Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

veni3
13. sep 2013

Ahojte, aj ja by som sa s vami chcela podeliť o svoj zážitok z porodnice Koch. Vrátili sme sa domov pred dvoma dňami, rodila som KP prirodzene, dievčatko, prvorodička. Do smrti im nezabudnem to všetko dobre a krásne, co sme tam za tych 5 dni prezili, a ze sme sa vracali domov šťastní a vyrovnaní. Mudr. Vačokova, Ondackova, Marcišova, Ditte, Mareš, všetci profesionálni, ochotní, ludski...Na celé vedenie nemocnice, na všetkých lekárov, na všetky sestricky, či už z gyneklogie alebo z novorodeneckeho, este ani na pani upratovacky - nemôžem mat pol kriveho slova, uzasni boli komplet všetci. Až nám bolo ľúto, keď sme odchádzali 🙂 vždy nám bolo všetko presne a zrozumiteľne vysvetlene, nikdy som nemala pocit, ze by robili niečo bez môjho vedomia, nedajboze proti mojej voli. Nelutujem ani cent, co sme tam nechali, aj keď to síce nie je lacný špás, pre mna tie spomienky stali za to. ODPORÚČAM!

ewca
13. sep 2013

@veni3 Nooo, tak dufam, ze ja budem mat tiez takyto zazitok, gratulujem 🙂

olga23
14. sep 2013

@veni3 Ahoj, chcem sa spytat, ci je teraz v Kochu plno, alebo si bola sama na izbe. Baby tu pisali, ze september, oktober je najviac porodov a ze byvali aj po 2 na izbe. Dakujem.

veni3
14. sep 2013

@olga23 ja som bola po cely čas sama, sestricky hovorili, ze bola este 1 izba volna, takze každú nás dávali po 1.

olga23
14. sep 2013

@veni3 ok, dakujem. A gratulujem!! 🙂

tony_tony
16. sep 2013

Ahojte, tiez pridam svoje pocity a postrehy zo sanatoria Koch. Rodila som tam v auguste, pricom som aj ich pacientka a naozaj co sa tyka gynekologie a porodu nemozem povedat jedno krive slovo. Cely personal je velmi profesionalny. Starostlivost a pristup pred porodom, pocas a aj po je naozaj 100%. Ako prvorodicka mam jedinu vyhradu, a to k novorodeneckemu oddeleniu. Sestricky uplne super, ale na vizitu prisiel vzdy iny, vzdy so mnou hovoril iny a co sa tyka rozbehnutia dojcenia nie je to nic moc. Ak tam ide mamicka, ktora je prvorodicka a velmi chce dojcit, odporucam investovat min. cas do pripravy na dojcenie pripadne sa dohovorit aj s nejakou laktacnou poradkynou. Inak ja som bola naozaj spokojna a za mna Koch odporucam, nelutujem jedine euro co som za porod zaplatila 😉 snad moje postrehy pomozu 🙂

katicao
17. sep 2013

@shania31 ahoj, ja tiez cakam dvojicky. 🙂 Rodila si ich u Kocha? Prirodzene ci cisárskym? V ktorom tyzdni? Mala si zazmluvneneho lekara? Vopred vdaka velmi za odpovede. 🙂

shania31
17. sep 2013

@katicao
Ahoj, ano u Kocha som rodila- v 36 tt, ale kedze som mala rizikove tehu, ja som si tam odlezala 3 mesiace.
Porod bol vedeny spociatku ako prirodzeny, vsetko bolo ok, ale nakoniec to chlapci trosku skomplikovali a porod bol ukonceny akutnou sekciou. Ono, ak budu babatka dobre ulozene, zrejme aj u teba to bude prirodzene- iba ak budes mat nejaky problem, zvolia sekciu. Nemala som zazmluvneho lekara, oni su tam vsetci fajn a za tie 3 mesiace u mna uz vsetci interni vedeli co a jak 😀 Kto je tvoj gynekolog?

katicao
18. sep 2013

@shania31 ja chodím do rizikovej poradne na Antolskú k Nižňanskej. Ale rizikové to nevyzerá byť 🙂, to len moja pôvodná gynekologička asi trochu panikárila. Nižňanská mi zrušila aj kľudový režim, všetko mám ok. Klopklop. Som v 26tt, do Kocha ešte nechodím. No silno zvažujem rodiť tam - ani nie tak kvôli pôrodu samotnému, ale kvôli tej starostlivosti potom. Čítala som diskusie o Antolskej a veľa mamičiek má práve z toho novorodeneckého zlé dojmy. A toho sa dosť obávam - rozhodená z hormónov, čerstvá mamička a nechať sa deptať sestričkami... Bola som pozrieť kamarátku pred pár dňami v Kochu a veľmi to na mňa zapôsobilo. Ten prístup, intimita, kľud, súkromie. Akurát klasika - všetci ma odhovárajú, že s dvojičkami by Kocha neriskovali. A že Nižňanská je jeden z naj pôrodníkov v Bratislave. Ty si bola spokojná? Všetko ok? Nemuseli ísť detičky do inkubátora alebo pod.?

shania31
18. sep 2013

@katicao
Ja som bola maximalne spokojna, a nebola som prva, co tam rodila dvojicky. Tie reci poznam, oni by nesli a bla bla bla.
Hej, chlapci boli ok, boli v inkubatore len par hodin kvoli telesnej teplote, ale dychali sami aj vsetko,
A pohlavie vies?

katicao
18. sep 2013

@shania31 no veď presne, že rodiť v Kochovi sa pre niektorých rovná byť nezodpovednou matkou. Ja si tiež myslím, že si tam musia vedieť poradiť aj s dvojičkovými pôrodmi. Ideme na budúci týždeň na prehliadku pôrodnice, tak sa popýtame na všeličo. 🙂 Mňa lákajú aj tie dlhé návštevné hodiny - môj muž by tam bol s nami čo najviac. Budeme mať chlapca aj dievča, na poslednom sone bolo dievčatko uložené priečne, ale dr. povedal, že má ešte dosť času aj miesta sa otočiť, tak uvidíme. Ty si mala synkov stále pri sebe na izbe? Cisársky si mala v celkovej či spinálnej anestéze? A ako dlho po cisárskom si zostala v pôrodnici?

shania31
18. sep 2013

@katicao
Vedia si poradit s dvojickovymi porodmi, jedna pani rodila v decembri 2012 dvojicky-parik a rodila prirodzene a vraj to bol jeden pekny porod. Cisarsky som mala v uplnej anesteze- oni sa pytaju, ci chces celkovu alebo spinal. Ja som si zvolila celkovu. Bezne maminky pustaju po cisarskom tusim 5. den, ja som isla tyzden po porode domov. Babatka mozes mat pri sebe ako chces, snazia sa prisposobit- mne ich nosili prve 2 dni na striedacku cez den ale v noci som ich nemala, lebo ja som bola strasne zoslabnuta a aj neskor som vstavala z postele ako ine maminky. Po 3 mesiacoch lezania som to citila, svaly ziadne nic, chodit som nevladala, kde to este postavit sa z postele. A po 4 dnoch som ich uz mala oboch a cely den a celu noc.

katicao
18. sep 2013

@shania31 ja mám tiež termín v decembri a tiež dievča - chlapec. 🙂 tak sa snáď ten pekný pôrod opäť o rok zopakuje. 🙂 ale som vnútorne pripravená aj na cisársky, hlavne, nech všetko dobre dopadne.
Vďaka veľmi za skúsenosti. Ešte sa chcem spýtať, ak smiem - prečo celková a nie spinál? Zhromažďujem všetky info pre pôrod. 🙂 Vopred vďaka.

shania31
18. sep 2013

@katicao
Ja som bola po 15 hodinach unavena, vycerpana, hladna, smadna a plus mne velmi nerobi dobre, keby som pocula na sale tie nastroje a vsetko okolo sekcie. Niektore maminky uprednostnia spinal- aby poculi babatko atd atd.

katicao
18. sep 2013

@shania31 vďaka Ti veľmi. Prajem veľa krásnych dní s Tvojimi chlapčekmi.

terezka
18. sep 2013

ahojte, musím sa napojiť do diskusie o sekcách v Kochu, lebo ma dosť prekvapuje, že niekomu tu sekcia bola vyslovene zakázaná. Ja som po prvej akútnej sekcii 4 roky a teraz chcem rodiť spontánne. Takto sme to aj s doktorkou debatovali celých 8 mesiacov, čo chodím do poradní a bolo to (som si myslela) štandardné a dohodnuté. Ale 3 týždne pred termínom ma dok. ešte poslala na UZV na zmeranie plodu, či nie je priveľký, na každej poradni sa ma pre istotu pýtala, ako to bolo pri tej predchádzajúcej sekcii, prečo bola a ako sa mi hojila rana, aké veľké bolo bábo a tak a nakoniec ešte týždeň pred termínom som mala meeting s primárom, ktorý mi prirodzený pôrod musel schváliť (a podpísať potvrdenie do knižky s tým, že je to na moju žiadosť). Takže minimálne po prvej sekcii nie je ani u Kocha automatický následný prirodzený pôrod, a dosť to tam riešia. Tak uvidíme, ako dopadneme, držte palce, nech je to čo najprirodzenejšie 😵

evelynba
22. sep 2013

Pred casom som sa tu pytala ci sa za predporodnu pripravu plati ked nie ste gyn. pacientky Kochu, tak po vlastnej skusenosti pisem, ze sa neplati nic, takze odporucam, je to 3x celkovo.Cize 1x hodina za tyzden.

ewca
23. sep 2013

dievcata ktore ste tu rodili, resp. sa chystate...co mate zbalene do porodnice? Pozerala som teraz na stranke, ze aj uteraky, nocnu koeslu a zupan vam daju? Aj vlozky? Tak co ste si potom brali? Nemate niektora zoznam co treba? Tam je len ze hygienicke pomocky, lebo kazda preferuje svoju znacku

poussin
23. sep 2013

@katicao moja kolegyna v Kochu rodila dvojicky. Chlapceka a dievcatko. Rodila prirodzene a vsetko dobre dopadlo.

shania31
23. sep 2013

@ewca
Presne ako pisu na ich stranke. Ak nocne kosele by ti nevyhovovali, tak svoje. Ale pre mna boli ok.
Plus podprsenku na kojenie a vlozky do podprsenky si urcite zober.

ewca
23. sep 2013

@shania31 dakujem

evelynba
23. sep 2013

ja si beriem toto:
na prijem: OP, rodny list, urc. otcovstva, poucenie o epi potvrdene, matersku knizku, zdravotny preukaz, porodopis (dopredu som si spisala take tie udaje co sa pytaju na prijme, nech to nemusim lovit v hlave)
k porodu: hroznovy cukor, balzam na pery, caj vo flasi, ponozky ak by to bolo v noci a bola mi zima alebo tak vobec, mozu sa zist,
okrem toho dake jedlo muzovi a mne papuce
po porode na izbu: 2x kojenecka podprsenka, jedno pyzamo (len tak keby som mala chut mat vlastne) nohavicky (nekupovala som tie jednorazove, ale mam bavlnene starsie, co mozem potom vyhodit) rolku papier. utierok, neparfumovany sprchac/sampon, kefa na vlasy, zubna kefka a pasta, odlicov. tampony a odlicovac na tvar, tampony do usi, celenka do vlasov, par ks poporod vloziek (viem ze davaju, ale nejake mam tak beriem) mast na bradavky, cumel (keby nahodou) odsavacku, roztok a puzdro na sosovky, okuliare, vlozky do podprsenky, citanie, vankus kojenecky (strasne dobre sa mi s nim spi aj na kojenie chcem skusit pouzit) eucerin proti striam, lieky co beriem denne, telefon, nabijacka, sumivy celaskon 🙂
a doma som nachystala tasku co mi muz donesie dalsi den, kde je teda ta odsavacka a vinea a este nejake drobnosti a potom dalsiu tasku co mi donesie v den odchodu z nemocky kde je oblecenie pre male a pre mna 🙂
No uz len porodit 🙂

ewca
23. sep 2013

@evelynba waw, dakujem, tak toto uz len vytlacit mam istotu, ze na nic nezabudnem.... uz mozes rodit...mozno ze ked nachystam tak aj drobec sa rozhybe 🙂

evelynba
23. sep 2013

@ewca no ja uz tri dni nemam co robit a chystat, uz ma fakt nic nenapada aj jedlo som namrazila dake nech mame po prichode bez roboty, mna uz nic nenapada a porodit stale nic.... :D Trpezlivost nebola nikdy moja silna vlastnost tak tu to mam :D

rradka81
23. sep 2013

Ahojte, ja som v juni rodila u kocha a bola som nadmieru spokojna. Ak bude aj druhe dieta 🙂 urcite tam budem rodit zase. Bola som hlavne velmi prijemne prekvapena personalom a to od upratovaciek az po primara 🙂 naozaj boli vsetci super. Takisto sestricky z novorodeneckeho sa o nas starali a pomahali s kojenim. Jedna sestricka bola trochu neprijemna, ale myslim, ze to bolo tym, aka je osobnostne a mne osobne nesadla.

Taktiez som pocuvala od okolia vyhrady typu, ze u kocha radsej rodit nemam, je to riziko, atd., ale tehotenstvo som mala bezproblemove, tak sme sa nakoniec rozhodli pre kocha. Myslim si, ze pri a po porode je velmi dolezita psychika a v tomto su oni super, vedia sa postarat, vysvetlit, upokojit, ak nieco nejde tak ako ma. Myslim si, ze v statnej nemocnici je to masovka a tomu zodpoveda aj pristup personalu. A pokial ide o zdravotnu starostlivost, tiez som bola velmi spokojna, pred porodom ma neustale monitorovali, lekar ma kazdu hodinu vysetril a nemala som pocit, ze to chcu mat rychlo za sebou, aby mali pokoj. V statnych nemocniciach ide vacsina porodou cisarskym, u kocha sa snazia, aby to islo prirodzene.

A velkou vyhodou su navstevne hodiny - od deviatej rano do deviatej vecer, takze som cez den nebola sama.

martinka008
23. sep 2013

@evelynba Super zoznam! Ponozky urcite odporucam, hlavne teraz, ked uz je chladnejsie, ja som v nich bola non-stop, lebo som dost zimomriva. Na porod som si kupila "specialne" bodkovane 😎, aby som nemala na nohach nejake stare smradochy, ked budem mat nohy hore 😀. Inac, s tou Vineou opatrne, ficim na nej uz 11 mesiacov 🙂, ale po porode by som pockala az na treti den, ak by sa nerozbiehalo mliecko, inac to moze sposobit zbytocne bolesti a teploty.

vierka84
23. sep 2013

Ja som rodila v januári a bolo tam neskutočne teplo na izbách, mala som nonstop otvorené okno a ani to nebolo cítiť.

renatkas
23. sep 2013

Ahojte baby, chcem sa opytat ci niektora chodite k dr. Demeckovi a ci ste spokojne? Ja som pacientka Ditteho ale od kontroly zo sestonedelia som nebola na preventivke a chcela by som zmenit lekara. Ako je to teraz s Demeckom? Caka sa alebo berie pacientky hned ako su objednane? Zmenilo sa nieco v jeho pristupe k pacientom alebo je stale taky dobry ako ho chvalili pred 2 rokmi?

bubinovci
23. sep 2013

@renatkas ja chodím k nemu a nemôžem sa sťažovať, je priamy, všetko povie, netreba to z neho ťahať ako z chlpatej deky, aj posranduje. nikdy som u neho nečakala viac ako 20 minút a to som prišla len tak bez objednania. čo sa týka vyšetrenia, tak ja stále hovorím, že ani môj muž nie je taký jemný ako on 😀

shania31
23. sep 2013

@vierka84
No ja som tam lezala december az marec. A prvy mesiac na izbe 303 - strasne chladna izba- uplne krajna a na severnu stranu :-/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre