondackovu, ale mne moja doktorka (ktora k porodom nechodi) odporucila prave ich dvoch. Za akykolvek nazor dakujem! 🙂

pindula
10. apr 2013

@susannah Ditte je moj doktor a an som s nim pred mesiacom rodila...ja na neho nedam dopustit a aj preto som si ho zazmluvnila...ked sa on "zjavi" vo dverach, tak uz sa moze diat cokolvek, tak velmi mu doverujem. 😉...je velmi ludsky, empaticky, nema zbytocne vela reci (kecalkov fakt nemusim), vie co robi atd...a co sa tyma Dr Ondackovej, tak vsetky pozitivne ohlasy, ktore si tu citala su 100 percent pravdive...je to fakt anjel a profesional v jednom 😉

ella_joy
10. apr 2013

@susannah mna rodil Ditte, bez zazmluvnenia..bol fanasticky..ak ako som si ho pamatala z prehliadok, bol omyl..nebol to mlkvy profesional, ale jeden prijemny PAN dotkor, ktory vsetko co robil, komentoval, mala som pocit absolutnej dovery, a cely ten nekonecny cas zasivania, ktore mimochodom excelentne, mi rozpraval historky, predbatili sme to cele..a najma to, ze do poslednej chvile ma ubezpecil, ze aj ked mam prvy porod sekciou, dame to natur..za co som mu vdacna, aj celemu Kochu, ze nemali ziadne pochybnosti, o tom ci to dame a nepojdeme cestou "istoty" s dalsiou sekciou a odporucam lKoch dalsim kamoskam tehoskam 😝

susannah
10. apr 2013

@pindula @ella_joy - dakujem velmi pekne za rady! Asi to urobim tak, ze si dohodnem stretnutie s Dittem aj s Ondackovou, poviem im svoje predstavy a poziadavky a podla toho, aky z nich budem mat pocit a co mi na moj porodny plan povedia, sa rozhodnem. Kedze su obaja skveli, tak to asi pojde podla toho, s kym si "sadnem" po ludskej stranke viac 🙂 Ale este raz velka vdaka!

klarita1979
10. apr 2013

Babenky mate skusenost s porodom koncom panvovym v Kochu? Ak ano ako ste rodili a ktory lekar viedol porod? Dakujem za kazde info.

zuuzka
10. apr 2013

@susannah Ahoj 🙂 Mna rodili obaja a boli velmi fajn. Mudr. Ondackova je velmi mila, ohladuplna, je fajn....ale pre mna je top Mudr. Ditte, je to presne tak.....pocit, ze nech sa deje cokolvek sme v dobrych rukach. Budem velmi rada ak bude aj pri mojom druhom porode...ak sa podari 😉

nika19
11. apr 2013

Ahojte, rada by som opýtala, ak by som chcela rodiť u Kocha a aj by som tam chcela mať starostlivosť počas tehotenstva, je jedno kedy sa tam zahlásim? Som v 8. týždni a zatiaľ chodím k môjmu lekárovi, už mi vystavil aj tehotenskú knižku, ale nie som s jeho prístupom k mojim problémom spokojná, otehotnela som po 4. IVF a mám aj problémy so špinením, mám vyšší vek a stále sa tvári, že ho len obťažujem, ako keby v mojom veku nechcel vôbec riešiť tehotenstvo a jeho odpoveď je stále, že uvidíme......preto by som sa rada opýtala na Vaše skúsenosti.....ďakujem...

eva2013
11. apr 2013

@nika19 Ahoj, ku Kochovi mozes chodit od zaciatku alebo az pre porodom - ja som chodila od cca 36.tyzdna. dovtedy som chodila do Gynaexu k Dr. Divekymu a on je strasne mily, ma super pristup - ja som s nim bola viac spokojna ako s doktormi v Kochovi.

lucypaba
11. apr 2013

@nika19 Ja som tiez v 9 tyzdni prisla Kochovi, zaplatila som 200 eur na rok starostlivosti pre tehotne a ani som nemusela nic hovorit svojmu gynekologovi ktoremu som chodila predtym. Oni si vyziadaju tvoju kartu a podpisu s tebou novu dohodu a potom uz chodis len tam. Len jednu radu mam pre teba ak hladas zmenu v pristupe. Neobjednaj sa k dr. Kostolnemu. Ten by ta mohol sklamat ako mna.

nika19
11. apr 2013

@lucypaba
@eva2013 ďakujem za informácie, potešilo ma to, vážne rozmýšlam o zmene, len presne som mala problém aj ako to oznámiť súčasnému lekárovi, ale asi by som nemala brať ohľad, keď on neberie ohľad......ozaj a viete mi odporušiť lekárov, dosť sa tu chváli MUDr. Ditte

lucypaba
11. apr 2013

@nika19 Staci si zavolat na recepciu a oni ti povedia komu sa mozes objednat. Nie vsetci doktori asi maju tolko kapacit. Mne ponukli tusim troch. Ditteho mi ako moznost nedali. Ja som ale urobila chybu a povedala som ze mi je to jedno a schytala som Kostolneho.

swarovski
11. apr 2013

@lucypaba ja k nemu chodím, aj som ho mala zazmluvneneho k pôrodu. Podľa mňa je to výborný lekár. Podľa mňa všetci sú tam dobrí...

lucypaba
11. apr 2013

@swarovski ahoj, ja som nepovedala ze je zly lekar, ale ak Nika19 hlada niekoho s dobrym pristupom tak on podla mna nie je naj kandidat. Ja som rozcarovana z posledneho ultrazvuku a poradne s nim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre