Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

woman04
25. aug 2011

@anglicko79 no ja teda neviem,ak ti ide o bolesť,či je cisársky zrovna lepšie riešenie. 😉 ..je to operácia..rez vnútri,vonku..prebratie z narkózy na Jiske...nie,ďakujem 🙂 Mám za sebou aj pôrod,aj operácie..teraz len dúfam,že budem zas rodiť normálne a to o epidurále ani neuvažujem...

pici
25. aug 2011

@usacek79 ja stale hovorim, ze biznis je biznis... pri tolkych peniazoch ktore si tam chcela nechat za porod , si ich pacientka a este si nevahaju vypytat za kyret.... bez hospitalizacie... tak to je velmi smutne

kvetinka211
26. aug 2011

@anglicko79 ahoj, ja som sa sekcii velmi chcela vyhnut a som stastna, ze sa to podarilo ... radsej prezit tych par menenej prijemnych hodin nez si nechat dobrovolne rozrezat brucho (teda ak sekcia nie je z medicinskych dovodov) a potom mat tyzdne sa hojacu bolavu ranu ... a celkova anestezia tiez nie je prave dovolenka pre organizmus 😒 no ale ak mas svoje dovody, skus si zistit hainburg, tam myslim robia aj na poziadanie, ale je to dost drahe

veve39
26. aug 2011

@kvetinka211 ahoj, cisarskym rezom sa dost strasi...aj tam je to individualne a priebeh rekonvalescencie moze byt bezproblemovy - tak to bolo aj v mojom pripade, o jazve som skutocne po par dnoch ani nevedela a tie pooperacne bolesti neboli vobec take hrozne, ako som cakala

ja som mala SC medicinsky indikovanu, od zaciatku tehot.som vedela, ze budem rodit takto a tiez som mala nacitane, ake je to velmi bolestive - u mna to tak vobec nebolo, realita bola ina ako ocakavanie-ovela lepsia, je to individualne, rovnako ako prezivanie fyziolog.porodu - u niekoho trauma, niekto ani nevie ako porodil
urcite je fyziolog.porod z medicinskeho hladiska vhodnejsi - asi nie nadarmo v tom ma vacsina lekarov jasno

tema znie inak, len som chcela zareagovat

veron_
27. aug 2011

Caute baby, tak my sme uz na svete.. rodila som v Kochu a mala som zazmluvneneho Dr. Ditteho. poradne som mala dva tyzdne pred terminom kazdy druhy den a vzdy som sa dohodla priamo s lekarom na case kedy pridem. takze ziadne cakanie 🙂 . Porod a vsetko potom bol uplne neskutocny a hlavne krasne intimny s mojim muzom pri mne. pocas celej doby pd prijatia o 15.00 bol som mnou na "rozdychavacej izbe" kde sme boli len my dvaja. doktori, sestricky, skratka uplne cely personal mili, pozorni, ustretovi co mi velmi pomolo k neskutocnej pohode a uzivania si ze je to len o mne a babatku. Poporodna starostlivost na milion hviezdiciek. Prvy den som nemohla ani vstat z postele a doslova mi nosili jedlo do postele, varili cerstve cajiky, pomalali mi so sprchovanim a utiernanim. Partner bol samo so mnou aj s babatkom x krat denne. velmi mi stale 24hodin pomahali sestricky z novorodeneckeho oddelenia a vzdy usmievave a plne nasedene 🙂 . pomohli mi s kojenim - hoci kedy som ich zavolala boli pri mne do 5 sekund 🙂 . velmi to prispelo aj k mojej terajsej domacej pohode, pretoze ma uplne vsetko naucili a ked by sme mali teraz nejaky problem mozem volat 24hod. denne. takze dalsi porod uz len u KOcha. Velmi odporucam buducim mamickam, ktore chcu mat nie len z porodu, ale aj zo vsetkeho ostatneho krasny intimny zazitok. 🙂

stellamiapiccola
27. aug 2011

@veron_ no konečne niekto k veci ! moc moc blahoželám 🙂

mikymiky
27. aug 2011

@veron_ Velka gratulacia! A velmi dakujem za objektivne info priamo z miesta cinu🙂)).

titkovamiriam
27. aug 2011

@veron_ gratulka..Dr.Ditte je ozaj super 😉

lucyferia
27. aug 2011

@veron_ Gratulujem a tesim sa zaroven, ze pribudla takato pozitivna sprava. 🙂

kaia
27. aug 2011

@veron_ , krasne, gratulujem 😎. Zacinam sa na ten nas november velmi tesit 🙂

verca12
27. aug 2011

@veron_ Dakujem velmi pekne za take uzasne spravicky...velmi si ma potesila a povzbudila a za to ti fakt dakujem🙂 Vies o Kochu som uz tolko pocula dokonca aj od ludi, co tam osobne pracuju...vraj je tam nedostatocna novorodenecka starostlivost /nie su dostatocne vybaveni/...ale co to vlastne znamena? Ako si to ty vsetko vnimala? a este jedna otazocka rodila si normalne ci epiduralkou? vies od toho tiez zavisi vela veci🙂 aj porod samotny....dakujem ...a este aby som nezabudla na to najdolezitejsie....blahozelam ti ku zdravemu babatku a tesim sa spolu s tebou, ze ste spokojni a hlavne v poriadku🙂

majonka79
27. aug 2011

@veron_ Aj ja v prvom rade blahoželám k bábenku 🙂 a prajem Vám veľa zdravíčka a pokojných nocí a hlavne nech všetko frčí, ako má 🙂 V druhom rade veľmi pekne ďakujem za pozitívne správy priamo odtiaľ, ja by som tam moc chcela ísť rodiť, len ma niekedy odrádzajú, asi to tak nazvem ...zlé jazyčnice...ktoré asi šíria len poplašné správy o tom, že sú nepripravení, nezohratí, vypadáva im elektrina a pod. Vďaka tvojej správičke sa naozaj teším.
Ďakujem 🙂

usacek79
27. aug 2011

@veron_ velmi gratulujem, krasa! 🙂 dakujem za info, zo slov citam naozajstne nadsenie 🙂

tucika
28. aug 2011

@veron_ : Tak to vyhral Koch nad "porodnikom"!!! 😀 Gratulujem! 🙂 K babetku aj ku krasnemu zazitku!!! 😵 😵 😵

veron_
28. aug 2011

@tucika dr. Ditte urobil na nas velky dojem takze sme boli spokojni ze mame aj dobreho porodnika a aj vsetko ostatne 🙂 . mal velmi ludsky pristup. ja som prenasala tak ma vzdy povzbudzoval, ked som uz bola z toho smutna a hlavne nedockava 🙂

amouramour
28. aug 2011

@majonka79 my strigy zle jazycnice🙂ale nie ja to beriem ako kazdeho preferenciu, si vybera clovek to co chce🙂ja nemam potrebu si na kocha vymyslat a to co som vycitala na margo tohto sanatoria sa zaklada na mojich osobnych skusenostiach...necitim potrebu si vymyslat negativne veci, az tak sa nenudim🙂

akova
28. aug 2011

Ahojte baby, ak možem pridam moju skusenosť s Kochom ešte pred tym ako ho zavreli, platila som 23 tisic a bola som velmi, velmi spokojná. Nelutujem tych penazi. Troška som sklamaná, že teraz cena je skoro raz tolko ako pred tym.. ale čo už, treba tu rekonštrukciu zaplatiť 😉

Rodila som u svojho dr. Žačoka, ktorý tam chodi iba na služby, ambulanciu ma v Ružinove. Služil v tedy aj dr. Mareš, a keď som mala Žačoka zaplateného, aj tak Mareš chodil za mnou ma tiež kontrolovať. Rodila som sama, teda robil Mareš ešte jeden cisarak, ale potom sa už všetci venovali mne a bolo to super, žiadny stres, pohoda. Porod trval cca 4 hodiny čo na prvorodičku bolo super. Bola som potom sama na izbe, partner so mnou na izbe, prvu noc /malá sa narodila o 23.00 hod/ som ale vobec nespala - manžel strašne chrápal 😀 takže tuto chybu už znova neurobím 😀 😀 , dalšie noci som bola už sama. Super bolo, že som mala sama kupelnu v izbe, a bola sama. Mamičky čo boli po dve na izbe, častokrat v noci chodili na chodbu ked babatko plakalo, aby nerušili druhu mamičku čo boli s nou na izbe. Televizor, noviny a neviem čo ešte verte že veľa nevyužijete, nakoľlko budete radi ked si budete mocť oddýchnuť....

Teraz som znova tehu, tešila som sa, že mi to super zasa vyšlo, Koch funguje, ale veru neviem, či dat tolko penazi za 3 dni..
Idem tam buduci tyžden tiež na geneticku konzultaciu kôli veku, testy vyšli negatívne ale aj tak ma tam poslali k dr. Križanovi. Tak uvidim, či si to ešte nakoniec rozmyslim... 🙂

tucika
29. aug 2011

@veron_ : Ja som taka rada, ze mas taku dobru skusenost! Hlavne vedomost, ze aj inde su skveli doktori, na ktorych sa da spolahnut a ktorym doverujes! Ja si totiz myslim, ze ten moj doki/porodnik je najlepsi a s inym by som sa necitila, tak dobre...Ale teraz viem, ze su aj ine moznosti 🙂 a ze to nemusi vzdy byt "bud alebo"...Ja mam napr. vyborne spomienky na porod a strasne na sestonedelie... Takze u mna bude tiez volba: porodnik (Ruzinov) vs. klud, pohodlie, milota a starostlivost (Koch)...uvidime ako sa rozhodnem, nastastie mam este dost casu... 🙂
P.S.: Vraj maju aj Ruzinov rekonstruovat, ale ako poznam promptnost nemocnicneho manazmentu a pod., tak to uz asi nestihneme 😒

majonka79
29. aug 2011

@amouramour Vôbec som nemyslela na Teba 🙂 Ty tam chodíš a vieš podľa seba zhodnotiť, čo Ti vyhovuje a čo nie. Skôr som myslela ľudí, ktorí s nimi neprišli do kontaktu, nechodili tam a potom len ...jedna baba povedala druhej...a je z toho dráma 🙂 A čo Tebe osobne prekáža, resp. nevyhovuje, že by si tam nerodila a teda ani nebudeš ako si písala). Neviem, či som to niekde v tvojich príspevkoch čítala...

kajkape
29. aug 2011

@veron_ gratulujem k babatku a prajem vela zdravicka. Chcela som ta poprosit, ak ti vyjde cas, nemohla by si prosim spisat, co vsetko si si do nemocnice brala - pre seba aj pre babatko? Ci mam riesit nejake prebalovacie podlozky, oblecenie pre babatko a ine ....dakujem ti.

amouramour
29. aug 2011

@majonka79 ahoj, no mne nevyhovuje ako som spomenula z mojho pohladu (jasne kopec ludi mi bude namietat) nedostatocne moznosti, vybavenie v pripade nebodaj nejakeho problemu s babatkom...taktiez zatial som si nevsimla nic speci oproti normalnym statnym zariadeniam, prvy raz som cakala 2,5 hodiny aj ked som bola objednana na konkretnu hodinu...nerespektovanie sukromia, sme to tu niekde spominali, rozcapene dvere, ze pocujes mena a vysledky aj inych ludi...v cakarni vie vela ludi aj co by nemuselo🙂je to netaktne a v pripade takeho strediska by sa to teda stavat nemalo...a potom bezne troska chaos na recepcii, ale to sa uz zlepsuje🙂...a celkove okrem toho usmevu personalu, mi to co ponukaju naozaj nepripada priaznivy pomer cena vs. vykon

chichinka
29. aug 2011

@amouramour s tymi vysledkami to je fakt trapas 🙄 to by sa nemalo stat nikde 🙄

dena
29. aug 2011

@veron_ srdecne gratulujem.... 🙂 velmi ma potesila tvoja info ...super... 🙂

chichinka
29. aug 2011

@veron_ velmi gratulujem k babenku a vela zdravia vam prajem 🙂 a dakujeme za vybornu spravicku 😵

ivanocka_7
30. aug 2011

@veron_
@veron_ uplne suhlasim s kazdym jednym tvojim slovom, co si tu napisala. My sme prisli na svet 24.8. Prijali ma o 6:00 a o 11:00 bola malinka uz na svete. Vsetko islo ako po masle. Nemala som dokonca ani zazmluvneneho lekara a rodil ma Dr. Ditte. lebo mal akurat sluzbu. Neviem ani opisat aky uzasny zazitok to bol, vobec ziadne negativa. Musim len odporucit kazdej buducej maminke, ktora chce mat krasne spomienky na svoj porod. Ani doma mi nie je tak dobre ako bolo tam, nehovoriac o krasnom prostredi a vyhlade z okna na krasne stromy, citila som sa ako na dovolenke. Najviac som ale ocenila, ze som bola sama na izbe. Je tam len jedna jednopostelova izba a mne ju dali aj ked som si ju ani neziadala ale nakoniec som to velmi ocenila. V kupelni bolo pre mna neocenitelne WC so zabudovanou sprchou. Bolo to lepsie ako bidet a nemusela som sa zakazdym ked som sla na WC sprchovat a utierat. hlavne mi to pomohlo v prvych dnoch, ked som myslela ze koli sitiu nebudem ani schopna vykonat ziadnu potrebu 🙂 stlacila som gombicek a tepla voda mi dost pomohla... Inak ja som u Kocha absolvovala len jednu poradnu, pretoze som mala svojho lekara, ktory je velmi dobry a vyhladavany odbornik a viac mi vyhovovalo chodit do poslednej chvile k nemu.Skoda len, ze on rodi na Kramaroch. No ked som sa ho pytala, ci mi odporuca rodit u Kocha, ci to nie je riziko v pripade, ze by malinkej nieco bolo, tak povedal s pokojom, ze tak ci tak prevazaju vo vaznych pripadoch deticky z celeho slovenska na Kramare, takze sa nemusim bat....muselo by to byt nieco naozaj velmi vazne, ak by sa nieco take dialo. inak si so vsetkym podla mna vedia poradit kdekolvek...ved z Ruzinova by tiez museli previezt babo na Antolsku alebo na Kramare...navyse u Kocha pracuje skuseny personal, ktory tam pracoval aj predtym a su to ludia, ktori maju vela skusenosti a su vsetci neskutocne mili. Neviem ako si vyberali zamestnancov ale kazda jedna sestra a lekar boli ako anjeli, este aj upratovacky boli neskutocne mile. Proste uplna pohoda, komorne prostredie, ticho, klud a pokoj navokol. Ak by ste mali nejake otazky tak sa kludne pytajte. Ak budem vediet odpoviem.Naozaj vrelo odporucam tuto porodnicu.

majonka79
30. aug 2011

@ivanocka_7 Ahoj, ďaaaaakujem moc aj za tvoju skúsenosť, super sa to číta 🙂 A gratulujem moooc k bábenku 🙂, už by som to aj ja mala rada za sebou. 😀 Rada by som sa spýtala, že ako to bolo s vizitami - ako často a aký bol pediater a že čo všetko si si musela zobrať do pôrodnice so sebou. Moc ďakujem za odpoveď 😉

mikymiky
30. aug 2011

@ivanocka_7 Ahoj, v prvom rade srdecne gratulujem, toto citat je ako balzam na moju dusu! No a v druhom rade pohotovo vyuzijem tvoju nezistnu ponuku. Pises, ze si mala iba jednu poradnu, to znamena, ze nie su potrebne tie avizovane styri, alebo ma tvoj lekar s nimi nejaku dohodu? Toto je to jedine, co ma zatial na Kochu odradza, ze by som musela styri tyzdne pred porodom k nim chodit na poradne. Ja mam tiez skveleho doktora a radsej by som az do konca chodila k nemu. Vopred dik za odpoved a uzivaj si svoju dcerku🙂. Kiez by som to po svojom porode citila takto pozitivne aj ja...

veron_
30. aug 2011

@kajkape mala som zbalenu tasku ako do Ruzinova takze skoro vsetko. No a tam som zistila, ze nepotrebujem uplne nic, iba svoj sprchovy gel, vsetko ostatne pre mna aj pre babetko som dostala 🙂

veron_
30. aug 2011

@mikymiky ked som sa pytala ci treba chodit k nim na poradne tak mi bolo povedane ze netreba k nim chodit na poradne. ja som tiez mala do poslednej chvile aj svojho povodneho porodnika..

mikymiky
30. aug 2011

@veron_ tak to by bolo uplne super, aj ked celkom nechapem tie protichodne informacie predtym. Asi sa naozaj treba iba spytat. Este raz dik🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre