Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

janocka
8. nov 2011

@ladybaby ja som tiez rodila cisarskym a po porode mi maleho doniesli ukazat este na sale, potom ho vzali osetrit, umyt a tak.... Po prevezeni na izbu mi maleho hned doniesli a prilozili na prsnik. A odkedy mi ho doniesli bol so mnou na izbe. Bezomna bol iba ked bola vizita. Ked v noci plakal, pytali sa ma ci si nechcem oddychnut a dat ho na novorodenecke, no nechcela som, tak bol stale so mnou 🙂
A aj s kojenim pomohli ked sa nechcel den po porode prisavat. Deku dostava kazda rodicka, je taka hrubsia, bledohneda

ladybaby
9. nov 2011

@janocka dakujem a ty si sa o neho dokazala starat ked si musela po sekcii lezat? Prip. bol tam s tebou mm, ktory ti ho podaval?

ivulik211
9. nov 2011

@quappa77 vdaka za info. tak ten prístup je taký ked tam majú dosť ludí a behajú medzi ambulanciou a sálou... potom je jasné ze tie na poradnu musia počkať 😉 ja som bola včera na morfo v Ginfive a tiež sme tam čakali hrooozne dlho dr skrátka nestíhal a to morfo skrátka pomeral a bolo vybavené tak ale hlavne že deti sú v poriadku.
Ešte sa chcem spýtať tých 20€ sa asi platí po každej poradni, však, ked nemám zaplatený tech ich ročný poplatok.

kiribaby
9. nov 2011

@ivulik211 @quappa77 osobne sa na recepciu nemôžem sťažovať, práve naopak, vždy boli ku mne obe recepčné milé, usmievavé a nápomocné... kiežby sa tak správal aj pán Dr. na prietokoch.. ☹ v ambulancii som nestrávila ani 3 min, super rýchlym spôsobom pobehal po bruchu - bez komentára a bez otázok na moju osobu (spýtal sa ma iba na moje meno), sestre rýchlo nadiktoval údaje a dal mi inštrukciu obliecť sa. Keď som sa prekvapená spýtala, či je všetko v poriadku - odpoveď - vyzerá to tak že áno, dovidenia. V čakárni nik nesedel a ešte dobrých 10min po mojom odchode tam ani nikto nevstúpil.., takže sa nemal kam ponáhľať.. Z vytlačeného papiera som akurát vyčítala, že sme ultrazvukovo 2 tt pozadu a to ma teda vôbec nepotešilo, nieže by som si z toho robila veľkú hlavu, ale bolo by fajn, keby to spomenul a ubezpečil ma, že je to v poriadku 😒

ivulik211
9. nov 2011

@kiribaby tak to je škoda, že aj ked si platíš tak majú takýto prístup...

quappa77
9. nov 2011

@ivulik211 pokial nie si ich klient, tak 20 eur za kazdu poradnu ☹

kiribaby
9. nov 2011

@ivulik211 áno, je to škoda, napriek tomu, že som nemala prehnané očakávania, bola som skutočne sklamaná, navyše na poradni som sa o bábätku nedozvedela žiadne info (len obligátna klasika - váha, tlak, moč, a Dr.skontrolovala krčok), viac mi vraj povedia na prietokoch..hmm ani nie :( a to som termín na prietoky dostala až o 10dní po poradni :(

dena
9. nov 2011

@kiribaby to ma mrzí 😒 vlastne aj pri mne to bolo asi niečo podobné, ale ja som sa pýtala...a keďže som sa pýtala tak mi aj museli odpovedať 😀 a kedy máš prísť na ďalšiu kontrolu?

verinka100
9. nov 2011

@majonka79 Ahojcek, ano, mame to za sebou 🙂 Uz si uzivam prijemne starosti s malym doma. Rodila som prirodzene a bola som tam 6 dni, lebo maly mal zvysene zltackove hodnoty, takze bol aj 2krat pod UV lampou. A vam sa ako dari? Dufam, ze dobre 🙂

janocka
9. nov 2011

@ladybaby no maly lezal so mnou v posteli a ked ho bolo treba prebalovat, manzel zavolal sestricku a druhy den som uz mohla vstat, tak som zvladala prebalovat sama

fedina1
9. nov 2011

V prvom rade dakujem velmi pekne za blahozelania.
Odpovede pre:
kuratenko80: urcite nebudu mat nic proti tomu, ak si vankus donesies. neviem, ci nieco take maju, nestretla som sa s tym, ani som nemala problem s kojenim. stacila mi polohovatelna postel, ale kazda sme ina. musis vyskusat a uvidis.
ladybaby: manzel cakal na chodbe a ani sa nestacil spamatat a uz ho zavolali, ze babatko je na svete a hned ho zavolali na novorodenecke, kde mohol byt s nim. babatko nam priniesli skoro hned na izbu, kde bol aj manzel, co sme nejako uprosili, kedze navstevy po cisarskom reze su 12 hodin zakazane. hned sme aj prikladali. bolo to pomerne skoro, asi tak do hodinky, ale presne neviem, lebo som nejako cas nevnimala. to sme skusili len prilozenie a potom si ju zobrali. doniesli vzdy na kojenie, resp. prilozenie, kedze mlieko sa mi rozbehlo na 3 den. babatko mozes mat pri sebe kolko chces, zavisi od teba, ako budes zvladat. ja som ju mala pri sebe posledne dve noci aj cely den, dve noci po reze ju mali na novorodeneckom. ale opat plati, ze je to individuelne a da sa dohodnut. s kojenim pomohli. ked som sa v niecom citila neisto, radsej som sa opytala aj viackrat, aby som mala istotu. ze to robim dobre. deku sme dostali, je bezovej farby bez potlace a velmi prijemna. dostava ju kazda mamicka.

ladybaby
10. nov 2011

@janocka @fedina Dievcata, dakujem za odpoved. Prajem vela radosti z babatok a nech dobre spinkaju 🙂

mrnka_sk
10. nov 2011

Prosim Vas, menili ste niekto lekara vramci GPN (Koch)? Som si to tu precitala, a len sa mi potvrdili moje pocity a skusenosti. Mrzi ma, ze nie su teda ojedinele a ze ich zaznamenali aj ine pacientky. Recepcia funguje striedavo lepsie-horsie, ale zatial vzdy jednali so mnou slusne a nedavno dokonca boli tak neskutocne ustretovi, ze som si povedala, ze prestahovanie do Kochu je zmena k lepsiemu (kedze to bola moja prva navsteva po zmene priestorov). Nuz ale navsteva uz taka nebola. Osobne mi ale neprekaza ak pride akutny problem a koli tomu sa moj termin posunie. Ved aj ja raz mozem potrebovat surne pomoc. No ale kedze cakaren praskala vo svikoch, trpezlivost niektorych uz prekrocila hranice a dali to najavo. Takze cakanie v tych stiesnenych priestoroch vonkcom nebolo pohodove.
Ovela viac mi vsak prekazaju dlhe cakacie doby na volny termin u Dr. Maresa. Takze mam zajaci umysel 🙂 Uprimne povedane, netesi ma to, ale takto som si sukromnu kliniku nepredstavovala. Neviem vsak, ku komu sa mam dat preradit.

ofinka
10. nov 2011

ja mam podobne umysly ako @mrnka_sk. chodim k Maresovi, ale je to peklo dockat sa, kym clovek vojde do ambulancie. netvrdim, ze nemoze zobrat akutny stav {hoci na to by tam mohli mat zriadenu samostatnu ambulanciu, kde by trebars aj kazdy den niekto iny z nich sluzil a nemuseli by sme ostatne, riadne objednane, tolko cakat}. keby to bola pol hodina, ale ja bezne cakam aj hodinu a pol, kym sa tam dostanem. proste ked ten rocny poplatok ma zahrnat presny cas vysetrenia, mali by to aspon priblizne dodrzat, alebo poplatok zrusit.
tiez mi inak vadi, ze Mares je stale akoby otraveny a mam tiez zakazdym pocit, ze ho vlastne otravujem a uz sa nemam radsej nic pytat. :o{ najhorsie je, ze neviem, ku komu ist, aby som dlho necakala a aby to bol aj dobry lekar.
a este suhlasim s tym, co tu jedna holka uz pisala, ze hlavne sestricky "ordinuju" na chodbe. maju pootvarane dvere a kricia si tam vselico, vratane toho, co mali na obed a ze by bodlo pivo. darmo su to nadstandardne priestory, personal je trochu "ludovy" a fakt to kazi dojem. je to hlavne netaktne, menovat tam pacientky celym menom po chodbe a kricat si: mas jej kartu? to je ten cisarsky, Betka? tu pani Novakova este caka na ster na chlamydie a podobne.

katuska
14. nov 2011

@mrnka_sk ono to je obdobne asi u všetkých dr., čo su v kochu, všetci su max. vyťažení, ja tam osobne tiež chodím, a tiež sa mi stalo párkrát, ked moja dr. musela ísť namiesto ordinovania, operovať, nečakaný cisársky!!!! a my sme tam čakali niekolko hodíííín, ja som mala našťastie v ten den glukozový test, takže som tam takčitak stvrdla dve hodiny, čakajúc na výsledky a odber krvi po teste..... hm ja som veľký fanúšik kochu, poviem to úprimne, desí ma predstava hospitalizácie v súčasnej dobe v nejakom štátnom zariadení. no je pravda, že doktori sú veľmi vyťažení. ... na druhej strane, už som aj ja bola neraz akútnym prípadom kedy som "predbehla" plánované klientky/pacientky.....možno by pomohla konštruktívna kritika na vedenie Kochu.

usacek79
14. nov 2011

@katuska nuz mali mat podla mna nejake rozumne hranice - dajme tomu 200 pacientiek na lekara (strielam cislo..), nie nabrat hlava nehlava vsetky, ved penaaaaze sa sypu, bez ohladu na to, ci ich mozu realne stihat a ako sa im potom mozu venovat 😒 je to jednoznacne chyba manazmentu.. a ked uz nabrali tolko pacientiek, tak nabrat aj lekarov..
ja som dnes volala do Kocha, ze by som chcela o mesiac kontrolu na potvrdenie tehu, a ze dovi - ze az prelom januar/februar su volne terminy.. to predsa nie je mozne, aby pacientky napr prave na potvrdenie tehu cakali, kym budu pomaly v 4tom mesiaci 😖 tak som povedala, ze proste trvam na termine, a pani na recepcii (inak mila bola apon) mi povedala, ze mam prist hocikedy ako urgent.. ze ma niekto vezme, akurat, ze budem cakat.. co mi je fuk, lebo cakam aj ked som objednana..
tak mi nadiktovala ord. hodiny Maresa a Demecka a proste tam dojdem v termine, ktory si vyberiem...
len akurat si neuvedomuju, ze ak toto poradia denne 10tim pacientkam, pre ktore nie je realny termin, tak to bude uz uplne peklo v cakarnach 😖 nuz....

amouramour
14. nov 2011

@mrnka_sk dr.mares je fajn, len mne sa trosku nepaci, ze napriklad ja ani netusim kolko moje babatko cca vazi, meria, ci zodpoveda velkostne...ked som sa naposledy spytala, povedal mi udaj podla tabuliek a nie podla babatka, taktiez som si chcela dat prietoky a poradnu na jeden den, predsa len cestovat hore dole viac dni nie je nic moc, ale bez sance

amouramour
14. nov 2011

@usacek79 ty si tehu?🙂

usacek79
14. nov 2011

@amouramour psssssst 😉 no uz meskame par dni a na teste su uz druhy den duchovia 😉

amouramour
14. nov 2011

@usacek79 joj, velmi drzim vsetky prsty🙂to by bolo super🙂

usacek79
14. nov 2011

@amouramour dakujem, ja sa uz treti den usmievam ako deges, totalne stastie, tak tomu teraz nejako uuuplne verim, ze to bude OK 😉

amouramour
14. nov 2011

@usacek79 musi!...inak nemoze byt🙂

lucikan
14. nov 2011

Baby inak toto, co pisete s tym navalom a s tym cakanim na vysetrenia je totalna katastrofa. Pre ma je to argument, preco tam nepojdem ako pacientka, ale zrejme len rodit (ked sa raz zadari druhe🙂. Pre mna na rodicovskej s dietatom je totalne neakceptovatelne sa objednat na termin a potom tam dve hodky cakat. To mam mam babysitera na ten cas? Alebo obtazovat manzela, ci svokru cez ich pracovnu dobu? Proste pre mna nerealizovatelne. A ked pocas tehotenstva sa chodi na prehliadky ako na klavir...Chcela som druhy krat rodit tam, kde budem chodit aj na poradne, ale zial, zrejme to nepojde.
A este, to ze su nediskretny, sa riesilo v tejto diskusii aj take dobre 3 mesiace do zadu. S hrozou citam, ze to stale pretrvava!!! Baby nikto ste sa nestazovali? Ja kedy som raz toho svedkom, si to spisem a poslem to na vedenie, fakt humbuk by som narobila, ved to je nehoraznost, aby sa hovorilo na chodbe o zdravotnom stave pacientiek. Vsak to je uroven piatej cenovej...

zeleny_cajik
14. nov 2011

Ahojte, tiež mám za sebou čerstvo pôrod u Kocha a pripájam sa k spokojným maminám, naozaj môžem len a len odporúčať. Že budem rodiť tu a nie na Antolskej, ako som pôvodne plánovala, som si zmyslela 3. novembra, tak som tam zavolala, prišla ešte v ten deň do poradne, zaregistrovala, dohodla formality a 7. novembra bola malá na svete. Super flexibilný a ústretový prístup... počas celej doby, čo sme tam boli 🙂

monika15
14. nov 2011

@lucikan
ja som presne tak cakala vzdy :( objednana na 2 a dnuka o 4....
ale oplatilo sa a budem aj pri druhom 🙂

monika15
14. nov 2011

@usacek79
ako som pisala vysie aj moja ma plno pacientov menej ako 2 hodky som nikdy nacakala :(((

katuska
15. nov 2011

@zeleny_cajik gratulujem k bábätku a snáď k správnej volbe pôrodnice 🙂

kaby
15. nov 2011

Prekvapuje ma, že stále čítam o dlhych cakacich dobach napriek vopred objednanému presnému terminu. Ja mam posledne dva mesiace (teda oktober, november) inu skusenost. Na lekara necakavam dve hodiny, maximalne meska par minut. Co sa recepcie tyka, trva dlhsie kym sa tam clovek dovola, ale vzdy sa este v ten den dovolam a nie je problem ani prepojit ma k lekarovi a oznamia mi vysledky...

Nie je vsetko 100%-ne, avsak od leta sa vela veci upravilo k lepsiemu. Az na tie sestricky vykrikujuce na seba z ambulancie do ambulancie.... Tak to je des.... Ale v tomto pripade vidim problem v jednej samotnej sestre - kratkovlasa, ciernovlasa, drza, kopec prazdnych reci, pristup k pacientke otrasny.... Pred lekarom vsak prejavuje neskutocnu snahu "splhat si"... to je moj postreh. Jej meno neviem, ale myslim si, ze by bolo lepsie keby tento typ sestry na ambulancii nebol, robí zle meno a dojem z celej kliniky....

Ale ak to mam zhodnotit celkovo, nelutujem, ze som si vybrala toto sanatorium...

majonka79
15. nov 2011

@usacek79 Aj ja moooc držím palčeky 🙂

majonka79
15. nov 2011

@zeleny_cajik Gratulujem k bábätku a som rada, že sa aj Tebe páčilo a bola si spokojná 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre