Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

innka09
29. jan 2012

Ahojte, pls chodite niektora na tu predporodnu pripravu v kochu? ktore dni to byva a ako to tam prebieha? 🙂

nelinqua
29. jan 2012

@innka09 treba zavolat pani Suskovej 0918399637, ta tuto pripravu vedie, s nou sa uz dohodnes na vsetkom

saudi
29. jan 2012

@bebel, ja som rodila prvu dcerku KP prirodzene a bolo to v pohode, ja som sa viac bala pripadneho CS

innka09
29. jan 2012

@nelinqua dakujem za kontakt 🙂

lenkagl
29. jan 2012

@saudi aspoň niekto to okomentoval pozitívne 😉

saudi
30. jan 2012

kočky co ste tam rodili, ako je to s pitnym rezimom? dostavate nieco pit, alebo si mam doniest vodu sama? v statnych som si vzdy musela navlacit flase, dik

bebel
30. jan 2012

@saudi dávajú vodu a čaj......nemusíš si nosiť nič.

alicka7
30. jan 2012

Maminy, ktore ste rodili v januari v Kochu, dali vam deku pre babatko? (Ci sa nahodou v novom roku nieco nezmenilo). Rozmyslam zacat pomaly balit tasku, aby som vedela co nachystat. Mate nejake typy co zobrat a co nie? Dakujem.

majonka79
30. jan 2012

@tucika Ahojky, to je p. Dr. Vačoková, aj mňa rodila spolu aj s Marčišovou a bolo to suuuuuper 🙂

sashie
30. jan 2012

@tucika gratulujem.

ellit
30. jan 2012

@saudi ahojcek, chystas sa do Kochu?

ellit
30. jan 2012

chcem sa opytat mamin, ktore sa chystaju, alebo uz rodili v Kochu...v cene za porod je uz aj epi, alebo sa plati zvlast?

majonka79
30. jan 2012

@ellit EPI je v cene a aj otec pri porode 🙂

saudi
30. jan 2012

@ellit ano, uz som sa definitivne rozhodla, idem tam. vo stvrtok mam prvu poradnu.

dik za info o piti 🙂 tak si pribalim len vineu na kojenie.
inak bola som minuly tyzden na obhliadke. skoda, ze porodnicu mi nemohli ukazat, lebo sa tam rodilo, ale z ostatneho mam dobry pocit, sice izby male, ale ak davaju mamicky hlavne po jednej, tak sa to da. hlavne ma prekvapila velkost sprchoveho kuta na cakacej izbe na porod. by sa tam v komforte aj 4 ludia osprchovali 🙂
hlavne som konecne nemala ten stiesnujuci pocit, co vo velkej nemocnici.

ellit
30. jan 2012

@majonka79 dakujem majonka79 🙂
no moj drahy zacal velice haprovat s Kochom, ze ci naozaj je to dobry napad a podobne. Vidno, ze v zivote nerodil. Ja uz nechcem zazit porod v statnej, pokial nebudem musiet. Mne nejde o luxus a o to, ze je to Koch, ale ten ludsky pristup pri porode a po nom je podla mna na nezaplatenie. A to si muzi neuvedomuju, kedze oni su tam s nami len chvilinku a potom pridu len na navstevu. Ja chcem prist k dvom dalsim detom oddychnuta, bez stresu a bez stavu uzkosti za to, ze namna ziapala nejaka sestricka koli hovadine, ze mi tam babo nachladne, lebo aj ked si platim nadstandard, tak aj cez to vsetko fuci z pod okien hrozna zima.... chcem si tretie babo uzit, treti porod vychutnat pokial sa bude dat.....tak za toto podla mna 1200 eur stoji, no nie? 🙂

bebel
30. jan 2012

@ellit presne tak, ja som drahému vymenovala všetko, čo mi prekážalo na predchádzajúcich 2 pobytoch v inak veľmi dobrej pôrodnici. Do toho som vykalkulovala náklady na naftu a čas a dovolenku, keby mal logisticky zvládať 2 deti doma a v škole, v kombinácii so svokrou a ešte robiť mne servis 120 km od domu. 😝 😝 😝
Tak pripustil, že toto bude najlepšie riešenie a najmenej stresov. 😎 A tým, že rodím definitívne posledný krát.... súhlasil.

ellit
30. jan 2012

no ja som vyratala, ze porod v statnej vyjde aj tak na cca 550 eur....to za porodnika, ktoreho by som si urcite nejakeho vybrala + EPI + nadstandard izba mozem tam byt aj 6-10 dni ak male chyti zltacku + otec pri porode. A za 550 eur na mna bude niekto vrieskat, ja budem plakat, lebo hormony urobia svoje s kazdou mamickou......no prd, urobim vsetko preto, aby som sa dostala do Kochu 🙂))) od narodenia najstarsieho synceka co su 3,5 roka som nikde nebola, nic si nekupila....setrim kde sa da. Muz bol aj v chorvatsku, na lyzovackach a podobne.....no skusi mi odporovat 🙂

tucika
30. jan 2012

K tym malickym izbam: ja som mala stastie este aj na izbu, kedze bolo vela porodov, tak ma dali na 3. poschodie, mala som izbu smerom do zahrady (bola aj vacsia ako ta, co ukazovali na prehliadke), ale hlavne som mala vyhlad na hrad a na Bratislavu...a kupelnu som mala taku ako na cakacke 🙂 Furt som bola v sprche 😵 Inak som si tam ten pobyt naozaj uzila...stale som spala, alebo som sa mojkala s malym alebo som sa davala do poriadku...Aj jedlo mi tam chutilo a to som naozaj narocny stravnik!

amouramour
30. jan 2012

@ellit a preco by mali vrieskat?🙂))ja nepoznam osobne nikoho na koho by vrieskali, takze asi troska zvelicene🙂

nelinqua
30. jan 2012

@tucika waaau uz nech sa aj nase drobatko vypyta na svet, normalne sa tam na to tesim🙂))

maznacik007
30. jan 2012

@amouramour to ze ty nikoho nepoznas na koho by naziapali v porodnici neznamena ze sa take nedeje.... ako nic v zlom vyskusaj si a uvidis...

uz ma to tu dlho pokusalo napisat ale drzala som si prsty ale fakt sa uz neda... strasne mi pripominas jednu buducu maminu ktora podobne ako ty reagovala na kocky co pisali o porode v UK a pisali aj negativa .. tak prosto ona ze to neni pravda ze je to tam uplne dokonale a pod.. a stale si mlela to svoje... a ked potom napisala po porode tak to veru nebolo prijemne citanie vychytila vsetky komplikacie a problemy o ktorych kocky pisali ... a dost dlho sa z toho psychicky dostavala...

ja neprajem nikomu nic zle... v klude si uzi svoj porod a narodenie tvojho dietatka aj tvoj pobyt v nemocnici ale nespochybnuj pocity a zazitky ktore si tieto zeny prezili na vlastnej kozi a vedia o com pisu ... na rozdiel od teba... takisto oni maju pravo povedat si svoje a nikto nema pravo spochybnovat to co prezili a ze zvelicuju...

bebel
30. jan 2012

@tucika 😵 😵 😵 😵 superrrr

amouramour
30. jan 2012

@maznacik007 nastastie si verim, ze ja to psychicky zvladnem🙂nemam ruzove predstavy, ale tiez si to nepredstavujem ako nacisticky koncentrak...uz tam chodim asi mesiac a vsetci klop klop boli na mna velmi mili, ci uz na ultrazvuku, ctg, gynekologovia...no neviem, mozno mam stastie, mozno je to aj pozitivnym myslenim s ktorym do toho idem🙂najdolezitejsie je pre mna, ze sme zatial v pohode, dobre to zvladame, mam fajn referencie a aj skusenosti z poslednej doby...ja netvrdim, ze sa nestane ze niekto na teba navrieska, ale rozhodne to nie je pravidlo...stava sa, vsade kde pracuju ludia su taketo problemy.Ku mne bola napriklad extrem drza sestricka v Kochu...to bohuzial clovek neovplyvni...ale nemam rada pausalizovanie a cierno-biele videnie sveta a bohuzial veci funguju aj opacne, castokrat aj sami pacienti vedia byt neprijemni...teraz nenarazam na teba, ze to bol tvoj pripad...

suzan1111
30. jan 2012

baby na tu prehliadku porodnice ste sa objedavali na tomto cisle? Informácie: + 421 2 5441 2612 ?? Nejak mi to nikto nezdviha. 😒

canama
30. jan 2012

@tucika mne na prehliadke porodnice ukazali izbu co je oproti novorodeneckemu odd., najblizsie k porodnym salam, a ta vyzerala presne tak ako ta na tvojich foto. sestra vravela ze vsetky izby co su otocene do zahrady vyzeraju takto a tie co su otocene do ulice vraj iba nemaju ten stolik, lebo su o nieco mensie, takze baby treba prebalovat na posteli. no a ked som sa jej pytala ze kde zeny travia prvu dobu porodnu tak povedala ze tu, co som ja pochopila tak ze je kazda na svojej izbe, ale teda asi toto je cakacka, hej? ja som to pochopila tak ze aj ked bude rozbehnutych viac porodov, tak kazda zena ma sukromie na inej izbe a moze tam byt aj s manzelom, je tak?

aduska_ba
30. jan 2012

Ahojte babulky mam na Vas jednu otazku ak sa prihlasim v sanatoriu Koch ako tehotna tak zaplatim rocny poplatok 140eur a este nieco sa plati za vysetrenia?A este jedna otazka musim rodit v sanatoriu ,alebo aj niekde inde?Za odpovede dakujem velmi pekne

ivanka.7
30. jan 2012

@aduska_ba Za vysetrenia uz neplatis, len za morfo utz 20 eur. A rodit u nich samozrejme nemusis.

aduska_ba
30. jan 2012

@ivanka.7 dakujem velmi pekne za odpved.A za 3D,alebo 4D ultrazvuk platim?Neviem sa rozhodnut medzi mudr Cunderlikom ,alebo niekoho z KOCH ty chodievas tam ?

ivanka.7
30. jan 2012

@aduska_ba Za 3D a 4D platis zvlast, to sa neponuka standardne u nich (ale ja som tam na 4D nebola, bola som inde po znamosti zadarmo). Ja chodim k doktorovi Smolikovi, on k nim prisiel v septembri a ja som presla s nim. On ale ordinuje na Ruzinovskej, nie na Partizanskej, takze ak sa rozhodujes aj podla polohy, tak si vyber niekoho z tych, co ordinuju priamo v Kochu. Mimo Kochu na Ruzinovskej su Smolik a Piskaninova (? - neviem ci som dobre dala meno, mozno som ho splietla).

aduska_ba
30. jan 2012

@ivanka.7 ja byvam v ruzinove a spokojna si u Smolika?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre