Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

amouramour
14. jan 2012

@baryana zatial som to prezila bez ujmy a teraz ked uz som na materskej nemam problem pockat, kedze ma netlacia vlastne pracovne terminy🙂na monitor som cakala naposledy presne 3 minuty...a neplatim si za objednanie na termin, takze s cakanim absolutne ratam...a co sa tyka spokojnosti ako som pisala uz vyssie nedavno som mala sestru na nadstandarte, starostlivost super, jedlo velmi fajn, bola spokojna🙂jasne ten nadstandart sa ti nemusi ujst, ale ako som povedala pre mna boli dolezite pri konecnom vybere ine atributy...a ten luxus ratam, ze sa mi mozno neujde, ale myslim, ze z toho kedze aj s touto alternativou ratam nebudem mat psychicku ujmu...nie je to moja prvotna motivacia🙂mna na kochu sklamalo, ze teda nadstandartnych sluzieb som sa tam vobec nedockala....

woman04
14. jan 2012

.som pacientkou Kocha,pretože mám dôveru v lekára..to ,že odkedy sa presťahovali z Ružinova,je tam fakt nával a skoro vždy som čakala 1-2 hodiny v čakárni...aj to som zažila,že sa tam pri otvorených dverách sestričky bavili o diagnóze,výsledkoch s pacientkami a pýtali sa na váhu atď,tiež nemuselo byť niektorým príjemné..takže jediný dôvod,prečo u Kocha ostávam je doktor a naozaj mi ostáva iba si zvyknúť na to,že tam budem čakať..druhá vec sú pôrody,ktoré momentálne vyhrávajú nad ambulantnou starostlivosťou a verím,že sú mamičky spokojné..ja som rodiť išla do Ružinova,lebo financie na Kocha neboli....som prekvapená,čo tu čítam..ako niekomu môže vyjsť 1000€ platiť v štátnej nemocnici..?..zaplatiť si doktora a dať ešte všimné??..to mi príde ako zlý sen...však preto sa platí doktor,aby vymizlo "všimné"..záleží,čo človek chce..v podstate môže v štátnej rodiť zadarmo..nemala som zaplateného ani lekára,ani epidurál..jedine som chcela muža pri pôrode..,čo je necelých 17 €...nemôžem povedať krivé slovo na nič..prístup doktorky,sestričiek na oddelení aj novorodeneckom bol viac ako skvelý,mala som pocit ,že mám zaplatených všetkých..buď som mala šťastie,alebo je to aj o prístupe nás k nim... 🙂 ...to,že nemocnica je v žalostnom stave,hlavne sociálne zariadenia,za to personál nemôže...

woman04
14. jan 2012

@baryana ...no neviem..do 35 tt som chodila do Kocha a potom do Ružinova,keďže som tam rodila..čakanie ma vyšlo takmer rovnako...aj v Kochu sa mi stalo,že som čakala 1-2,5 hodiny

woman04
14. jan 2012

..a k tomu vybaveniu ..ak človek nechcel,nemusel mať okrem hygienických vecí ...boli aj košele,aj župan erárny,podložky na posteľ,vložky voľne k dispozícii na chodbe..ja so prišla komplet nabalená podľa toho ,čo som tu čítala a všetko som niesla domov...akurát mokré utierky,čapicu a rukavičky pre malého som využila..samozrejme,že je tam všetko staré,sem tam dierka..🙂 len som chcela poukázať,že nie je treba investovať 1000 € v štátnej..to samozrejme nevravím ,že Koch je zlá voľba,pokiaľ tie peniaze človek má,potom je to asi momentálne jediná možnosť 😀

ivanka.7
14. jan 2012

A ja mam s Kochom stale cakanie max. 10 minut :D (jediny pripad takeho "dlheho" cakania 🙂. Ale myslim, ze toto je zabomysia vojna. Su zeny, ktore su v Kochu s ambulantnou starostlivostou spokojne a pojdu tam rodit. Su spokojne, co tam rodit nepojdu (to som ja, ak sa nic nestane :p). Su take, ktore nie su spokojne, ale pojdu tam rodit a napokon su take take, ktore spokojne nie su a ani tam nepojdu rodit :D A potom su este take, ktore tam nechodia a rodit tam pojdu a take co tam nechodia a ani tam nepojdu :D Logicky sa v tomto spektre najdu zeny s roznymi nazormi - ale hadkou sa nic nevyriesi, cim netvrdim, ze nie je dobre davat sem svoje skusenosti, naopak. Len by to asi chcelo naratat do desat a potom odoslat prispevok.

a napokon uz len poznamka uplne mimo - nadstandard, prosim nadstandard, s "d" a nie s "t" (profesijna deformacia, nemozem za to)

sashie
14. jan 2012

už sa tiež nechcem opakovať ohľadne porovnávania na štátnej a súkromnej, zážitky som písala vyššie - ide o ten prístup. tiež nemusím mať na výber z viacerých jedál, ale stačí jedno a normálne - chutné, výživné a nie dva ni po sebe rovnaký plát masa, rovnaká omáčka, len zemiak vymenený za ryžu a ešte bude po mne húkať niekto, kto skončil 6 ľudových, ako na buzerplace, aby som šla jesť, že tam mám obed. sorry, ale keď je decko hľadné a vreští, tak môj obed musí počkať, lebo decku to nevysvetlím ....
keď vás niekto buzeruje, že máte mokré uteráky rozvešané po izbe a na parapete minerálku, že ide vizita, tak kam si to asi tak mám dať?????, keď tam nie je priestor, iba jeden plechový stolík, ktorý sa dá ledva otvoriť?????
potom vás zdžube vrchná, že kde ste, keď je viizita??*? , no bola som sa vyšť....., lebo si nenechám vyvaliť bok a to som jej povedala, aj keď bolo celé osadenstvo už na izbe.
vrchol, keď ma dali ráno o 8.40 hod. na pôrodný box (bola som tam prvá), na ktorom nefungovala neonka a ja z rozdžavenými nohami a nado mnou elektrikár opravoval neonku a nekomentujem medikov, ktorých tam bolo asi 6 ks.
a čo sa týka tých peňazí, aj pre mňa je to dosť zaplatiť, ale som to počítala na antolskej a vyšlo ma to na cca 700 eur, keby som si zaplatila všetko, aby som mala nadštandard a veci, ktoré chcem (ako epi, manžel pri pôrode a pod.) a to som išla do pôrodnice už keď som mala dosť silné kontrakcie a plodovú vodu odtečené asi tak 7 hod., neviem si predstaviť, že by som tam stepovala na chodbe pred vyšetrovňou s oteckami čakateľmi, alebo na vyšetrovni (môj prípad), kde som sa cca 40 min. prechádzala a to som chodila z miestnosti do miestnosti, lebo sme tam boli 3 naraz (jedna na monitore a druhej dávali klystír) ako to bolo nevyhnutné. a na sál som šla až vtedy, keď som rázne povedala sestre, že si želám, aby mi už dali epi a chcem si ľahnúť alebo sadnúť. možno by som rodila aj tam.

sashie
14. jan 2012

@jasminet a to bola prosím ťa ktorá ambulancia, kde sú takí milí? alebo u ktorého dr? nebola to ambulancia č. 1?

amouramour
14. jan 2012

@sashie a mal ten niekto 6 ludovych?sa mi nejak tak nepaci ak sa niekto povazuje za viac ako ini🙂alebo v kochu maju aj upratovacky doktorat?🙂

baryana
14. jan 2012

@amouramour v nasej diskusii predsa nejde o to, kde si ako dlho cakala. len ma velmi pobavilo, ako si pisala, ze si velmi narocna a co si ocakavala od kocha, ale na kramaroch uz v tebe ziadna narocnost nie je. tak to bude asi len v tych peniazoch. neberiem ti to. uz niekolko krat si pisala chvaly na kramare, ktore mas od sestry a hned tym kazdu z nas "medzi riadkami" ponizis tym, ze mas ine atributy, ako je luxus, ale keby si pozorne citala moje riadky, tak si vsimnes, ze ja som na starostlivost sestier ako aj na nadsadard nemala krive slovo. dokonca by som aj tie smutne sprchy a wecka predychala, ale u mna prave tie ine atributy rozhodli. tak sa stale nad nami nepovysuj len preto, ze sa nam nepaci tvoj nedoveryhodny a neobjektivny nazor.

sashie
14. jan 2012

@amouramour takže, ja sa nepovažujem za niekoho káto je viac ako iná osoba, ale inteligentný človek vidí, ak niekto je rozumovo niekde inde ako je priemer, či???? a keď si niekto otvorí hubu a počúvaš jeho reči 6 dní, tak inteligentní človek si názor utvorí. možno mal 7 alebo 9 ľudových, viac určite nie. a myslíim, si, že ľudí viem odhadnúť a nepovyšujem sa nad nikoho v ničom. som dosť náročná na seba aj na iných, ale základy správania by mal mať každý. niekedy by bolo lepšie keby si primár odpustil hodinové školenie pre matky ohľadom úmrtí žien (aby si bola v obraze, keď som tam šla rodiť, tak dva mesiace predtým tam zomreli dve ženy a prípady boli dosť medializované a veľa rodičiek to odradilo, takže to, že som tam nešla rodiť je len ďalší dôkaz toho, že si viem utvrdiť názor a neodsudzujem antolskú ako zariadenie ako také, ale úroveň čo sa týka prístupu niektorých ľudí z personálu nemá - písala som o tom niekoľkokrát - a niektorí si asi stále mysli, že sú v hlbokom socializme, ktorý si na svoj vek ako tak pamätám) a mal by si tú hodinku vyhradiť pre ľudí, ktorí sú na pracovisku dennodenne, pretože ja nie som nejaký väzeň v 3. nápravnej, alebo nejaký vojín

apropó, výraz "6 ľudových" je fráza na vyjadrenie inteligencie niekoho, ale ako písali baby vyššie, ti sa chytíš všetkého a keby som nevedela že antolská je štátna, tak si myslím, že si majiteľka. ,
z teba mám pocit, že antolská je pre teba, jemne povedané, top v strednej európe iba z dôvodu, že tam ideš rodiť. ale nechajme to tak, nemá to význam o tom debatovať. ja hovorím zo svojich vlastných skúsenosti, nie z toho čo mi niekto iný povedal, tak si myslím, že na takéto hodnotenie mám nárok. ak keď sa nemáš čoho chytiť, aby si mohla ku všetkému mať, tak sa chytíš aj slamky, na to sa niečo hovorí, ...že: : ..... zagága", ale nechcem nikoho urážať alebo sa dotknúť.

ja ti prajem, aby si tieto skúsenosti nemala, ktoré som mala ja, ale bohužiaľ ja som ich mala a z nemocnice som išla vystresovaná, vyčerapaná (nielen psychicky ale aj fyzicky), znechutená z ľudí - z niektorých sestier, aj vzhľadom na to, aké boli mladé a aké malé úbohé vedomosti, a z niektorých ako ich tam môžu v dnešnej dobe ešte držať. ale ako hovorím, to boli také 3 na jednej smene, fakt nepríjemné, aj drzé a mali chabé vedomosti, čo je smutné.

sashie
14. jan 2012

pomýlilila som sa, v texte, šla som rodiť na antolskú v súvislosti s tými úmrtiami a mám jeden preklep, ospravedlňujem sa všetkým, ale idú mi rýchlo myšlienky ....

amouramour
14. jan 2012

@baryana vies, keby som ten porod v kochu ozaj chcela mozem si ho zaplatit dokonca aj z vlastneho, takze o peniazoch to nie je, ale uprimne cakala som podobny komentar🙂ako som pisala na zaklade osobnej skusenosti a skusenosti doveryhodnych niekolko ludi s porodom na kramaroch asi to viem posudit🙂ja tu nikomu neberiem, ze sa pre koch rozhodol...len ma vzdy poburia nazory typu, ze statna nemocnica sa rovna automaticky zla nemocnica...take pausalizovanie, generalizovanie...aj tam pracuju ludia a lekari a vela z nich je skutocne velmi kvalitnych, sama niektorych poznam a ver, ze niekedy asi aj nazory pacientov treba brat s rezervou, lebo sa tiez nevedia vpratat do koze....samozrejme teraz netvrdim, ze vsetky negativne nazory su vymyslene, urcite sa stava aj take...ja si nedovolim tvrdit ani, ze v kochu je problem s porodmi, len si stojim za to, ze realne ten poplatok je poplatok za luxus, pretoze koch co sa tyka nejakych moznosti neponuka nieco extra super naviac🙂a co sa tyka mojej narocnosti s tou az tak velmi klesnut co sa tyka odbornosti a starostlivosti oproti kochu myslim neklesnem,aj na normalnej pohotovosti by mi s problemom s ktorym som raz dosla do kocha pomohli urcite viac, tam mi nevenovali ani pohlad...

amouramour
14. jan 2012

@sashie ja na antolsku nejdem rodit ani nahodou, treba citat🙂

canama
14. jan 2012

@woman04 Podla mna treba porovnavat porovnatelne. t.j. nemozem porovnavat 1200 eur u Kocha a zadarmo servis v statnej nemocnici, lebo v statnej zadarmo nedostanem epidural, otecko nebude pri porode, budem na izbe s dalsimi 3 zenami, a ich deturencami, o 1 toaletu a 1 sprchu sa budem delit s 30timi dalsimi zenami a lekari ma budu povacsinou ignorovat, pokial nebudem v ohrozeni zivota.

@amouramour Sashie to podla mna nemyslela zle, mne toto tiez extremne vadi, ked sa ku mne (je jedno ci lekar, sestra, alebo upratovacka...alebo aj statna uradnicka) chova ako k handre, len preto lebo si to moze dovolit. Ak pracujes v sukromnom sektore tak vies, ako rychlo by si za toto mala padaka.

kvetinka211
14. jan 2012

@sashie aj ja som z antolskej odchadzala totalne vycerpana, ale bolo to skor chronickym nevyspatim a vyplavenymi hormonmi, co sa dialo okolo mna som velmi neriesila, brala som to nejak zvlastne s nadhladom i ked predtym som sa bala co a ako bude. ciel zdrave dieta bol naplneny, takze ostatne bolo dost vedlajsie. ale nemam zle spomienky. to jedlo bolo hnusne, ale este nikdy som tak nejedla jedlo do posledneho zrnka ryze, bola som strasne hladna. sanitarky mi bolo luto, behala tam cely den a bolo mi jasne, ze ked tie tacky nepozbiera na cas, tak ju niekto riadne spucuje. mala som svoju misku a pribor, tam som si preklopila obed a bol pokoj. nikto ma az na vizity moc neriesil, ale kedze sme nemali problem, tak mi to nevadilo. nastvala ma akurat jedna sestricka ktora mi pred piatou rano prvu noc po porode dokmasala v polospanku vsetky zily v snahe zobrat mi krv 😖 este mesiac som mala modrinu. s kojenim mi velmi pomohli, trebalo sa ale pytat. divne je aj to, ze sa sestricky delia na novorodenecke a zenske ale nikto tento fakt rodicke neoznami, iba sa tvaria zacudovane ked sa opytate tej nespravnej .. kym som pochopila ze bolave prsniky riesia zenske, po odsavacku treba ist ale za novorodeneckymi a prisatie babatka riesia tiez novorodenecke, tak sme uz aj mohli ist domov ... ale celkovo mam fakt dobre spomienky ... ludia tam boli od priemerne vyhoretych az po velmi milych a tych bola vacsina. mala som ale stastie na nadstandard ... z ktoreho som ocenila najma moznost navstev muza na izbe. mozno som mala tiez stastie na dobre smeny. porod bol tiez ok, nabuduce by som ale rada bez urychlovania ak to nebude nutne (ozaj, tie co ste rodili v kochu-naozaj neurychluju?). Pre istotu pritomnosti muza v prvych dnoch a neurychlovanie budem asi nabuduce volit Kocha ... samozrejme, ak ta suma bude pre nas v buducnosti prilis vysoka, bez obav pojdem opät na Antolsku. Na Antolsku by som isla aj v pripade, ze by vopred boli zname nejake komplikacie.

amouramour
14. jan 2012

@canama ved prave, ze viem, len neviem ake mas skusenosti so sestrickami v kochu, ale jedna, myslim vola sa linda je drza ako opica🙂takze ludi takych aj takych najdes asi vsade...a s tym poplatkom je to take carovanie, ze epi a otecko je zadarmo v kochu, je to sucast tej sumy 1500 eur🙂...a vobec nebolo mojim cielom vyvolat tieto vasnive diskusie, ale jednoducho ako cloveka ktory pozna aj normalnych lekarov a zdravotnicky personal co za male peniaze pracuje v statnych nemocniciach a pracuje najlepsie ako vie troska uraza, ked niekto hodi nazor, nie statna nemocnica je desna nemocnica, peklo a utrpenie, hlavne ked poznam aj troska ine nazory a to samozrejme netvrdim, ze su bezchybne, alebo nemaju nejake muchy...len nazor ze nieco je cierne a biele mi pride znacne obmedzeny.....

baryana
14. jan 2012

@amouramour ach dievca, ja pisem asi dost komplikovane pre teba. sudiac podla tvojich komentov. alebo ti ide uplne o nieco ine. to mi vychadza z tvojej vety "cakala som podobny argument". ako si ho mohla cakat? ide ti naozaj o provokacie? lebo tak mi uz pripadas.

amouramour
14. jan 2012

@baryana mas pravdu, my dve skutocne nie sme na jednej vlne co sa tyka myslenia a nazorov🙂tak aspon vela stastia pri porode🙂

baryana
14. jan 2012

@amouramour aj tebe vela stastia a lahky porod.

woman04
14. jan 2012

@canama ..trošku si zle pochopila môj príspevok,ja som neporovnávala prostredie,ktoré sa samozrejme nedá porovnať,ale prístup ľudí a asi si nečítala,že som bola nadmieru spokojná s prístupom v štátnej nemocnici napriek tomu,že som nikomu nič nezaplatila,iba otecka pri pôrode a epidural som tak či tak nechcela..jediný problém boli toalety a sprchy,takže ja by som v podstate zaplatila 1200€ za peknú izbu s toaletou,čiže môj luxus..tak ja radšej tých 1200 miniem na moje dieťa a jeho pohodlie,alebo dovolenku s ním...možno by som inak rozmýšľala,ak by som bola nespokojná,alebo otrasená z prístupu v štátnom zariadení..nakoľko sa mi dostalo úsmevu aj dobrej rady a profesionálneho prístupu,či už doktorov,alebo sestričiek.môj názor je takýto.. 🙂

jasminet
15. jan 2012

@sashie bol to dr. mares a jeho sestra

tucika
15. jan 2012

Ja musim napisat, ze mam uzasneho svojho gynekologa porodnika, ktory ma sukromne centrum, kde vsetko fici ako hodinky a je to tam fakt Luxus, vsetci sa usmievaju, nikdy necakam, vsetci ma poznaju. Moj doktor je uzasny porodnik, rodi v Ruzinove a je aj skvely clovek, ktoremu velmi doverujem! Rodila som pri nom svoju prvu dcerku a mam na to uzasne spomienky! Napriek tomu som sa po porade s nim rozhodla rodit v Kochu, lebo viem ake to bolo "PO", cele zle...Takze od 36tt chodim do Kocha aj do poradne, prvy krat som prisla pripravena z tejto diskusie, ze si tam pockam strasne dlho...aj som si pockala, bolo to totiz tesne pred Vianocami a mali toho vela, ved ako pred sviatkami, vsetci chceli vsetko na poslednu chvilu. Potom zobrali predo mnou 2 urgentne tehule, ktore prisli len tak: jedna ich poprosila, ci by ju mohli pozriet leba mala den predtym autonehodu, ci je vsetko ok, hned ju brali dnu. Druhej bolo strasne zle a tu tiez vybavili prioritne (co sa mi zda uplne v poriadku). Chodim do amb. c. 1. Pracuju velmi efektivne a promptne, takze aj ked som si ten 1x pockala, nebolo to zufalstvo, lebo som videla, ze to odsypa!
Chcem vsak upozornit na fakt, ze odvtedy som tam bola uz 5x a ani raz som necakala viac ako 5 min.! Hnad ma beru dovnutra, vsetci mili a usmievavi, dokonca aj ta vykrikujuca sestricka je mila! Dokonca tam nikdy "nikto" neni - tak cca.: 5 ludi v cakarniach a to ratam aj oteckov...Uplna pohodka! Takze ja som zatial spokojna aj s poradnami!

canama
15. jan 2012

@woman04 jasne ja som tu netvrdila ze pristup zdrav. presonalu v statnej nemocnici je vzdy len zly, ja som na Kramaroch so sestrickami bola tiez v podstate spokojna, snazili sa byt mile (horsie to bolo s lekarmi). A kazda mame ine priority, ja zase obetujem radsej jednu dovolenku, alebo luxusny kocik, ale priplatim si za to aby prichod mojho dietata na svet bol podla moznosti bez zbytocnych stresov a rizik, v pohode a aby sme si ho mohli vsetci traja uzit.

zuuzka
15. jan 2012

Tehulky zazmluvnujete si nejakeho lekara? Ja sa neviem rozhodnut. Do poradne idem chodit k Mudr. Kostolnemu, tak asi uvidim aky sa mi bude javit. Moja gynekologicka mi hovori, ze mi je to v podstate zbytocne,ze su tam vsetko dobri lekari. Tak neviem....ak si zazmluvnujete tak koho? A kedy treba nahlasit, ze chcem ubytovat manzela?Dakujem 🙂

tea333
15. jan 2012

@tucika ja chodim k Vacokovej, to je asi ablulancia c 3, a je fakt ze mila, sestricky ma teraz ine nez predtym jednu stalu, ale nemam tiez co dodat, necakala som nikdy nejak dlho, boli ku mne mili a slusni 🙂

@zuuzka ja nezazmluvnujem. jednak moja gynekologicka sa zazmluvnit neda, a za druhe, ked uz to nebude moja dr, je mi jedno ktory lekar tam prave bude mat sluzbu. zazmluvnovanie je podla mna vec toho, ze tam chces mat svoju doktorku/doktora, ktoreho poznas. navyse mam take podozrenie, ze pojdem zas cisarom, a tam mi je to uz uplne jedno.a usetrenych 300 eur mam 😀 😀

lenkagl
15. jan 2012

@zuuzka ani ja nezazmluvnujem,idem asi sekciou. Kedy máš termín?

canama
15. jan 2012

@zuuzka mne stanicna sestra na prehliadke porodnice povedala ze nahlasit sa dopredu pobyt manzela neda, lebo to zavisi podla kapacity lozkovej casti, takze sa to v podstate dozvies az v den porodu..ale podla toho ci vidim tak mi pride ze volne bude takmer urcite.

zuuzka
15. jan 2012

Dakujem. No termin mam koncom februara. Najskor som myslela, ze si dam nejakeho lekara doporucit, ale asi to tiez necham tak a uvidim na koho natrafim. A ti mladi lekari, co ordinuju so starsimi, sluzia tiez? Nieze by som k nim nemala doveru, ale to by sa mi zdalo prilis malo praxe na porody. Ale zrejme ak aj sluzia tak nie sami vsak? Tak to je fajn s tym ubytovanim, aj tak neviem ci bude manzel cely cas s nami, myslim aj v noci, takze by som to dopredu asi ani nevedela povedat. A kolko sa vlastne zostava v nemocnici? Ked je vsetko ok tak 3 dni po prirodzenom porode?

verinka100
15. jan 2012

Ja som rodila v Kochu v oktobri a som velmi spokojna 🙂 citala som tu diskusiu a jedna holka sa vyjadrila, ze v Kochu nemali komplikovane porody, tak mamicky co sem pisu nie su reprezentativna vzorka. Nuz, tak ja som isla do Kochu prave kvoli tomu, ze som rizikova bola a manzel sa vyjadril, ze na takej Antolskej alebo Kramaroch by sa bal ma tam nechat, lebo cakat 45 min na sestricku kym pride, to moze clovek aj umriet...

bebel
15. jan 2012

@zuuzka 4 dni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre