Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

amouramour
24. aug 2011

@verinka100 a preto a pre milion dalsich veci rodim na kramaroch🙂a mozem si to zhodnotit z oboch stran, takze mna netreba presviedcat, do kocha chodim a rozhodovala som sa medzi nim a kramarami...takze tu nekricim do tmy bez skusenosti, rodila mi tam aj sestra...a rozhodnutie nerodit v kochu nie je ani otazka penazi....ale taktiez nikomu neberiem ak sa tam rozhodol rodit a je tam spokojny🙂kazdy ma svoj nazor a preferencie....

verinka100
24. aug 2011

@amouramour Mne robi na Kramaroch spoluziacka, je laktacna sestricka, robila aj na novorodeneckom, momentalne pracuje myslim na JIS. A mam od nej take zmiesane nazory. Odbornici su vsade, na Kr., Ruzinove, Ant., aj v Kochu, ale vzdy ide o akusi nahodu a stastie, ci budes mat pozitivnu alebo negativnu skusenost. Momentalnee je to na Kramaroch o nervy, kvoli tym zrusenym porodniciam v okoli. Z 3 izbovych sa stavaju 4izbove, jedno WC a sprcha na chodbe pre 30 mamiciek, v tomto teple ked sa potrebujes po porode sprchovat aj 3krat denne tam mamicky cakaju rady.. A sestricky nestihaju venovat sa mamickam a radit s laktaciou, lebo maju naozaj vela mamiciek a babatiek. 😒 Pozeram, ze si len v 16.tyzdni, kym pojdes rodit, este sa toho moze vela zmenit, bud k lepsiemu, alebo aj horsiemu...Lebo ja som do takeho 6.mes bola rozhodnuta pre Kramare al. Antolsku a nakoniec idem do Kocha..Uvidim, mozno budem po porode na nich nadavat 😀 😀

amouramour
24. aug 2011

@verinka100 no uvidime🙂ja zas mam od kociek hlavne tych ktore mali stastie na nadstandart velmi pozitivne skusenosti🙂ale nazory ludi vzdy treba brat aj s urcitou rezervou, niektorym ludom ani zlaty nocnik nie je dobry🙂a je to o stasti...snad budes v kochu spokojna🙂ku komu chodis?

veve39
24. aug 2011

@verinka100 potvrdzujem tvoj nazor, aj moja kamoska, ako som tu nedavno pisala, pred par tyzdnami rodila 2.babo na Kramaroch, nadstandard nedostala, nemala ziadne prehnane naroky, po 2 dnoch sa pytala na reverz domov....
4 na izbe - nedalo sa tam pohnut, nedostatocna cistota, unaveny, nestihajuci a nevrly stredny zdrav.personal - ktory je po porode pre rodicku najdolezitejsi, katastrofalna obsadenost a nedostatocnost sprch.....velmi lutovala, ze nesla rodit do Kocha, kt.zvazovala, len sa bala, ze este nie su zabehnuti....

kedze je to o stasti, ci nevystihnes prave takuto situaciu, pokial by sa ma mal tykat 2.porod - dakujem, neprosim...
porod je vynimocna udalost a ja chcem nan mat vynimocne spomienky - nie v negativnom slova zmysle

lucyferia
24. aug 2011

No ja uz dlho sledujem tuto debatu, ...snad iba tolko, ze som rada ze nie vsetky baby si vyberu Kocha. Aby sa z toho nestala nejaka masovka. Nastastie mam istotu, ze nedostanem daku "indianku" na izbu... atd. To co je uroven u Kocha momentalne, to by mala byt normalna vec vsade... zial nikdy nedobehneme uroven rakuskych nemocnic,.. ale tak som rada ze sa da rodit aspon takto a nie v dakej postkomunistickej kralikarni do ktorej si treba zabalit na porod plny karavan veci....

majonka79
25. aug 2011

@lucyferia Suhlasím, ešteže máme možnosť voľby...známa rodila nedávno na Kr. a vyfasovala na izbu dve "indiánky" a tiež sa musela pýtať na reverz domov, pretože sa to nedalo prežiť. Chúďa mala strašnú smolu a verím, že by sa to pri mojom "šťastí" stalo aj mne.

majonka79
25. aug 2011

Ja som rozhodnutá pre Kocha, len v poslednej dobe sa okolo mňa pohybujú ľudia, ktorí ho kritizujú...tu som zatiaľ nečítala nejakú negatívnu skúsenosť. Začína mi to riaaaadne vadiť, lebo naozaj netuším, čo je na tom pravdy, aj keď si stále myslím, že ak aj sú negatíva, tak je tam viac pozitívnych vecí 🙂 Baby, ktoré ste tam rodili, prosím, máte aj nejaké negatívne postrehy? Moc ďakujem za názor.

amouramour
25. aug 2011

@veve39 dokelu, ze moje kamosky maju akurat vzdy stastie na nadstandart a aj mili personal🙂no jo...ked tu 100 percent len zle nazory...alebo zeby prirodzene predsudky?🙂sesternica rodila pred troma tyzdnami v ruzinovskej nemocnici, nic vybavene ani zazmluvneny lekar a neodniesla si traumu a hospitalizacia, personal v pohode...tak sa pytam, tie nazory okolo mna su len vynimky...alebo v tejto teme chyba aj troska objektivity?samozrejme netvrdim ze statne nemocnice su svate a ze tam funguje vsetko ako ma....

veve39
25. aug 2011

@amouramour tak s predsudkami si teda mimo - reakciu adresujes mne, tak asi myslis mna...neviem ci si postrehla, ze som pisala o mojom porode na Antolskej, kde som bola (aj vdaka tomu, ze sa mi usiel nadstandard) skutocne milo prekvapena a spokojna....
to co pisem o porode kamosky spred par tyzdnov na Kramaroch je realita, je to uplne nenarocna baba, ktora mala zaujem o nadstandard a nebola sanca ho ziskat, preplnenost izieb katastrofalna, o sprchach sa uz pisalo... ty tomu samozrejme verit nemusis...nikto nema zaujem a potrebu ovplyvnovat tvoje rozhodnutie, avsak tiez nevidim dovod nespomenut FAKTY ktore odzrkadlili realitu jedneho porodu jednej osoby v tomto obdobi vo FN BA....v tomto obdobi som nemala znamu, ktora by tam bola spokojna, preto som neuviedla opacnu skusenost....

ak raz niekto v tejto teme napise, ze na Kramaroch su t.c. otrasne podmienky z preplnenosti, nie je to preto, ze potrebuje robit PR Kochu 🙂 - je to fakt smutne, ze v nasej spolocnosti to je tak, ze zena si za obycajne dostojne podmienky, ktore by pri a hlavne po porode mali byt uplnym standardom ma zaplatit ozaj nemale peniaze

veve39
25. aug 2011

@amouramour cize ked tvoje kamosky maju vzdy stastie na nadstandard znamena to, ze je vzdy volny ? tie ostatne si myslis len neobjektivne vymyslaju ? (aby si trebars mohli "kopnut" do stat.porodnic) ??pytam sa, lebo neviem, ako mam tomu rozumiet....
ked pojdes na prehliadku porodnice (ak teda pojdes) tak sa len skus informacne opytat, cca kolko zaujemkyn o nadstandard nema vyhovene z dovodu plnych kapacit....

amouramour
25. aug 2011

@veve39 no to je smutne, mas pravdu🙂asi ludia, ktori povedia,ze na kramaroch je fajn a co sa tyka hlavne nadstand. izieb ze su pekne chodia na ine kramare🙂ja tiez nerobim PR ani jednej zo spomenutych...ved sama do kocha chodim....ale strasne sa mi nepaci taky natlaceny jednostranny nazor, ze statna nemocnica sa rovna zasadne zla nemocnica...a to nebolo myslene teraz na teba aby si to nebrala osobne...poznam viacero skvelych lekarov, ktori tam robia a su aj velke osobnosti, takze ked sa tu len kyda na normalne nemocnice je to smutne...a tiez asi nie je vsetko cierne a biele...sama som pocula aj z overenych zdrojov pohlad z druhej strany, tiez kopa pacientov je maximalne neprisposobivych a hraju sa pomaly na lekarov a nespravaju sa pekne,slusne...tym samozrejme nevylucujem opodstatnene staznosti...len ozaj nie je vsetko cierne a biele....

amouramour
25. aug 2011

@veve39 ja si to uvedomujem...a jasne, netlacim nikomu nazor ze chod do sukromnej/statnej lebo to jedine je dobre🙂ja som sa z objektivnych pricin nerozhodla proste pre kocha, viidim tam site nedostatky, ale netvrdim, ze niekto nemoze mat iny nazor🙂

veve39
25. aug 2011

@amouramour ja suhlasim s tym, ze nie je dobre jednostranne "kydanie" na statne nemocnice a lekarov...poznam mnoho skvelych lekarov zo statnych nemocnic, ja mam skusenost s tou spominanou Antolskou a tam je skutocne tolko skvelych porodnikov (profesionalita, ludsky pristup) ze som z toho bola az prekvapena...
zaroven par rokov poznam aj lekarov z Kocha, konkretne Dr.Cupanika a plne doverujem aj jeho timu...

cize z mojej strany skutocne nic proti statnym nemocniciam - zatial som rodila len raz, kedze Koch nefungoval tak
v statnej...len ja by som si prave koli realnej moznosti vyskytu takej situacie, aku som popisala, zvolila pre 2.porod Kocha
to neznamena, ze som neobjektivna voci statnym nemockam a tiez nesuhlasim s nazorom, ze je tam apriori vsetko zle...

verinka100
25. aug 2011

@amouramour Ja som zatial chodila do GPN a vzdy k inemu lekarovi, prvu poradnu v Kochu budem mat zrejme az o 3 tyzdne, zatial som tam bola len na prehliadke. A nemam nejak vyhradeneho lekara, ku ktoremu by som chcela chodit, verim, ze su odbornici vsetci (nielen v Kochu, ale aj statnej) 🙂 Ano, aj ja suhlasim, ze na nadstandarde sa to da super prezit, ale v poslednych tyzdnoch sa na nadstandard dostane mamicka len s obrovskym stastim, lebo su preplnene a na taketo "stastie" sa spoliehat nechcem, urcite by pri mojej smole nebol volny. A ktovie ako to bude o mesiac, dva, o pol roka, o rok..Uz teraz su statne nemocky v otrasnom stave, nestihaju napor mamiciek a babatiek, som fakt zvedava, ako to bude v buducnosti 😕 ☹ Keby som rodila minuly rok, tak sa rozhodnem v klude pre statnu, ale teraz, ako porusili tie porodnice v okoli, je to otras 😠

amouramour
25. aug 2011

@verinka100 no to je pravda🙂inak velmi mily je v GPN pan dr.mares, ja i sestra k nemu chodime....drzim palce🙂

verinka100
25. aug 2011

@amouramour Dakujem za tip, mozno budem mat nanho stastie 🙂 Zatial som bola informovana tak, ze si zavolam na recepciu a oni ma pridelia do poradne podla toho, kto bude mat zrovna volne...A dakujem za palce, ved urcite potom napisem ako to vsetko prebiehalo. Aj ja tebe drzim 😉

kaby
25. aug 2011

Prosím niekoho o info ohľadom amniocentézy....
Kto robí tento zákrok v Kochu, prípadne kto je považovaný za odborníka? Platí sa zan? V cenníku to uvedene nie je...
Ako to prebieha, je to len ambulantny zakrok? Je rozumne absolvovat este skor geneticky uzv, ked riziko je 1:30?
Dakujem vopred za kazdy jeden prispevok.

pici
25. aug 2011

@amouramour zbytocne tu lobujes za to ze sa da rodit aj v statnej a dokonca aj slusne. tieto baby chcu pre seba najma po prvom neprijemnom porode komfort aky koch poskytuje aj ked za pre mna neprimeranu cenu... ale oni sa tak rozhodli ze je to pre ne okrem vsetkych inych faktorov ktore poskytnu aj obyc nemocnice, nepostradatelne a za poporodnu starostlivost po zlych skusenostiach su ochotne zaplatit... zbytocne budes argumentovat...

monka88
25. aug 2011

@kaby tento zakrok ako ja viem robi Dr.Mares,jeden som unho kedysi absolvovala,tak predpokladam,ze to robi stale.Co viem,tak sa zan plati a myslim,ze dost vela,ale uz si nepamatam kolko...A kedze ho teraz budu robit vo svojich priestoroch,tak to bude urcite ina cena,treba sa spytat.A je to len ambulantny zakrok,este vten den po par hodinach ides domov.Pred samotnou amniocentezou Ti este odporucia pokec s genetikom,maju tusim vlastneho mily pan s ktorym sme dosli na to,ze na nu nemusim ist co som moc rada 🙂

veve39
25. aug 2011

@monka88 oni spolupracuju s MUDr.Krizanom, genetikom, skutocna kapacita v danom odbore a v bioetike...je naozaj velmi mily a ludsky...tiez som sa po konzultacii s nim utvrdila v nazore odmietnutia amniocentezy, napriek pozitivnemu skriningu...neprehovaral, ale mal respekt a pochopenie pre moje rozhodnutie a zaroven navrhol dalsie kroky...

woman04
25. aug 2011

@kaby ...pri amniocentéze sa striedajú a vždy sú prítomní dvaja lekári..ale hádam by sa dalo dohodnúť,koho chceš...ja som mala indikáciu kvôli veku,ale po genetickej konzultácii som tiež odmietla...skríning som mala dobrý...potom som išla ešte na morfolog.UTZ a znova z výsledkami ku genetikovi...keď som mala ísť ja,platilo sa podľa toho ,v akej si poisťovni...Dôvera bola omnoho lacnejšia,ako Všeobecná..a záleží,či si dáš len 3-týždňové výsledky,alebo aj zrýchlené... 🙂

amouramour
25. aug 2011

@pici presne pre toto som sa rozhodla aj ja tam nerodit, pre mna len ten komfort prvorady nie je...ja od pobytu v nemocnici necakam zazrak ani nic take...a argument ako som niekde pocula, ze nebude si clovek musiet kupovat bonbonierami sestricky, hmmm...v kochu nekupi cokolady ale za usmev si proste zaplati🙂len stale je to to iste len v modrom🙂ale je super kazdy ma volbu a moze si rodit ako sa mu zapaci...to je fajn🙂

usacek79
25. aug 2011

no tak ja mozem po tych par mesiacoch, co som klientka povedat, ze starostlivost dobra, priestory nadherne, lekari (Demecko, Mares) vyborni, sestricky v norme, recepcne zle, no najma cakacia doba PRISERNA.. to je najvacsie sklamanie, jednak termin dostanete tak o 3-4 tyzdne najskor a jednak aj ked pridete na objednanu hodinu, tak aspon hodinu cakate 😒 som z toho v rozpakoch, ale teda zatial im stale davam 80% spokojnost...

ale musim povedat, ze som bola teraz na kyrete na Kramaroch, lebo Koch si za to pyta 120,-eur, co sa mi zda byt za ten hnusny, nechceny a smutny zakrok vela, hlavne s ohladom na to, ze som si ho nevymyslela a je medicinsky indikovany, navyse plne hradeny poistovnou.. takze som sla na Kramare a na miestne gynekologicko-porodnicke pooperacne musim povedat len chvaly - vsetko super, sestricky, lekari, strava aj izba.. a teda zadara 🙂
aj ked je mi jasne, ze porodnica je zrejme v horsom stave, najma kapacitnom, nie je to snad az taka tragedia..
stale som vsak naklonena porodu u Kocha, no tie Kramare ma "nahlodali" 🙂

pici
25. aug 2011

@amouramour moj nazor je tu niekde na zaciatku temy odprezentovany... tazko to pochopime my dve , co mame iny nazor na obycajne nemocnice... ja tuto moznost uvitavam ze je

pici
25. aug 2011

@usacek79 to mi je luto .... dufam ze si ok....

veve39
25. aug 2011

@usacek79 je mi to luto ☹...a zaroven drzim palce, aby si sa co najskor "rozculovala" nad paniami z recepcie pri objednavke terminov poradne 🙂
ten poplatok za kyret - plny suhlas, kedze je lekarsky indikovany, tak nechceny a este k tomu hradeny poistovnou - skutocne si ho mohli odpustit....

usacek79
25. aug 2011

@pici
@veve39
dakujem vam, som OK, ja som pozitivisticky nezmar 🙂 uz pozeram vpred, tesim sa na druhy, verim ze uspesny pokus 🙂

mna ten poplatok za kyret vyslovene zaskocil, som v podstate nevahala, ze za to platit nemienim.. aj ked som videla, ze sa lekar u Kocha zatvaril.. 😒

amouramour
25. aug 2011

@usacek79 ta suma pride aj mne ako strasna nehoraznost...presne ako si napisala pri este nechcenom, nevyhnutnom zakroku plne hradenom poistovnou...a inak si v poriadku, vsetko dopadlo ok?...ja som dnes v kochu bola troska zarazena tym, ze ako sa tam vybavuje vsetko pri totalne roztvorenych dverach..tak sme aj s partnerom krasne videli do ordinacie, poculi ako lekar oznamuje vysledky po telefone konkretnej pani...a ked som tam vosla ja vsetci si pozreli odbery v priamom prenose a aj vedia kolko vazim🙂ako chapem, ze tam je teplo...hoc nemala by byt nahodou budova klimatizovana?a tie vysledky...asi by sa mali preberat vo vacsiom sukromi....

pici
25. aug 2011

@usacek79
@amouramour baby ale predsa aj porod je hradeny poistovnou

amouramour
25. aug 2011

@pici no ved to je druha vec, koch trhne na jednom porode skoro 3000 eur, tych 1500 je fakt vela...ako chapem, ze su sukromne sanatorium, ale tak ta suma sa v pohode mohla nastavit napr. na 500 eur...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre