Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

celasapremenim
11. aug 2014

inak cs nema nic spolocne s tym, na kolko prstov si otvorena, mozes mat cs 10 a byt na styri cm otvorena
to je stav krcka maternice, on ti makne a posuva sa zo zadneho naklonu dopredu a skracuje sa, ale neindikuje to porod...uz sa napr. ani neposudzuje podla toho, ze ked ma niekto vyssie cs, ze by sa mal setrit aleboco, ak to presahuje hodnoty na tyzden tehotenstva, ako to byvalo volakedy
niekto zacne rodit pri cs 0

celasapremenim
11. aug 2014

@martynnka ja si myslim tiez, ze to uz budes mat skoro 🙂 ale to je dobre

shania31
12. aug 2014

@celasapremenim
Bohuzial u mna to platilo, ze som mala CS uz v 19 tt 2-3 a musela som sa setrit, lezat, nohy vyssie atd. A postupne ako sa krcok skracoval, makkol, zacala som sa zvnutra otvarat, cize je to velmi individualne u tej zeny.

celasapremenim
12. aug 2014

@shania31 tak ano, ale ty si mala rizikove cele tehotenstvo
ked je priebeh tehotenstva v poriadku, tak sa inak citaju vsetky hodnoty a este sa inak posudzuju aj ked je prvorodicka alebo viacrodicka, v tomto pripade
mata uz je v termine v podstate a normalne funguje 🙂 s tymto cs moze este aj kludne prenasat, ale myslim ze nebude 🙂, ked druhe babo

shania31
12. aug 2014

@celasapremenim
Rizikove nastalo hlavne od toho 19 tt, ked sa krcok zacal tak skracovat a CS som mala na dany tyzden vyssie, jasne, ze ona uz ma narok aj na vyssie CS, kedze je v 39 tt. Len som chcela napisat, ze lekari (moj teda urcite) prihliadaju aj na vysku CS v jednotlivych tt, preto nebol so mnou vobec spokojny od toho 19 tt a zvazoval hospitalizaciu uz vtedy, ked sa nalez po case len zhorsoval, uz som nemohla protirecit 🙂

celasapremenim
12. aug 2014

tak co sa tvojho konkretneho pripadu tyka, tak to uplne chapem, ze prihliadali aj podla tabuliek k tyzdnom 🙂
ja bych tiez posluchala 🙂 a chalani sa vydarili a stalo to za to veru 🙂

pipa_vozi
13. aug 2014

Ahojte, chystam sa rodiť v Kochovi, dnes sme boli na obhliadku, som trochu sklamana ohladom niektorych veci, ale zaujimalo by ma ako je to tam v skutocnosti. Pytala som sa na moznost mat zo sebou dulu aj manzela a vraj to nie je mozne. Je tu niekto kto tam rodil nedavno a mal dve sprievodne osoby?

tiinushka
13. aug 2014

@pipa_vozi ja som mala, ale museli sa pri mne striedat, nemohli byt 2 sprievodne osoby naraz pri porode.

pipa_vozi
14. aug 2014

@tiinushka a kedy si tam rodila? Mna vcera pani presviečala, že ani striedanie nie je možne..pritom viem, že kopec bab to tak malo, vraj to zmenili pred troma tyzdnami.

tiinushka
14. aug 2014

@pipa_vozi v marci, upozornili nas, ze tam moze byt so mnou len 1 osoba a tak sa striedali. Lekari boli velmi mili absolutne to neriesili, ani ostatny personal. Akurat jedna porodna asistentka, alebo sestra neviem presne kto ona bola, ale ta davala najavo, ze jej to vadi a dost neslusne sa s nami bavila, lebo ved aj slusne sa daju veci povedat a ja som si zas nejak nepresadzovala, ze tam vsetci musime byt 🙂

danjelca
24. aug 2014

Baby co ste bolu v aparymane mali ste so sebou aj starsie deti?ake to bolo?

mia_31
24. aug 2014

@danjelca ja som bola v apartmane, chodil za mnou muz s dcerou ale nespali tam, postel je tam este pre jedneho, v podstate oni netoesia kto tam s tebou spi ale myslim ze len jedna osoba moze. Akurat aj jedlo to nosia dvojmo, moj muz chodil na obedy a dcera po skolke na vecere 🙂 ale inak to bolo super, absolutny klud tam hore, tichucko.

monicka9
2. sep 2014

Dievcata rada by som sa vas spytala, som z banskej bystrice som tehotna v 6tt a rada by som chodila na vysetrenia pocas tehotenstva do sanatoria koch nakolko tam planujem aj rodit. Prosim poradte mi ako postupovat? Mam volat a objednat sa na vysetrenie? Alebo ako to funguje? Poplatok 299 eur platia tehotne.. Beru aj rizikove tehotne? (Som po druhej sekcii). Mam svojho gynekologa v BB no rada by som chodila do BA. Do Kocha len neviem ako postupovat. Dakujem vam pekne za oopoved😊

vehuhu
2. sep 2014
monicka9
2. sep 2014

@vehuhu dakujem pekne😊

zuzana369
14. sep 2014

Ahojte, mate niektora skusenost s Dr. Kostolnym? dakujem ;)

kape
15. sep 2014

@zuzana369 - ano, robil mi skoro pred dvomi rokmi planovanu sekciu.

zuzana369
16. sep 2014

@kape a napises mi prosim viac? ako je osobne v kontakte, ci si bola spokojna, alebo ti nieco prekazalo? dakujem pekne ;)

kape
16. sep 2014

@zuzana369 ja som sa s nim stretla 2 x . 1 x na ultrazvuku, bol v pohode vysvetlil, predpovedal ze to pojde podla neho aj teraz sekciou, ma taky trosku svojsky humor co som ho pocuvala aj pocas sekcie ked sa tam bavil s ostatnymi, ale robotu urobil dobre, rychlo a aj sa vsetko hojilo dobre. Ak sa nemylim je chirurg gynekolog, takze na sekcie je to super. Nemala by som problem zverit sa mu opat do ruk. A pocas tehu som chodila k Demeckovi ten bol vtedy primarom. Osobne v tom case z Kocha som nemala vyhrady v Kochovi voci ziadnemu lekarovi teraz ich uz neregistrujem.

zuzana369
16. sep 2014

@kape super, dakujem velmi pekne za info ;)

zuzulkaba
16. sep 2014

@zuzana369 ako uz bolo pisane,je to odbornik na sekcie.. Inak ma par krat vysetroval,napr.ked som bola tehu na pohotovosti a velmi dokladny bol.. Je taky vaznejsi, ale velmi precizny,nemusis sa bat🙂

shania31
16. sep 2014

@zuzana369
presne ako pisu ostatne, je vraj dobry operater, odbornik na sekcie
par krat zastupoval mojho lekara, ked som bola na poradni, plus nejake skusenosti pocas mojej dost dlhej hospitalizacie a to som si povedala, ze ako lekara by som ho nechcela, ale sto ludi, sti chuti

kape
16. sep 2014

@shania31 on ma taky svojsky styl komunikacie ak Tvojim lekarom je Mares tak to sa neda porovnavat co sa komunikacie tyka. To som si len tipla. 🙂

shania31
16. sep 2014

@kape
Nie, nemam Maresa. Ja som poznala vsetkych ich internych lekarov pocas mojej 3 mesacnej hospitalizacie, a teda Dr. Kostolny mi vobec nesadol.

kape
16. sep 2014

@shania31 ja som si len tak tipla 🙂 to je proste v komunikacii obrovsky rozdiel, ale ako som pisala kebyze mi tak ako vtedy niekto povedal ze ma bude operovat on nemam s tym najmensi problem

dulkagabulka
17. sep 2014

@kape čo znamena svojský humor? napríklad?

sziwi
17. sep 2014

Ahojte dievcata, som si ista, ze sa to tu uz zrejme riesilo, ale 255 stran sa mi ozaj nechce citat 😒 Viete mi prosim z osobnej skusenosti poradit, co si zbalit do tasky? Ako pre seba, tak pre mimino... Co sa vam zislo, co bolo zbytocne a pod. - kazda skusenost dobra a napomocna 🙂 Dakujem moc!

silver84
19. sep 2014

@sziwi ahoj. Co som ja zatial postrehla tak: labelo na pery, kojenecke podprsenky, nohavicky po porode (sietovane), tampony do podprsenky, krem na bradavky, slapky do sprchy, papuce, sprchovy gel, veci osobnej hygieny (zubna kefka, pasta, pletove vody, kremy a tomu podobne) a makeup na skraslenie pre ucely fotenia najkrajsich zazitkov 🙂 niektore pisali este Vineu, vraj podporuje tvorbu mliecka.

minqea
22. sep 2014

prosim vas, ako sa vola lekarka v Kochu, take mile ziena, mensia a tmave vlasy? 🙂

vierka84
23. sep 2014

@minqea dr. Marcisova by to mohla byt, je taka mladsia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre